» »

Water Cooling

Water Cooling

AntiC ::

A mi lahko kdo mal pomaga razložit kako laufa vodno hlajenje pa kva bi rabu za to?
A je težko nardit?
Help...8-)

tec ::

Poglej malo nazaj po forumu, o tem je bilo ze veliko napisanega. Drugace pa potrebuje vodni blok, nabolje iz bakra. Potem potrebujes hladilnik, ki bo hladil vodo in vodno pumpo. Vec podrobosti dobis tukaj.

Huey P ::

Vse kar rabiš kupiti je vodni blok (najboljše, če je masiven in iz bakra) in vodno pumpo (nekje 800 l/h - raje več kot manj). Potem si doma vzameš tiste Tuperware plastične posode, ki se tako fajn zaprejo. Potem boš rabil še radiator - lahko ga vzameš ven od kakega avta...
V posodo daš pumpo (če je potopna), naliješ vodo, na procespr daš blok in še namestiš radiator.

Mora pa biti zaporedje tako; pumpa -> blok -> radiator.
..::DOOM III: The Legacy::..

element ::

Opcijsko za boljše hlajenje še cold plate + peltier (temperature okoli ničle). :D

Cwetto ::

cold plate???

Bungee- ::

ColdPlate ---> MrzlaPlošča :P Obicajno bakrena ploscica 2-3mm, ki skrbi za enakomerno razporeditev toplote po celotni povrsini CPU-ja. Oziroma to, da je porazdelitev oddane toplote (CPU) po celotni povrsini peltija in ne samo tiste 1x1 cm kakor je CPU velik. Cista fizika ....
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Baja ::

Torej če sem prav razumo: CPU --> cold plate --> peltier --> (cold plate) --> vodni blok

morphling1 ::

Skoraj tako :
cpu -> cold plate (min 5mm) -> Peltier -> vodni blok , vmes pa termalna pasta.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Baja ::

Vodni blok ma torej isto površino kot peltier ? Če sem se zmotil me popravte

Zato sem drugi cold plate v oklepaju napisal.

morphling1 ::

Yep, enako ali pa vecjo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Cwetto ::

in koliko mora biti vodni blok debel na spodnji strani, tam, kjer se dotika proca?
In kako naredim notranjost bloka? A tak zavit kanal, al čist votlo, al koko?

morphling1 ::

Jaz naredim kanal 2.5mm od spodnje strani , in v obliki crke W , pac probas narediti cim vecjo povrsino , cel blok votel ni dobro ker se bo voda v nekaterih delih bloka (koti) zelo pocasi premikala . Voda tece po poti najmanjsega odpora in kjer vstopa v blok hitro najde idealno pot za ven ter neenakomerno hladi povrsino. Zato je bolje ce jo vodis po neki poti. Sam tok vode pa naj bo cim bolj turbolenten zaradi boljsega prestopa toplote iz bakra na vodo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dami ::

Ej morphling, a so tvoji bloki iz enga kosa, al maš na eni strani ploščo? Pa s čim delaš kanale?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Cwetto ::

dej skicirej približno ta blok z vseh strani, pa kanale notr.

AntiC ::

A mislte da se splaca ce bi su vodn blok sam delat pa hladilnik tud. Mi je frend reku da bi lahka nardila sam jst ne vem. Pa ne vem k mam tb1400/266 je en reku da pelta ni dobr gor dajt????

HELP....8-O

Dami ::

Eh, peltier sam probleme prpele. Rabu boš neki predelan napajalc, zaradi kondenzacije boš mogu vse tak zaščitit, da se ti nazadnje sploh proca ne bo vidu pa tak naprej. Če pa ne misliš okrog 0 stopinj met proca je pelt tak brezveze. Navadno vodno ti bo proc držalo tam 5 stopinj nad sobno, kar je čist ok.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

AntiC ::

Mogoc bom vseen uporabu pelta. Dons sm u essediju nabavu tbja 1400/266 sam se abitko kg7 cakam. k jo dobim u sredo. 8-)

AntiC ::

U conradu sm nabavu pumpo potopno na 12v k ma 600l/h. pa 3k stane.8-)

Dami ::

Pa fajn vleče? Kuk je pa kej glasn pa kuk vodo segreva?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

AntiC ::

ni ok glasn. k bom dau u zaprto posodo pa ce jo bom izoliru bo cist tiha. Zelo fajn vlace. Sm jo sprobu na vrtu pa sm z njo roze zalivu.8-)

AntiC ::

Aja pa lahk jo tud na 6V prklops.:D

HardwareMaster ::

Glih zdele z AntiChristom sestavlava vodn blok upam da bo ratal.8-)
°°°°°°°°°°°° AMD Ruls

AntiC ::

Tako bo zgledal moj novi vodni blok.

Prosim komentirajte.:D

mico ::

kako pa vidva tole delata? blok z dobrimi kanalcki ne bota mogla naredit brez CNC masine, ker je to ful zakomplicirano in tezko naret drugac...pa najboljs je da so kanalcki vijugasti da je cim manj upora in cim boljsi pretok cezenj...kot sem ti ze pokazal --> OC blok


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272205 (1896) TESKAn
»

Baker vs srebro

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191999 (1649) tec
»

Novi vodni blok !

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301612 (1125) morphling1
»

vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181053 (820) TESKAn
»

vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151489 (1290) DrSergioDJ

Več podobnih tem