» »

winxp, access denied, ntfs, security, Andrej help

winxp, access denied, ntfs, security, Andrej help

CaqKa ::

Torej imam direktorij d:\mp3 kateremu sem z desnim klikom nastavil: everyone full access (kljukica pri deny)
in takoj je nastopil problem... nikakor vec ne morem dostopat do tega dira ceprav je pisalo da bom to lahko z ownerom... ko se logiram kot caqka, ki bi naj bil owner imam access denied in pravtako se enako zgodi ko sem administrator. kako ugotovit kdo je owner in kako te podatke spet rešim?

andrej ::

isi se enkrat na security tab, potem pa idi advanced, pa owner tab in prevzami lastnistvo. ko mas to enkrat, odstrani deny everyone full access. V bistvu odstrani vse uporabnike z tistega seznama in dodaj samo uporabnike, ki jim zelis dovolit dostop...

ti ne rabis posebej povedat kdo nima pravic. ti samo dodaj uporabnike, ki jim zelis dovoliti dostop...

ko pa si dal everyone deny full acccess pa si zablokiral pot tudi adminu... administrator tudi spada pod everyone:D

CaqKa ::

to kar si predlagal sem probal predno sem sploh postal :)
ko se mi tole pojavi stisnem ok, in se vedno ne morem nastavit novih pravic...
kje pa lahko preberem kaj o teh nastavitvah za ntfs? torej kaj vse lahko nastavljam in podobne zadeve?
/ par minut kasneje
sem porihtal thx enivej...
v neki "policy" sem si nastavil da caqka in administrator lahko prevzameta ownership ... dalje vec ni blo tezko :)
pa vseeno mi lahko das kaki link da si preberem kaj o nastavljanju v ntfs...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

andrej ::

bom poiskal kaj pametnega za tebe... drugace pa lahko sam poisces kaj na www.microsoft.com/windows2000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win srv 2003 - file sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
192121 (1286) Eureka
»

Windows Server 2008 network sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
192326 (2027) mazupan
»

mrežna povezava!

Oddelek: Omrežja in internet
132996 (2653) ToniT
»

Printer Sharing

Oddelek: Pomoč in nasveti
101213 (1109) BlonG
»

Dovoljenja in gesla v XP-jih

Oddelek: Operacijski sistemi
9999 (878) ToniT

Več podobnih tem