» »

winME restore mapa

winME restore mapa

tropinovec ::

windows millenium vsebujejo tudi mapo "restore", katere velikost pa vztrajno narašča (pred 10 dnevi je bila velikost 1.5 gb, danes je 1.7 gb) , s tem , da funkcije restore oz. obnovitev sistema nisem uporabil. kakšne zadevice si winME
nalagajo v to mapo brez moje vednosti?
mapica je odkljukana kot "skrita", tako , da ni mogoč ogled famoznih datotek, tudi če odkljukam "samo za branje" mi ne dovoli ogleda!
če bo šlo tako dalje bo uporabil ves disk samo za SEBE!!;(:'(

Yohan del Sud ::

As far as I know...

Windows ME se duplicirajo (razmonžujejo - boh pumagi).
Kar koli se dolovda tako ali drgač v mapo windowskvaževemkva se ti duplicira v unmu fajlu.

To je zato, da če kej pomembnega zbrišreš, enostavno undojaš. Doslej še nisem nucu.

Da pej ne bom buč prodajal naj ti andrej to po ve, on je neku delu na tem.

sasox ::

kokr jst vem naj nebi zasedla po defultu več kot 400MB, lahko jo daš pa na minimum na 200MB....................tko da nevem kako je pri tebi ratala tako ogromna..............

tropinovec ::

pazi zdaj to:
sem šel in sem izbrisal temporary files od
interneta (cca 200 mega) in kaj se je zgodilo?
restore mapa se je zredila za prav toliko?
sedaj je že 1.93 gb!!
ja pa kaj ji bodo tile temp fajli?
kaj sedaj?8-O

Putimir ::

Ti lepo pejd Control panel -> System -> Perfomance -> File system -> Troubleshooting -> "Disable System Restore", in puf, stvar ob rebootu pade na vsega skupaj neki mega in ti nikol ne teži več in ne požira diska.
Rabiš pa tko al tko ne tega system restora, ker je brez veze. Če z par mescev boš tko al tko mogu na nov naložit winse, ker bodo že vsi prenatrpani, prenasvinjani, prekroslinkani, vse knižnce bodo napačnih verzij, takrat ni ne pomaga niti bog, kaj sele system restore....>:D

Puti

noogy2noogy ::

Namesto 'system restore' uporabi rajši GHOST ali kaj podobnega...
Veliko manj časa in živcev boš porabil... :D

Ni vse zlato, kar se sveti! oz. vse novosti niso nujno dobrodošle....8-O
lp noogy

tropinovec ::

hehe, PUTIMIR tenk ju, deluje!
sedaj ima ta nesrečna mapa samo 2 mb
prostora (pa še možnosti nima več , da bi se nesramno redila na račun nevednih uporabnikov) , disk pa je pridobil zastonjskarskih 2 gb prostora, da o prihodnosti niti ne govorimo!
:D:D:D

TinkaPinka ::

DIsable-anje restore funkcije v WinME ni ravno priporočljivo. Jaz sem si jo enkrat disable-ala in mi je win lepo zružil. Če ti bo lepo delalo, še toliko boljše.

Druga opcija za tvoj problem bi bila tale: namesto da restore čisto onemogočiš, ga raje omejiš na določen prostor, in sicer lahko to storiš tukajle:
Control Panel | System Properties | File System

LP, Martina

MRB0rYS ::

Men se zdi da sistem potegne ven fajle ko ti zažene scan disc
b0rys

shadow ::

ej tist crap z disable system restore je en velk sux ... sem ter tja se kar sam od sebe nazaj vklopi (vsaj po mojih izkusnjah)... tisti ki ste vklapljali preverite ce je kljukca se vedno zravn .. ce se hocte rest tega kurcevga buga v winsih, ki se mu pravi system fuckin' restore najbols da zalaufate msconfig in v startup izklopte/odklukejte *statemgr ... ce bi se dokoncno radi znebil zadeve jo lahko najprej pobrisete v registru nato pa se fajl na disku ??:\windows\system\restore\statemgr.exe in tezav je konec ... in da .. pridruzujem se tistim ki rajsi vsake 3 tedne z ghostom nardijo image celga diska in ne samo glupih winsow .... btw w kerekmoki primeru ki sem ga nastel lahko pobrisete dumb ass fuckin _restore motherfuckin direktorije kjerkoli na disku in particijah se ze valajo ... koncno sm lahko povedu neki kar mi je ze dolgo lezalo na dusi ... >:D

bluehacker ::

Neglede na to mislim da so WIN ME cisto cool.

.,...;((;((
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

Jeronimo ::

Bi mi lahko kdo povedal link za GHOST program, ker ga na dveh kravah ne najdem.
TX
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

FlipeR ::

Mah....sistem restore gor al dol...meni se WIN ME se naprej usuvajo....pa ne vem zakaj!?!?!!?!?:|
Strojna napaka je izkljucena, ker je PC prakticno nov! Prej sem imel gor Win 98 in je delalo ko svicarski sir...emm....svicarska ura!!!
Mislim da ga bom kick/ban...:D
------------------
#Paranoja #Kučanjekriv #Putinjekriv #Prekletirdečkarji :)

RudeBw ::

Razlogov za sesuvanje Win Me je lahko še pa još, to, da pa je računalnik nov pa še ne pomeni, da bi vse moralo lepo delat. Včasih je z novimi računali strašen križ in muka, preden ga usposobiš in pripraviš do stabilnega delovanja. Zavedaj se tudi, da Win Me imajo nekoliko večje hardwareske zahteve, kot 98. Sicer pa ima vsaka verzija winsov svoje dobre in slabe plati. Poznam tipa, za katerega je Sys restore zakon, za nekatere pa je popolna potrata diskovnega prostora ...

miranpozar ::

Jaz sem z WinME imel same probleme! Sesuva se brez razloga (explorer.exe caused an invalid...), MS-DOS je preveč okleščen, dela počasneje kot Win98 in ima preveč neuporabne navlake.
Sem dal nazaj Win98SE.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

sekundek ::

Če kdo misli, da to sranje od SR, ki so ga uvedli v ME winse kaj koristi se je pošten zmotu. Pa tudi tisto disejblanje ni bog ve kaj. Namreč čisto lahko se zgodi, da se iz meni neznanega razloga vklopi in še bolje tisti sicer piše da je of, a še vedno aktivno. Podobna štorija glede uporabe spomina, ko se tisti drsnik ni ravno oziral kako je bil nastavljen.

Najbolj sigurno bo pomoje spet regedit, čeprav ne vem kje, sm jih že pred dol vrgu. Po drugi strani, pa se dogaja, da začne disk ružit u PM in to skor pol ure. Ne vem zakaj, vse je blo zaprto, sam očitno je mel ru SR prste vmes.

WinME brca v temo in še ena škatla navlake.;((

Jeronimo ::

Še enkrat bom probal.

Bi mi lahko kdo povedal link za GHOST program, ker ga na dveh kravah ne najdem.
TX
:)
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Bungee- ::

How to Enable and Disable System Restore

--------------------------------------------------------------------------------
The information in this article applies to:

Microsoft Windows Millennium Edition

--------------------------------------------------------------------------------


SUMMARY
This article explains how to enable and disable the System Restore feature in Windows Millennium Edition (Me).

CAUTION: Disabling System Restore removes all previous restore points. To continue to use System Restore to restore your computer to a previous point, do not disable System Restore.



MORE INFORMATION
The System Restore feature is enabled by default. To disable System Restore:

Right-click My Computer, and then click Properties.


On the Performance tab, click File System, or press ALT+F.


On the Troubleshooting tab, click to select the Disable System Restore check box.


Click OK twice, and then click Yes when you are prompted to restart the computer.


To re-enable System Restore, follow steps 1-3, but in step 3, click to clear the Disable System Restore check box.


System Restore is the feature that allows a computer system to be rolled back, or restored, to a point before certain events took place, for example, prior to specific software or hardware installations. System Restore is a powerful tool that in most cases, should not be disabled.


Ok tole je sicer v ENG, in je originalno iz M$ dol pobrano, upam da pomaga :))
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Putimir ::

Ne me basat s tem foram da se kr neki nazaj postavljajo kljukice in podobne slaboumnosti, ker vedno za take stvari obstajajo logične razlage, sam pa lahko iz lastnih izkušenj povem, da sem tisto "kljukico" ki jo vsi tko sovražte uparabu na vsaj 30 mašinah, in na nobeni še do zdaj, vsaj v tem oziru ni blo problemov...kva se pa vam dogaja...raj nebi o tem...tko al tko tuki noben ne ve glih točn kako stvari lamfajo...;((;((;((

Sem za linuX, pa ti?

Putimir ::

Aja še jeronimo: naslov za full verzijo Ghost-a

Astalavista

Al si pa demo snameš s Symanteca...pol pa itak veš kako gre...8-)

shadow ::

putimir cist informativno .. nisem slaboumen ... ker to SE MI JE DOGAJALO tko, da ne bi zdej o tem kdo je slaboumen ce se ves ne vseh dejstev ... torej .. ce bo komu pomagal, da se bojo winsi hitrej zagnal in pa, da jim ne bo treba zrtvovat minimalno 200mb prostora za nekaj kar je po MOJEM MNENJU neuporabno, mislm da sm naredu dobro delo ... tko da ... ne komenteraj ce ne poznas dejstev ... in se neki ... ce mate slucajno nawadne winse98 tud jast bol priporocam win98se kot pa winme ... ce ne druzga so krajsi in imajo dobri stari DOS, ostalih razlik navadni uporabniki itak ne bomo/boste opazil 8-) ... btw namest system restora si nardis systemsko particijo cca 1.5 gb in nato z pomocno ghosta backapiras CELOTEN disk, ga nato posnames na BOOTABLE cd (oz. za tiste ki smo skrt na CDRW) in v piclih 5 minutah (odvisno od hitrosti diska, procesorja, cdroma,...) mas restore celotnga sistema z PROGRAMI In vsem in ne samo WINDOWSI ...

sam se to .. opazu sm da z navitim racunalnikom (moj celeron 400 @ 500) GHOST neki fuka, ce hocs zapisvat image nazaj na disk ... tko da pametno bi blo, da prej nastavte zadeve na default da ne bi blo tezav ...

Jeronimo ::

Hvala Putimir.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

System Restore izkusnje

Oddelek: Operacijski sistemi
251733 (1348) Sami
»

Pomoč pri ponovni namestitvi ME

Oddelek: Pomoč in nasveti
8970 (808) MaD_Mavr0
»

KAKO IZBRISATI mapo _RESTORE v WinME ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
61024 (946) R@C@
»

WinME dir <B>_Restore</B>

Oddelek: Programska oprema
71183 (1051) Han
»

Kako se znebiti System Restora v WinME?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
81792 (1792) romci

Več podobnih tem