» »

Vulkanček v Yellowstonu

Vulkanček v Yellowstonu

Lucas ::

Zadnje čase mal spremljam stvari okoli "supervulkana" v Yelowstonu, pa me zanima, ali tudi vi kaj veste o tem.
Kaj če se stvar res zgodi...v bližnji prihodnosti?
Kakšna so vaša razmišljanja o tem, glede na to, da je po "urniku" kmalu znova na vrsti armagedon? (če seveda narava ne zataji:D)
Napišite kaj!
I was here...

Thomas ::

Če bi ga razneslo - bo hitro izumrlo več vrst, kot jih je kdajkoli iztrebilo človeštvo.

Že ogromno takih vulkanov je izbruhnilo in vzelo skupno milijarde vrst z obličja Zemlje.
Ne samo Yellowstonski kojot, tudi homo sapiens bi bil ogrožen z izbruhom.

Vendar se bo itak zgodila tehnološka Singularnost (PROTOKOL) prej.

Od Zemlja in njenih vulkanov, v fizičnem smislu tako ne bo ostalo nič.

Razen če ne izbruhne še pred 2020. Najbrž ne bo.



:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucas ::

Brez protokola seveda tudi tukaj ne gre...sem pa po svoje vesel, da si bil PRVI.
Aja majčken popravek...ne bi ga razneslo, pač pa bi izbruhnil...in človek bi bil nedvomno v težavah (resnih!)
I was here...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucas ()

Thomas ::

Brez PROTOKOLA kmalu ne bo več šlo nikjer - to je jasno.

:)

Je pa Yelllowstonski izbruh (ali eksplozija - je čisto vseeno) zanimiva popestritev življenja za tiste, ki bodo raje ostali na Zemlji, kot šli v PROTOKOL.


Najkasneje takrat - si bodo premislili!


No ampak recimo kakšno o tem izbruhu! Eno tako, manj znano. V severni Ameriki je bila še pred 100 leti Dolina desettisočih dimov. Potem jo je odpihnil vulkan, večji od Mont Helens. Tale bo še večji. Ta bi znal povzročiti nekajletno zimo po vsej Zemlji.


"Mati Narava" - njej ni nič mar.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tloramus ::

Hm, sliši se zanimivo. A mi lahko na razložita, za kaj gre pri tej stvari, ali pa mi dajta kšn link.

Strašansko sem jezen, ker nam še kar niso napeljali kabelske televizije, kar mi otežuje biti na tekočem.>:D;((
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

||_^_|| ::

mene tut zanima kva je to zaen strah

rasta ::

novo leto 2k, apokalipsa, konc sveta.
ampak tu je vsemogočni (bog) protokol, ki nas bo rešil ...
ipd. pravljice ...

skorc_norc ::

Thomas a se ti ne zdi, da si malce prevec obseden s svojim protokolom. Ce se to zgodi do 2020:D ti castim enga Uniona!!!
Sej vem, ni ti treba odpisovati in se ukvarjati s takim, kot sem jaz, kdo pa hoce realiste???:\

Thomas ::

Realist sem jest - norc, ti s' pa škorc, če misliš, da bom hotu Uniona ... če misliš da še bo takrat.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucas ::

O čem govorimo tu?
Bom zelo na kratko povzel določene zapise, ki so na netu, pa tudi drugje.

Torej, verjetno vam je znano, da je v Yellowstonskem narodnem parku pestro...razni gejzirji in podobno. Vse to se namreč dogaja, ker je pod površjem ogromen vulkan. Le ta sicer nima klasične oblike, kjer lava izruhne na vrhu neke gore, pač pa je lava v nekakšnem ogromnem mehurju ali votlini pod zemljo. Mehur pač nastane zaradi takšnih zemeljskih plasti, ki omogočajo, da se lava lahko zbira pod zemljo ne da bi izbruhnila na površje. Ker se mehur nenehno povečuje, lave je vedno več je vse to opazno tudi na površju. Zemljišče se je ponekod dvignilo do 70 cm in več v zelo kratkem času.

Mehur raste...v njem se "nabira" ogromen pritisk vse dokler...ne poči! Izbruh pošlje v ozračje ogromne količine prahu, zemlje, lave, žvepla....in še marsičesa. Zaradi ogromne količine prahu sončni žarki ne pridejo skozi in nastane zima (milorečeno); praktično pa lahko izumre vse živo, tudi človek!

Ko se je pred 600.000 leti to nazadnje zgodilo je ostala nad mestom kjer je bil "mehur" kotanja 85x45 km! (mehur je bil prazen in se je vse zemljišče sesedlo). S pepelom je prekrilo vso Severno Ameriko in še čez.
Kar pa je najbolj zaskrbljujoče; ta cikel se ponavlja na dokaj natančnih 600.000 let (ugotovljeno s preučevanjem zemeljskih plasti). Torej, če se narava ne bo zmotila, se bo to tudi "sedaj" zgodilo, področje je namreč zelo aktivno.
"Normalni" vulkani so proti temu videti kot kapljica v morje.

Toliko na kratko, več o tem pa na tej strani...in še kje drugje.

http://www.solcomhouse.com/yellowstone....
I was here...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucas ()

Thomas ::

Nekateri nekritični naravoljubci bodo ob tem morda spregledali. Druga struja pa bo začela zatrjevati, da je tako čisto v redu. Da je zadaj za tem neumnim vulkanom neka nerazumljiva modrost. Tretji bodo zanikali.

Toda zelene utopije je konec - upam. Nikoli ni bila znanstveno prav dobro utemeljena - sedaj bo to postalo očitno.

Meni je pomembno predvsem - prehiteti vulkan. Ali karkoli takega.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

tejo ::

Da se res nekaj dogaja po narodnim parkom Yellowstone, se lahko prepričate tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tejo ()

skorc_norc ::

No pa naj še kdo reče, da Thomas nima smisla za humor :D
Čaki čaki, a mi boš reku, da Uniona ne piješ? 8-O8-O
Pa upam, da se bo obdržal, drugače bo ponudba piva na slovenskem bl k'k nej rečem, zelo omejena :\
No ja, moram ti priznati, da vseeno Loža ne bi bila zanimiva brez tebe in PROTOKOLA seveda, pa neskončnih strokovnih citatov tebe in ostalih, s katerimi ustvarjate neskončne poste.

svit ::

Hmmm, tole se mi zdi se en scenarij "racunalniskega buga" (saj se spominjate kako so napovedovali velike katastrofe za leto 2000). To da izmerijo potresne sunke na območju Yellowstonskega parka pa ni nič tako pretresljivega. Saj tudi v Posočju vsak dan izmerijo kakšen potresni sunek, pa se nič pretresljivega ne dogaja. Ogledal sem si tudi stran http://www.solcomhouse.com/yellowstone.... in me je nekaj zmotilo. Kako so lahko izračunali, da so bivši Yellowstonski izbruhi imeli takšen obseg (glede na radij vulkanskega prahu), na območju relativno aktivnega vulkanskega delovanja. Kaj pa, če je v preteklosti izbruhnil nek vulkan bližje Los Angelesu. Kako so potem vulkanske usedline ločili od Yellovstonskih?
Močno dvomim, da se bo zgodila ta katastrofa.
LP

Double_J ::

Tako veliko prahu, da bi bila cela atmosfera zasrana z njim se mi zdi malo verjetno.
Vseeno mislim, da bi človek tudi tako zimo lahko preživel.

Lucas ::

Zelo lepo bi bilo, če bi vse to res bil le en računalniški hrošč, kot se je nekdo med vami izrazil...žal je zadeva zelo resna. Vse to, kar sem omenil se resnično dogaja, začuden sem le nad tem, kako malo o tem se govori, oz. kako malo je javnosti znano za ta problem.

Od kar so znanstveniki " spoznali" na čem sedijo...so bile izdelane obširne raziskave področja. Postavljeni so seizmografski senzorji samo za ta namen, da spremljajo aktivnosti pod zemljo, oz. velikost in obliko "mehurja", da ne govorim o natančni preiskavi površja s sateliti. (zelo zanimiva je slikica, ki je posneta z infrardečo kamero iz satelita) .

Seveda, tudi v posočju so potresni sunki...se pa razlikujejo po njihovem vzroku. Tam je vzrok lava, oz. njeni premiki pod zemljo.

kako so vedeli, da gre za Yellowstonski izbruh?
Zaradi količine materiala ki je bil izbruhan, in tudi sestave materiala je bilo zelo natančno ugotovljeno da gre za yellowstonski izbruh(kako natančno poteka postopek moraš vprašat kakega geologa, baje vedo kaj govorijo!)

Verjemi...zelo velik del atmosfere bi bil "zasran"( cela severna polobla)...kar povzoči t.i. nuklearno zimo. Že najmanjša sprememba temperature(nekaj stopinj) v globalnem smislu...je lahko za človeštvo usodna.

Je pa res, da je v zemeljskem razvoju nekaj 1000 let zelo majhna kapljica...tako da...lahko se zgodi jutri, lahko pa čez 10000 let. Kdo ve? Enkrat se bo, to je gotovo!


I was here...

Thomas ::

Zanimivo je faza zanikanja pri nekaterih. Da nič ne bo, da če že bo, bo pa "navaden" izbruh, da tako ni kaj skrbeti. Da je mati narava milostna ...

Zdej čakam samo še enga, ki bo trdil, da je krivda na človekovem pohlepu in gonji za dobičkom.

Ampak - do uničevalnega izbruha bo prišlo, če ne bomo ljudje nekaj ukrenili prej.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Heh nej pride aggressor pa razloži, da bo vulkan bruhal zaradi kapitalistov, ki so porušili tamkajšni ekosistem.:D

Lucas ::

Je že tako...ljudje si pred neizbežnim najraje zatiskamo oči. Tole kar je pod zemljo v Yellowstonu je NEIZBEŽNO.
Nesmiselne so razne razprave kdo je kriv za to.
Očitno je že tako, da naša ljuba Zemljica vsake toliko časa(cca.600.000 let) "malce" zakašlja.
Če nam bo nekako uspelo to preprečiti, dobro za nas, sicer bo pa kriza.
:(
I was here...

||_^_|| ::

gremo vgradit ventile v tisto zemlo tm pa počas spuščajmo magmo ven in to je to:))

Double_J ::

Hm morda je to priložnost za evropo, da se zavihti na vodilno mesto, saj bo amerika poplnoma uničena:

Thomas ::

Uničenje se ne bi omejillo na Severno Ameriko. Verižni pojavi bi zajeli cel svet in civilizacije bi bilo verjetno konec, če bi že homo sapiens preživel.

Kar se pa tiče hlajenja balona lave pod površjem - bi bil to nedopusten poseg v naravno dediščino. :D

No, vsaj ena zelena frakcija bi trdila tako.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Elemen_T ::

Eh. Ta vulkan je zelo zelo nepredvidljiv...in lahko udari danes, ali pa mogoče čez 10.000 let.

V tej dobi se prej zgodi kakšna "umetna" katastrofa...
kdo ve kdaj se bo našel en zbekslan afganistanec in z norimi kravami okužil cel svet.
Konec civilizacije je v tem primeru zagotovljen.

Thomas ::

A če se pa "umetna" katastrofa zgodi, pa opraviči "naravno" - al kaj?

Narava NIma vas rada!






:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Elemen_T ::

Odvisno kako gledaš.
Logično gledano jo opraviči ...

Hočem povedat le, da je svet bolj varen pred naravnimi katastrofami, kot pa pred umetnimi.
Osnova je seveda človek ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

Thomas ::

Idolatrija narave je neumna in perverzna. "Narava" "misli" povzročiti terminalno katastrofo za vse živo v naslednjih 300 milijonih let. Najkasneje.

Mit o d dobri "materi Naravi" je zgolj velika oslarija. Zaupanje v njeno modrost - pa še hujša.

Kot muha med zobniki smo. Lahko si muha misli, da ima mehanizem kakšen obzir do nje, da ji ne bi bilo preveč težko pri srcu - ampak si zgolj meče peska v oči.

Je težko ljudem, ki so jim celo življenje govorili neumnosti o poplnosti narave dopovedat, da je to navadna pravljica.

Tud Yellowstone nekaterih ne strezni!

Ali pač?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucas ::

Ali je zaupanje v naravo dobro ali slabo, tukaj ne igra nobene vloge.
Razni miti o materi naravi so se razlelzli takrat, ko ljudje "še" niso imeli pojma, kako sploh svet funkcionira (vprašanje če ga imamo danes!?:D).
Je pa res...naravi(celemu vesolju) je čisto vseeno kako mi živimo; in ali bo Yellowstone jutri izbruhnil in pokopal pod sabo nekajmilijardno civilizacijo živali, ki hodijo po dveh nogah.
Se tudi ne čudim, da se ljudje zatekajo "pod streho" matere narave...češ, ona že ve kaj dela.
Navsezadnje, ko se nimaš česa več oprijemat pridejo na vrsti miti in nadnaravnost, ter čudežne sposobnosti.8-O

Mimogrede...
7.januarja 2002(letos) je letel mimo naše Zemljice(830.000km) asteroidYB5. Koliko od vas je vedelo za to?>:D

Oktobra 2028 bo letel(če bomo imeli srečo mimo, o tem se še ugiba, oz. preračunava) asteroid 1997XF11. To bo najbljižje srečanje Zemlje in nekega asteroida po tistem "srečanju" katerega posledica je bila da so danes dinozavri samo na TV.
Določeni znanstveniki so o tem še bolj zaskrbljeni kot so drugi za Yellowstone.

Pa naj še kdo reče, da se nič ne dogaja...:D
I was here...

TESKAn ::

Heh, kaj bi blo, če bi se to razvedlo na veliko? Masovna histerija, to bi blo. Tko da po eni strani je kar dobro, da večina ne ve zato...sej če bi vedli, kaj bi to spremenilo? Kaj lahko en ordinary Joe naredi, da ne bi prišlo do take katastrofe? Nič. In za kar ne vemo - nas ne moti. Tako da če citiram nevemkateri film že:
The only way for them to continuoe is that they don't know, what can happen.
Ignorance je še zmeraj bliss.
Glede narave in njene skrbi - to je tko, kot da bi bakterije v našem telesu mislile, da bomo poskrbeli zanje...neumnost skratka.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

Malenkost te je zaneslo luka !

Tista o najbližjem srečanjem z asteroidom ali kometom od izumrtja dinozavrov naprej - je popolnoma bosa.

NE VEMO, koliko jih je šlo tako blizu ali bliže od takrat. Najbrž tisoče!

Ne bodi evforičen!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucas ::

Thomas, tokrat se ne bom spuščal v debato, ker imaš prav;(.
Res ne vemo, koliko jih je od takrat letelo tako blizu mimo. Kar sem jaz hotel povdariti, je to, da bo zadeva šla takrat res, ampak res blizu, da bo zadeva velika, in da ne bo veliko manjkalo, da se srečamo z dinozavri.:)
I was here...

Thomas ::

Seveda, slejkoprej bo šlo zares. Slejkoprej. Pa ni rečeno, da bo vulkan prvi, niti, da bo to asteroid. Lahko pa je. Lahko je podmorski plaz, ki se odkruši vsake toliko s pobočja Havajev in povzroči 100 metrske tsunami valove.

Lahko je eksplozija supernove v relativni bližini. Ta lahko opravi z ozonsko plastjo in 1000 let je na Zemlji UV pražilnica. Zadnjič se je to zgodilo pred milijonom let in pol. Ko so izumrle mnoge živalske vrste.

Počasno gretje oceanov pa bo itak neizbežno pripeljalo do tega, da zavro. Čez kakih 300 milijonov let. Run away green house effect.

Najbližja katastrofa, ki nam grozi, je po mojem ((laičnem) mnenju virus, smrten kot HIV, ki se širi kot nahod.

Nastal bo čisto spontano, z evolucijskim razvojem. Brez "zarote vlade" in "pohlepa Billa G.". Tudi ne kot božja kazen za grešno človeštvo. Pač pa kar tako.

No seveda, najverjetneje bomo prej vzeli stvari v svoje roke.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Elemen_T ::

Dej povej kaj več o teh virusih ...

Thomas ::

Virus HIV hitro crkne na zraku in soncu. Zato se ne more širiti, kot se širi nahod. Če bi si omislil relativno zaščito pred UV žarki in kisikom, bi ga pa imunski sistem človeka lažje premagal. Ni pa rečeno.

Mutacija v tako superubijalsko inačico ima določeno končno verjetnost v določenem časovnem intervalu.

V dvakrat daljšem, je ta verjetnost več kot dvakrat večja. Itd.

Poleg tega narašča tudi s številom živečih ljudi.

Vprašanje časa samo.

Res pa je, da bi kakih 10% ljudi preživelo. Njihova imunost je bila na krvav način pridobljena v neki 4000 let stari svetovni epidemiji, katere ostanke vidimo samo v imunskem sistemu. Takrat se je ta naključna mutacija razširila na znaten del populacije.

Pred 70.000 leti, ko je izbruhnil nek filipinski vulkan, je preživelo le kakih 1000 ljudi. Zaradi tega naša današnja genetska raznolikost ni tako velika, kot je naprimer pri bratih šimpanzih. Teh je skoraj milijonkrat manj, pa imajo bistveno večje variacije v svojem genofondu.

Zato smo ljudje še posebej občutljivi na stalno rovarjenje virusov, ki kot kak vlomilec neprestano lomijo zaščitno kodo našega imunskega sistema. Če uspe pri enem človeku, je ključ lahko dober za mnogo ljudi. V skrajnem primeru celo za vse.

Res nimamo druge alternative kot tehnolloško Singularnost. Tadrugi atraktor je izumrtje.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

krucymucy ::

Kaj pa če se bo to res razširilo le na Ameriko - lahko bi bil le v takem obsegu, da bi sla Amerika u k****c po domače povedan.... evropa in ostali svet pa skor normalno neprej!!!
Sicer pa je Nostradamus napovedal, da bo amerika izgubila vodilno mesto v gospodarstvu... mogoče pa je to to :D

Lucas ::

krucymucy:

Če si še tak optimist, ne boš imel te sreče, da bi vulkan prizadel "le" Amerike. Zadeva bo tako megalomanskih razsežnosti, da ji zagotovo ne boš ušel...pa kjerkoli že boš takrat na Zemlji.

Zaradi izjemne količine pepela(da ne omenjam vsegadrugega materiala), ki se bo dvignil v ozračje, bo praktično zasulo celo Severno Ameriko, in še več...Verjameš mi lahko, da po vsem tem pri nas ne bo enostavno sijal sonček in vsi bomo srečni.
Prizadeta bo cela severna polobla. V globalnem smislu pa ves svet.

Zaradi prahu (ki se ne bo polegel v enem tednu), skozi katerega sončni žarki ne bodo prišli, se bo v "trenutku" drastično ohladilo...prišlo bo do nuklearne zime. Kdor ni umrl od prahu, zadušitve ali česa drugega, bo umrl od mraza in ne bo pomembno, kje na Zemlji se bo nahajal.

Sprememba temperature v globalnem smislu za (+ - 5°) je usodna za človeštvo. Zaradi otoplitve se začne topiti polarni led...gladina oceanov se dvigne za nekaj deset metrov...zalije praktično vse...
Zaradi ohladitve, pa se polarni led razširi praktično do ekvatorja...lahko pa si prepričan, da se ne bo ohladilo le za 5°.

Nostradamus je napovedal marsikaj, vendar to gotovo ni to!:)
I was here...

Double_J ::

Hm pomoje bi se dalo eno tako zimo preživet, sam znajdet bi se bilo treba. Tudi ledeno dobo se da preživet, samo ni ravno prijetno:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Lucas ::

Nuklearna zima nima kar tako predpone NUKLEARNA!!
I was here...

krucymucy ::

no pa k si na tekočem - koliko naj bi se spustila temperatura ???
kako so lahko ta ko sigurni, da bo en ornk izbruh????
Mogoče bo res samo mal po ameriki smetil !!!!

jetam ::

Krucymucy: Eden večjih izbruhov v zadnjih 20 letih je bil izbruh vulkana Pinatubo na Filipinih. V National Geographicu je bil objavljen satelitski posnetek Prahu in SO2 v ozračju, ki je segal okoli ekvatorja. Pas je bil širok svojih par sto km in več. Pinatubo pa je po standardih tegale Yellowstonskega supervulkana prdec v ozračje.

krucymucy ::

ja sam kaj pa vejo...

Thomas ::

Ne mi hodt z Nostradamusom v resne threade - kar tale je!

Nuklearna zima je neprimerno hujša zadeva kot ledena doba.

Med ledeno dobo je južno od povratnika pravi raj. Dovolj dežja in vse zeleno. Pa tudi severneje je tam, kjer ni ledenikov polno življenja. Spomnite se dlakavih mamutov, dlakavih nosorogov in podobnih živali, ki so med zadnjo ledeno dobo živele celo v Sibiriji.

Nuklearna zima pa pomeni tudi precej nuklearne noči. S temperaturami -40 stopinj Celzija več mesecev ali celo let. Praktično po celi Zemlji.

Taka nuklearna zima je že mnogokrat v zemeljski zgodovini tudi bila.

Da ne bo (več) utvar.



;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

svit ::

Pa kaj če bo nuklearna zima. Človek je že toliko napredoval, da ne potrebuje sončne energije za pridobivanje hrane. Pod umetnimi lučmi se da mnogo storiti. Nadalje obstaja en lep vir energije, ki je relativno čisto, to je jederska energija. Z njo bi se dalo preživeti tudi nuklearno zimo.

Pri prejšnem postu sem bolj cikal na nekatere "preroke", ki so celo tako pogumni, da napovejo točen datum katastrofe. Edino kar se jim skazi je dejstvo, da se dotičnega datuma nič kaj pretresljivega in v zvezi z omenjenimi dogodki ne dogaja. Zdi se mi, da so si hoteli geologi na območju Yellowstona zagotoviti dodatna sredstva za postavitev dodatnih senzorjev po parku ali pa za nove raziskave in so zato pripravili majhno pravljico. Ne trdim, da ne bo nekoč izbruhnil vulkan v Yellowstonu, ampak močno dvomim, da ravno 2029 ali kadar koli že. Zato sem tudi rekel, da me vsa stvar spominja na Y2k bug, kjer so prav tako s srhljivo "natančnostjo" napovedovali katastrofe in pri tem zaslužili lepe denarce.

Nadalje me je se nekaj padlo v oči. Thomas omenja, da se na naravo ni dobro zanesti, o času izbruha vulkana pa govori kot o aksiomu.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svit ()

Thomas ::

svit

> Thomas omenja, da se na naravo ni dobro zanesti, o času izbruha vulkana pa govori kot o aksiomu.

Ne svita se mi, kje si to videl. Se tebi?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucas ::

Nekaj o nuklearni zimi:

Znanstvenika Crutzen in Briks, ki sta delala raziskave o vplivu nuklearne zime sta ugotovila, da je lahko dim v atmosferi tudi tako gost, da bi povzročil mrak ob poldnevu. Temu pa bi sledile spremembe v vremenu in podnebju, porušena bi bila tudi zemljina energijska bilanca. Da so prišli do te ugotovitve so uporabili model, ki je bil prvotno izdelan za raziskovanje vulkanskih izbruhov in njihovih posledic.

Nuklearna zima se razlikuje od ostalih ozračju škodljivih pojavov zato, ker lahko nastopi v le nekaj dneh ali še prej in jo je nemogoče preprečiti v tem primeru. Prišlo bi do številnih sprememb v našem ozračju (kisel dež, izčrpanje ozona in povečane turbolence).

Vse to sem le nakratko povzel iz članka, ki je v slovenščini:D, zadeva pa nuklerano zimo, ki bi bila posledica večih atomskih bomb.

Preberite si članek:
http://www.svarog.org/geografija/nuklea...

Svit:

A se ti sploh zevedaš kakšne bedarije pišeš?
Vsak, ki bo prebral tisti prvi odstavek, ki si ga zapisal bo dobesedno "crknil" od smeha. Ne vem, morda nisi v šoli poslušal, pa ne veš veliko o teh rečeh...kakorkoli, preden naslednjič zapišeš kaj podobnega raje koga vprašej, ali pa kakšno knjigo preberi!
Ko bo Sonce "ugasnilo" mi lahko verjameš, da ti ne bo pomagal noben jederski reaktor na Zemlji!

Kar si zapisal v drugem odstavku, pa je zmes nekaterih stvari, ki so bile omenjene v tem postu.

1. Če tebi ni znano za vulkan v Yellowstonu, še ne pomeni da problema ni in da nikogar ne skrbi!
2. Nihče ni rekel da bo izbruhnil 2029! Preberi si še enkrat celoten post,potem boš vedel kaj bo tistega leta!
3. Preden zapišeš, da gre za pravljico se raje o stvari pozanimaj..morda boš mnenje spremenil.
4. Srhljiva natančnost je cca.600.000 let. Nekaj 100 ali 1000 let je tu kaplja v morje(v + ali -)!

I was here...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ognjeniki

Oddelek: Loža
332676 (1834) jype
»

Možnost trka asteroida v Zemljo leta 2029? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8912548 (7360) BigWhale
»

Razvit laser za prestrezanje raket (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7317713 (14953) gzibret
»

Yellowstone II. (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
797254 (6184) Thomas
»

Izumrtje dinozavrov

Oddelek: Znanost in tehnologija
163346 (3050) Lucifer Tanatos

Več podobnih tem