» »

nov dosežek - bakreni blok

nov dosežek - bakreni blok

1
2
3

Boeing ::

še malo za poskušino...



Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boeing ()

Sergio ::

holy mother of God...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

VASkO ::

kako pa priskrnes tole krilato matico blizu prikljucka za cev?

kdaj bo test? slikic je ze veliko...

Boeing ::

Najprej blok sestaviš, ga daš na procesor, pritrdiš z maticamu inu vijaku, potem pa gor prišraufaš še nastavke, natakneš cev, po želji pričvstiš še z objemkami in stvar je gotova.
Test -> bo Sergio povedu...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Dami ::

Dej ti povej kuk blokov nardiš in prodaš na tedn. Tak da vidim kak ti teče biznis.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Boeing ::

Zanimivo, da si kaj takega sploh upaš vprašati... mene bi bilo na tvojem mestu sram... ;((
Nevem, če si resno pričakoval odgovor, ampak vsekakor ga ne boš dobil.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

segi ::

Daj cene povej!



Dami: Daj pošlji mi mail s tistimi tvojimi članki in skicami.Tako kot si obljubil.:|
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

HardwareMaster ::

Boeing pa to je umetnina, za katero te bi morali vsi častiti kot boga!:D

Bi se splačal pomislt za postavitev tovarne in zečet proizvodnjo za CEL SVET!!!


A cena je pa 12000 SIT?


LP HardwareMaster

HardwareMaster ::

A še eno uprašanje imam. A obstaja tudi pritrdilni mehanizen za socket plate in če je bakren blok pretežak za Slotket adapter za celerone???

LP HardwareMaster

--kicker-- ::

890g za baker? Marija, Marija,.. 8-O
Če se stvar da pritrditi na matično ploščo (v luknje na plošči okoli procesorja), pol je kul, drugače si pa ne bi upal tako ž'vau zahaklat na socket (beri: raje vzamem Al).

Stvar bi uzel, če bi mi povedal, kje se kupi ostale sestavine sistema: kako cev rabim, kako potopno pumpo se da zraven, rezervar,...itd.

Kdaj bodo testi?
Lucky Star is a piece of s***

Boeing ::

testi bojo, ko bo mel Sergio cajt... kar pomeni: wait n u'll see :D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Sergio ::

test bo, ko bo Matevž prišel na pomoč pri sestavi vodnega... pomnite, primerjati moramo tri bloke!
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

morphling1 ::

Halo, Sergio ce rabis pomoc pri sestavi vodnega in testiranju blokov lahko jaz pridem do tebe z svojim vodnim ki verjamem da je med bolj dodelanimi na tem koncu kar se tice performans, zraven pa lahko stestiras se kak moj blok zaenkrat samo za primerjavo ne za reklamo. Ker sem pa jaz na sluzenju vojske ja cas pri men bolj omejen. Tako da sem doma na 14 dni in ce tvojega odgovora ne bom prebral tu mi lahko posljes sms na 041 940 850 ce si zato da se naredi en dober primejalni test.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Sergio ::

sem za to. itak.

povej kdaj imaš čas
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

morphling1 ::

Mogoce pridem ven spet ze naslednji teden, ampak nisem 100%, vem pa da bomo zunaj 8 feb. ker je praznik tako da bomo prosti 4 dni, (cet,pet,sob,ned), se pravi ce ne prej potem imam takrat dosti casa. Drugace mi pa daj tvoj gsm pa ti sporocim kdaj tocno pridem ven, kake dva dni prej.
Lp
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

ej modela, za test 3 blokov rabita maksimalno en popoldan in nic vec

morphling1 ::

Ja ce si priden in hoces test dobro narediti (beri veliko podatkov, in temp. branj na vec cas. intervalih, ter se kak OC. test), se lahko zadeva tudi malo zavlece, ampak vseeno bi se dalo v enem dnevu.
Sergio, a lahko kje dobis na test tudi DD maze2 blok (a ga nima en iz tega foruma), ker bi bilo fino imeti tako primerjavo, ter kak dober zunanju termometer s tankim (ne z bunkico) senzorjem, da bi se bolj natancno merili temperature.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Sergio ::

termometer bom dobil.

na testu bosta oba M&B bloka ter eden od rorota (moj lastni). za tistega DD maze2 pa ne vem, kdo si ga lasti in če bi ga bil pripravljen odtegniti za eno popoldne.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Boeing ::

če rabita še kaj ostalih drobnarij (cevi, priključke ipd), mi sporočita, da pripravim.... predlagam, da se na test vključi tudi alu blok V1.0 (z tankim dnom), kot zanimivost...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

morphling1 ::

Kaj pa tisti blok od H2OBlok-a, za DD maze2 blok naredi nov thread na forumu kdo ga ima, in mislim da bi se nasel seveda bi ga potem moral se posoditi:). Boeing a lahko zrihtas dva prikljucka za pokrov z tesnili, meni je uspelo enega unicit ko sem nekaj povrtaval. Al blok s tankim dnom prinesem jaz in ga bomo tudi stestiral. Se pravi spiralni AL v1.1, AL v1.0, Cu, Sergiotov, moj, ter mogoce se od H2Obloka ter DD maze2. To je pa ze kar lep primerjalni test.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

tip, ki ima DD Maze2 blok je enkrat spisal clanek za stran www.icevulcano.com, probajte tam povprasat.

Boeing ::

Ni problema, fantje, bom zrihtal vse, kar boste potrebovali... če si bom uspel v šoli vse pripravit, se lahko zgodi, da uletim v LJ za čas testiranja... povejta en teden prej, pa da pripravim vse... bom pa verjetno uspel narediti še medeninast blok, tako da bo potem res pestro :D
ajde LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

burekar ::

Boeing:
Lahk postaš še kako sliko od pritrjevalnega sistema za na Socket A podnožje(tisto brez štirih luknjic zraven)?
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Boeing ::

hja, nažalost bo pritrjevanje na plošče brez luknjic bolj kot ne problematično, ker je sam blok skonstruiran tako, da ne predvideva alternativnega načina pritrjevanja... bo treba uporabit kakšno termalno lepilo, ali pa lepilo na robovih, vmes pa AS2...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

burekar ::

Sej bi šlo. Mal premisli, pa ti bo kapnal. Sploh ne bi bilo težav.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Boeing ::

no, tole me pa res zanima... ampak vedi, da nisem ravno privrženec raznih variant z zaponkami... ni ziher...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

VASkO ::

Boeing, nekje sem prebral, da bo nacrt dostopen sirsi javnosti, je to res (mogoce celo v tem topicu, samo se ne spomnim)? kdaj bo to? mam namrec moznost izdelave bloka na CNC frezi pa rabijo nacrt, da vidijo, koliko bi me to kostalo in ce pridem kaj ceneje skozi, kot da to kupim od tebe, bi si ga mogoce sam naredil.

Ne se jezit

Boeing ::

CNC program v prihodnosti, načrt pa definitivno ne.
Zmeni se z Morphlingom, brez njegovega privoljenja ti načrtov ne morem poslati... če bo za stvar, potem dobiš vso kompletno dokumentacijo.
Verjemi, da ne prideš skozi ceneje. Ne moreš.
Če bi rad vedel zakaj, ti bom tule vse lepo razložil.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

segi ::

Zakaj? >:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Jebiveter ::

Boeing: Samo tako za info, me zanima ce se da zmenit tudi za kaksen "custom" blok? Nacrt bi jst priskrbel sam za CNC program pa ne vem... A niso ti programi odvisni os same masine? No, anyway, sem jest mel eno idejo za vodni blok za Socket370 proce, ki pa bi pasal tudi na SlotKET verzije. Ideja, je taka, da je blok sicer manjsi vendar visji. No, ko bodo skice koncane bom kej objavu. Aja, moznost bi bla tudi za pritrditev pelta in coldplate-a. Tako, da bi blo za vse poskrbljeno!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

HardwareMaster ::

hehe pa ste le opazil da tud drugi kdaj kej napišemo za svoje strani! Sem bol lenuh na icevulcano.com, ampak kej tud nardim!

burekar ::

Boeing:
Vzameš eno ploščico, zvrtaš luknje, da lahko grejo cevi skozi. Pol pa sam še ta stari morphlingov način za isto pritrditev kot na običajnih hladilnikih. Vzameš žičko, jo zviješ, da gre okoli tistih plastičnih držal in jo spelješ v luknjo v tej ploščici. Pa še z epoxijem mal zalepiš, pa je.
Edino, kar je morphling narobe delu, je to, da se je pritrdil samo na eno plastiko na vsaki strani, in ne na obe. Zato nimam jst na moji plati na eni strani socketa za procesor une plastike, ker se mi je odtrgala. Pač sem preveč zategnu, blok pa ni ravno lahek, ker je bakren. Zato mam zdej vse skupi mal bolj čudn narejen, ampak drži pa vseen.
Mal čudn sem razložu, ampak upam, da si me razumel.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: burekar ()

Boeing ::

no ja burekar... to definitivno je varianta, ampak kot sem že povedal... za razne "zaponke-style" sisteme nisem navdušen... pač, stvar okusa.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Sergio ::

meja zaponke, pri katerem je ne-zlomitev zagotovljena, je dobrih 300 gramov. bakreni blok tehta eno kilo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Gsi16V Turbo ::

Ja mene u bistvu samo zanima kdaj boste kej test skup spravl?? nobenega ne preganjam sam zanima me okvirno kdaj bo kej to mozno sliniti se nad.....;)studiram dab dal gor vodno hlajenje.....hmm boeing a je to tvoje cudo pripravljeno oz ali je moznost da se namontira na
PELTIERJEV ELEMENT ???!!:\


To Be Fast Is Good,But To Be GOOD Is Bether!

Sergio ::

test... ja, bloki so že pr men, sam se bo treba zment z morphlingom da stestiramo na njegovem računalu, ker ima vodno hlajenje zelo dobro narejeno in testiranje ne bi bilo tako zamudno.

Žur bo, žur... :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

CHAOS ::

Mene pa zanima kako maticna plosca zdrzi 1kg tezek blok ter kako se to obnese na procu, saj so ohisja stojeca???

BTW: kje bi dobil ploscico za med blok in proc (amd 1,33) ? nekje sem videl neke, ampak so samo za XPje (ali te tudi pasejo na prejsnje proce?)
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

morphling1 ::

Evo mene sem dobil izhod za izpit in sem na faksu za racunalnikom. Test bo takoj ko dobimo vikend izhod, in to na zalost ne bo ta vikend (razen ce se zgodi kaj zelo, zelo neverjetnega), ampak verjetno naslednji. Kot sem ze rekel Sergio daj mi poslji sms, da ti jaz lahko kak dan prej sporocim in da naredimo test, gsm je profilu ali pa malo visje.
Blok bi se dalo narediti da sprejme 2 40x40mm TEC-a, kar se tice teze, 1kg dobro vpet na plato ni tezav, samo je treba naredit nekaj sprememb, vsaj jaz sem jih, da je bolj varno za plato. Za pritrditev direktno na socket pa za tako velikost bloka ni primerna in je ne uporablja nihce. Itak pa ko imas enkrat 4 vijake pritrjene na plati ti ni treba vec snemat plate iz ohisja in je tudi montaza in demontaza bloka zelo enostavna.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

tec ::

Ce imate potrebno po se vecji kolicini blokov imam jest ene 3, ki so bili narejeni v novem mestu. Imajo tudi spiralni izrez, vendar malo drugacen. Niso nevem kako odlicni, ampak za primerjavo bi morda bilo. Lahko posljem enega, ce vas interesira.

morphling1 ::

Fantje doma sem, tako da Sergio samo povej kje kako pa kdaj pa zacnemo s testiranjem :))
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Gsi16V Turbo ::

hvala bogu!!!!!!!!! :P
To Be Fast Is Good,But To Be GOOD Is Bether!

burekar ::

morphling:
Dej probi Boeinga mal stimulirat, da bosta naredila tud pritrjevalne mehanizme za na plastiko, kamor se pritrjujejo standard hladilniki. Seveda samo za Alu bloke, bakreni so pretežki za te zadeve.
Sergio:
Kje se skrivaš?It is time for waterblock testing:D
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

morphling1 ::

Meni ni problem skonstruirat dober mehanizem za na socket, ampak za kaj takega bi rabil tudi kaksno stanco za plocevino, da zrezal vse tri odprtine za rokice na socketu pa napravo za uporovno varjenje pa se kaj, da bi zadeva zgledala profi narejena, kar pa seveda za nekaj kosov ni mogoce, tako da bi moral nekaj sam narediti, pa se ena majhna tezava je ta blok ima prikljucek za cev tocno v sredini kar malo zakomplicira izvedbo pritrdilnega vijaka.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

burekar ::

Bom vidu, če bi še kdo drug razen mene rabu tak način pritrjevanja, in če jih bo dost, ti bom v prihodnosti spet mal zatežil o tem.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Sergio ::

morphling: v soboto nimam časa... če lahko prideš v nedeljo, te vesel sprejmem (tebe in tvoje računalo) v svojo hišo :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

morphling1 ::

Ok, potem pa v nedeljo enkrat dopoldne ce mas cas.Aja a imas kaksno dobro termalno pasto?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Sergio ::

zal ne... okej, nedelja it is!
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

morphling1 ::

Zmenjeno. Gsm, kje, pa priblizna ura ? (recimo okrog 10h zjutraj v Grosupljah, bolj natancno pa po gsm)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jaffa ::

Kakšna je situacija ? Kako napreduje testiranje ? Kdaj bo članek...komaj čakam 8-)

Jaffa ::

Zdaj se pa ze malo vlece8-).

Kak dalec kaj ste ?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

B&M vodni bloki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
937151 (4792) Smorny
»

test slovenskih vodnih blokov!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341895 (1385) zile
»

Vodni bloki M&B nared ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
707309 (4672) zizi
»

Uuuuuuuaaaaaaaaaaaa!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472560 (1751) Boeing

Se en vodni blok (ideja) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
875144 (3838) morphling1

Več podobnih tem