» »

IIyama monitor-je to normalno?

IIyama monitor-je to normalno?

YiMMi ::

mam novi monitor IIyama Vision Master Pro 452
ok..sam slika je bomba.....
samo ko prizgem monitor je vsa slika razpotegnjena in
tudi ravna ni....pol se po enih 15 minutah pocasi vraca v stanje kot imam nastavljeno....
in se stabilizira...
Ali je to normalno ..da se mora monitor najprej zagret....
pri kolegu ki ima LG flat 19
mu je slika enaka ko vzge monitor in ko ga vgasne.....
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

JanezH ::

zivjo,
jaz imam IIyamo vision master pro 450 (19") in se mi isto dogaja tako, da je to izgleda normalno. A tebi tudi vedno ko vklopiš monitor ful poči na glas, ko se kao refresha (pomojem).

YiMMi ::

ma ja poci kod da bi mu kurzslus naredo.....
pa ko ga razelektris tudi..kaj pa drugace Si zadovoljen z monitorjem....
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

zile ::

Tisto ko "poči", se razmagneti. Je enako kot ce bi mu ročno naredu degauss. Torej je to povsem normalno.

para-site ::

Ja tudi meni monitor poka, tudi ko ga izklopim parkrat potem poči... ga mam v isti sobi, kjer spim in ko je vse tiho ga slišim, ma me ne moti...
Sicer mam 17 colskega visionmaster pro 410, ko ga prižgem, je par minut (3-4) slika malo ožja kot pri ogretem monitorju(2mm na vsaki strani)
Z monitorjem sem zelo zadovoljen... :D:D:D

JanezH ::

ja, sem ful zadovoljen z monitorjem :D

YiMMi ::

No jaz sem danes bil v eni izmed rac..trgovin in sem vprasal kak je stem...glede slike
in pravijo da se naceloma to nebi smelo dogajat...
kaj pa vem ce bi sel sedaj to reklamirat...
kaj pa ce je to res normalno d amonitor rabi ene 15 minut da se segreje...
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

goba ::

Glede pokanja je tako kot pravi zile.
Kar pa se tice one raztegnjene slike prvih 15 minut, bi jaz zadevo reklamiral. Vse je sicer odvisno od elektronike in pri monitorjih se posebej velja pravilo, da "kolker das, tolk dobis".

YiMMi ::

no cena mojega monitorja je 110 jurjev tak da ni glih najcenejsi....
pa IIyama slovi kot zelo dobri monitorji....
samo kaj pa ce ga nesem reklamirat pa mi tam recejo da je to povsem normalno....da rabi 15 minut...kaj si pa pol lahko....saj jaz nevem ...lahko me tam nategnejo....
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

para-site ::

Pazi, pri Iiyami je še posebno povdarjeno dejstvo, da obstajajo kategorije monitorjev...
Ko sem ga jst kupoval, je blo v 17" razredu od Iiyame več modelov monitorjev, ki so rangirali od zelo slabega, do zelo dobrega. Predvidevam, da se isto dogaja tudi v 19", zato menim, da se splača od te znamke kupovati predvsem boljše modele v svojih velikostnih kategorijah. Jst mam visionmaster pro 410, ki je bil takrat najboljši 17" Iiyamin monitor...:)

McWolf ::

Em folk ak to je priporočlivo NE velikrat prtisnt degauss knofa? K jes to velikrat prtisnem kr tk oiz dovgcajta al pa ce sm zivcn:D>:D:D
Go tell it on the mountains!

SasoS ::

Raztezanje slike je normalen pojav pri navadnih (ne trinitron) katodnih ceveh. Ker je pred ekranom mreža, ki razporeja elektrone, se le-ta raztegne zaradi toplote. Pojav naj bi bil pri trinitron monitorjih manj opazen (ker ima pač samo navpične žice). Ne vem zakaj se tolk sekiraš, pri meni monitor itak gori cel dan...pač potrpiš prvih 15 min (jaz imam VMpro 450, pa se to dogaja, mal) :D.

Kar se tiče degaussa, ta je normalen pri zagonu monitorja in načeloma ne škoduje, če glih ne delaš to vsakih 5 min. V navodilih piše da naj bo vsaj 30 min med vsakim degaussom...

dexter ::

poka zarad razmagnetitve-ne ugasaj fizicno ampak naj elektronika
dela svoje
glede raztezanja,normalno,npr. na 510,ki jo gledam v sluzbi je skoraj ni ker ni trinitronc (cudno?,pred mano lih en drugac govori) lahko pa je to tud od modela do modela razlicno

ko fizicno izklopis monitor iz stroma zna tudi pozicijo slike zgubit za kak mm
(iiyama 450pro) zdej ne vem kako je pri novih,se to dogaja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dexter ()

JanezH ::

cudno, ker mam tud jaz VM pro450 diamondtron in traja kakih 5-10 min, da se slika naravna. Na zacetku se tud jaz nisem mogel navadit in sem okoli spraseval ce je to normalno, zdaj pa sploh ne opazim več tega.

_Tejc_ ::

Imam VM 410 Pro in je stvar povsem enaka. 5-10 min pol je vse OK.

YiMMi ::

5 min bi se nekak potrpel....
pri meni je to 15 min...pa do pol ure.........
to pa je prevec.....
jaz ga bom verjetno kar nazaj neso....
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YiMMi ()

CaqKa ::

yimmi jaz sem mojega vm 410 pro kupil pri powerplusu... pa sem ga nesel nazaj ravno zaradi tega ker tak dolgo rabo da se je slika normaliziral.. sedaj imam takega ki od vsega zacetka špila kot urca :) poleg tega sem na onem prejšnem imel dead pixel

tiktak ::

Imam iiyamo vision master pro 454 19" in meni se slika na zaslonu vsakič ko ga ugasnem nekako v nastavitvah resetira, ampak vsakič drugače. Ker imam monitor komaj 1 teden sem po tej debat najprej mislil da se mi bo po nekaj minutah slika raztegnila. Pol sem pa malo spremljal nastavitve in vidim da se na monitorju slika vedno znova resetira ;(
Ali naj dam monitor nazaj ker je v garanciji
Help

YiMMi ::

no jaz sem danes bil v powerplusu....
prvo kaj je me je en ukurco ker sem skatlo bek vrgo....
nasreco poznam sefa in mi bojo to vse zrihtali....
receno pa je bilo takole...da bi se pri teh monitorjih naj nekaj nastavlo od znotraj...nekaj v zvezi z elektroniko...
ce jim bo ratal hvala bogu..ce pa ne pa bojo novga dali...sigurno pa je da to ni normalno da se ti slika nekaj razteza in krci....

bom porocal kaj so skup spravli....
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

CaqKa ::

tik tak: no pri mojem se je tudi to dogajalo... šele tretja iijama je bila vredi... prva je imala v kurcu konvergenco pa nastavitve so se resetirale, druga pa je imela dead pixel(kao, ceprav je bilo steklo počohano na notranji strani), no tota zdaj pa je vredi, čeprav me moti to da ne morem obeh konvergenc nastavljat ampak samo eno.
yimi :) šefeka pozdravi... za skatlo pa reci da nisi vedo :)
reči mu da mu od pralnega stroja prineseš če res rabi tak nujno toto škatlo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

tiktak ::

To je noro;( vsakič ko prižgem monitor (iiyama 454) ima drugačne nastavitve enkrat je slika ozka dručič zasukana poševno,... Mislim kupiš dober monitor in te tako j***;(;(;(

KuhaR ::

Kaj pa kupujete tako poceni monitorje>:D.

YiMMi ::

KuhaR....daj obrazlozi malo tvojo trditev....
iiyama 454 je vredna okoli 150k....to je za tebe poceni.....????????
keri monitor je pa pol zatebe dober in drag....????
aja moj monitor je se vedno na servisu...jutri bi naj bilo vse reseno tako so mi obljubli..bomo vidli?
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

tiktak ::

YiMMi ne se jezit na KUHARJA, saj me samo malo kuri, sicer pa je on seznanjen z mojimi težavami in je samo fouš na moj monitor.

KuhaR ::

Ja jaz ne vem, vendar sem pred leti toliko kot vi plačali zdaj za svoje 19' dal za mojo 17' Nokio in se mi zato zdijo vaši poceni. In seveda sem fouš. Pa še TikTaka rad kurim .:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KuhaR ()

vezalke ::

Ola!Hm ej te servisi so u piz**, jz sm mel moj monitor ze 2x tm pa niso nc popravl, sam mal so ga dodatno popraskal!Pa grem iskat kmonitor pa pravjo smo postimal, pa prnesem domov pa popizdim!Blem je u tem ker se mi slika trese na keri koli resoluciji in osvezevanju in ne nimam nobenih zvocnikov,al pa cesa druzga v okolici!Slika trese na mojem Iiyama 451 pro tko da tezim za garancijo pa pravjo da je kao vse tm lepo delalo in da bom mogu dokazat!Vse lepo in prov jim ga nesem next week tm pa jim pokazem pol pa ma da dobim novga!Ce moj fotr vid da trese ku je ze neki star pa ne vid vec ku sokol pol jim mamu je*** ce ne dobim novga!Mal sm razpicakan zarad teh servisov pa tega!Kar se pa raztezanja slike tice mislm a je to popolnoma normalno na iiyaminih monitorjih!Osebno mi je slika bolj vsec na tem monitorju kot na sonijevem!

BigFoot ::

ja no meni se slika cisto nic ne razteza. mam pa Iiyamo 510 Pro (22" flat)
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

YiMMi ::

K O N C N O !!!!!!
Danes sem dobil novi monitor.....
in sicer IIyama Vision Master PRO 454....moral sem doplacat....morali bi mi dati novega 452 pa ga niso imeli ker je kao stari model..in ga bi morali narocit...
Sicer pa mi ni zal za ta novi monitor...Ker je se boljsi kot ona IIyama prej.....
Slika pa se ne razteza niti malo....:P:P:P:P
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

fictionel ::

jst mam pa philips 109p2... nevem zakva kupujete iliamo, ce majo usi take probleme z njo!
moj monitor rab cca 3 min, da se ustima (slika rata mal bl svetla pa ostra)
drucega pa nic!!! bwahaha >:D

upam da mi nav kuj jutr crknu! :8)

tiktak ::

No naj vam povem, da zdaj po dobrem mesecu dni dela monitor ko šus. Razen tega ker rabi 5 min da se segreje in se slika postavi v normalno stanje. Pa smo že skoraj peljali monitor na servis.:))

BigFoot ::

fictionel> če dobiš v redu Iiyamo je carsko, če ne jo pa neseš nazaj. sploh ni problemov
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

cikky ::

ja men tudi rabi ene 5 min da se slika uravna. mam pa en drug problem, ce kaj spreminjam nastavitve in ce imam vklopljen avto-save se mi naslednjic ko prizgem monitor kompletne nastavitve resetirajo, tako da morem vedno ko kaj spreminjam na nastavitvah rocno shraniti.

ali ima tudi kdo taksne probelme?

CaqKa ::

jaz sem imel ta problem in sem nazaj na reklamacijo neso monitor

Jony ::

Po mojem cena slpoh ne pogojuje kakovosti. Jaz sem svoj monitor nabavu v skrajni sili, ko mi je ta starga skuril, pa še čist mal dnarja sm mev, zato sm v Italiji nabavu naj cenejši 17" monitor od ene leve firme (samtron). Doma sm ugotovu da zadeva kar solidno deluje (brez skrčene slike, pokanja,...), tut resolucija je za moje potrebe kar solidna (1280x1024) in za stvar sm brez ive (Itaijanski davek, ki ga pri uvozu dobiš nazaj) dav sam dobrih 35 čukov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

llyama 454pro

Oddelek: Kaj kupiti
91049 (958) krho
»

Kupujem nov 19" CRT monitor (visji razred) - potrebujem vasa priporocila

Oddelek: Kaj kupiti
392465 (1764) glinik
»

Kupujem nov monitor 22" CRT, katerega priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
442263 (1653) glinik
»

Nakup novga monitorja ??

Oddelek: Kaj kupiti
191438 (836) Mr.B
»

Kateri monitor za delo v ACAD-u

Oddelek: Kaj kupiti
161350 (1032) zumes

Več podobnih tem