» »

Modifikacija

Modifikacija

nojus ::

Komentarji dobrodošli................
LINK

AngelOfDeath ::

preveč ventilatorjev (4) na napačnem mestu :)

segi ::

Koliko stane vbodna zaga???
Ali lepo reže???
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

nojus ::

vbodno žago sem si sposodil (ne vem kolk je cena)!
žagica (žagin list) je pa cca 250-300sit.

tec ::

Bolje je, da imas vec ventilatorjev, ki zrak ven vlecejo kot pa da ga noter pihajo.

AngelOfDeath ::

Ja sam zrak more tud nekje not dobit al ne ?
Bolje bi blo če bi ventilatorji bli razporejeni po ohišju ne pa vsi na enem kupo spodaj. Toplota sili navzgor. Mogoče pa se mu zvočna pregreva morš njega vpr. Lahk pa se tud motim. Al ne ?

tec ::

Vsekakor ja, opomnil sem samo to, da je bolje, ce imas npr. dva ventilatorja, ki zgoraj zrak ven vleceta in enega spodaj ki ga notri piha. Vsi lahko brez problema laufajo na 7 oz 5V.
Ja, sam po mojih izkusnjah, ce se zvocna pregreva ji ne pomaga nobeno hlajenje. Moj stari Live je bil pekoce vroc na dotik pa je imel direktno na cip en 8x8 12V ventilator.

luni ::

Ja, bravo tec in potem se ti racunalnik spremeni v odlagalisce praha. Vedno je bolje imeti pozitiven pritisk zraka v skatli, saj tako prah sili ven in se ne nalaga po komponentah.
Artificial Intelligentia

tec ::

Torej bi bila idealna postavitev ventilatorjev kaksna ?

AngelOfDeath ::

Ven ventilator tam pustit. Dva dat nad procesor, Četrtega pa na sredino (sam bolj na prednji del nekje pod cd rom in nad trdi disk.
Osebno imam big tower na prednjem spodnjem delu je en ki not vleče na pci vodilu en ki ven vleče in pa enga večjega za napajalnikom ki je seveda preurejen. Za boljši pretok zraka. Pride pa še eden na zadnjem delu ohišja (na vrhu) za odvajanje toplote od dvd-ja in cd-rw-ja. Tak sistem poleti dopušča notranjo temperaturo okoli 23 stopinj . Brez tega pa je 40 stopinj (ali pa še več).

Je pa vseeno lepo da se je ˝nojus˝potrudil Sam drugič nej še mal logike uporabi pa bo še boljše :)

segi ::

Po mojem je najbolje 2 noter in dva na vrhu ohišja ven.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Krofojed ::

AngelOfDeath, ce imas poleti v sobi 23º, potem ti kar zavidam, a v tem primeru ni smiselno govoriti o razliki med poletjem in zimo (ker jih pozmini najbrz nimas bistveno manj). Ce jih imas vec, potem jih moras imeti pa vsaj toliko tudi v ohisju.

AngelOfDeath ::

Krofojed poleti imam krepko čez 30 stopinj (38 al pa več). V računalniku pa samo 23 stopinj.

luni ::

tec idealna postavitev ventov je odvisna od tvojega ohisja in hrupa ki si ga pripravljen prenasat... vsekakor pa vedno glej, da imas vsaj en vent vec, ki vpihuje zrak, saj tako ne bo dost praha v ohisju...
Artificial Intelligentia

segi ::

se strinjam luni!:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

sonyboy ::

Ja res bi lahko drugac razvrstil ventilatorje.Zakaj nisi neonke dal not??? Sam tudi nekaj pickam ce se lahko tako izrazim. Tko da mam samo en ventilator 12cm na stranici in pleksi, v ohisju pa se en ventilator ki vlece zrak not in pa neonko. Aja tud se mi zdi da si mal z barvo zaribal, vsaj na sliki se
cudno blesci.
drugace pa ok.Vsakdo zajeba kako stvar.Res skoda da si dal tam tolk ventilatorjev. Vsaj tko bi naredu da bi ti dva not vlekla dva pa ven.
Pa neonko bi lahko dal not!

Bevcan ::

Zakaj mu vsi težite naj da neonko not. Sej varčna žarnica je ubistvu isto kot neonka sam da se na začetku neki časa segreva. No razporeditev ventilatorjev pa res ni najboljša. Mogu bi dt kšnga ki zrak tudi izpihava, pa če si dal že šter bi dal enga tko da bi pihal direktno na procesor.

segi ::

Najboljše hlajenje je če noter pihajo spodaj ven pa zgoraj. Kaj veš mogoče ima še človek kakšne 3 vente zgoraj na ohišju. Mogoče pa jih bo še montiral.
Se pa strinjam da ni hlajenje najbolj učinkovito.:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

_Xavier_ ::

morem ti tko rečt. estetsko zgleda dobr se vid da si se potrudu. sam glede izkušenj (sm meu neki podobnga sam pr men je en pihu not trije pa ven) kako bi reku nism biu zadovoln z rezultati. zdej mam ba big towerja in je tko kul narjen da ma napajalnik obrnjen tko k pr manjših midi towerjih k je vzporedno s plato tko da mam nad napajalcom plc za 4 vente pa še uspredi je plc za 4 vente. se prau 4 not, 4 vn to ti je zračno hlajenje še mal pa bo kišta poletela sm jo mogu kr prvezat.joke.tko da jest če bi delu ne bi dau več na stranico ampak uspredi a uzadi glede izgleda pa kokr sm že gor reku se vid da si se potrudu:\

tec ::

luni: Jest imam namen na sredino stranice namestit en 12x12 vent z regulatorjem in dva 5x5 (5V) na vrhu namesto napajalnika, da bosta odvajala toploto. Je pa to midi tower. Za prah se mi ne gre prevec, bolj mi je pomembna neslisnost. Bi bil v tem primeru dovolj en ventilator za odvod zraka na 5V?

Cyb3rium ::

okej jst mam namen dat zadi enga 9 cm spredi pa enga 8 cm (airpipe varianta)... kaj bi mogu zamašit vse druge dohode zraka (si ne predstavlam kok bi to naredu :D )? Napajanje mislim dat spredaj-spodaj, na njegovo mesto pa 90 mm vent (ne mislm rezat ohišja)... Bi blo to kul? Aja, pa kaj je kej razlike če je disk pokonci postavljen :D

luni ::

tec zrak ti itak odhaja skoz vse reze nokol... 50mm vente pa rajsi pozabi ker ne premaknejo nic zraka...
Artificial Intelligentia

segi ::

LUNI!!!!

Ti vse naše hipoteze spretno izpodbijaš!No saj ne rečem da imamo prav, samo daj za vraga stari povej kako bi si ti nardil hlajenje!

Ajde napiši en esej-čič pa da slišimo od majstra te stvari!

Brez zajebancije!:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

jRk0 ::

Trenutno mam v ohisju 8x8 vent spredaj spodaj, ki piha noter, pa enega 8x8 se pod napajalnikom (piha ven) pa en je seveda se v napajalniku (tudi piha ven). Zdaj mislim se dat en 12x12 vent na sredo stranice (pihal bo na graficno pa na procesor) pa enega 8x8 se zgoraj na sredini (like dimnik;)). pa na stranici se bom odspodi dal verjetno pleksi (neonko pa ze itak mam notri).

Kaj mislite na tako postavitev ventov?
You fuck up once, you loose two teeth.

tec ::

luni: Na sreco, sem vceraj dobil dva 80mm TopMotor ventilatorja, ki se vrtita z 2100 obrati in sta neslisna. Prostora je dovolj, da namestim oba, ampak me zanima, ce bi bil samo eden dovolj?

segi ::

Dečki dajmo malo pustit besedo luniju.Naj on pove idealno hlajenje!!!!
Upam da bo odgovoril, če ga je kaj v hlačah.>:D ŠALA luni, ne zameri

samo res me zanima kako bi ti hlajenje speljal.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

kuglvinkl ::

Članke na S-tju ste že brali? Ste! Kaj pa anglešo berete? Da! Torej, WTF?
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Montaža ventov...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81118 (986) Klemzz
»

temperature!!!!!!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241574 (1271) nuclear
»

vetilatorji na kisti

Oddelek: Strojna oprema
241665 (1316) Keyser Soze
»

kaksen nasvet za boljse hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301964 (1500) Binji
»

L0S REzuLTAT0S TU !!! Vsi ki va moja majhna raziskava zanima kojci vržite uč na to ru (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
715044 (4106) texhex

Več podobnih tem