» »

Problemi s TEAC CD-W540E

Problemi s TEAC CD-W540E

Dami ::

Včeri sn ga dobu in probal ter ugotovil da neki ni v redu. Enostavno ne more cd-ja posnet. Tole mi je napisal v nerotu ko sem simuliral peko (z bold sn označu tist kar mislim da je narobe):

14:26:18 #23 SCSI -1024 File Cdrdrv.cpp, Line 1413
SCSI Exec, HA 1, TA 0, LUN 0, buffer 0x04B60000
Status: 0x04 (0x01, SCSI_ERR)
HA-Status 0x00 (0x00, OK)
TA-Status 0x02 (0x01, SCSI_TASTATUS_CHKCOND)
Sense Key: 0x04 (KEY_HARDWARE_ERROR)
Sense Code: 0x08
Sense Qual: 0x03
CDB Data: 0x2A 0x00 0x00 0x00 0x00 0x3E 0x00 0x00 0x1F 0x00 0x00 0x00
Sense Data: 0x70 0x00 0x04 0x00 0x00 0x00 0x00 0x0A
0x00 0x00 0x00 0x00 0x08 0x03

14:26:18 #24 MMC -1024 File Writer.cpp, Line 330
Communication failure

14:26:18 #25 Text 0 File ThreadedTransfer.cpp, Line 222
all writers idle, stopping conversion

14:26:18 #26 Text 0 File ThreadedTransfer.cpp, Line 216
conversion idle, stopping reader

14:26:26 #27 Phase 34 File dlgbrnst.cpp, Line 1449
Simulation failed at 8x (1.200 KB/s)

Enako mi napiše tud v Fireburnerju ter pri peki z windowsi xp, ki ma to možnost vgrajeno. Probal sn tud z različnimi mediji in se povsod držal hitrosti, ki jo medij podpira. Bios mi writer zazna kot ATAPI CD-rom, windowsi pa lepo kot TEAC CD-W540E in tudi nero pri tem nima problemov. Jutr ga nesem še k frendu sprobat sam dvomim da bo delal.
Če je mel kdo podobne probleme naj mi prosim pove kak jih je rešu, kr mi ga ni glih nazaj k mlacomu pošilat.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.
  • spremenil: Dami ()

BigHugo ::

Kaj če bi prej povedal katero verzijo Nerota in ostalih programov uporabljaš.
Drugače lahko le ogibamo, kaj je narobe.

LP BigHugo
LP BigHugo

MadMax ::

hmmm, a je vse to na winXP?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

McHregec ::

Dej si najnovejši Nero gor in pol probi.
Destroyer Of The Worlds.

Dami ::

Nero je 5.5.8.0., torej najnovejši. Takisto fireburner.
OS je Windows XP.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

BojlerTM ::

aaaaaaaaaaa... 8-)
men se je isto zgodil.. men nc jasn -> dans nesu nazaj u mlacom
mam pa use isto kot ti :\\
v nerotu 5.5.8 rece comunication failed, cloneCD pa hardware error;(
čudna so pota računalnikova:\\
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

msmiha ::

Vrjetno je cela serija hin. Druga skoraj ne more bit.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Han ::

Predlagam test v Windows 2000 ali 98 z Nerom 5.5.7.8 ali 5.5.8.0 in pravo serijsko številko zanj. Če je nimaš, delaj v Demo načinu.

V Windows XP obvezno vklopi DMA in po možnosti izklopi vgrajeno snemanje:

1. Nadzorna plošča -> Skrbniška orodja -> Storitve
2. onemogoči IMAPI CD/Burning COM Service
3. Moj računalnik -> Strojna oprema -> Upravitelj naprav
4. DVD/CD-ROM devices -> lastnosti CDRW pogona
5. v razdelku Snemanje onemogoči snemanje


To disable the XP burning features:

Go to Control Panel, Administrative Tools, Services. Right click the IMAPI CD-Burning COM Service, select properties and set it to "disabled".
Then go to My Computer, right click on your CDRW drive, choose Properties, click on Recording tab and uncheck Enable recording on this drive.

Han ::

Še to: glej, da v ozadju ne teče kakšen program ali gonilnik, ki bi utegnil motiti peko. Npr. stara verzija InCD ali DirectCD, nepotreben ASPI...

BojlerTM ::

cela serija ni. danes sm sel v mlacom po svojega in un u beli halji™ je reku da mu na win98 dela. men v XP ne. nerota imava pa istega - 5.5.8.
hja, gremo raziskovat :(
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

Dami ::

Ja, sn ga jst tud klical pa mi je reku naj vržem xpje dol:D . Sam še nisem imel možnosti preizkusit tisto kar je Han povedal (kr sn že cel dan na faksu). Sam če slučajno res ni združljiv z xpji pol naj se gre teac solit.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

BojlerTM ::

By George, I think I got it. 8-)
Najdu sm, kako narest mojga da dela. Enostavno zamenju IDE kanal. Prvo sm ga probu s kontrolerjem na plati, zdej mi pa dela na dodatnem kontrolerju. Probi zamenjat kable torej.
Se nek. V orginalnih navodilih pise, da za win 98, 2000, NT ter XP ne potrebuješ driverjev.
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BojlerTM ()

Dami ::

Ja jst nimam dodatnega kontrolerja, sam one na plati. Zdej ga mam čist samega na slave-master. Sam ne vem kak bi lahk to vplivalo. A si še kej druzga naredu?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

BojlerTM ::

nope. samo ide kanal zamenju. ce mas dva diska probi mal kombinirat, pa ti bo vrjetno prodelal. men je :D
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

Dami ::

Mam sam en disk in prekratek kabl da bi ga dal na isti kanal. Sem pa zdej probal vse ostalo in mi še vedno ne dela.
Han: kje si dobu one napotke?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Han ::

Napotke sem spisal seveda sam. :D

Teac CD-W540E deluje v Windows XP brezhibno, moraš pa imeti kompatibilno osnovno ploščo, v redu bios in "čist" XP.

CDR-Info je tega Teaca testiral v WinXP in avtor ni nič pojamral, da kaj ne bi delalo.

Dami ::

Ok, zgleda da pofilam v vseh treh pogojih:D . Plata je elitka, bios je sicer novi, sam glede winsov pa ne razumem kaj misliš pod čisti. Originalni? Pa sej mi kopija tud čist ok dela. Se pa ja ni razlike (or there is?) Nimam kake bete al pa kaj.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Han ::

S čistim sistemom sem mislil, da se ti ne naloži v spomin cel kup gonilnikov in nepotrebnih servisov.

Mogoče ima Nero težave na takem sistemu. Poskusi še s kakšnim drugim programom, npr. CD Mate, WinOnCD, NTI CD-Maker...

Mimogrede, si iz Device Managerja zbrisal Teaca in ATAPI kanal, na katerega je priklopljen, ponovno zagnal XP in poskusil znova? Vse namreč kaže na konflikt med chipsetom, sistemom, Nerom in pečko.

Dami ::

Dela mi zdej (končno), vendar sam na primary slave. Na secondary kanalu pa sploh ne. Pojma nimam zakaj to.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Han ::

Poskusiš lahko tudi s CSEL nastavitvijo mostička (obvezno na obeh pogonih, priklopljenih na isti kabel - master je tisti, ki je na koncu kabla).

LunKi ::

Jo! a je to ta nou teacov 40/12/48 pekac, ker ce je sm se posteno zajebu jst hocm RAW DAO(kao ga nekateri teaci nimajo - scsi).To pa rabs za ciste kopije kar pomoje ze veste da vam naum solil pameti, ala clone cd recimo da dela.

Dami ::

Han: fora je da mam en dolg kabl ki ma sam en prikluček gor. Bom sprobal ta cable select samo za teaca. Sicer si bom pa drug tedn v avstriji kupu okrogle kable. A kdo ve potrjeno če res lahko pride do kakih napak zarad njih? Kr bom dost keša za njih zmetal pa ga nočem brezveze.
Lunki: ja to je ta čist ta novi rekorder.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282296 (1587) dean444
»

LG GSA-4120B dela probleme pri pečenju DL DVD+Rjev

Oddelek: Strojna oprema
441619 (1428) mtosev
»

Plextor writer 24/48/48 problem! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644571 (4080) Hux
»

Težave s pekačem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121752 (1692) boštjan
»

PLEXTOR BurfProof unicuje cdje - prosim pomagajte!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91540 (1294) krho

Več podobnih tem