» »

Celron II 333 @ 475 Mhz - nestabilnost v Win2000

Celron II 333 @ 475 Mhz - nestabilnost v Win2000

ali3n ::

Po menjavi OS iz Win98SE v Win2000 so se pričele pojavljat težave z stabilnostjo... sistem "zaštrika", reboot... in pol spet isto...
konfiguracija:
Epox P2-100A (prastara plata)
Celeron II 333 @ 475 Mhz (5 x 95Mhz);
ram: 1x64MB + 2x128MB;

na Win98 je vse zelo vredu delalo... temp procesorja ni presegla 33°C...); malo sem posumil da RAM 64MB dela težave - je malo "starejši"... vendar z CTSPD-jem ne morem odčitat ID ramov - ob zagonu mi javi "At least one DIMM with wrong or missing DIMM found...". Ima kdo kak nasvet?

MadMax ::

Pa si probal brez tega 64 MB rama?
Ali pa brez kerega drugega-da ti CTSPD ne bi tezil?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ali3n ::

..pravkar sem probal vse možne kombinacije... CTSPD še zmer "štrajka"... ali je problem (verjetno) v frekvenci ki jo ram moduli dobijo - na plati je tudi jumper, kjer piše: RAM CLOCK=CPU, RAM CLOCK=AGP; ktrenutno je nastavljen na CPU; er nimam navodil od plate, nebi rad glih na slepo probaval kaj dela ta jumper... grafična je pa Voodo 3 2000 16mb; bi pomagalo če bi prestavil ta jumper na AGP (da nebom kaj skuril....);
ZAKAJ za vraga je delalo vse ok pod Win98?????
kakršna koli pomoč zaželjena...
LP Ali3n

ali3n ::

včeraj zvečer sem si še enkrat czel eno uro časa in malo premetaval RAM module ven in not... zgleda da res "moti" tist 64MB modul - SIEMENS PC 100 SDRAM;
ostala dva (2x 128) sta PC133... sicer mi CTSPD še zmer teži.. sam mašina je pa stabilna - laufala je celo noč BP. Zdej tuhtam, al sem se pripravljen odpovedat tistim 64MB rama za dodatnih 100MHz.... tuht tuht tuht
Hvala za pomoč.

PS:
Bom probal izvest še nekaj... da bi procesor znižal na 400 al pa 450 Mhz - s pomočjo DIP switchev na plati. Neki sm že probaval, sam "me ne ubogajo" ko je CPU BUS CLOCK na 100 MHz... v biosu lahko pa izbiram samo med 95, 100, 113 in 130 Mhz...


MikroB ::

Tisti jumper, ko si prej spraseval je za sinhronizacijo rama z CPu ali z AGP. Naceloma je stabilnejsa sinhronizacija z CPU, pri visjih frekvenci bus clock-a pa lahko sinhroniziras tudi z AGP (vsaj pri meni je tako). Sicer pa poglej v knigico od plate, tam ti natancno pise!
A friend with weed is a friend indeed!

ali3n ::

ni knjigce.... :-) - računalnik sm dobu zastojn.... ko sem iskal na internetu user manual za p2-100a - ga nism najdu, je sam za 100b. Un jumper sem pa glihkar probal - pa se mi računalnik noče štartat... bom še mal tuhtal... če pa kdo ve kaj nej nardim - na dan z besedo... še zmeraj mi pa ni jasno, zakaj je v Win98SE vse lepo delalo??!!!:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

MikroB ::

To z Windowsi je res čudno, mogoče pa 2000 bolj obremenijo procesor kot 98( Ne vem, bluzim :) ?
Sicer si ga pa že orng navil. Jez sem imel enak procesor pa sem ga spravil le do 375 (5x75). :\\
A friend with weed is a friend indeed!

MikroB ::

Kolko pa je temperatura pri Win2000 ?
A friend with weed is a friend indeed!

ali3n ::

Temperature:

- win 98 SE: 475 Mhz (5x95) - IDLE 31°C, obremenjen do 34°C
- win 2000: 475 MHz - računalnik kmalu zmrzne, tko da ne vem... :-) trenutno laufam na 375Mhz (5x75) - pa več kot 32°C še ni blo...
Hladilnik in ventilator sta originalna....

Še zmer ne zastopm zakaj je pod win98 delal vredu... verjetno ma res kej sistem zravn (v stilu da win2000 bolj obremenijo... al kaj...). Trenutno mam željo spravit procesor na 400 ali 450 Mhz... pomojem bi bil sistem stabilen, samo mam težave, ker me tisti DIP Switch-i (glej tabelo zgoraj) ne ubogajo ko je jumper za PC Clock na 100 Mhz... če je ta isti jumper na 66 Mhz - pa DIP Switch-i delajo (lahko z njimi spreminjam frekv. CPU-ja). Itak bo treba novo računalo kupit,... do takrat bo ta pa moral bit zadost :D
LP Ali3n

lukaz ::

jst pa izti proc nemorem spravt več k na 416(5x83)

ali3n ::

najbrž je tud od plate odvisn, kolk ga lahko našponaš (nej to mojo špekulacijo pokomentirajo Guruji Slo-techa)... moja je Epox P2-100a, Chipset Via Apollo Pro... najbrž ma tud to kej zravn (ampak res samo najbrž... )
Za razliko od tebe bi ga jest rad spravu na okol 400-450 Mhz.. pa mi ne rata... :D :D
LP ali3n

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

ali3n ::

Kegl.. na kok pa laufa AGP?

MikroB ::

Ko spreminjas CPU clock in množilnik, spreminjaš tudi frekvenco AGP-ja. Za to imas eno tabelo v knigici od plate, ki je ti žal nimaš. Sicer pa lahko to tudi pogledaš v kakšnem diagnostičnem programu (Sandra, itd.) 8-) LP!
A friend with weed is a friend indeed!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dvix na slabšem pc-ju

Oddelek: Strojna oprema
171667 (1380) Phoebus
»

Kako to - pomoč prosim

Oddelek: Navijanje
6796 (719) fastfury
»

epox p2-112a & Celeron 300a RAM in OVERCLOCK

Oddelek: Navijanje
7864 (774) ru7
»

Celeron II in napetosti... potrebjem nasvet

Oddelek: Navijanje
111717 (1494) MadMax
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231707 (1463) VASkO

Več podobnih tem