» »

Vodno hlajeni Hercules 8500 v nastajanju.

Vodno hlajeni Hercules 8500 v nastajanju.

«
1
2

morphling1 ::

Ok, tole sem začel ustvarjati ta teden in sicer kompletno hlajenje za Herculesa 8500. Ideja je bila že dolgo v glavi, samo kartice ni bilo :)
Najprej sem zadevo dodobra premeril ker je na karti kar veliko stvari ki se jih je treba izogniti, zadeve sem nato narisal v acadu in proE ju da si bolje predstavlajam kako bo zgledalo:

Nato pa veselo na delo, predvsem veliko ročnega dela.

Tu sta osnovna bloka že narejena vendar pa je potrebno še veliko fine obdelave.

Tu sta bloka obdelana tako da pašeta eden na drugega, pa tudi vsi navoji so vrezani 21x M3 najbolj dolgočasen del, ročno vrezovanje navojev vsako luknjo 3x .

Tu sta bloka že obdelana tudi na spodnji strani tako da sedita samo na ddr-ju ter procesorju, vsi uporčki in kondenzatorji so prosti in se ne dotikajo bloka.

Tu je kartica v pričakovanju na bloke, pozor na volt mod.

In tu sta bloka že lepo na kartici vse je Ok, kartica je v računalniku in deluje, teža zaenkrat ne faktor saj se kartica prav nič ni ukrivila.



Toliko zaenkrat sem že zelo blizu konca, zdaj me čaka še pleksi blok s kanali ter povezava med blokoma, ko bo končano to hlajenje ne bo zasedlo niti enega pci slota saj bo skupna višina na spodnji strani 17mm v celoti, priključka za vodo pa bosta na zg. strani.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)
  • spremenil: Sergio ()

||_^_|| ::

hudoo! boš to mogoče tut prodaju?:)

jRk0 ::

Carsko....in mene tudi zanima ce bos prodajal to:)

kaj ce bi naredil en all in one paket s pumpico pa vsem za radeona?;)
You fuck up once, you loose two teeth.

Malecky ::

Maš pa veselje morph to ti je pa treba čestitat

Ej s5 sm mel eno AROIA Y doma....1930mhz z Volcano 7 bootanjem pri 50°C in slabima 2.1V.

Se pravi 2Ghz naizi z vodnim...

TESKAn ::

8-O.
Oj Morphling1 samo 2 stvari me zanimata - kje in za koliko si kupil to miso za vrtalnik? Ker je tista, k jo imam zdej, bl 'švoh' za delat kaj bol natančnega. Kot drugo me pa zanima, kje v Lj se lahko kupi svedre za rezkat? sem pregledal že bauhaus, baumax pa nimajo nč:(.
Drugač pa carsko tole.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Sergio ::

morph, slike sem vrgel čez skripto, da se ne bo modem userjem nalagalo predolgo. hvala.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

morphling1 ::

Ja cool Sergio saj jaz tud to znam sam se mi ne da :)
TESKAn, to je namizna stružnica (x,y miza) z vrtalnim strojem, prodaja WD tehnik ali nekaj takega, če te zanima lahko poiščem telefonsko, cena je bila pa ~300ksit.
Za prodajo še nevem mogoče, stvar je v tem da je zelo specifična zadeva, recimo ta je za kartice po Atijevem referenčnem designu, z malo sprememb bo pasal na vse kartice z atijevim 8500 čipom in kot sem gledal slike r300 in rv250 bo tudi za njih uporaben. Spravil bi se jih delat če bi imel vsaj 5 komadov sigurno naročenih.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Clemento ::

kaj mas to ze cez vodo spusceno?
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

kuglvinkl ::

To bi bilo v redu, jep, da bi potreboval samo malo sprememb za prihajajoče karte (trg se precej razširi, ziher pa čez zahtevanih 5). Tako da, samo bravo!
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Ne še, zaenkrat mi dela na zrak in kljub temu da je je zgornja površina bloka trenutno gladka, blok zelo dobro hladi , new high 330/680 še malo pa bomo na 350/350 :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

JohnyB ::

Sm šele dons vidu tale post, morm reč res zakon zadeva in ker imam tudi sam Radeona 8500 od ATI-ja me zanima kdaj steče proizvodnja tega hladilnega sistema za nadalno prodajo :D ?
Apple iMac

BaRtMaN ::

8-O
Obvladaš.
8-O

zile ::

Hey, poglejte na view topics :D .Dobro reklamo delaš morph. :) Pridem do tebe, da vidm to čudo od hlajenja.

kuglvinkl ::

Mi je prav žal, ampak meni se zadeva extremno dopade. Tako, da sem posal mail Overclocker Australia in postal na THG.
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Uf to pa je velik ogledov za en dan, jaz nisem mel nič pri tem, zgleda da je to posledica Kuglvinklovega linka :)
Sicer pa debate že nekaj časa tečejo na meni priljubljenih forumih: oc , pa avstralski oc, procooling , xtremesystems, rage3d, icrontic, [H]
Glede izdelave male serije, bom videl po zanimanju sodeč bom moral res kaj narediti :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

JohnyB ::

Morphling1: Glede izdelave male serije, bom videl po zanimanju sodeč bom moral res kaj narediti

tako se govori, kr veselo na delo !!!!
Apple iMac

Predator ::

sam eno lahko rečem

hudoooooooooooooooooooooooooo


8-)

zizi ::

Carsko....

Res si dobr to naredu morphling....mene pa zanima ce bos to nareedu za GF4 Ti serijo?

8-O

kr tako naprej morph
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

kuglvinkl ::

Morpf: štorija v vzpodbudo. Pred nekako enim letom (od oka), je nekdo naredil izjemno učinkovito in dizanjersko lepo speljano vodno hlajenje za GeF 3 500. Pazi zdej to! CEO nVidie je bil tako navdušen, da je karto odkupil in zraven tega pridal še dva (če se ne motim) GeF 3 500.

Idealno bi bilo, da bi s prodajo teh blokov zbral toliko keša, da bi kupil denimo 4400 in prihajajoči R300 ter naredil bloke takoj ob izidu (hot stuff). Pod 20 kosov WW se sploh ne bi mogel pogovarjati. + ocean časa.
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Ja poznam ga to je Bladerunner, saj sva si izmenjala nekaj mnej. Z Gf4 je tako, če bi jo dobil (če kdo pozna koga, ki ima skurjeno bi bilo v pomoč) da poberem mere potem bi lahko delal naredil nekaj tudi za te karte , sam je smotan, ker so sedaj zelo poularne 4200, ki pa so spet drugačne kot 4400/4600...
Zadnjega stavka pa ne razumem, kaj si mislil.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Katerega? Tistega o veliko časa ali o tem, da je slovenski trg premajhen za dobiček (World Wide)?

Jasna stvar, za 4200 se ti ne splača. Namreč 4200 je budget karta, 4600 in 4400 pa stane. In če stane ter kupim, pomeni, da imam denar tudi za blok.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

BTW: za skurjene karte poglej na ebay.de
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Evo, tudi na Overclockers Australisa so se zmigal: Nice Radeon 8500 watercooling over on Slo-Tech. Not in english, but pics tell the story.
Your focus determines your reallity

_Mortal_ ::

koliko bo to stalo
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

morphling1 ::

Ja sem videl, sem jim tud poslal email, da debata o tem že nekaj časa teče na njihovem forumu
Cena, zaenkrat ne morem še nič reči, je dosti bolj koplicirano kot kak vodni blok za cpu, pa več materiala dela ...
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

overklokan Molj ::

TESKAN

rezkarje in podobno sranje boš dobu v lj v BTS-u, to je zravn bauhauza
drgač če tm ne boš najdu se mi pa še oglas, ti bom povedu naslov od raznih privatnikov k prodajajo tako sranje
the one & the only

Sergio ::

glede ogledov: ne skrbet, link sem "samo" poslal na deset največjih HW&OC strani. zato je tok ogledov. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

TESKAn ::

overklokan molj: 10x, bom pogledal.
Sergio: :D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

||_^_|| ::

morphling: vsaj pribljižna cena?

rap3r ::

Kwa mu morite s ceno če jo bo pa preveč al pa premal povedu pol mu boste pa moril da je narobe povedu...raj glejte z odprtimi usti in bodte tih lahk mu sam kej predlagate čeprov pomoje nimate glih kej velik!Model je pač profi!:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Malecky ::

To če spišete program dam jst delat za male pare....še te ne zame..
sam to itak Boeing dela...

morphling1 ::

Ne, niti približne cene ne morem povedat, ker enostavno ne vem ,pod 10k niti slučajno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Evo, to sem danes ustvarjal v proE, takšen bo verjetno zgledal tudi cnc narejen blok, sprememba je, da vodno hlajenje ne bo oviralo dimm slotov na nekaterih platah (recimo moja 8kha+)

http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

BaRtMaN ::

the_unborn ::

pohvalno!! patentiraj te svoje bloke:D

kuglvinkl ::

Je realno pričakovati, da bo stvar delala na 350/350, ko bo hlajenje popolnoma funkcionalno?
Your focus determines your reallity

Malecky ::

Jup.... GPU sigurno za ram pa komsikomsa:\

Upam da bo moj ram na Silurotu tud šu na 700DDR ali več..

Tic ::

a bi se dalo narest verizijo za pelt....
u know what i am poiting on...:D
persona civitas ;>

morphling1 ::

Ja seveda bi se dal, na vsako stran do 3 TEC-e :D .... ne resno mislim :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Dej mi prosim odgovori na zgornje vprašanje: je realno pričakovati, da bo stvar delala na 350/350, ko bo hlajenje popolnoma funkcionalno?
Your focus determines your reallity

Tic ::

morphing1: s katerim peltom, kje, kakšen, kok???? Dej povej ceno...
aja, pa sej gre isto na BUILT BY ATI karte a ne?:D

NA VSAKO STRAN.... Wtf?
persona civitas ;>

Sergio ::

morph: slikce pomanjsane. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

morphling1 ::

Sergio, thanks.
Kuglvinkl, nobena stvar ni 100% , samo ker sem imel svojo kartico že na 335/340 z bloki ter samo zračnim hlajenjem, mislim da bo zadeva zelo enostavno dosegljiva, tudi ram.
Tic, s katerim koli peltom , na vsakem bloku je dost placa za tri kakršnekoli pelte tudi 226W , če bi se hotel iti čisti ekstremizem, ne rečem da je to pametno,ampak je izvedljivo,seveda potem na mesto pleksija pride nov poseben blok ki bi bil privijačen na spodnja bloka, pelti pa vmes. Cene ni ker je ne poznam, zadevo bi zelo rad naredil v neki seriji ampak zato rabim kar lep denar, da naredim recimo 50 komadov, tako da bi moral imeti zelo sigurne kupce da bi se spustil v to dva tri komade se ne splača ker bi bili predragi. Celotno hlajenje pa bi bilo, kot sedaj malo gledam še ostale kartice, za praktično vse modele od 8500 do Gf4, z malimi modifikacijami, ki ji lahko naredim ko vem za katero kartico je namenjen blok.
Aja zadevo imam že skoraj narejeno, to je en quick preview, s slikami vas zasujem jutri :D

http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

Boeing ::

Holly mother of God !
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

morphling1 ::

Boeing, kje si ti nič se ne javljaš na email.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tic ::

morphing: jest sm ti 100% kupec, vendar me zdej 10 dni ni, tko da... Prej mi moreš povedat ceno, da zberem denar, k če pol neum meu, k to ni mal $$$. Sicer pa se bom poskusu oglast iz Hravške na s-t. Ko si reku da je več k 10k, kok več si s tem mislu... Aja, pa rabm tak "model" za pelt. Ne štekam zakqa bi rabu 3 pelte? Za ram?
Pa more bit na spodnji strani, kjer nemore bit... Nebi blo glih kul če je na zgornji k pol rabš 2 kompleta tega vodnega.... Al kaj=?:D
persona civitas ;>

morphling1 ::

Tako hitro tako in tako še ne bom imel narejen kak komad. Za pelte sem govoril čist teoretično, je plac za njih, itak da nerabiš pelta za ram tud za gpu ga ne rabiš, raje narediš voltmod pa si na istem oz. na boljšem pa še običajnih problemov ki pridejo s peltom nimaš.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tic ::

Običajni problemi?
Voltmod pa itak nameravam narest. sam če bi hladil s peltom, stavim da bi blo bolš...
A mal poveč kok cajta delaš, kok te stane materjal, kok ga porabš itd, tko, inforamtivno :D
persona civitas ;>

morphling1 ::

Ja, običajni problemi s kondenzacijo. To boš imel sigurno razen v primeru če res 100% zatesniš, kar pa dvomim da si sposoben, ker ni enostavno. Pa tudi če ti že rata nekako zatesniti, lahko plošča kartice še vedno na kakem delu pade toliko, da se ti počasi začne nabirat kondenz. Pa tudi okrog procesorja in ramov je veliko uporov in kondenzatorjev kar zelo ovira postavitev kake dobre izolacije,te zadeve bi moral zaščititi, še s kakšnim prozornim lak sprayem. Pri glavnem procesorju je lažje ker je imaš socket posebej ter okolini njega prostor za izolacijo, in ker je cpu tako oddaljen od plošče, se skoraj ne more zgoditi da bi tako hladil da bi ti zmrzovala okolica socekta, pri grafi je to drugače rami in gpu so direktno na tiskanem vezju, in ga tudi hladijo tako da se to širi po plošči lahko dobiš kondenz tudi na pinih za agp. Da niti ne omenjam problemov z napajanjem, pa da dodatno greješ vodo in zmanjšuješ hlajenje glavnega procesorja, pa sigurno ne moreš imeti care free 24/7 uporabe računalnika. Edino za kar je uporaben je kak posamezen 3dmark test če bi rad prišel v bližino vrha na ORB-u, za kar pa dvomim da maš dovolj tweakan celotni sistem. Ker če nimaš res vrhunskega ostalega dela, ti tudi max. navita grafična ne pomaga.
Ma material nima vpliva ta ni še nikol bil drag, draga so kaka orodja. Čas ki sem ga porabil za ta blok se meri v dnevih, ker pač delaš nekaj novega in se še malo loviš, če imaš vse pogruntano, ter nastavljene stroje maš to narejeno dosti prej....
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

LuGi ::

huh morem rect zloooo hudo je tole nareto ;)
aja da ne pozabim se eno neumesno vprasanje :)) :)) bloki za procesor k je blo receno da bodo sred Julija so že oz. če bodo pa kdaj ;) Če jih pa ne bo pa lahk sam recem smola zame:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Idej za resitev kondezacije in se vedno imeti pelt ter nizke temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322265 (1892) Tic
»

Pomoč pri vodnem hlajenju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1366197 (4700) Jure2k
»

Vodno hlajenje - vprašanja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201739 (1439) Boško
»

B&M vodni bloki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
937122 (4763) Smorny
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517111 (12193) the_unborn

Več podobnih tem