» »

Kdo vam daje denar za nakup komponent...

Kdo vam daje denar za nakup komponent...

PALOMINO ::

...kako ˝investitorja˝ - če to niste sami, prepričate da vam da denar za nakup.
Pa še mogoče to, ali kupujete PC iz svojega denarja ali gre iz družinskega (mama&fotr) proračuna?
In pa še nemara, koliko vam računalnik pomeni - vtaknete vsak tolar vanj?
Bi prosil, če pri svojih odgovorih lahko pripišete še svojo starost.

Ne, ne delam nobene raziskave, da ne bo kdo mislil, samo tako me zanima...

ChiefThunder ::

ah seveda, mamica in očka sta glavni vir financiranja... zaenkrat. :)

koliko mi zadeva pomeni? bi rekel, da kar precej, čeprav vsakega tolarja ne vtaknem vanj. predvsem pride do izdatka takrat, ko igre ne delajo več tekoče. drugače pa čutim, da mi igre ne potegnejo več, vsaj tolk ne, kot včasih... stanje se normalizira. :\

starost: 17 let

lp
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Gunny ::

Kupu sm si nov Komp pred šestimi meseci. Denar sm pa zaslužu z garanjem. Stalo mi je približno 420k. Računalnik pa rabim za izdelavo spletišč, raznih občinskih časopisov itd. Tako mislim da bom kmalu pridobil vso vsoto nazaj8-) .

22 year old Buisnes Man:D

rc-car ::

Računalnik financiram že kar nekaj časa sam...

Mi pa ne pomeni toliko, da bi moral vedno nekaj vlagati vanj.. Edino, ko začne prepočasi delat vse skupaj in počasi izgubim živce se odločim za nakup..

Age: 17 and a half :D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

PALOMINO ::

rc-car: če nisem preveč oseben - odkud ti pare, delaš?
Hvala za odgovor tudi tebi in vsem ki boste v tej temi sodelovali, da se ne bom vsakemu posebej zahvaljeval...

darh ::

zadnje čase samo sam vlagam vanj... prvi komp je kupla mati itak... zdj mamo v hiši vsegaskupaj 4 kompe, vse skupaj vredno 0.5-1 mio... lastnik vseh sem pa jaz ;) Plačani so z trdim delom za programom UltraEdit ;)

lp,x
Excuses are useless! Results are priceless!

rc-car ::

PALOMINO: Delam, delam, predvsem spletišča...
Nekaj malega pa pride od štipendije...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

Gandalfar ::

PALOMINO: ni se ti potrebno zahvaliti za vsak odgovor, ki ga dobis.

PALOMINO ::

Še eno vprašanje - kolikokrat na leto menjate kompnente in na koliko časa celoten sistem?

PALOMINO ::

g. Gandalfar - sem že napisal da se ne bom zahvaljeval vsakemu posebej

madmitch ::

meni računala plačuje podjetje. Samo kaj, ko je podjetje moje in jaz edini zaposlen (za***anega šefa mam, verjemite) >:D!!

34 let
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Monster ::

vse sam nabavljam.. denar pa pride iz dela... mal spletisc :) velik softwara :)...

star:18
Ka zaboga...

Tomi ::

Prvi računalnik je bil družinska zadeva z mojo 50% udeležbo. Potem sem imel eno nadgradnjo za ~120.000, še eno za ~140.000, lani pa sem nabavil laptopa za ~530.000. Denar je predvsem od štipendije, dela in kar tako. Samo sedaj nekaj časa ne bom ničesar novega kupil, edino na faksu si bom umislil eno zadevo za ~230.000, ki pa jo krije ŠOU oziroma lokalna organizacija na faksu.
Aja, mlad sem 20 let..
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Asgard ::

Jest si že kar nekaj časa urejam svoj kompjuter sam (finančno in ostalo) Na srečo delam v trgovini z računalniško opremo, tako de dobim nekaj ceneje. Keša gre približno 200-500 jurjev na leto noter.Igre največ keša požrejo pri hardwerju. No sedaj se mi ne ljubi tud vžgat mašine več, tako de stoji, ali pa brat špila areno gor.

starost: 21
poklic : računalniški serviser
poraba keša: računalnik, ganja, pa pir in vino

Neo32 ::

od kar sm unicu moj ta prvi racunalniki (sm ga odpru, pa blage nism mu kva delam, pa je pol na servis mogu jet) si racunalnik in racunalnisko opremo financiram sam. Tastari mi se CD jev za pecko ne kupjo vec, iz principa;( !

Kaj cmo :)!

Age: 19
Neo32 (c)

JurijTurnsek ::

jst pa zdej bol malo v rac dnarja mečem, pa ga itak ne dobim od stršev nč, mam pa štipendijo pa žepnino, tk da shajam... letos sm kupo digitalni fotoaprat, ki je tok drag, da bi lohka kr vredu računalnik kupo (brez monitorja;) )...

age: 15 (kmal 16)
http://www.slatnaskejta.com

Dr_M ::

jst si ze 5 let sam kupujem use kar rabm za comp.menjam pa prblizn na 1.5 leta posamezne komponente seveda.edin graficna je stara ze 2 leti :)
str 20 let

jst bi tut meu bogatega fotra.

R0K ::

Trenutno sta mi oba rač. nabavla še starca. Prejšnji je bil okol 250k (P1 133, 32rama, 1MB karta, 2GB disk - 3leta nazaj), pred dobrim letom pa je padu TB1ghz, 256SDRama, 20GB, GF2, 17' za slabih 400k. Sam sem dal zraven okol 10-15% nabavne cene, več pa itak ne morem, ker je moj redni prihodek sam žepnina (starci pa tut stara mama kaj založi).

Sem pa str 15 in grem v prvi letnik, kjer še nevem če bom imel štipendijo. We will see.

Drgač pa upam, da bo še trajalo največ eno leto, ko bom lahko za programerske usluge tut že kaj zaračunal.

jRk0 ::

Prvi racunalnik sem dobil nekje pred 4,5 leti. p166mmx, 32mb rama, 2gb disk... stal je 260k, dnara pa sem polovico dal jaz (sem sparal ze dolgo let, pa obhajilo sem mel pa to..)

pol sem ga mel dolgo casa, lani februarja pa sem kupil durona 700 (navil seveda), 20gb 7200rpm disk... foter je placal disk pa ohisje. pol sem kupo ATI rage fury maxx (vmes sem mel se rivo tnt2, voodoo3 3k). Pol sem kupo live-a, pa atp3 zvocnike pa pol vente, pa neonko pa rame, pa pol r8500 pa tak. V glavnem, foter vec ne da nic dnara za racunalnik.

dnar dobim od zoisvo stipendije. Problem je, da moram dosti se dat za skuterja, bencin, skate, snowboard, hrano, ko ven hodim ob petkih... tak da dnar hitro gre. Danra pa dobim 34k sit na mesec, glede na to da sem 20km od sole doma, pa porabim za bencin kar nekaj:)
You fuck up once, you loose two teeth.

tha_man ::

Zadnjega sem si financiral sam (delo), prejšnje pa starši 8-)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

flipflop ::

Jst si ga kupm sam;( , vir je štipendija, pa kar dobim za staro mašino.Menjam prbližn 1x na leto, pa ne vsega, najstarejša stvar je ekran(že skor 3 lete), ampak se mi ga ne mudi zamenjat- 19"

SLOWWWeb.net ::

Jaz računalnik kupujem in nadgrajujem sam ter del stroškov obesim še podjetju, če zato obstajajo razlogi-v večini so :D . Slednji mi pomagajo še tako, da mi vse dobavijo po vele cenah.

Koliko mi računalnik pomeni: :\ - ni živeti brez njega.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Krofojed ::

Financiram sam (starsi pa vcasih kupijo kaj za rojstni dan ali novo leto). Denarci pridejo od stipendije in programiranja. Kako komponento kupim recimo dvakrat na leto, celega racunalnika pa po prvem (pred kakimi 10 leti) se nisem kupil. Stejem 23 let.

PaJo ::

Kar se tice kompa, mi od prvega kompa naprej doma niso dali niti tolarja. Prvega pa sem dobil v 6-tem razredu in sicer takrat super masinco 386:D in to so mi takrat kupili strici. No od takrat naprej pa za masine skrbim sam. Trenutno so kar tri pri hisi, tako da ko eno menjam gre v drugo in tako naprej. Porabim pa na leto zagovo 100k in vec. Vse skupaj pa gre iz kesa ki ga zasluzim in dobim od stipendije. Aja, star pa sem 23 let.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Daedalus ::

Komp sem financiral 50%, ostalo sta plačala mati inu oča. Vse nadgradnje (računalo mam dve leti, prej sem mel eno 386-tko) pa sem financiral sam - počitniško delo. Aja, star sem pa 21 pomladi:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

d-mon ::

Jest mam Celeron 400 ze ta tret let in mi je cist cez glavo.
Kako se vprasate? Ja enostavno. Ne igram igric. Vse ostalo pa dela.

Drugace sem star 23 let, programer.

Vazn da Visual studio pa Autocad delata.
No in pol, ce AUTOCAD dela, zakaj bi rabu bol masino?

Vse skup financiram sam...Ze skos.
[D-mon]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d-mon ()

IR Babun ::

Prvi komp (486 100MHz) sta kupila fotr pa mt in čez en let nadgradnjo na P166 (Fotr ni mogu z volanom špilat GP2 :D ).
Ostalo sem si financirov sam, vsak let za ene 90k Sit nadgradenj.

Vsaj zdj sem jih naštimov da sta mi za nov let kupla LCDja (izgovor: tastar monitor ni bil dober za oči:D ).

Denar: Počitniško delo
Starost: 18
SCREW THE GOVERNMENT

smilyxx ::

Jah jst bom zej kmalu komp nabavu. Sam da ga bom s svojmu dnarjem kupu. Drgač pa med pučitncam delam da dnar služm:)

Blue3D ::

Prvi komp so mi kupili starsi:
cyrix 486 40 mhz 4mb ram
Nasljednja leta nisem dobil niti tolarja,
vse iz pocitniskega dela.
Naslednji so bili:
486 dx4 100
p1 166mmx
duron 700

Star 25

CIMEK ::

Prvi računalnik (486) sta sponzorirala starca- kot tudi drugega pred 3 leti ki ga imam še zdaj (333MHz, 6Gb, Voodoo Banshee,...) in počasi nadgrajujem in sicer z kešom od starcev ker se mi zdi glupo da bi strado v šoli in nebi hodil ven da bi si potem kupil npr. procesor :\ , edino kaj sem sam kupil je bilo 256 RAMA (je ker ga je zmeraj premalo, pa še ful poceni je bil :D ) in mrežno, zdaj bom kupil verjetno večji disk drugo pa ne rabim ker iger ne igram nekaj preveč, delphi in flash pa delata čisto vredu
Prvih sto let imajo ljudje lahko veliko težav, kasneje pa zagotovo manj.

bobby ::

prvega P133 vse komplet je izkežiral moj preljubi oči, za naprej pa vse sam. kupiš računalnik, kompleten, delujoč, čim ceneje seveda, potem ga pa naprej prodaš in pri tem zaslužiš 10 do 20K sit. tko da moja plača sploh nič ne trpi.

:D

JurijTurnsek ::

joker: mislim da še zaradi nakupa komponent ni noben stradu v šoli, al pa ni šou ven... so pač nekateri bolj zaljubljeni v računalnik, in ga zato tud sami financirajo, kot ti...:\
http://www.slatnaskejta.com

CaqKa ::

jaz pa nisem potreboval lcdja... ampak mi je že novi trinitronc zadostoval... zaenkrat se mi zdi boljše da imaš trinitronca na 100hz kot pa lcdja... če tudi dosti prostora vzame.
drugače pa že od začetka 566mhz celeron2 shajam z njim...pred tem so bli pa
celeron 300 (@450)
cyrix 166 (@150)
amd586/486 133mhz (časi nfs1)
386 (časi wolfsteina in dooma)
86 z koprocesorjem in 20 mega diska :) (sokoban in zeleni philipsov monitor sta rulala)
vse računalnike je financiro ata... voodooja 3 2000 sem edino sam kupil ob izidu.. aja pa misko in tastaturo g80 sem tudi sam kupil... sem pado vun iz tega da bi moral skozi imet nov računalnik... trenutna 566ka je zelo stabilna glede igerc pa se ne sekiram dokler quake3 dela na 25fps.
20 let

ABX ::

Moj glavni sponsor je Dedek Mraz.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296324 (3160) sandmodnigga
»

Študenti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9415743 (12141) para!
»

Vaš prvi mlinček (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
867630 (4648) opeter
»

Zepnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1228536 (5341) krneki0001
»

Kolk ste že kej dnarja zapravl za computer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
634586 (3319) Neon87

Več podobnih tem