» »

Umrl je PS2 kontroler

Umrl je PS2 kontroler

b ::

A se je ze komu zgodilo, da bi mu umrl PS2 kontroler med delovanjem kiste? Vem da se da zadevo skurit ce pri vkljuceni masini prikljucujes mis oz. tipkovnico, ampak kar tako kot strela z jasnega pa nisem vedel da gre :-)

Anyway, zgodba je taka:

Danes sem kupil geforce2 mx400. Masina doma je ze cakala odprta, tako da sem samo odvil vijak in zamenjal karto. Potem pa se zacne hec.
Prizgem masino, wintendo se zacne bootat in zazna nov hardver, Ker sem imel driverje ze na disku, sem moral kar nekajkrat kliknit Skip (wintendo je vztrajno hotel floppyje :-) Takrat sem prvic poskusil uporabit tipkovnico in sem odkril, da ne dela. Funky. Nekje vmes je zacel brnet tudi pc speaker, ker nisem vedel
kaj mu je, sem ga izkljucil. Zdaj vem, kaj pomeni, ko speaker brni kot kaksen komar.
No, ko sem se preskipal do konca, sem pognal install driverjev in po uspesni instalaciji rebootal masino.

"Keyboard not present or keyboard error. Press F1 to continue."

Tole zdej tipkam na USB tipkovnici od iMaca, ki sem jo po hitrem postopku sel zaplenit na prejsnjo firmo, kjer sem delal, ampak jo lahko imam samo par dni.

Imam torej dve moznosti:

1. kupit USB tipkovnico
2. zamenjat plato (slot 1)

Ali kdo ve za kaksne poceni USB tipkovnice? Nisem ravno pristas cenenih tipkovnic, navadno uporabljam IBM-ovo type M, zato mi tole ni prevec vsec. Verjetno bom lazje nasel kaksno plosco. OTOH, to masino imam za igrice in ne za resno delo, tako da bi mogoce lahko bila OK tudi cenena tipkovnica. Bom videl.

Kakorkoli ze, jebes pcovski hardver. Plata, na kateri je stvar crknila je pa Asus p2xbl, ce koga zanima. Letnik '98.

lp,
Borut.

matic ::

hoh .. svasta bi clovek reku.. ampak jest sem ze 100x vsteku in izseku mis in tpkovnico med delovanjem racualnika pa se se ni nic skurlo.. edino potem ko vstekam nazaj obicajno misko ne zazana v winsih in moram dat detect hardware changes..
Drugace pa sem 1x skuru ps/2 konektor za tipkovnico ko sem imel tisti ps/2 - din pretvornik pa je biu neki zheban in mi je skuru zadevo - predvidevam.. ker prej je delal ok.. ko sem dal vmes pretvornik in drugo tipkvonico ni delal.. in ni delu vec konektor.. sem zamenu palto in je vse delal.. tipkovnica, drug konektor, in plata.. b.p.
Unga sem pa stran vrgu.. nemudima..

ToniT ::

Kaj pa če bi preveril varovalko zraven PS/2 konektorja. Sicer je zelo mala, ampak se jo da najti.

b ::

Z veseljem. A obstajajo kaksna bolj natancna navodila za to kje? Jaz nisem ravno tako zelo domac z elektroniko :-)
Nekako si niti ne predstavljam kako naj bi stvar zgledala.

lp,
Borut.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rate limit ali kako moderno USB misko priklopiti na star 16 bitni racunalnik

Oddelek: Programiranje
181891 (1279) BigWhale
»

Nov računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
261323 (986) seba-beba
»

Ne morem v BIOS

Oddelek: Pomoč in nasveti
121538 (1259) nitramcek
»

Dobesedno cudni stvari ???

Oddelek: Strojna oprema
282488 (1354) *ziga*
»

Se da izdelati USB - PS2 adapter??

Oddelek: Pomoč in nasveti
221883 (1543) ToniT

Več podobnih tem