» »

tezave z 7500LE dvi-vga

tezave z 7500LE dvi-vga

Gandalfar ::

imam radeon 7500LE od gigabyta. Kupil sem si tudi DVI->VGA kabel in vse skupaj lepo povezal z dvema monitorja. Toda gonilniki mi ne zaznajo da je drugi monitor prikljucen (DVI) tako da imam sliko samo na vga monitorju medtem, ko ne morem prizgati DVI izhoda.

Kje je napaka?

tha_man ::

Pa tale Gigabyte sploh podpira VGA signal na DVI priključku. Za začetek poglej kakšen DVI konektor ima, ali je DVI-D ali DVI-I. Slikce imaš npr. tule: http://www.iiyama.com/support2/faq.html
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

kuglvinkl ::

Predvsem se pa prepričaj, ali ima karta dva RAMDACa.
Your focus determines your reallity

Gandalfar ::

kartica ima DVI-I izhod .. torej tisti z + na koncu.

za stevilo ramdacov pa se studiram kako ugotovit

tha_man ::

Izhod je torej v redu.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Senitel ::

Če ti kartica ob bootu prikaže sliko samo na enem zaslonu (in imaš dva monitorja) ima skoraj gotovo 2 RAMDAC-a edini primer, da to ne drži je, če priklopiš samo en (analogni) monitor na DVI-I in ti ob boot-u ne prikaže slike.
Torej: check the drivers.

Gandalfar ::

hmm. Zdele sem priklopil VGA monitor preko DVI->VGA na DVI vhod. Potem, ko racunalnik prizgem se ne prikaze nobena slika. Toda monitor redno preklaplja med suspend in tem da bi kaj prikazal.

Monitor imam prikljucen preko switcha za monitor ker nimam trenutno pri sebi zenski-zenski pretvornik in drugace ne morem povezati vse skupaj.

Drajverji so zadnja verzija posneta z neta. Na drugem sistemu sem si pa dal originalne z cdroma.

Ni mi jasno zakaj ne morem reci sistemu naj prikazujejo sliko na DVI ceprav tam nic ne zaznajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVI KVM preklopnik na VGA monitor

Oddelek: Zvok in slika
114385 (4234) Saladin
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318161 (11677) Ursus
»

Gigabyte Radeon 7500

Oddelek: Strojna oprema
221071 (820) PassTrough
»

hydravision na radeon 8500

Oddelek: Pomoč in nasveti
171284 (1084) kuglvinkl
»

Hercules 8500, DVI to VGA nemogoce?

Oddelek: Strojna oprema
321520 (1156) jRk0

Več podobnih tem