» »

Navitje Celerona 400

Navitje Celerona 400

matter ::

Živjo

Zanima me če leahko Celeronu ki dela na 66 Hz dvignem frekvenco na 100Hz. Ker imam pomnoževalni faktor zaklenjen.
In kaj naštimam PIO za disk. Ker medlo se spomnim da naj bi nekaj tut to spreminju, če navijam frekvenco.
Zaenkrat mam frekvenco 83 pa dela vredu. Ampak za 100 pa rajš prašam, če ima kdo kak nasvet.
pls help mi
  • premaknil: Tomi ()

tha_Kalis ::

to spada v overclockanje na pa v hlajenje in modifikacije;)

matter ::

maš prov ja. Kak lahko premaknem ?

McHusch ::

ti kr dvign FSB na 100MHz pa napetost mal povisi, ce dela ql, ce ne dela - se zgodi

pri FSB100MHz so PCI, AGP ter diski na privzetih frekvencah (33,66), tko da ni treba diska nic na PIO devat (kr UDMA pust, bo najboljs)

matter ::

Plata je bh6. Coltaža je pa 2V ampak lahko tud višam. Kolk naj bi dal če kaj veš. Pa neka opcija je agpclk/cpuclk. A tu pustim 1/1 al dam 2/3 ko mam 100.

TESKAn ::

Ko maš 100 fsbja, dej tist AGP/CPU na 2/3. Če ti procesor ne bo delal na 100 fsb, malce dvigni voltažo. To ponavljaj, dokler ne bo stabilno. In pa seveda ne pozabi, da ko naviješ rabiš tudi boljše hlajenje...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

matter ::

Vem ja za hlajenje :)
AMpak mislm da bh6 nima na cpu sensorja. Ima pa nek sistem sensor ampak ne vem kje :(
Bom kr pusto 83 fsb,zaenkrat dela ok.

Dubofčan ::

nevem

ali3n ::

..pri meni je problem, ker tega dividerja "agpclk/cpuclk" nimam v Biosu (ne na plati). Kaj potem pomeni zvišanje fsb-ja iz 66 na 100 Mhz?
- na 75 Mhz zaenkrat dela ok. (Celeron 333)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211652 (1439) Air_Borne
»

Navijanje celerona 700

Oddelek: Navijanje
11950 (778) rhabdo
»

PII 400mhz

Oddelek: Navijanje
12875 (758) Mi+j@
»

c466@525...?

Oddelek: Navijanje
321058 (771) boss_y
»

CeleronII

Oddelek: Navijanje
81308 (1172) piko

Več podobnih tem