» »

Racunalnik za digitalno obdelavo

Racunalnik za digitalno obdelavo

Border ::

Pozdravljeni!

Kupujem racunalnik za digitalno obdelavo VIDEA. Potrebujem ga za programiranje v delfiju, izdelavo ASP aplikacij / front page, FLASH, COREL, ADOBE PS, DIVX filmi, mp3, uporabo ADSLja/ISDNja, printanje in DV obdelavo(prehodi, napisi, dodajanje slik,...)! Imam kamero SONY 900 DV to moram priklopiti na PC.

PONUDBA - zak.si:
- P4 1.7 Intel
- MSI 845E-max socket 478 ATX
- DDR 512 Long dimm
- 60video in 40sistem. 7200 IBM HD
- GeForce 4mx 64 440 TV out
- samsung 17 flat
- miska/tipkovnica
-- PINNACLE Studio deluxe ana/dig
-- PIONEER DVR-a04 (s software)
-------------
CENA: 476.406 SIT

Kam menite o:
- tej zak.si ponudbi
- kaj svetujete vi kaksnega naj kupim je kaksna cenej varianta
- geforce kartici
- PIONEER DVR
---------------------

lp Uros

danielka84 ::

prvo, izogibaj se IBM diskov dalec naokoli, ker ful crkujejo, vzami raje Maxtor ali Western Digital z 8MB cacha.
drugo, graficna je tud ena bolj "manj" zmogljivih, raje vzami kakega Radeona 8500.
tretje pa, slisal sem da je ta pioneerjev DVD writer veliko bolj pocasnejsi kot Philipsov, ki stane priblizno isto...

lp
ni-da-ni

IceIceBaby ::

Eh, spet bom z Maci težil. Ampak za večino tvojih opravil bi bil en PowerMac ali iMac idealen.

Za obdelavo videa je preizkupšeno zakon. Že iMovie ki ga dobiš zraven OSa je zelo zmogljiv (ne tako kot ta pri XPjih) potem maš pa še final cut pro ki pa je profi program. Ampak jaz sem že z iMovie delal res uredu filme brez kakšnega posebnega znanja. Poleg tega imajo Maci že dolgo vsi Firewire priključke ki se zelo dobro obnesejo tudi za kakšen prenosni hdd.
Tudi za web design se dobijo dobri programi. Vse kar si naštel, pa tudi dreamweaver obstaja in vrsto drugih. Poleg tega se bo zelo poznalo če dosti delaš v photoshopu. Ta na macih še posebej raztura.
Za druge stvari pa tudi ni panike. Dobijo se vsi programi ki jih uporabljaš na PCju, razen kakšnih MBM in podobnega. Za te pa 100% obstajajo nadomestki. Tudi igre se dobijo vse najnovejše, mogoče le izidejo kakšen teden kasneje kot za PCja, čeprav se je zgodilo tudi že obratno.
OSX pa je itak najboljši del pri vsem tem. Zgrajen je na unixu in zato odličen kar se networka tiče in na voljo imaš tudi terminal in ukaze tipkaš če ti je ljubše. Lahko pa izbereš user friendly varjanto in klikaš. Poleg tega tudi ne pobere toliko resourcov kot windowsi in je računalnik tudi zaradi tega hitrejši.

Če te zanima poglej www.epl.si in piši na mail. Za tak denar boš pri njih dobil kar uredu mašino. Za software pa ne skrbi, če imaš adsl ni problema.

MadMax ::

1. Razmisli o SCSI sistemskem/delovnem disku, IDE za ostalo.
Pa bezi stran od IBMja (sicer moj dela b.p., ampak vseeno)

2. Graficno tudi vzami kako bolj resno.

Do tu se torej strinjam z -Ripper-jem.
O Philipsu pa jaz ne bi razmisljal niti v sanjah (po izkusnjah z CD rekorderji in readerji).

Kaj pa, ce bi si sam poiskal najcenejse komponente in comp sam sestavil?
Ali pa s to konfiguracijo (popravljeno seveda) iskal ponudbe se pri ostalih prodajalcih?


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Border ::

Hvala vsem za odgovore.

Nisem pristas IMacov, zato tudi v to varianto ne bom sel.
Vedno sem uporabljal INTEL in nisem bil nikoli razocaran nad njim, zato bom ostal tudi pri njemu. Ima kdo kaksne dobre argumente zakaj je AMD boljsi????

>512MB DDR Samsung
V cem je razlika med tem in onim ramom, ki sem ga jaz navedel.

>Sapphire ATi Radeon 8500 VIVO
>ATI Radeon 9700
Kera je bolsa? ATI 8 Mb imam sedaj in sem zelo zelo zadovoljen.

>60 GB Maxtor
Kok stane kej ta zadeva? Rad bi imel 80 Gb! Baje ni tako velike razlike med 60 in 80 v ceni!

Za DVR se bom pa mal pocakal, prisla je neka nova varinata, ki omogoca enkrat vec podatkov na DVD medij. Zanima me ali bo kompatibilna z danasnjimi DVD playerjami??

IMAM MASIONO: 266Mhz, 128Mb, 4,2Gb, ati8Mb, AWE 64. Naj to masino prodam ali jo naj uporabim za kaj drugega - kok bi dobil za njo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Border ()

Uporabnik ::

ne vem zakaj bi rabu 3d grafično krtico za urejanje videa, in coreldraw, photohop...???

če mi kdo to razloži bom res vesel

za 2d so matrox-ove slovele, če me spomin ne vara

danielka84 ::

hehe, tist je moj podpis :\ to je sistem k ga mam js...


drugace pa:
- P4 1.7 Intel
- MSI 845E-max socket 478 ATX
- DDR 512 Long dimm //// Samsung rami so znani po kvaliteti , hitrosti in vzdrzljivosti.
- 60video in 40sistem. 7200 IBM HD //// tukaj naj bo Maxtor 80GB ali Western Digital 80 GB 8 MB Cache
- GeForce 4mx 64 440 TV out //// Tukaj bi js vzel R9700, samo stane okol 100ksit drugace pa vzami Radeona 8500
- samsung 17 flat
- miska/tipkovnica
-- PINNACLE Studio deluxe ana/dig

tak bi naj to blo po mojem mnenju



............................................


ni-da-ni

ALS ::

Jaz bi ti predlagal, da si ogledaš še ponudbo od Canapus.
Sem bil na predstavitvi kartice za obdelavo videa dela odlično.>
8-O DVStorm SE
Dosegljiva "realtime NLE" z veliko high-end lastnostmi. Certificirana s strani Adobe za editiranje 5 tokov videa v realnem času v Premiere 6.0.8-O

Border ::

ALS dej posl mi ponudbo al pa TEl od Canapus!!!

plis:



uros_border@hotmail.com

ALS ::

Na tej strani imaš vse pobrskaj.
www.rap-ing.si/index1.htm8-O

nodes ::

Vsaj dva WD 60 7200 IDE diska. Eden na primary drugi na secondary.
Tam imaš eno 200, rabljeno za 60.000 sit(Pinacle) pomoje bi bla kar dost dobra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

bastadu ::

Jaz bi na tvoje mestu vezal dva WDja 8MB cache v RAID in bo delal ko šus, sploh pa če se boš ukvarjal z videoeditingom...

ru7 ::

Če ima kamera analogni vhod vzemi ta "paket", če pa želiš digitalno (firewire) ti priporočam studio DV in za malo bolše denarce Studio 7, ki ima par dodatkov. Jst mam to pa sem zadovoljen, kamero mam da dig. z oznako 110E.

Če si profi si nabavi Adobov Studio 6.0 verzijo!

"Enjoj" in Video Editing

Border ::

Pisi mi ru7

uros_border@hotmail.com

City ::

Za Flash, adobe, corel in podobne programe je konfiguracija več kot zadovoljiva kar si naštel, za samo obdelavo videa, izdelovanje prehodov, digitalno prenos in bla bla pa boš razočaran, na žalost za kolikor toliko dobro kvaliteto ti pa sistem pod 1Mil sit ne uide, seveda odvisno za kakšne namene doš to rabil (razlika se vidi v output-u), sama kartica za kvalitetno obdelavo videa pride nad 300 tisočaki in naprej.
Si pripravljen dati toliko?

Drugače pa trenutno imajo kvalitetne izdelke
Aurora Igniter ( 1200$ za mac), Canopus, DPS, Wired inc.
Seveda pri skoraj vseh karticah dobiš zraven še Premiere 6 ali njemu podobne programe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: City ()

kroff ::

hmmm...no ja, ce bos delal samo z videom in uporabljal samo dtp programe...pol si raje kupi matrox g550 DH kartico...se posebno ce imas dober monitor. Matrox ima dalec najboljso sliko pri visokih resolucijah

kakor koli je dobro imet scsi diske al pa vsaj ide raid, ceprav ni nujno ..saj prenos iz dv kamere preko firewire kartice na disk znasa 3.6 MB/sek ..tako da tle ni panike.
Probleme bos mel ko bos premetaval par minutne posnetke levo in desno ..bo disk trpel.
pa ko bos nacrtoval velikost diskovja..
4 minute in 45 sekund DV videa zasede 1Gb diska

Sam imam naslednjo konfiguracijo za video:
Abit KG7 Raid
Matrox g550 32mb Dualhead
1x 20Gb seagate (sistem)
2x60gb IBM (120GB v raidu za video)
Pinnacle DV500 kartico (dv/video/s-video/Audio IN/OUT)
SB Live
Pioneer DVD, Plextor 16x
Adobe Premiere 6, after effects 5

stvar deluje zadovoljivo ;-) ..edino defragmentacija diskova ubija ;-)


lp
kroff
KroFF

------------------------------------------------------------------

tonic ::

ni se glih treba izogibat IBMovemu diskovju

sam imam doma 4i IBMove diske: 1x60GB in pa 2x80GB IC serijo pa še enega 10GB pa delajo vsi brez problemov;

s tem da delata una dva po 80GB non stop (24/7/365) (razne takrat ko se win obesijo)

zelo važno na compu za video obdelavo je to, da sta sistemski disk in disk na katerem se obdeluje video (ali snema preko FW) na ločenih kanalih (ni dovolj samo master/slave na istem kanalu)

3LeR. ::

hehe tonic zgleda da mas sreco... upam da jo bos mel se naprej>:D
men sta ze 2 crknla... zdj mam pa maxtorja... dela bp :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

rač za cca. 1 mio sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
904425 (3246) mainman
»

Nova masina - video

Oddelek: Kaj kupiti
71230 (1140) Gejmer
»

kupujem novo mašino

Oddelek: Kaj kupiti
361909 (1131) bond007
»

Racunalnik za DV obdelavo 2 del

Oddelek: Kaj kupiti
5973 (862) nodes
»

Računalnik za obdelavo zvoka inu slike !?

Oddelek: Kaj kupiti
61285 (1165) zdravcc

Več podobnih tem