» »

Plexi napajalnik

Plexi napajalnik

l33t ::

Evo ga! Koncno sem vceraj koncal ta "projekt" za moj modding ohisja.



Pa brez skrbi za garancijo, saj sem totalno naredil cel napajlnik vkljucno z najnovejsim PFC-jem (Power Factor Correction). Zmogljivost 400 Wat,...



  • spremenil: Sergio ()

Sergio ::

tale slikca ni glih... am... delujoča :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

l33t ::

Zdaj bi moralo delovati:D

Highlag ::

Sam še zmer ne dela >:D

l33t ::

Piz.. ce pa zdaj ne delije...;(( ;((

Sergio ::

svaka ti čast. hudo. to gre dons v "forum aktualno" novico, v vsakem primeru!
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

l33t ::

Ja, hvala lepa:))

SkyNet ::

Ampak tole je pa res hudo! Vsaka ti čast!!!
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

ToniT ::

Khm... Če bi še link delal, da vidimo to čudo......

alien-w ::

Dej pošlji slikco meni na mail, pa bom jest uploadal!

Tjulenj ::

The web site you are trying to access has exceeded its allocated data transfer

bemu, ste navalil, pa vsi pred mano :) jest bi tut slikco, tukile če se bo kermu dal pošilat

msmiha ::

Tako si me navdušil da morem še sam nekaj podobnega naredit. Kolk si dal za 400W napajalc?
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: msmiha ()

freejack ::

"Damn, I have got to get me one of these..."Vsaka ti čast, zgleda greha vredno... :D

Mate ::

A sm te prov razumel, da si tud celoten napajalnik naredu sam? A mas mogoce nacrte? Drgach looks kul 8-)

Gunny ::

Res hud MOD>:D
Bi lahko še kable obleku, bi izpadla še bolj profi varjanta.
Kaj pleksi si sam rezal in zvil?

LP

Asgard ::

men se zdi da je to industrijski napajalc, samo oblecen v pleksi !!

msmiha ::

Če si napajalnik res naredil sam bi prosil za načrt, ker bi si ga jaz tudi naredil.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

City ::

Conrada kupi :D

l33t ::

Kabli se bodo okrogli v petek zvecer (frend mi bo iz maribora prinesel materijal). Ja napajnik sem naredil iz popolnoma nic, za zvijanje plexija pa imam soseda ki se s tem ukvarja (ROTO). Nacrte za napajlnik sem izdelal sam s pomocjo Interneta (razporeditev) vse pa je narejeno pri bratrancu ki je inzenir elektrotehnike (jedkanje, vrtanje, oblikovanje -> ce dobro gledate boste opazili da so na vezju narisani vsi podatki kot na originalnem napajlniku) so narejeni z njegovo pomocjo. Spajkal sem sam, te kable pa sem uporabil od starega napajlnika, drug materijal pa sem zbiral skoraj kake 3 mesece -> tezko je dobiti materijal take oblike in zmogljivosti.

TribesMan ::

super zadeva l33t tole bi zlo pašal v pleksi ohišje ki sva ga naredila s frendom.>:D
Praviš da si vse naredil sam vključno z elektroniko, a bi bil tolk dobr pa bi načrte poslal še meni, ker sem precej mahnjen na elektroniko, pa bi se ga lotil tud jest (itaq rabim nov napajalc, pa bi si ga rajš sam naredu kot pa da plačam 15k)
No sej bi se zmenil za kakšno rundo (if you get my point:D )
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

msmiha ::

Daj še meni pošlji načrt, ker jaz bi si ga tudi sam naredu.
moj mail
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

morphling1 ::

l33t, super zadeva, a lahko poveš kakšne so specifikacije tvojega napajalnika, za 3.3, 5 in 12V , kakšna so možna odstopanja ,je mogoče možnost majhnih korekcij voltaže s potenciometrom ,ter če lahko poveš kakšni so bili vsaj približni stroški materiala, dela je bilo tako in tako preveč in bolj da ne računaš :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

HardwareMaster ::

Hudo,zlo!!!

Mene tud zanimajo stroški tega tvojega projekta, ker bi si sam tudi kej takega omislil. Pa če bi se ti dalo načrt poslati še meni, bi ti bil nadvse hvaležen. Drgač pa še enkrat pohvale na tvojo modifikacijo.

Pa še moj mail

Lep pozdrav

jRk0 ::

l33t, that is l33t indeed:)

hudo!!!>:D
You fuck up once, you loose two teeth.

Red_Mamba ::

l33t lahko poveš kje si dobil feritne trafote in obroče za dušilke??? Jst sm mal po našioh trgovinah spraševal pa nimajo. (vprašat bi mogel še v iskra feriti in pa derman d.o.o.). Jst bom tudi naredil napajalnik pa me zanima predvsem za induktivnosti. Si ti sam preračunal ovoje???

l33t ::

Deli niso nabavljeni samo iz Slovenije, pac pa mi je nekatere nabavil bratranec s Hrvaske ki je hodil na FER v Zagrebu -> dele je nabavil preko faksa (se dobro pozna s tamkasnjimi profesorji in njihovimi dobavitelji), od kod pa jih oni nabavljajo pa ne vem. V neko testiranje napajalnika pa se sam nisem spuscal saj ga se nimam priklopljenega na PC (moram koncati se preostali modding ohisja). Vem da sem bil z bratrancem v Zagrebu (na FER-u) in smo tam vse temeljito stestirali (matr majo dobre merilne naprave -> sve sta ti srce pozeli za elektroniko. Zal pa je vse to pri njemu. A ker vas vse tolko zanima ta stvar sem ga ze kontaktiral in je sporocil da mi bo poslal vse nacrte in teste napajalnika ze prihodnji teden. Potem jaz to vrzem na svoj streznik pa si lahko dol vlecete kolko vas je volja.

Bo tako v redu?:)

Aja, se stroski: vse skupaj me je stalo kakih 8k (nekaj mi zastonj zrihtal bratranec).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l33t ()

Red_Mamba ::

ja superca, objavi tle na slo-techu ko dibiš vso literaturo :)

msmiha ::

Za 8k SIT se pa res splača to naredit. Edini problem bi res znale predstavljati dušilke pa če so kaki eksotični tranzistorji pa čipi gor.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

morphling1 ::

No saj se mi je zdelo da bo cena tem nekje in da če vsaj malo upoštevaš svoje vloženo delo ter ves čas in bencin ko skačeš od trgovine do trgovine da dobiš čisto vse komponente, na koncu potegneš črto in vidiš da te pride več kot kot recimo 400W Antec, ampak občutek ko nekaj takega narediš sam je pa neprecenljiv :))
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Sergio ::

sej noben od nas ne modificira zarad tega, da se bo ekonomsko prebil v višji razred :D. občutek je pa res neprecenljiv. l33t, še enkrat čestitke. bi te pa prosil, če bi lahko napisal članek, kako si napajalnik naredil, od začetka do konca. ako je izvedljivo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

l33t ::

To je tisto, ko imas obcutek, da si naredil nekaj s svojimi rokami.
Clanek pa bom tudi napisal, obljubim.

TribesMan ::

Helou!
l33t, kako kej z načrti, sej nočm bit tečn ampk res me srbijo prsti da bi si ga tud sam naredu.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

zupo ::

Da še jest svoj piskr prstavnm :)

www.geocities.com/zupannejc/slike.html

lp
zupo
Jst sm drgač zupo, sam ma očitno že nekdo ta nick...

l33t ::

Upam, da dobim podatke do 20. tega meseca potem pa ze bo.

TribesMan ::

Helou l33t glede na to da je 20. že mimo me zanima kako kej z načrti???

Dej če si dobil a mi lahko mailaš al pa sam povej link če si zadeve že uploadal na kakšen sever.

gregor_babic@hotmail.com

LP TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Al se sam men zdi al je l33t pozabil na nas spljoh ja??

Eh jebi ga!:\
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

slon ::

lp
mene zanima tvoj načrt a si ga do dons zrihtu.
Če je možen mi ga pišlji namail
:D
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

HardwareMaster ::

Mene tud zanima tvoj načrt:D

Moj mail

BoGo ::

l33t, praviš, da maš soseda ROTO. A si iz MS? Res bi bilo super, če bi objavil načrte za CPU

Za ostale pa: Niesm ravno elektronik, a bo mogoče kaj pomagal naslednji pdf ki sicer nosi naslov ATX12V power supply design guide. Naj mi kdo prosim sporoči, če je to prava zadeva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoGo ()

BoGo ::

Shema ATX napajalnika!!! Samo je pa 200W. A mogoče lahko kdo pove, ali se da zvišati kaj moč?

LP
Boris

slon ::

Mam eno vprašanje
a je komu uspelo kontaktirat z dotičnim osebkom?
ker bi ga sam vprašu a je res težko na forumu povedat halo fantje z načrti nav nič oz. za načrt hočem tok pa tok keša
lp
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Marjan ::

Ali pa mu je težko povedat - halo fantje, nategnu sem vas...

Tic ::

Oblubu clanek obulbu use, jst pa anteca kupu >:D

Nateg je biu hud. Sej se lahk sklepa tut po majhnem stevilu slikc... No, nisem jst s(m)odnik.
persona civitas ;>

Bug ::

Tudi jaz bi rekel, da tip sploh napajalca ni naredil dama ampak, da je dal kakega navadnega v tisto ohisje.;((

stromar ::

Ma to je kupljeno, saj takoj vidiš po vhodni dušilki, korejskih kondenzatorjih, takih ki se jih v Sloveniji ne da kupiti (niti na hrvaškem), žice v napajalcu pa so tudi iz kupljenega napajalca....

Če si upa naj slika spodnjo stran TIV (bomo takoj videli če je TIV narejeno strojno ali z jedkanjem) pa še z vsake strani in z vrha. Pa v primerni ločljivosti. Zelo me zanima predvsem slika glavnega transformatorja>:D

pele-on ::

Itak to je kupljen napajalc sam da ga je dal v pleksi steklo.Res težko naredit to.

HroSCeK ::

Pomoje je tut to to k se mi je ze pr prvem clanku zdel da tip mal pretirava z vezami po svetu.. Sm meu pa tut jst to idejo da bi dal v plexi, sam nekak ni casa pa tut koristi ni od tega!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakit in modni dodatki iz rabljenih računalniških komponent

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
194325 (3186) kuglvinkl
»

[rat3 my webpage] l33t Hideout

Oddelek: Izdelava spletišč
311894 (1386) njok
»

Zaščita e-mail naslova

Oddelek: Izdelava spletišč
221476 (1090) darh
»

Težke debate

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
51587 (1587) ali3n
»

Doma narejeno pleksi ohisje.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142400 (1964) matic

Več podobnih tem