» »

montaža videa

montaža videa

daylight ::

a kdo pozna kaksen kvaliteten program za montažo videa?
pa kaksne izkusnje.. kateri je bolj enostaven za uporabo
hvala

bruhanje ::

za doma uporablat je dost dobr Adobe Premiere... edino kar mors vedt je da se sesuva (uiber), sama montaza je dost enostavna, podpira pa dost DV-firewire kartic. Mors pa met tud taprave kodeke (montaze v divx formatu ne podpira). Vseen ti pa predlagam (ce si kupu DV kartico) da uporablas originalni softver, ta se najbol podpira tvojo kartico.


msmiha ::

Adobe Premiere je eden izmet najboljši programov za montažo videa. Lahko paprobaš tudi z mega superionarnim Windows Movie Maker <- just jokeing:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

ru7 ::

Pinnaclovi programi niso slabi (Studio 7 npr.)

daylight ::

Windows Movie Maker :D :D :D
a je mogoce ze kdo uporabljal ulead media studio pro??
in kaksne izkusnje mate s tem? en frend mi je priporocil tega.

marS ::

Pred par leti sem uporabljal Ulead MediaStudio 5.1, originalni, ki sem ga dobil skupaj z analogno videokarto FastAVMaster. Lahko rečem samo, da je to super program za doma pa tut za profesionalno rabo. probal sem tudi UMS 6.0, ki je v bistvu zelo podobna, malo izboljšana verzija.
V tem paketu je vse kar rabiš za montažo iz z Fastom je delalo odlično, na P350 sz 128Mb Rama. Povsem dovolj za posnetke do cca 20 min. /sej kdo pa gleda še daljše zadeve?/
No potem pa je Fast kartica riknila........
Sedaj imam Fast DV masterAV karto z Premierom 6.02. Tudi zelo dober program vendar ima bolj slabo podporo za audio, potrebuješ zraven še kak audio program za editirat zvok, pri Ulead pa maš komplet audio editor zraven, ki za video povsem zadostuje pa tut za kej druzga.

btw: a ve kdo, kje bi lahko popravil Fast AV Master karto šel je čip za zvok oz. na enem kanalu mi ne gre hi-fi ven, samo nek šum, za analogni video /vhs, svhs/ je karta še čist uporabna?:\
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Caboose ::

bmp to avi -> VideoMAch

avi to divx+ montaža adobe premiere 6
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

minmax ::

Cinelerra!

Samo to naj bi bil precej profi program, ne se potem pritoževat če je težk za uporabo...
klik tu...

CaqKa ::

ne zgleda ravno težki .. ma pa pač malo več opcij zgleda... pa najprej sem gledal če tole laufa na win3.1 :) pol pa sem vido... ja, verjetno vse zanima samo windows platforma... jaz uporabljam ulead media studio + dvd patch

Spc ::

Po mojem mnenju je najbolsi program za editing vegas video od sonic foundry-a. Vegas video je professionalni program zato mogoče malo težek za začetnike podpira vse firewire naprave in tudi navadne TV / AV naprave. Sam uporabljam vegas video z konjunkcijo sound forga 6.0 oba sta professionalna programa. Imam tudi DHR-1000 od sony-a in ta program je kot nalašč za video editing. Z njim in DHR-om sem naredil že nekaj video spotov

Dobite ga tukaj:
Vegas Video 3.0

Sound Forge 6.0

:D

dizel ::

Hmm...jst za windowse uporabljam ulead media studio 6.0 in sem zadovoljen, zelo.
Zanima pa me kva pa za linux kej uporabljate, kolk je kej teh programov, men MainActor ni nevemkolk všeč.

Diablo47 ::

ADOBE PREMIERE 6.0 bi bil zelo dober če se ne bi toliko sesuval!! Edino v njem sem lahko nastavlil na progressivni video in ne interlence. Podpira tudi montažo v Divx formatu in v vseh formatih ki jih lahko gledaš v media playerju. Kar se tiče audia podpira osnovne stvari in lahko dodajaš filtre na audio kot na video. Prehodu ima dost vendar jih ne riše v bicubic načinu tako da so robovi dokaj vidni. Ni pa za neizkušenega uporabnika.
AK-47

grizli123 ::

Če si še začetnik pri montaži videa ti vsekakor priporočam Pinnacle STUDIO 8.1 ker je zelo prepost in enostaven za uporabo. Če pa še želiš profesionalno baviti z urejanjem videa, pa ti vsekakor priporočam Adobe Premiere 6, ker je veliko močnejši. Kot vidim, se večina bralcem Premiere sesuva. Jaz se s Premiere bavim že več kot leto dni, pa se mi še niti enkrat ni sesul!!!(Beri: nimam težav s Premiere) Uporabljam WinXP, 768MB Rama in 2x80GB IBM disk v RAID navezi...

Sicer pa pri obeh program rabiš dobre efekte, zato ti toplo priporočam efekte Pinnacle HOLLYWOOD FX 4.6 Pro, ki so res odlični.

Veliko veselja pri montaži....

LP,
Some people... they call me GRIZLI... :)

daylight ::

hvala vsem za odgovore. zdej bom pa se probal par teh programov in se odlocu kateri bo najbol primern zame.
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za montažo filmov...

Oddelek: Zvok in slika
327776 (7410) martinsm3
»

Editing videa pod Linuxom

Oddelek: Operacijski sistemi
372717 (2222) CaqKa

Pinnacle & A-Premiere

Oddelek: Zvok in slika
101747 (1545) Stepni Volk
»

adobe premiere

Oddelek: Zvok in slika
91046 (833) nemesis
»

Programska oprema za obdelavo VIDEA

Oddelek: Programska oprema
71139 (1077) Ribicija

Več podobnih tem