» »

Izbira med 19-palčniki

Izbira med 19-palčniki

dexterboy ::

HOJ!
Odločam se za nakup 19-palčnika do 110k SIT. Glede na to, da imam do sedaj NEC FE750+ (diamondtron cev), kjer je slika "huda k pes", ne bo rad padel na kakšno cheap varjanta, da se mi bo potem še jokalo za njim.
Zasledil sem dva potencialna modela - Samsung 959NF ter Iiyama Vision Master PRO452 (ba imata Diamondtron cev).
Sicer sem sprejemljiv za vse ostale predloge. Sploh me zanima, kako se bo potem zverinca obnesla, ko bom vpregel še ATI 8500LE z 128MB rama - ali bo velika ločljivost "šepala" ali ne ;)
THX
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Muflon1 ::

Philips 109P ali Samsung 959NF ni druge:D

Prjatu ::

Ja jst sem pred kratkim kupil Philips 109P in zadeva res rula, je pa cena mal višja, ampak definitivno se nakup splača
Something else is controlling me!

Tr0n ::

Kaj je pa z iiyamo narobe? Dbest monitorji.

Caboose ::

iiyama 510 al kolk je... flat oni žice ma not ;) 19" 100hz pri 1200 pa neke drobiža... za 100k

bote rekli da ni poceni?
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

BoO ::

Najbolje je da greš v trgovino kjer jih prodajajo in si jih ogledaš.
Samo za to potrebuješ čas; za vsak monitor najmanj pol ure.
Pa poigraj se z nastavitvami saj so monitorji po trgovinah čisto 'razštelani'.
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

Mr.B ::

Mitsubishi , dela , slika brez defektov itd.... Kdor se ukvarja z grafiko ga vrjetno že uporablja...
Medis uvoznik , priporočam da kupiš pri njih je najceneje
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Ashrack ::

Kva pa SONY?
MEGAHIT ima AKCIJO kjer prodajajo 19" SONY TRINITRON monitor za samo 11200 SIT! Redna cena je pa 130k SIT! Prijatelj si ga je kupil in je res prima!

Natancnega modela se zdele ne spomnim sam ce ga rabis mi puvej pa se bom pozanimal!
....

chuck ::

Jaz imam Iiyama Vision Master, sicer Pro 512, vendar je slika res odlična. Malo moteči sta sicer dve vzporedni črti, ki sta vidna na beli podlagi, drugače ne.
Vendar ostrina slike in barve so odlične proti mojem starem LG 19".
Vendar ne morem reči da so drugi proizvajalci slabši ali boljši.
Vsak pa tako ali tako kuje svoj monitor v nebesa.

Pomembno je, da je garancija čim daljša in da si po možnosti monitor pogledaš preden kupiš.

Ne netu žal zelo težko najdeš primerjalne teste monitorjev. Sem že parkrat iskal brez uspeha.
Opisi pa so v naših računalnišikih revijah. Obišči knjižnico in jih prelistaj, mogoče boš našel.

Mr.B ::

Sony je idealen za nivido. Enrat se lahko izgovarjaš na monitor drugič pa na grafiko. Slika je kot vedno nefokuserana , meglena , konvergenca nekje tam , itd.... samo Its a Sony.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

reXor ::

Sam si lastim Samsung SyncMaster 959NF!
Morm rect da je za svoj danar vec kot prevec.
Kupil sem ga pri MlaComu za tocno 100.200,00 sit kar je zlo ugodno.
Nekje je tut 110k!Pa se RR ma visok npr. 1600X1200 mam jst 100 Mhz!!

Tko da ti priporocam tega drgac ti pa tut zlo prporocam kaksnga SONY Trinitron seveda!!

dexterboy ::

Hoj Drugič!

No, danes sem dobil popolnoma nekaj tretjega - sony E430 za noro ceno 85k + DDV. Torj - nič od samsunga in iiyame, ampak od sonya - kot otroci smo veliko sanjali o tej firmi. In tisti, ki je imel kaj s tem imenom je bil CAR. Vsaj v mojih časih. Danes pa se v živo prepričam ali je ime še vedno zakon, tako kot je med TV-ji.
Lahko pa kdo napiše svoje izkušnje o delu Sonyjevih monitorjev - čeprav jih imamo tudi pri meni v službi, ampak samo 15 palčne.

Hvala vsem skupaj :) :\ ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Samiam ::

Dexter Boy: A lahko vprašam kje si dobil tako ugodno ponudbo za Sonyev monitor, ker tudi sam trenutno kupujem 19 palčnika ?

Odločam se med:

Samsung 959NF
LG 915+
IIyama 454 Pro
Philips 109P40
Sony E430
Mitsubishi Diamond Pro 920

MI_KO ::

Na papirju je IIyama zdaleč najboljša! Po mojem vedenju je nampreč edini 19 palčni monitor z 130khz horizontalnega osveževanja, kar v praksi pomeni, da boš lahko nastavljal tud višje ločljivosti od 1600×1200 brez skakanja slike!

Tistile dve žici pa sta (zeloooo malo) moteči edino, če je na monitorju samo bela slika. (Če boš recimo uporabljal word, za kar pa je 19" brezveze) Pri špilih pa ju ne opaziš! Sicer pa ima vsak flat žice razn flattron.

O ostrini, kontrastu in barvah pa se boš moral na lastne oči prepričat, kaj je tebi najbolj všeč!

Samiam ::

Trenutno uporabljam Nokio 447F, ki ima Trinitronsko cev, tako da sem na vodoravni črti že navajen.:)
Škoda da Nokia ne izdeluje več monitorjev. Odločitev kateri monitor kupit bi bila precej lažja (Nokia all the way).

PS: Na raznih testih objavljenih na internetu je najboljše ocene dobil LGjev monitor, vendar imam pomisleke zaradi njegove nizke cene.

Tr0n ::

Moja izbira je IIYAMA 19" VISION MASTER PRO452.

zumes ::

http://www.pcpro.co.uk :D naslov kjer so testerali 19-palčnike! Še enkrat zakaj iiyama good:D !

Skankulja ::

No, danes sem dobil popolnoma nekaj tretjega - sony E430 za noro ceno 85k + DDV
bi biv vec kot hvalezen za informacijo kje si doticni monitor dobil tako ugodno... hvala
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

dexterboy ::

SONY E430; za vse, ki vas zanima, kje je bilo potrebno dati tako malo denarja, vam lahko samo povem, da NE VEM! To mi je zrihtala sodelavka preko ene firme v črnučah (LJ). VEM, da je še pred kratkim bila maloprodajna cena 140k sit, a je sedaj padla cena na 120k. Zvedel pa sem, da imajo sedaj pri glavnem uvozniku neko "čistilno" akcijo, kjer bi se radi znebili zalog.
Tako, da vsem lahko priporočam le to: začnite "težiti" prodajalcu oziroma zastopniku za slo.

Monitor je drugače OK, uporabljam ga pri 1280x1024 ali pa 1152x864 in 85Hz. V kotih ni zaslediti kakšnih odstopanj v konvergenci topov, glede ostrine slike bi lahko našel kakšno mejčkeno pripombo, ampak hej - vsake oči imajo svojega malarja.
Je pa tudi res, da ima (recimo) Samsung 959NF več možnosti za nastavitev.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem nov 19" CRT monitor (visji razred) - potrebujem vasa priporocila

Oddelek: Kaj kupiti
392457 (1756) glinik
»

Kupujem nov monitor 22" CRT, katerega priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
442257 (1647) glinik
»

19" monitorji

Oddelek: Kaj kupiti
111405 (1192) glinik
»

19" monitorji

Oddelek: Kaj kupiti
161798 (1185) ThARippA
»

razlika med samsung 959NF in 957DF

Oddelek: Strojna oprema
81260 (1097) Matevy

Več podobnih tem