» »

temparatura XP 1700??

temparatura XP 1700??

spader ::

mene pa zanima koliko je povprecna temparatura XP 1700 procesorja ce ga nic ne navijas in do kje ga je se zdravo saj se mi zdi da vcasih malo zasvica
  • premaknil: Senitel ()

Jose ::

Sicer nimam XP1700 ampak nenaviti XP 1800 a mislim, da za oba velja podobno. Za 1800 je temperatura, ko proc "zgori" 90 stopinj Celzija. Ljudje ga ženejo nekje do 70 oziroma 75 stopinj, ko se začnejo nestabilnosti v delovanju. Sam imam temperaturo proca okrog 50 stopinj, notranjost ohišja pa okrog 34 stopinj. Proc hladi Zalman 6000Cu na minimalnih vrtljajih, ohišje pa dva Zalmana 80mm, eden za not, drugi za vun-vleko.

bodom ::

jst ma athlona xp 1800+, pa so temperature, ko ni navit okrog 45°C. zdej ko je navit na 2000+ pa so okol 47°C.
tko, da pomoje za athlona xp 1700+ veljajo podobne temp., lohk za ene 3,4°C nizje.
res pa je, da mam na ohisju 4 dodatne Zalmanove ventilatorje, ki vsi pihajo ven.
temp. v ohisju pa je 24°C, poleti je bla 26°C.8-)
LP

Polde ::

Moj Athlon XP 1800+ ima 54C ohišje pa 42C (seveda če furam setija) - drgač ne vem kolk je. Če je pa navit 2100+ imampa 57C ohišje pa 44C. Dva venta not, dva ven.

lp
Ni da ni!!!

cyber ::

Athlon Xp 2000 , Epox8k5a+,
temp: sistem 24 C , procesor 37 C idle obremenjen maximum 41-42 C

bodom ::

cyber: matr, fous sm ti:D a lohk poves mal kako ohisje mas, pa venti na procesorju pa kolk ventilatorjev na ohisju. ker mas izredno dobre temperature za sistem z xp 2000+.
LP

cyber ::

Bodom: če hočeš take temeprature met pol je kar hrupno veš ,sam dober men to ne mot. Mam pa midi atx ohišje če želiš vedet kakšno ohišje imam si ga oglej na megahitovi strani imenuje se pa ohišje OH ATX MJC-E2 ..z dvema napajalnikoma 300 in 235 W ter še eden napajalec homemade izvedbe ki mi poganja eden velik ventilator12x12 tako da ga poganja pri 17 V potem še ene 3 ventiče 8x8 ter dva majhna od vulkanota ,ohišje je odprto malo predelano za ventilatorje.Napajalniki so vsi izven ohišja na procesorju pa je dragon orb 3 baker 7200 obratov pa da ne pozabim artic silver paste brez katere bi bila temperatura ziher večja,.

bodom ::

cyber: aja:D
se mi zdelo, da verjetno ob takih temperaturah glih ne uzivas ob kompjutru v tisini, hehe. drgac pa nimam komentarja:))
jst mam pa zalmana CNSP 6000Al-Cu na procesorju, pa se stiri dodatne zalmanove ventije na ohisju. pa sm zelo zadovoln s temperaturami. je pa trenutno najglasnejsa komponenta v kisti disk:D
LP

Tero ::

Moj XP 1800+ ima temperaturo najvec 36 stopinj, s tem da mam skoz setija vzganega, in s tem da je na 1,85V in s tem da je navit na 2100+
:D
aja mojih 11 ventov brez lezajev in volcano7+ v chieftec big tower se pa bolj derejo ko kake babe na trznici
:D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

bodom ::

hehe:D
ponavad se borimo za najtisji komp., zdej pa zgleda da se svet spreminja:D :D
LP

OZZY ::

O temperaturah bi se dal debatirat. Tisto ko rečeš da ma proc recmo 40 stopinje je vprašljivo. DA poveš točno temperaturo moraš imeti sondo direkt na procu. Al pa pod njem. Potem je šele nekako točna.

Jaz mam xp1600 in je temperatura okoli 56-62. Odvisno na kok laufam ventilator. Sam je v ohišju temp od 45-46.
Mam pa pod procom sondo ki mi meri temperaturo in dva venta, ki mi pihata ven (system cooler varjanta). Eden pod grafično in en nad njo, tako da je pod procom.

Go with the flow.

primozetoo ::

Mam amd athlon xp 2000+ in z enim ventilatorjem na procesorju imam samo 50stopinj:D ohisje pa 34. Pa laufa ku raketa brez problema, pa nevem kaj vsi mecete neke ventole not, eno imam in se ta je zadosti:D

suzuki 900rf ::

Pr men je mu athlon 1G že 100 8-O stopin, k m je vodna pumpa crknla;(( pa še zdej dela kot nov:)) Zdej mam novo vodno pumpo pa se greje do 35:))
Suzuki rules!!!

Krofojed ::

Moj Athlon XP P1800+ ima pri obremenitvi temperaturo 18 stopinj nad sobno, v ohisju (ne vem, kje tocno to meri) pa 17 stopinj nad sobno.

[BISI] ::

Moj Athloncek XP2000+ ima ponavadi od 40-43°C, system pa malenkost nad 30.
Uporabljam pa Thermalright CKV-60BS+Delta AFB0612EH (60mm), ohisje Feel V pa ima se dva ventilatorja (60 in 80mm).

Firebat ::

moj XP 1700P+navit na 2200P+ ma ob full iddle 37-45 SISTEM ma pa do 30 stopin. Mam pa ZALMAN CNPS6000-CU pa dva dodatna venta(en ven en notr).˘ź;)

Exterminator ::

moj xp1700 navit na xp1864 ma max 55°, v idle pa 51. ni mi pa jasno kk to da moj volcano 7 nikol ne doseže 5000rpm, ampak največ 4600? mam pa en vent ki piha luft ven iz ohišja, kjer je 39°, "Power / AUX" (karkoli je to?) pa 81°. a me naj glede tega kaj skrbi?

lux

bodom ::

jst sm pa zdej svoj proc. zacasno "odvil" nazaj na original 1800+ in temp. je 39°C, sistema pa 22°C8-)
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382951 (1723) rejven
»

Kok ste ga vi našponali (XP)

Oddelek: Navijanje
262054 (1190) Blinder
»

Koliko se greje vaš mlinček

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
372000 (1298) tx-z
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017565 (5355) the_unborn
»

Temperatura XP1600

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311339 (817) Neo32

Več podobnih tem