» »

L1 povezani - ni POSTa

L1 povezani - ni POSTa

Silence-r ::

Evo ga problem... Na duronu serije morgan (1,3 GHz) sem že obupal z spreminjanjem množilnika... Ko se mi še po 100X poskusu farbanja L1 mostičkov ni zbudu na drugem množilniku kot 13X sem ga poslal v k.... in zbrisal nanos grafita ter vrgu procesor v slot in zagnal računalo...

In glej ga zlomka brez sklenjenih mostičkov se je procesor lepo zagnal na nastavljenem množilniku 10X, sicer še vedno kot 1300 MHz zverina, ampak hej spremembe so ble...

No v glavnem probem se sedaj tak. Na mamaplati GA-7VRXP se nastavlja množilnik prek DIP stikal... Vrednosti so od 5 -12,5 + avto. Jst mam po defaultu na avto da dobim množilnik 13X spljoh. Ampak če nastavim una DIP stikalca na ker drug množilnik mi kompa, v primeru da mam z grafitom premazane L1 mostičke, ne POSTa ;(! Če nimam premaza se komp zbudi v kateremkoli nastavljenem množilniku le da je dejanska vrednost skoz ista, torej množilnik 13X... Grrr...

A ma kdo kakšne ideje zakaj se to dogaja, ker men se zdi vse skupaj nerazumljivo, nekako bi res rad enkrat vidu množilnik drugačen od 13...
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

Thanatos ::

to da ti ne posta je dober/slab znak. Pomeni da si jih nekaj pravilno povezal vendar ne vseh. Poskusi znova :D

Silence-r ::

Uh, s5 povezvat tiste kuščarjeve miniaturne mosticke:( !
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Silence-r ::

Evo zdej mi je ratal še en čudn fenomen...

Povežem samo drugi L1 mostiček ostale pustim nesklenjene in sedaj je katerikoli drug množilnik kot avto smatran kot 14X (avto ostaja 13X)! Povezovanje ostalih kombinacij ne deluje nekako - dobivam povsod samo 13X al pa 14X al pa NO POST! Počas bom začel verjet v nadnaravne sile in podobne fenomene...

P.S. Pa ta cenzura na slo-techu mi je prow všeč, kuščar vas gleda>:D !
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

morphling1 ::

Ni fora v tem da ne bi dobro pobarval mostičke, fora je v množilniku 13 in nekompatibilnost plošč s tako visokimi mp-ji, podobna finta je z AXP 2100+ .
Odkleneš ga pa tako PREBERI !
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Silence-r ::

Rezanje mostickov... Argh! A se je ze kdo lotil tega postopka?
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

morphling1 ::

I used an old at powersupply, I have used 2 wires to connect to the 12v and wrapped the other side around 2 needles. so I blow the bridges by short ciquit them. It looks like it's done in the factory

Enostavno a ne, malo potreniraj na kakem skurjenem procesorju.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Silence-r ::

Hmm, a tle ni nevarnosti da se kj skuri tko btw?
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

morphling1 ::

Zakaj , narediš kratek stik na mostičku in ga "raznese", saj pravim da probaj na kakem starem procu. Mostičke bi ti verjetno znas prerezat kak zlatar, z gravirnikom in pod lupo saj so navajeni delati na tako majhnih zadevah
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem novi barton 2600 vs.2×512 vs.epox 8rda+!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523191 (2548) kajzer
»

Odklep T'bred B???

Oddelek: Navijanje
181590 (1195) igaiga
»

Duron 1,3@1,47 Ghz = AthlonXP (1,47Ghz) 1700+

Oddelek: Navijanje
101156 (1008) Narcos Satanicos
»

Duron 600 na MSI-6330 OC

Oddelek: Navijanje
91068 (919) Terrier
»

D800+MSI k7t pro 2a -> čudne frekvence???

Oddelek: Navijanje
101067 (930) kuntek

Več podobnih tem