» »

Imate vprasanja za MS programerje?

Imate vprasanja za MS programerje?

andrej ::

Samo za resne osebke in vprasanja!

V vase nadaljne poste napisite vprasanja, ki bi jih zastavili MS programerjem operacijskega sistema Windows .NET Server. Tematika obsega AD, networking, upravljanje, varnost, TS, itd.

Casa imate do petka, 18, ce je sila mogoce tudi do sobote zvecer, po nasem casu.

Se enkrat pa poudarjam, da postajte samo resna *TEHNICNA* vprasanja, v stilu: "Zakaj ta feature dela tak in ne tako?" in NE v stilu "Zakaj je MS tako bogat".

Neresna vprasanja ne bom uposteval.

Boeing ::

Oki, tole mi pride na pamet:

Glede na to, da .NET v bistvu omogoča povezljivost česarkoli kadarkoli kjerkoli, me zanima, na kakšen način se bo zagotavljala ustrezna varnost ? Protokoli, hardverske oz. softverske rešitve... ?

LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

NoUse4AName ::

Mene zanima zakaj ne dajo pri microsoftu zraven windowsev MFC dllje. Vsakic ko naredim en program in ga zelim uporabljat na kaksnem drugem racunalniku moram vedno staticno linkat, tako da je potem exe file vecji od 2mb, namesto da bi bil 100k.

Matri[X] ::

Mene zanima če je v .NET serverju pri DNS serverju podpora za IPv6 v forward in reverse DNS zone.

andrej ::

Boeing: tvoje vprasanje se nanasa na .NET Framework in .NET kot koncept. Priporocam si, da si malo te zadeve preberes.
Varnost pa je tipicno resena s PKI infrastrukturo.
Rabim bolj konkretna vprasanja.

andrej ::

NEO: da. DNS streznik podpira RFC 1886: DNS Extensions to support IP version 6


ftp://ftp.isi.edu/in-notes/rfc1886.txt

Mercier ::

Nisem še Windows .NET Server videl od blizu, ampak predvidevam, da je tole isto kot pri Windows XP in nazaj.

Zakaj ni omogočena inštalacija po particijah?

Recimo Documents and Settings, Program Files, WINDOWS, pagefile in Temp na različne particije. OK, zdj sem že skoraj izčrpal možnosti na enem disku (in v primeru dynamic variante že presegel), ampak na serverju je tega navadno več.

andrej ::

temp lahko das na drugo particijo s tem ko spremenis temp spremenljivko.:D. pagefile lahko tudi das na poljubno particijo.

Document and settings pa tudi lahko ob instalaciji das drugac ce uporabis skiptno/unattended instalacijo. program files pa je samo en "logicen" direktorij. Ti lahko naredis program files na drugem disku in tja instaliras programe... winse tak al tak po defaultu ne instalirajo dosti v program files svoj datotek, tak da tisti MB gor al dol...

Highlag ::

Ja program files imaš lahko kje drugje, razen če ne uporabljaš Office 2000 (za druge ne vem) Ker Office 2000 ob inštalaciji v drugo mapo vseeno skopira skoraj 150MB v direktorij C:\program files\shared (mislim)

Mercier ::

Andrej:

temp lahko das na drugo particijo s tem ko spremenis temp spremenljivko.. pagefile lahko tudi das na poljubno particijo.

Document and settings pa tudi lahko ob instalaciji das drugac ce uporabis skiptno/unattended instalacijo. program files pa je samo en "logicen" direktorij. Ti lahko naredis program files na drugem disku in tja instaliras programe... winse tak al tak po defaultu ne instalirajo dosti v program files svoj datotek, tak da tisti MB gor al dol...

Že, ampak zakaj ne bi bilo enostavno? Ker tole se mi zdijo čisto razumne želje. OK, pagefile in Temp se enostavno prestavita. Unattended inštalacija pa se mi zdi komplicirana stvar, če ne gre le za podajanje osnovnih podatkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

andrej ::

ja, lahko bi blo dosti bolj enostavno. lahko bi bil en UI v katerem bi spremenil vse "direktorije"...

root987 ::

zanima me, zakaj nastnejo tezave pri prevajanju v nekatere jezike(npr.slo).
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Yohan del Sud ::

Zakaj sta OO in MS Office na pogled tako enostavna in kompatibilna sistema, ko pa se poglobiš pa (če že za silo enostavna) nista kompatibilna sploh...

KOMPATIBILNOST ZAHTEVA 1+ PROIZVAJALCA, ČE NE MI NE TUMBAT O SPLOŠNI PRIJAZNOSTI DO (NEODVISNEGA) UPORABNIKA...


Ok, vem to je le polovica vprašanja...

Yohan del Sud ::

Ja še eno bolj direktno vprašanje? Kje je uradno PHP v .NET tehnologiji?

andrej ::

Stalin: kaksne tezave? bugi so pac bugi in nastanejo povsod. al mas kaj bolj konkretnega v mislih?

Yohan: OO in MS Office? Sorry, ampak sploh ne razumem tvojega vprasanja?

PHP? Kaj je z njim? PHP ni MS-jev in ni vgrajen v .NET.

ToniT ::

Kje se nastavijo kvote na POP3 serverju v .NET serverju in koliko je default kvota za mailbox? (Nikjer nisem našel podatka).
Ali bo možen dostop do e-mailov z brskalnikom brez nakupa Exchange serverja - se pravi na POP3 server.

CaqKa ::

ej pa še enkrat si preberite prosim.. andrej je vprašal da napišite kaj vas zanima o .NET ne pa da kolcajte vprašanja o problemih ki vam jih povzročajo winsi..
sicer pa andrej... bolj težko boš dobil pričakovane rezultate s to temo ker pač še kr malo vemo o .NET, ali pa se bo pač tebi zdelo neko vprašanje zelo lahko. Sicer pa je moj kolega ko sem mu povedal za to temo samo odvrnil da tisto kar bi mislil prašat bi itak na netu našel na MS sajtu...
mogoče bi ti povedal kake osnove o .NET in bi potem lažje dali 'tehnična' vprašanja. vsekakor bi si pa človek res želel UI za nastavljanje dirov... sploh pa ne da ti MS vsili neke svoje dire.. eh pa zaj sem spet zabluzo in še sam zavozil izven teme...

andrej ::

okey, tukaj se ne gre za .NET tehnologijo, amapak za windows server operacijski sistem, ki pac ima .NET v svojem imenu (Windows .NET Server).

Gre bolj za konkretna vprasanja, ki jih imate za SERVER verzijo Windowsow - torej naslednjika Windows 2000 Server. Seveda, ce mate tudi kaksno pametno w2k vprasanje lahko tudi vprasate. Naj pa bo vprasanje konkretno in omejeno bolj ali manj na strezniske tehnologije.

andrej ::

ping...

se dva dni...

Matri[X] ::

A bo v .NET končno tud pop in imapi server za mail ?

andrej ::

POP3 da, imap ne.

andrej ::

dajte no, malo vec domislije! Zdaj mate sanso, vcasih pa cez leto samo gundrate o MS programih, ko pa mate priliko kaj konkretnega zvedet pa nic.:P

ToniT ::

Dostop do pop3 serverja preko web-a.

andrej ::

ToniT: nope, vsaj zaenkrat.

ToniT ::

Kaj pa podpora za ext2 in ext3 datotečne sisteme?

andrej ::

? ziher ne mislis resno. al pac?:D
Glede na to, da so pred leti ukinli podporo za HPFS potem tega ne mores niti v sanju pricakovat s strani MS-ja. NTFS is the way to go.

CaqKa ::

reiser? jaz bi res kak nov datotečni sistem pričakoval... pa da je tak naret da mu (OSu) določiš da naj daje recimo sistemske fajle na začetek diska in recimo mp3je na konec... tak da to sproti dela že ko na disk piše... ne da morš recimo defrag pognat in to šele takrat naredi...

andrej ::

saj pocasi bo priso nov sistem ja:D

ABX ::

Več istočasnih prijav na omrežje.


Unix:
su -root
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

sicer si ze prepozan, pa ipak;)

a mislis, da je racunalo del vecih domen hkrati al kaj drugega?

ABX ::

Primer:

Tajnica logirana v mrežo. Pride serviser(ker nekaj ne dela) in se logira iz dos okna na svoj računalnik in pobere določene file, da bi lahko to storil se mora logirat z drugim imenom kateri ima pač določene pravice.

net use \\njegov_pc /user:serviser

Kul zadeva dela. (mrežna povezava)
Potem ker on ne reši težave pokliče mene, pridem do pc-a in ugotovim da bo potrebno updajtat eno datoteko.

Odprem dos okno in se logiram na svoj pc.

net use \\moj_pc /user:jaz

Error , bla bla bla (nekaj v stilu the credential you supplied conflit,.....)

Log off / Log on
Dela (mrežna povezava).

V Unix/Linux se lahko poljubno krat logiraš v mrežo z različnimi pravicami.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Slavček ::

Imam eno vprašanje v zvezi z Win2k. Ne navezuje se direktno na .NET pa vendar. Ali bo to v novejšem sistemu rešeno na kakšen način?
Kako lahko swap file prestavim na mountano particijo, ki jo vidim, kot direktorij na drugi particiji (npr. na root particiji C)?
Pri nastavitvi swapa namreč pakaže samo prave particije.

andrej ::

ABX: aha, ja sem vedo v cem je finta, samo sem pozabo. bom malo prevero...

slavcek: zanimivo vprasanje. moram preverit.

Madona, danes se mi zdi kot da nic ne vem...:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista - prostor particije?!

Oddelek: Operacijski sistemi
172765 (2478) Veron
»

Kam gre 1gb diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
311871 (1432) alum
»

zajedalski spyware

Oddelek: Operacijski sistemi
212479 (2146) hunter01
»

Ponovna inštalacija Windows v 7 minutah...

Oddelek: Operacijski sistemi
133159 (2915) Keyser Soze
»

Win XP SP1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
554558 (3310) CaqKa

Več podobnih tem