» »

SETI zagnanost!!

SETI zagnanost!!

DeLonghi ::

Poglejte si spodnji link:
http://www.seti-usa.com/burnin.html

...in se njihov forum, kako vabijo nove ljudi k racunanju paketov.

Rahlo zagnanost pogresam tudi pri slo-techu v obliki novic, spremljanja rezultatov, vabljenja novih ljud itd.

Kaj menite?

..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

morphling1 ::

Jep ,točno to sem jaz zelo pogrešal na slo-techu, zdaj pa tako in tako sam še foldam, ne vem kako da slo tech nima svojega foldin@home teama, vsaj nekaj koristi od prostih računalniških ciklov.
Malo poglejte po drugih forumih Seti je out folding je dosti bolj popularen in kot sem že rekel koristen za človeštvo
Malo si preberite klik !
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boško ::

Morph: daj tole zadevo prosim mal bol opiš, pa kak deluje, se namesti, pa to... Kaj je to kaka alternativa setija??

morphling1 ::

Na linku, ki sem ga dal vse podrobno piše.
Sam program pa teče kot seti, se pravi client verzija lepo v ozadju in računa, potem je še en program, ki je nekaj podobnega kot seti driver kjer vidiš napredek, kateri protein se obdeluje ter tvoje točke. Točkovanje je malo drugačno in sicer je odvisno od zahtevnosti proteina, enega ti računa 1h, drugega pa 11h , edina stvar ki je drugačna je to da ne moreš imeti naloženih na sistemu več proteinov, ampak se navezujejo eden na drugega tako da po izračunanem proteinu se moraš priklopit na net ter dobiti nove podatke, samo to naredi zelo hitro (par kb podatkov). Ampak zdaj ko ima že skoraj vsak adsl ali pa kabel to ni več tak problem, no jaz sem dolgo tudi na dial-upu foldal, ravno zaradi daljšega računanja kot seti, tako da se v povprečju enkrat do dvakrat na dan priklopiš na net, no v primeru kakega slabšega procesorja pa enkrat na nekaj dni.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boško ::

Sej vem da piše!>:D Samo je lepše, če se negdo mal za tebe potrud, pa ti mal lenobo podpre!! Sam tole je pa bed, a ne morš nardit "zaloge"!!!

NoUse4AName ::

ne ne mores. Program je tako naret, da rabijo rezultate neke serije paketov, za to da lahko potem nasljednjo serijo paketov oddajo.
Jas laufam folding prakticno od zacetka tega projekta, sem tudi odpiral topice na slo-techu in vabil ljudi, ampak ocitno ljudje raje sodelujejo pri nekem neumnem in nekoristnem projektu, ki ima poleg tega se prevec uporabnikov.
Ljudi pac ne zanima pomaganje znanstvenikom, da najdejo zdravilo za alshajmerjevo ali dolocene oblike raka, itd. Ker to pac ni tako "cool" kot iskanje nezemljanov.

morphling1 ::

Točno tako, samo glede udeležbe je pa tko, tuji forumi imajo blazno reklamo za folding@home projekt in pomoje Seti računajo samo še tisti, ki so bili v tem projektu že zelo dolgo ostali pa sam še foldajo :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

IR Babun ::

jest sem folding laufal več kot leto, pa se mi potem en teden ni hotel povezat in sprejet novega paketka, tok da ga nisem več na nov nalagal.
SCREW THE GOVERNMENT

Tomi ::

Meni osebno je vseeno, kaj poganjam, ker tako ali tako večina računalnikov ni mojih. Je pa res, da je pa kul imeti nekaj, kar s čimer se lahko postaviš, in Seti je (bil) takšen program.
metrodusa.blogspot.com

morphling1 ::

Tomi , farmacija right , kakšno je to mišlenje nekoga ki nam bo v prihodnosti razvijal nova zdravila. Ti bi moral bit najglasnejši za folding@home projekt :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tomi ::

morpling1, se strinjam, da je folding uporaben. Samo je ena zadeva, ki je uporabniki ne poznate. Res je, da delate, samo skoraj vse, kar se naredili, in je uporabno, velike firme že imajo. Ker folding dela na random način, je verjetnost, da kaj odkrije, majhna.
Firme imajo cele klusterje, ki delajo to, kar odkrijejo raziskovalci. To pomeni, da jim dajo podatke, kako naj bi spojina izgledala, kakšne lastnosti naj bi imela, potem pa program preračuna, katere so možne kombinacije, in kakšne so vezavne energije.
Poleg tega pa je potrebno vedeti, da nobena firma, ki bi vzela učinkovino, tega ne more patentirati, ker je bila spojina že objavljena. Tako da za velike firme to ni zanimivo.
Tako da vas moram razočarati, da delato eno kot pri Setiju. Zaradi lepšega. Na žalost.
metrodusa.blogspot.com

DeLonghi ::

Dosti ljudi dela to zaradi lepsega in seveda zaradi tekmovalnosti!
Ljudje imajo eno prisrcno lastnost, ki se imenuje zbirateljstvo oz. tekmovalnost v cemerkoli..in pri setiju je to kar zbiranje paketkov in videnje sebe na top lestvicah...
In torej, zakaj ne bi tudi mi na slo-techu se pobahali pred drugimi klubi?

Kar poglejte moj prvi post...v seti USA ponujajo zastonj cpu 1800xp+ + 1 kos 256 ddr rama, samo da to das v masino in racunas setije za njih.
Pogoj? moras dosedaj imeti povprecje vsaj 10 ali vec paketkov na dan in seved pri njih!
Po moje pridemo tudi mi v obzir, ka-li? Jaz ze racunam na to...:)
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Thomas ::

Protein enfolding je zelo dobra in zelo koristna zadeva.

Zdej so pa odkrili še en nov algoritem, tako da bo šlo bistveno hitreje. :)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Folding@Home Slo-Tech team (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Loža
4251191262 (17426) xardas
»

Malo Folding statistike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
525250 (5250) frenk
»

Slo-Techove Razbačevine™

Oddelek: Novice / Obvestila
262382 (2382) Jeebs
»

Vabilo k projektu Folding@home

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
392591 (2591) Phoebus
»

SETI@Slo-Tech (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Slo-Tech
1257841 (5594) d0rK

Več podobnih tem