» »

X-Men

X-Men

Sergio ::

Nova recenzija DVDja. Na tem linku. Komentarji? :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

undefined ::

Te recenzije so nasplošno slabe, IMO. Vse skup 5 stavkov, pol pa ocena 5/10... mislm, HALO?! Dejte podajat bolj profesionalne opise, ne pa take amaterske. BTW, film si zasluži vsaj 8/10 oceno, IMO.

Pa še nekaj me zanima...

Ocena: tipični komercialni Holywood

Kaj to pomeni? Jaz te izjave preprosto ne dojamem. To mogoče pomeni, da je film slab zato ker je iz Hollywood-a, al pa kar rečmo iz Amerike? Nekaj resno ne dojamem: kaj imate vsi nekaj proti Američanom (ama čisto vsi, kar poglejte si kake komentarje lunija in drugih pisateljev novic na prvi strani)? Po mojem mnenju so Ameriški filmi najboljše kvalitete, imajo najbolj bogato zgodbo, etc.. Samo poglejte si The Matrix, pa boste vedeli o čem govorim.
Nemci/Francozi/Italjani ne sežejo Američanom niti do kolen pri delanju filmov. Edini, ki znajo še kaj skup spravit poleg Američanov, so Britanci in Avstralci. Ne vem pa od kdaj traja ta Slovenska hladna vojna proti Američanom? Mogoče tipična Slovenska folšarija? Bo že držalo. :\

Pa brez zamere.

Igor ::

jup recenzije se vecali manj bedne
stvar je v tem da tega enostavno ne mors dobro nardit
vse kar lahko nardis je narejeno ampak vseen mi nekako ni vsec...
nekaj manjka ampak ne vem kaj >:D

drugac me zanima keri so bli tolk spektakularni efekti za na rit padt ?
men ni nic posebnega ostal v spominu

pa se iceman
britanski filmi so bedni
izjeme so james bondi pa se ti so zadnje cajte bedni
pa monty ce so ti vsec take stvari

Sergio ::

Tipični komercialni Hollywood - Boš rekel da ne? Seveda to je tipični Hollywood, saj sem (vsaj jaz) konec tega filma zavohal že na začetku. Film res ni kvaliteten, dober je samo po tehnični plati. Ocena 5 je čisto dobra, saj je vsebinsko film podn. Glede recenzij - pa povejte kaj manjka.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

undefined ::

Sergio, jaz osebno ocenim film po tem kolk sem užival ob gledanju, ne zanima me nič drugega. In po mojem mnenju si X-Men zasluži 8/10, minimalno 7/10.

Seveda to je tipični Hollywood, saj sem (vsaj jaz) konec tega filma zavohal že na začetku.

Ja in? No zdaj mi pa povej, kateri film je bil tebi osebno zares dober, tak, da bi ga ocenil 10/10, pa da ni Hollywood-ski. Komaj čakam, da te slišim.

Sergio ::

Magnolia. Vsaj zame. Užitek ob gledanju? Hm... Men ni užitek vedet kaj bo 3 minute naprej... Ane? X-Men je pač akcija. In nič drugega. In, če se čudiš zakaj ni nič napisal - ni kej napisat. Vse not piše.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

undefined ::

Imam občutek, da tebi tudi Terminator2 ni bil všeč, al Pa Total Recall, mam prav? Ah kaj čmo, 1000 ljudi, 1000 okusov. :D

Sergio ::

Am... IceMan... Ja 1000 ljudi 1000 čudi... Ne Terminator II mi ni bil zelo všeč, je bil pa dober. Total Recall mi je bil pa kr fajn všeč.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

pigeon ::

po vrsti...
najprej odgovor na komercialni Hollywood...
kot veliko ljudi ve, se filmi na grobo ločijo v 2 kategoriji: art in komerciala, tako kot glasba. Razliko lahko hitro vidi vsak ki je pogledal recimo Schindlerjev seznam ali pa katerga od filmov Woodya Allena in pa npr. X-Men. Komentar "komercialni Hollywood" tako ne leti na američane, niti na hollywoodsko produkcijo, ampak na način, kako je film narjen in zakaj so se ga odločili posneti. Dejstvo, da je narejen po uspešnem stripu, že kaže na komercialno naravnanost celotne zadeve. Poleg klišejske zgodbe je zanimiv še konec, ki je narejen za to, da bodo lahko film nadaljevali, kar pušča zgodbo nedokončano, oz. vse skupaj spominja na televizijske nanizanke. Seveda imajo sedaj iztočnico za X-men 2, od katerega bo studio seveda zopet pobiral dobičke.
Še komentar na evropsko filmsko produkcijo... mogoče res ni tako razširjena, ljudje je ne poznajo, ampak to so problemi studijev, ne sposobnih umetnikov (tema je bila večkrat obdelana v npr. Sobotni prilogi časopisa Delo). Za primer dobrih evropskih filmov naj dam dokaj gledan in poznan film La Vita č bella Roberta Benignija, za ljubitelje "čudnega" humorja pa je seveda obvezen Monty Python.

način ocenjevanja filma...
seveda ima vsak svoj način ocenjevanja, večina ocenjuje filme prevsem po tem v kakšen užitek jim ga je bilo gledati. Vsaka ocena je seveda izrazito subjektivna, zato moja ocena večini ljudi ne bo ravno všeč (če bi kdo dobro prebral oceno, bi videl disclaimer, kjer piše da imam nekaj proti temu filmu, prav tako kot imam zelo negativno stališče do vse komercialne produkcije). Na žalost (ali srečo) je meni pomembno, kakšen občutek imam _po_ gledanju, pa še to ne takoj, ampak mogoče pol ure ali uro po gledanju. Če je film naredil name dovolj dober učinek da se bom tega spominjal še dolgo, si zasluži dobro oceno. V nasprotnem primeru (kakor ta film) si zasluži povprečno oceno, če pa so pri tem še izraziti režiserski, scenaristični ali kakšni drugi kiksi, si zasluži podpovprečno oceno. Simple and effective.

o dolžini recenzije...
na žalost je ta film tak, da se o njem ne da napisati nič. Mogoče kaj o scenariju? O izjemni kvaliteti režije in zahtevnih pristopih? Še največ o efektih... za zasvojence jih je dovoj, vendar še tej ne dosežejo nivoja npr. Celice. Če ima kdo boljšo recenzijo, naj jo pošlje Sergiu.

back to Pulp Fiction...

whatson ::

Živijo!

heh... saj ... recenzije so v redu... ampak morali bi dodati možnost, da slo-techerji povejo svoje mnenje in oceno o filmu.. to bi naredili tako, da bi dodali neko anketo o filmu...
tak je bil namreč komentar nekega kritika na ta film: "On the whole though, it's just like that cotton candy you were eating. It's pretty good, and you enjoy it while it lasts, but it pretty much melts in your mouth, and you're still hungry for more"
Kritike se med seboj kar precee razlukujejo.. javnega mnenje je pa po navadi totalnoma drugačno od kritik...
po mojem mnenju je ta film film povprečno dober in izstopa le v nekaterih efektih in le nekateri deli filmi so mojstrsko izvedeni .. ampak vse to je bilo že več ali manj videno v drugih podobnih filmih... z oceno 5/10 bi se verjetno kar strinjal..
zatorej še enkrat: glas ljudstvu... oz odprite debato na vsak film ... :)


whatson

undefined ::

Danes sem gledal film Cube (DivX). Moram rečt, da je bil film kar dober, vsaj meni je pustil po ogledu veliko razmišljanja in različnih občutkov. Priporočam vsem, ki ga še niste videli, da si ga ogledate. Do jutri ga bom verjetno že spravil na Perzeja, tako da tisti, ki imate dostop do tega ftp-ja, si ga lahko dol potegnete ko bo gor, naslov je: perzej.g-kabel.si, v diru Movies.

TinkaPinka ::

Cube je res zelo dober film. Definitivno te ne pusti hladnega, ali ti je zelo dober, ali pa zelo slab. Zelo nepredvidljiv, in tudi zelo netipicen... In zelo stran od komercialnega filma.
I am easy to please as long as I get my way.

undefined ::

Meni edino konec ni bil preveč všeč, na koncu tist cop vse pokvar. Pa tud nič ne povejo, kje se ta kocka sploh nahaja, etc.. Sam potek filma je pa odličen, ni kej.

Boky ::

Sicer ne spada direktno sem, ampak kaj moras narediti oz. bit da dobis username/pass za ftp perzej.g-kabel.si ?

undefined ::

Access je anonymous, dostop pa je omejen, žal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jurassic Park 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9222698 (558) oo7
»

Venom (2018) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
19737451 (3874) oo7
»

Filmi, filmi, filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
207661 (719) kuglvinkl
»

Transcendence (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5622011 (10232) oo7
»

Furious 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5912450 (10311) IL_DIAVOLO

Več podobnih tem