» »

Študentski ADSL

Študentski ADSL

TylerDurden ::

A že ve kdo kakšni so pogoji, ker jaz imam ADSL ne na svoje ime ampak od stanodajalke?
Let\'s make some soap ...
  • preklical razglas: PaJo ()

ali3n ::

Naj se stanodajalka vpiše na kak faks!! :D

brez heca: pomojem je pogoj, da je naročnik (tisti, s katerim Siol sklene pogodbo) študent oz. dijak. Se pravi, da moraš prepričat stanodajalko, da se ADSL prepiše nate.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

igors24 ::

Pozdravljen

Povem ti kar iz prve roke, potrebuješ pisno izjavo lastnika ISDN priključka, da se le ta strinja in nekaj živcev z naročniško službo Siola. Zato ti raje priporočam, da pogodbo za študentski ADSL naročiš na prodaji ISDN 080 8000, kjer prodajajo tudi ADSL, tam boš veliko ležje uredil.

razer_h ::

OK ko smo že pri tej temi me zanima če velja študenski paket tudi za dijake, saj sm bil na njihovi strani in o tem nič ne piše, poslal sem jim mail pa sm dobu v odgovor čisto nekaj tretjega.

Aja pa še ceno priključnjine bi rad vedu!
Razer_h HAS spoken!!!

PaJo ::

Na siolovi strani lepo pise da je studentski paket za oboje, tako kod za studente kod za dijake. Prikljucnina je pa popolnoma enaka za vse in znasa 30000SIT. Malo boljse si berite drugic strani ne pa povrsno preletet;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Hux ::

nic ni problemov glede tega. Lahko ti je mama vpisana kot narocnica nema veze. Siol nedela problemov kot KKS, Arnes.

amper ::

kaj pa če bi moja punca vzela za paket pri meni doma, ker pri sebi nima računalnika, in itak vse dela pri meni. A se to mogoče tudi da.

Hux ::

Heh z kakimi idejami bote se prisli. Kaj ce bi sosedov 14 letni sin vzel za tebe? Huh?
No dokler dobis od nje podpis za dovoljenje ter potrdilo o solanja nebi smelo biti problema ampak v racun sem vzel zaj da so pri siolu sami debili! hehe
Najbolje pa je da grete se postavit v vrsto v eno solo ter ponujat 10k za potrdilo o solanju in podpis lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

amper ::

Smola nimam nobenga soseda ki bi bil star 14 let.:P

RedOS ::

Kaj ce ima oce s.p. in jaz sem dijak lahko uzamem to ugodje za studente/dijake. In kako je potem za s.p., si lahko oce da v stroske ADSL za dijake?

Primoz ::

ah daj no daj, RedOS :D
There can be no real freedom without the freedom to fail.

cekr ::

Če ima tvoj oče s.p., bo plačal po normalni tarifi in zadevo bo dal potem v stroške. Če pa bo na tvoje ime, pa naj tvoj oče na stroške pozabi. Včasih je še bilo možno okrog prinesti davkarijo, sedaj pa mora biti na računu preveč podatkov, da bi ti uspelo. Sicer pa tista razlika 2400 sit nič ne pomeni. Če pa je tvoj oče zavezanec za DDV, pa lahko davek odbije, in imaš skoraj isto ceno, pa še v stroške gre.

RedOS ::

Si preprican da je to tako?
http://redos.d2g.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedOS ()

Tassador ::

kdaj se bo dalo sporociti siolu da bi rad zacel koristit studentski/dijaski paket?se ze da?

Sergio ::

po 1.12
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

RedOS ::

Sergio se ti lahko pozanimaš kak je z s.p. in studenstkim paketom? Raje se zanesem na uradne informacije :).
http://redos.d2g.com

Ziga Dolhar ::

RedOS, težava ni pri SiOLu (ki, 'mislim', s.p.ju ne bo dajal študentskega paketa...), ampak nekje drugje

Recimo na DURS-u. Ali pa v računovodskem standardu.

cekr ::

RedOS; za vse sem prepričan!
To ti govorim iz prve roke.

Hux ::

Quote:

Pozdravljeni,

Studentski ADSL paket lahko uporabljate kljub temu, da oseba, ki ima status
studenta oziroma dijaka ni narocnik. Ujemati se morata le naslov ter priimek
narocnika in osebe s statusom studenta oziroma dijaka.

V primeru, da zelite spremembo paketa na studentskega nam, prosimo, posljite
kontaktne podatke (uporabnisko ime, narocnisko stevilko), zahtevo, ter vrsto
zeljenega paketa (standardni, komfortni ali prestizni paket) na nas naslov
(info@siol.net).

Na podlagi kontaktnih podatkov vam bomo po posti poslali aneks k pogodbi,
kateremu prilozite veljavno potrdilo o solanju in ga izpolnjenega vrnete na
nas naslov.

Ponudba in spremembe za studentski ADSL paket bodo zacele veljati po
1.12.2002.

Hux ::

Tak da amper idi se porocit hitro.

BaRtMaN ::

Hux2: buh te požegni! :D

Dami ::

Če imaš študentskega maš lahko vseeno do 4 mašine prek switcha gor? Al to velja samo za pravne in fizične osebe?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Gandalfar ::

Neuradni podatki s strani SiOLa:

Studentski paket verjetno ne bo omogocal 4 povezav. Obstaja velika verjetnost da bo ostalo tako kot je zdaj - torej 2.

Drugih informacij tudi na SiOLu nimajo. Naslednji teden bo kaj vec jasnega.

Dami ::

Mrs. Ja nič, gremo pa pol na običnega konforta. Itak bojo fajn prišli dodatni e-maili.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

G[e]c ::

To je pa kr neki studentje so diskriminirani dol z siolom!!!

Joke:) sam vseno ne vem kaj jih trga

AirBladE ::

Hm tole 4 mašine preko switcha gor sploh nism vedo da je to mozno mislo sm da 2 maximalno na random IP! Ker lahko 2 pppoe -a pozenes na linux. Samo ce pa ms router pa lahko n masin gor das! Ce je tako pol naj gdo to potrdi oziroma zanika!!!!


Blade
Če si kdaj okusil leteti, boš vedno hodil z očmi obrnjenimi v nebo. Od tukaj si in tja se boš dolgo vračal. Leonardo da Vinci

Gandalfar ::

ja in ne ..

po novem bodo mogoci 4 prikljucki pri kateremkoli paketu (torej 4 random ipji)

-> torej lahko prikljucis max 4. rac z direktnimi pppoe povezavami

ce zelis kaj vec se bos moral it internet connections sharing oz. NAT..

Grey ::

Glede tega deljenja povezave... Jst nameravam kupt še eno kišto pa mam ADSl in me zanima če se da narest tako da se povezva ne razdeli na dva dela? Prosim obrazložite:)

Corpse ::

mene pa zanima ker ma moj tastar ze ADSL pa to pa ce bi js uzel studentski paket a bi se obstojeci paket zamenu z študentskim a bi dobu se en nov paket študenstki ADSL pa pol se eno narocnino...:D

l-note ::

Ne ne, ker ti itak dobiš po pošti aneks k pogodbi, kar pomeni, da neka splošna določila iz pogodbe še veljajo, le paket se SPREMENI, kar pomeni, da boš potanovem, ko boš podpisal aneks, imel SAMO še študentski paket.

A vi mogoče veste, a je res, da ko te oni prklopjo na štud. paket, da imaš najprej "samo" 1Mbit, pol morš pa spet prositi, če hočeš met kej več (2,4Mbit)?

Pa še eno vprašanje. A je že kdo dobil tale aneks sploh na dom, ker jst sm ga že ene 3 tedne, če ne več, nazaj zaprosu, pa mi ga še zmeri niso poslali.;( ;(

McHusch ::

l-note: Aneks si lahko potegneš tudi s te strani in ga pošlješ sam.

pivmik ::

Pa moreš aneks dvakrat sprintat in izpolnit, ker eden ostane pri njih, drugega pa ti pošljejo nazaj.

Paket ti ostane isti, spremeni se le v cenejšo študencko varjanto.
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol adsl!

Oddelek: Omrežja in internet
192312 (1699) SkIDiver
»

ISDN + ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
291927 (1241) Mavrik
»

Novi ADSL paketi - uradni thread

Oddelek: Omrežja in internet
253564 (1885) Gandalfar
»

Še malo SiOLa

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
242741 (2741) daylight

se hitrejsi ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
766428 (4443) Gandalfar

Več podobnih tem