» »

router SMC 7004ABR je pokleknil

router SMC 7004ABR je pokleknil

ferjan ::

Včeraj sem mi je 2x obesil omenjeni router (imam ga 3 mesece). Ko sem pogledal nanj so gorele iste ledice(lučke) kot vedno, utripala pa ni nobena. Routerja se ni dalo pingati, na SIOLU so mi zagotovili, da ni povezan. Pomagal je šele izklop in ponovni vklop routerja.

Ko sem iskal vzrok je najbolj časovno sovpadala namestitev eMule in nastavitev števila maksimalnih konekcij iz privzetih 500 na 1000. Te nastavitve so povzročile, da sem v Muli dosegal teoretično nedosegljive download prenose 158,9KB na standardnem ADSL paketu (1024/128)[slika (cca 220KB)] ?!? Max Konekcije sem nastavil na 800 in od včeraj se router še ni sesul...bomo videli..

Zanima me:
- ali je to normalno, da se router obesi pod preveliko obremenitvijo?
- ali je to napaka, zaradi katere lahko uveljavljam garancijo (jae)?
- ali se je že komu obesil router in kakšen je bil vzrok?

perci ::

Mah ne vem, meni se je tut podobno zgodilo dvakrat z istim routerjem. Nimaš kej, resetiraš, pa dela naprej ;). Reklamacije pa sigurno ne boš dosegel, ker router po resetu normalno dela naprej. Če se ti bo pa to konstantno dogajalo, pa le reklamiraj. Mogoče se ti še sam pridružim :)

mirage ::

Ferjan kako pa odpreš porte ze emulo na tem routerju?

ferjan ::

Perci: Se je tebi tudi obesil pod polno obremenitvijo ali kar tako?

ferjan ::

mirage: pod virtual server vpišeš svoj ip in dvakrat port 4662

Aja Perci: a tebi tudi router rahlo šumi, kot bi imel vgrajen nek ventilator (ki ga seveda nima). Moj šumi že od nakupa...samo je vedno delal in se nisem pritoževal. Na Jaetu so mi rekli, da vsi tako šumijo...samo jest jim ne verjamem popolnoma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferjan ()

mile ::

Men se podobno dogajal (in se) na FREESCO-tu .
Pri freescotu vem da je bila problem premajhna NAT tabela. Pomaga povečanje tabele al pa zmanjšanje timeout-a, po katerem se izbriše veljavnost vnosa v NAT tabeli.

Vendar ti verjetno nimaš možnosti takih nastavitev. Pomoje ni rešitve.

ferjan ::

mile: tvoj odgovor se mi zdi precej logičen, vendar teh nastavitev žal nimam (oziroma jih ne znam nastaviti). Upam, da bodo ta problem rešili z naslednjim firmwarom.

mirage ::

Jaz slišim šumenje routerja, če uho čisto zraven nastavim pa še to komaj, da se kaj sliši.

ferjan kak napišeš?
4662, 4662 192.168.123.141 tak ali 2x
tak
4662 192.168.123.141
4662 192.168.123.141 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirage ()

perci ::

ferjan: Router mi šumi, jap, vendar se ne sekiram zaradi tega. Zadnjič v bistvu nisem nič takega počel, je bla mula že precej bolj obremenjena kot takrat ampak se je to zgodilo vseeno v 1 uri trikrat potem pa nič več.
Mislim, da je stvar v tem, da se mi je internet connection prekinil (telemach -kaj češ) in je blo pol treba še router resetirat (v navodilih nekaj piše v tem stilu).

Možno je tut, da se je pregreval, čeprav je bilo ohišje takrat na otip hladno.

ferjan ::

mirage: takole
192.168.2.xxx 4662 4662 tcp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferjan ()

mirage ::

meni virtual server zgleda takole

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirage ()

ferjan ::

vredu bo...

jest imam smc 7004ABR Runtime Code Version: V1.40.020

mirage ::

Ok. Thx for help.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329025 (29481) ignats
»

ruter WRT54GL in eMule z lowID

Oddelek: Omrežja in internet
101694 (1585) mihax00
»

težave z mulo in routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
101925 (1707) Goldee
»

mIRC: DCC send mi prek routerja ne deluje

Oddelek: Omrežja in internet
183070 (2763) CaqKa
»

Router AT-AR220E in delovanje P2P programov.?

Oddelek: Omrežja in internet
232577 (2261) Narcos Satanicos

Več podobnih tem