» »

Router AT-AR220E in delovanje P2P programov.?

Router AT-AR220E in delovanje P2P programov.?

Lucio ::

Imam kabelso ter zgoraj omenjeni Telesysov AT-AR220E router, preko katerega so povezani na net 4 računalniki. Zanima me kaj je potrebno nastaviti na routerju da bom dosegel visok ID, saj ko testiram svoj ID mi izpiše sledeče
error/resest on ip 213.143.76.152, testira pa port 4662.

Probal sem tako eMule, eDonkey ter Kazaa, vendar dosegam slabe povezave, DL preko www pa deluje kot mora.
Please HELP!!!

Vsi ki imate kaj za povedat kar na dan s predlogi.
  • spremenil: Lucio ()

Tiger ::

Poglej če v nastavitvah routerja obstaja kakšna opcija imenovana Virtual Server oz. kaj podobnega. Lahko si ogledaš tudi to stran, kjer je sicer napisano za router SMC Barricade 7004BR, ampak verjetno je tudi pri tvojem routerju podobno.

TheD ::

Eto, jest mam isti problem :)

Sicer sem povezan z 1mbit ADSL-jem, a vseeno mi ni nič jasn :(
TheD or not TheD?

TheD ::

Eto sem se mal igral in naštimal Virtual Server Table tkole:

Virtual Server Global Port Local IP Local Port Protocol
Enable 4662 192.168.1.1 4662 TCP

Zdej mi pa connection_test izpiše:

timeout on ip 193.77.177.138 (6 sec)

this means, that we even did not receive a
RESET signal; maybe due to a 'stealth' firewall

:((((
TheD or not TheD?

Tiger ::

Kateri program pa si imel pognan, emule ali edonkey, ko si delal connection test?

V Command Promptu napiši netstat -a pa poglej če ti res posluša na portu LISTNENING na imeračunalnika:4662.
Tako boš najlažje odkril napako, kajti port tako za emule kot edonkey lahko spremeniš, vendar default je 4662.

ferjan ::

TheD: a je 192.168.1.1. res tvoj IP? Ker mi zgleda bolj kot IP od tvojega routerja.

Dej napiši v command prompt "ipconfig"

Tisti "ip adress" ki ti ga bo napisalo je tvoj ip in tega moraš vpisati pod virtual server. ostalo si vpisal ok.

Če pa ti bo napisalo da je tvoj "ip adress" 192.168.1.1. potem pa imaš problem nekje drugje ne v routerju (naprimer v svojem softwerskem firewallu).

aja pa ne uporabljat tistega connection testa na netu, ker ne deluje.

TheD ::

Ja, sem pozabu povedat, da sem glede routerjev čisti rookie. 192.168.1.1 je moj router, 192.168.1.13 pa moj IP. Trenutno sem eMulo nastimu na port 80 pa dela, ker ne morm pridet v admin od routerja. Ga bom resetiru pa probu se enkrat :\

Enkrat se bom ze naucu ...
TheD or not TheD?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheD ()

TheD ::

No še zmerej mam probleme z routerjem. V admin prek browserja sploh ne morem pridet (coud not find that page, al kva že). A se komu sanja, kako to rešit? Je treba resetirat router, kako?

P.S.: Mula prenaša podatke, ampak švoh.
TheD or not TheD?

TheD ::

No, bumbar sem si pri besnem klikanju po adminu od routerja naštimal IP na 192.168.1.3, namesto 1. Zdej vsaj pridem v admin routerja :)))

Glede tehle nastavitev za Mulo pa sporočim, ko bo delal (če ne bom spet kej zaf**u.
TheD or not TheD?

TheD ::

YUPIIII!

No, zdej pa nimam LowID-ja več.

Vse kar sm naredu sem dodal v adminu routerja pod Advanced Config -> Virtual server port 4662. Tkole cca zgledajo nastavitve:

Virtual server: Enable
Global port:4662
Local IP: i.p. kompjuterja pač (glej zgoraj kako se ga najde)
Local Port: 80
Protocol: TCP

Sam še neki nism čist zihr, če je prou. Tale Local Port 80 mi ni čist jasn zakva sm napisu, ampak ... dela :) Če se komu kej sanja, nej sporoči. Hvala.
TheD or not TheD?

_Tom_ ::

S tem, kar si naredil, si si preusmeril promet iz porta 4662 na lokalni port 80, ki je port za www, vendar ti predlagam da si spremenis na local port 4662, kajti le tako se bodo lahko povezali tudi p2p klienti (sedaj se lahko samo server),..poleg tega si odpri tudi port 4661 TCP in 4665 UDP


ps.: če mi napises mail, ti posljem nov firmware za router, dela dosti boljse, poleg tega ima vec nastavitev :)


LP

_Tom_

ferjan ::

..poleg tega si odpri tudi port 4661 TCP in 4665 UDP

Tom: kaj pridobiš s tem ko odpreš (oziroma preusmeriš) še ta dva porta? Jest imam preusmerjen le TCP port 4662 in zadeva deluje dovolj hitro.

TheD ::

Aha, sem ze popravu na 4662, ampak zdej mam spet Low-ID. A je tanov firmware v1.11? Ker tega ze mam, sam se instaliru ga nism :(
TheD or not TheD?

Mr.B ::

Jaz imam en jajc od ruterja. Neki DIGITUS.
Če dam pod Virtual server port 4662 , potem pa še moj lokalni IP mi da ven sledeči error :
----------------------------------------------------------------
error/resest on ip 193.77.177.xxx!
----------------------------------------------------------------
ČE pa ne pa sledeči error :
----------------------------------------------------------------
timeout : timeout on ip 193.77.177.xxx (6 sec)

this means, that we even did not receive a
RESET signal; maybe due to a 'stealth' firewal
-----------------------------------------------------------------

Isto velja za vse ostale porte. Sicer pa imate lahko vsi ki ste na ADSL-ju isto težavo , z ali brez routerja. Vedno če takoj ko se povežete date test za porte boste dobili zgoraj našteti error : error/resest on ip 193.77.177.xxx!

Sicer sem danes delal na enmu Zyxel Zywall 10. Sem nastavil port mapping pa je dobil ID. Potem pa sem probal čez pol ure ponovni test pa je bil spet error/resest on ip 193.77.177.xxx!. V tem času nisem delal nič na zyxlu. Torej sem potem mislil da je ena mašina na mreži začela pogovor na tem portu ! Torej sem blokeral te porte za vse ostale mašine razen za to mašino . Seveda ni nič pomagalo . Čez čas pa je spet začel delati ? Nebi vedel kaj je težava ?

Sicer če kdo ve kaj naresti na DIGTU-ovem routerju se priporočam. Oz. Če slučajno ve kdo kaj je treba naresti na ZyWall10 da nebo delalo na vske pol ure itd...

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

_Tom_ ::

Mr B : Ali imas fiksni IP ?, ...


Ferjan: Ti porti se uporabljajo za client to client in chat,..delalo bo vseeno, vendar mora iti vse preko serverja,..


TheD: ce imas ta novi firmware si nastavi port 4660-4665 protocol BOTH, in ja, ta router ima navado vsake toliko casa vzet "coffeebreak" resitev je le fizicen izklop-vklop

LP

Mr.B ::

Imam sicer dinamičnega. Ampak recimo to da reseta/error dela skozi . Pa razumem bi da kaj takega naredi ko se mu zamenja IP , drugače se nebi smelo to dogajati. Sicer pa ko zalaufam Emule mi javi Low id potem pa če probam port test tisti za Edonky pa je success. Tako da sklepam da ni težava v samih ruterjih. Zanimivo težavo imam doma . Sicer XP-ji brez ruterja nobenih firewallov tako na mrežni kartici kot tudi dveh različnih protokolih , enmu defolt MS drugi raspppoe ali nekaj takega. Ko se povežem na internet . Browzanje dela dela IMAP ter ostalo. Toda reset mi da test za edonky port. Ko pa grem edpreti emulo imam tudi low id , ampak čez čas dobim pa s teterjem na portu 4662 success , tako da je to malo čudno. Zanimivo bi bilo videti kaj se dogaja med p2p Serverjem in kliento ?

Sicer ne vem pa če p2p ve ali iamš dinamični ali ststični IP ? Ni mi jasno kako bito vedela. Seveda pa se ti z resetom IP spremeni , tako da zgubiš ID in gre tvoj ststus prav tako v k.... Tako da si na istem kot če se bi glihkar povezu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Narcos Satanicos ::

Treba je naštima PORT FORWARDING. pa isti programi (recimo emule) na različnah računalnikah morjo uporablat različne incoming TCP porte.

porta 80 pa ne uporablat razn če ni nujno (če isp blokira 4662 recimo od emula).

ferjan ::

Tom: pa bo vleklo kaj hitreje če odprem še katerega od teh dveh portov (chata ne rabim).

Client to client si pa verjetno tudi mislil samo za chat...ker fajli tako ali tako ne letijo čez server, ker drugače to ne bi bil P2P.

Mr.B ::

Če ste slučajno na Siol-u in povezani na ADSL , se vam bo vedno ispisovalo sledeče.
*******************************************************************************************
error/resest on ip 213.250.14.xxx!
*******************************************************************************************
Sklepam da Siol preverja ali omejuje ali karkoli drugega že dela s temi P2P programi. Sicer ne morem trditi , ampak meni se dogaja na treh koncih isto in vsi so povezani na ADSL.
Dva imata routerje seveda različna tudi cenovno, in ena je moja mašina. Ne vem točno kje je problem ampak edini problem , ki bi ga imel na svoji strani je težava s PPoE protokolom. Svojo mašino sem priklučil v službi na najeti vod in ko sem dal test :Link , mi Errorja/reseta ni napisal. In sem dobil takoj HIGH ID.
ČE pa se doma preko ADSL-ja priklučim in dam test čes mi da error. Če poženem emulo dobim low ID , toda čez čas dobim HIGH id to pomeni v roku 30sek , ko se rekonektam z Emulo. In čudežno dobim ID preko testa. Seveda je na moji strani Dinamični IP na enemu ruterju je pa statični IP. Tako da s tem nima veze.

Lahko pa mi kdo pove kaj je narobe da , mi port 4662 dela z erorjem toliko časa dokler se ne povežem s kakšnim p2p programom ?

Hvala.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mile ::

Tist e-donkey tester verjetno hoče dobit odgovor s porta 4662

Narcos Satanicos ::

"Lahko pa mi kdo pove kaj je narobe da , mi port 4662 dela z erorjem toliko časa dokler se ne povežem s kakšnim p2p programom ?"

Dokler ne poženeš emula, na tvoj stran ni nobenga programa, ki bi odgovoru na zahtevo ki pride s tiste testne strani, zato ti vrže vn error.

Mr.B ::

Bom juti v službi še direkt testeral na zunanji liniji , takoj ko bom reštartal mašino. Sicer pa mi povejte zakaj dobim lowID ko se povežem z emulo. potem pa prekinem in se rekonektam z emulo pa dobim takoj Hi id oz. nimam več težav s povezavo.

Grem naslednji mesec malo po tujini , pa se bom tam malo priklopil na kak ADSL pa bom videl kaj se dogaja.

Sicer je v tistem da hoče dobit neki odgovor s porta 4662 tudi res , ampak se mi zdi malo čudno. Ampak je le možno da on pošle s strani serverja na moj IP komunikacijo preko 4662 porta !
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

TheD ::

Vidiš, zanimivo. Jest mam na domači mašini, ki je priklopljena na ADSL normalno high ID in leti k služba, v službi, kjer gre ADSL čez router pa Low ID. Sem naštimal tudi virtual server od 4660-4665 pa še vedno zajebava. Ne štekam zakaj?!

Če vp cmd napišem "netstat -a" mi ne najde 466x porta, kva torej to pomen - da se ne pogovarja z routerjem na tem portu?

Zanimiv je, da mama na Kazaaju naštiman port 1214 in vleče dol k svina okej.
TheD or not TheD?

Narcos Satanicos ::

kva pa je to virtual server?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Your ip (84.255.244.0) ends with a 0. The edonkey protocol assigns a LOWID to you. It

Oddelek: Omrežja in internet
191766 (1421) SasoS
»

Router AT-AR220E - Nastavitev IP-ja

Oddelek: Omrežja in internet
181709 (1517) T-Mac

Pomoc pri nastavitvi routerja za eMule ...

Oddelek: Omrežja in internet
441959 (1751) CaqKa
»

Router D-Link DI-604 in eMule LowID

Oddelek: Omrežja in internet
91802 (1649) matias
»

mIRC: DCC send mi prek routerja ne deluje

Oddelek: Omrežja in internet
183068 (2761) CaqKa

Več podobnih tem