» »

Črke pogona in particij

Črke pogona in particij

Storm ::

Mi lahko nekdo razloži, kako bi jaz določeni particiji dal fiksno črko pogona. Namreč:
trenutno imam disk razdeljen na C in E, to pa zato, ker se mi vedno dodaten 8gb disk uturi pod črko D. Če ga dam ven, se mi E spremeni v D in nobena igerca ne dela, ker comp misli, da je vse na E.
Ergo: rad bi dodelil particiji, ki je sedaj pod E fiksno črko E, ki bi ostala tudi ko bi stari disk dal ven. Ker ne nameravam vsega na novo instalirat.

Zakaj mi stari disk vrine vmes med C in E????
Danke mu šen tistemu, ki bo pomagal.


kuglvinkl ::

hint in ne vem, če je pravi, tako da naj me kdo popravi, če se motim. Drugi disk se ti uturi, ker imaš gor bootable particijo. Torej, z fdsikom jo odstrani in težav bo konec.
Your focus determines your reallity

gumby ::

na drugem disku ne smeš imeti primarne particije. pri črkah pogonov so najprej vse primarne, nato pa vse logične particije...
pretvori particijo na drugem disku v logično (partitionmagic ali kaj podobnega) ali pa jo zbriši in ustvari namesto nje podaljšano particijo in nato logično (fdisk)

Storm ::

Hvala za nasvete, sicer za amaterja, kot sem jst tale fdisk pa logične particije niso čist logična zadeva, ampak bomo urihtali.0:)

....pol pa napišem v prošnje za job, da obvladam delo z računalnikom....lol.

Putimir ::

Kater os imaš?

Storm ::

WIN 98:8)

BaRtMaN ::

pejt v čisti DOS in vtipkaj 'fdisk f:' Samo previdno. :D

Spajky ::

LetterAssigner! guglaj!8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

gumby ::

jao, tole pa bi znalo kandidirati za najbolj nepotreben program stoletja...>:D :D

Hypno ::

Najbol enostavno je diske premapat z PartitionMagic-om, od verzije mislim, da 5.0 navzgor :)
Ma en proggy notr DiskMapper pa delas kar ces :)

schurda ::

Jaz bi tudi nekaj vprašal. XP-ji so CD-ju dodelili D, drugi particiji na disku pa E. Kako se da to kaj zamenjat?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

root987 ::

fdisk. kako narest particije???
1-1, 1-2, 1-3, 1-3, 1-3, 1-3(ponavli 1-3 glede na stevilo particij ki jih želoš)
pa še razlaga:
1-1 ->ustvari primarno particijo
1-2 ->ustvari podaljsano particijo
1-3 -> ustvari logicne particije(torej d:, e:, ...)



še kaj???
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

gumby ::

na drugem disku ni pametno delati primarne particije, ker se bodo spet pomešale črke...
primarno je treba imeti samo na prvem disku za boot - na drugem disku naj bo samo ena podaljšana (extended) particija in v tej logični pogoni... tako bodo črke particij po vrsti...
za CD-ROMe (in tudi vse ostale virtualne zadeve - RAMdisk, itd.) pa je pametno uporabiti malo "višje" črke (recimo R: za prvi CD-ROM) - tako bodo te ostale nespremenjene, če se bo dodal kakšen disk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

Sodom ::

partition magic
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

Hypno ::

Partition 4real :D
Great are mysteries of the mind ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravilna razdelitev diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
51536 (1228) dronyx
»

Problem s particijami.

Oddelek: Pomoč in nasveti
101316 (1187) vojkoz
»

pomoč pri fdisk

Oddelek: Pomoč in nasveti
8937 (870) blue96
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452280 (1651) BlackHole
»

WinXP- kako dodaš/sparticioniraš/sformatiraš nov HDD ?

Oddelek: Programska oprema
241668 (1449) andrej

Več podobnih tem