» »

Vera

Vera

««
«
1 / 7
»»

Elemen_T ::

Kaj si mislite o verovanju v boga / v Franca Rodeta / Papeža & c.o

Meni osebno je vse skupaj en navaden bull shit. Bral sem že Biblijo in hotel razumeti ljudi ki v boga verjamejo pa je vse en nedojemljiv absurd.

Kaj vi mislite?

Huey P ::

Ponosno izjavljam, da sem ATEIST!!!


..::DOOM III: The Legacy::..

OZZY ::

Jest nisem opredeljen. Mislim, da se cerkev preveč vtika v politiko in druge stvari. Prevsem je to očitno pri Rodetu, ki ga sploh ne prebavljam. Neki hoče dec pa ve, da mu nou ratal. Sam da je v medijih. Kam pa bi prišli, če bi cerkev spet imela toliko veljave kot v srednjem veku,...

Ark4nge| ::

Sam proti veri nimam nič, mi pa teži cerkev, ki se vmešav povsot in skuša priti na oblast.
Vse skupi se mi zdi samo ena velika laž, velika večina vernikov hodi v cerkev zaradi navade k sploh ne vejo kaj verujejo.
Višje! Hitreje! Močneje!

MadMax ::

Hmmm...
Saj je fajn bit veren, se sploh, ce si pijanc! Prides ponoci domov, premlatis zeno in otroke do nezavesti, nato oblezis se sam, cez 2 dni gres k spovedi in mas ocisceno duso ter vse jovo-na-novo>:D
Krasno, a ne?

Ze dolgo me nekaj zanima: ce bog sploh obstaja, zakaj imajo cerkve strelovode??!?

Verniki pravijo nevernim: v pekel bos sel!!!
A ne bi moral tisti, ki uci odpuscanja, prvi tudi odpustiti???

Jaz pa pravim: posten sem lahko tudi brez cerkve in religije. Verjamem samo sam vase. In a ne bi bil najvecji hinavec, ce bi po 30 letih kar naenkrat verjel v nekaj nedokazljivega?
Povrh vsega pa verniki krsijo Ustavo, kajti tam pise, da se ne sme nikogar brez njegove privolitve vclaniti v politicno, versko ali kako drugo organizacijo. Dojencke pa takoj v cerkev>:D>:D

OZZY ::

MadMax: Zanimivo razmišljanje. Se kar strinjam.

Elemen_T ::

Točno tako kakor pravi Madmax tudi je.

whatson ::

Ze dolgo me nekaj zanima: ce bog sploh obstaja, zakaj imajo cerkve strelovode??!?

to si pa dobro povedal... ;)



Jaz proti sami veri nimam čisto nič... vera ne uči čisto nič slabega... ampak cerkev... argh;((... cerkev je sama naredila največ (tako imenovanih) grehov; razne cerkvene vojne (npr. križarske, ... etc), v katerih so morali umreti tudi zelo pametni ljudje...



višek mi pa predstavljajo dejstva, da vedno več popov zlorablja otroke, ter spolno zlorabljajo nune..... Kill em all



sicer pa: "God is inside you, and all around you, .. and not in the buildings of wood and stone.... " (stigmata)

Huey P ::

Zadnjič sem gledal nanizanko "Sedma Nebesa". Tip je oče, ali kako se reče, v cerkvi in so totalno polni keša. Potem pa sem pomislil, da nek človek, ki dela cele dneve, ki se fizično in psihično vsak dan utrudi, ki dela po 10 ur na dan dobi manj plače in nima take hiše kot tisti tip iz nanizanke.

Očitno je, da tisti, ki pomagajo pri napredku sveta in človeštva niso tako plačani in cenjeni kot tisti, ki le govorijo o odrešitvi in boljšem svetu!!!
..::DOOM III: The Legacy::..

Elemen_T ::

Ja Huey...mogoče si malo preveč filme gledal >:D...Samo je pa res da so župniki, kaplani... relativno visoko plačani. Vendar ne pa toliko da bi si lastili vile in podobne luksuzne zadeve...O tem koliko dobijo fizični delavci pa jaz nebi, ker so v bistvu sami krivi da prekopavajo in gradijo hiše...izobrazba ima pač svoj Bright side 8-)

Huey P ::

In katero šolo moraš končati, da si lahko kaplan...???
..::DOOM III: The Legacy::..

Elemen_T ::

Nevem točno. Lahko pa ti zagotovim da s srednjo šolo ne boš kaplan. Mogoče da je opcija celo kak škofijska šola...

Thomas ::

Kot je znano, sem tudi jest brezbožen ateist.

Kot je pa tudi znano, nimam nič niti proti RKC niti proti veri.

Vtikanje Cerkve v politiko se mi zdi nujno, saj smo (smo?) v demokratični državi. Cerkev, kot vsak, svoje lahko pove.

Komunisti so vam oprali možgane, češ "Cerkev se pa nima kej vtikat!"

Ta (komunistični) mem je živ v vaših možganih - potem vam gre pa na živce, če se oglasi nadškof Rode.

Podobno kot vam gre, (seveda ne vsem) če se oglaša kašen tak kot sem jest.

"Too alien" se vam zdi - ker se še niste navadili na demokracijo.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Huey P ::

Poskušal bom povedati na najkrajši način možno;

Kll the capitalyst bastards, let the socializem live!!!

Upam, da ste razumeli...
..::DOOM III: The Legacy::..

Thomas ::

V bodoče se spet sme pričakovati nekatere teroristične napade skrajnih levičarskih skupin. Nekaj zaledja imajo.

Očitno. :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

`DoC ::

Bolj kot gledam kle bol je use skup nekam čudn. Ne vem al sem sam jst al ste se vi zgolj opredelili na krščanstvo in rimokatoliške cerkve?! Jst osebno sem ateist, kar pa še ne pomeni da ne verjamem v boga. Boga vsi pač vsako ljudstvo definira drugače, pr satanistih je to Sa†an, pr krijstjanih je to Bog, pr budizmu je buda etc. Ampak na koncu ko črto potegneš ugotoviš , da je vsem tem veram nekaj skupnega in to je neka višja sila ki jo tako ali drugače imenujejo... osebno so mi še najbolj všeč vere kot so satanizem, hinduizem in budizem.:O
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Rott-von-weiler ::

jas sn ateist če pa bi gdaj sprejel kako vero bi pa pravoslavno:O
-------------------------------
piši kao što govoriš

Koci ::

Ponosno izjavljam, da sem veren!!!

Koci ::

Huey. Da si lahk kaplan moraš končati šest letnikov Teološke fakulete v Ljubljani. VII. stopnja

whatson ::

kar dosti nas je ateistov... se vam ne zdi? :\

Koci ::

"Povrh vsega pa verniki krsijo Ustavo, kajti tam pise, da se ne sme nikogar brez njegove privolitve vclaniti v politicno, versko ali kako drugo organizacijo. Dojencke pa takoj v cerkev"

Modmax, a si še vid, da se je kje kdaj takšnega zgodilo. Za otroke pa so do 18 leta odgovorni starši in njihova svobodna odločitev je ali ga bodo dali h krstu ali ne. Kje ti vidiš nasilje?

MadMax ::

Pismo, glih napisem, pa nimam dostopa..

Koci: Potem tudi judovsko obrezovanje penisov in nevemkatero afrisko obrezovanje klitorisov ni nasilje?

Dejstvo je, da verni otroka brez njegove privolitve vclanijo in ga s tem zaznamujejo za vse zivljenje!! Zakaj ga torej ne bi pustili do 18.leta, pa naj se sam odloci?

Glede na to, da si prvi in ocitno (vsaj zaenkrat) eden redkih vernih na Forumu, te prosim, da nam malo bolj razlozis svoj pogled na temo.

btw: nic nimam proti vernikom, dokler imajo vero samo zase (ce ti vera pomaga prebroditi hude case je res fajn).

||_^_|| ::

jst tut nimam nč proti veri, mam pa proti CERKVI, pa še ne tok proti cerkvi kokr mam proti staršem & starim staršem k svojim otrokom & vnukom težijo in jih silijo u nedeljo k maši pa take scene. Ne kaperam zakaj to delajo. Sej ne rečem, dost je takšnih k grejo k maši po svoji volji in prou je tko čutjo al pa misljo da to rabijo, ampak poznam pa kup folka k jih tastari in po večini babice SILIJO k raznim cerkvenim obredom. Če se uprejo pa nočjo z njimi spregovort niti besede, jih zmerjajo, ponižujejo itd. Res ne kaperam tazga folka...žalostno...

Binji ::

Ja sem ateist in ponosen na to! Vera je pa trenutno samo za izkoriscanje lahkovernih ljudi! Smo pac taki, da vse obrnemo na najslabse. Prav tako nisi pokvarjen, itd..ce nisi veren, najveckrat se boljsi kot tisti, ki se jebejo, potem pa samo grejo k spovedi in konec grehov.

Cerkev spalt in njen kes dat Unicefu!!

Bill Gates ::

Jeb*m mater vsakemu pof*kanemu predstavniku cerkve na tem svetu... pi*ka jim materina... naj se preimenujejo v drustvo: pedofilov, ubijalcev pametnih, ter sexual maniakov...

grrr... oblubim da bo Vatican gorel!!!

MadMax ::

Aja: a ni to, o cemer pise ||_^_|| pravzaprav psiholosko nasilje?

whatson ::

huh... Bill tebe je pa nekaj res razkurilo... >:D .. sicer pa mas 60% prav ;((

darh ::

jest mislm da je vera pac tisti nadomestek za šibke ljudi, pa ne fizikalni ampak psihično šibke ljudi. Ko komu kdo umre ta joka, ipd ter moli npr h Bogu etc etc...

Jest zase mislm da sem psihočno dovolj močan da ne rabim ničesar v kar bi verjel oz ne rabim ničesar nadnaravnega, verjamem samo vase. In to je dovolj.



Pa še beseda glede umiranja bljižnjih. Če me pa kej razpi*di je pa to, k mi en po*ukan zupnik rece, da je z mojim fotram use uredu in da je su v nebesa etc, etc... Če bi bla nebesa, bi bil tud bog, in če bi bil bog, pol zihr nebi dovolu da mi fotr umre, right ? Pa dej no dej, stop with this bullshit... Pa krnaprej dajejo ene izjave, s katerim sami sebe izpodbijajo...



sem atesit, mogoce po malem satanist, ampak to samo zato, ker mislm da se dogajajo na svetu tok slabe stvari, da ce bi blo nad nami kej dobrega, bi to preprečl, ne pa da si ga bog na roke meče, k gleda sestradane otroke.



lp,x
Excuses are useless! Results are priceless!

Simko ::

MadMax:

Verjamem samo sam vase. In a ne bi bil najvecji hinavec, ce bi po 30 letih kar naenkrat verjel v nekaj nedokazljivega?


A si prebral Descartesove Meditacije? Tam je dokazano, da bog obstaja 8-O

Drugače pa :cerkev je hinavska, vera je pa čisto fajn.....

whatson ::

huh.. bom prebral zadevo... na kaksen nacin je dokazano da bog obstaja? mislis bog ali Bog... ce je Bog, potem je itak vse bullshit

MadMax ::

Aha, pa film Back To The Future sem tudi gledal... Ampak meni nikakor ne uspe potovati po casu:D

Drugace se pa strinjam, da vera ne uci prav nic slabega. Uci nas skromnosti, pohlevnosti, ne kradi,... skratka vsega potrebnega, da je lahko ze odkar se druzba deli na bogate in manj bogate (revne), premozni vladajoci sloj lahko drzal na vajetih revno in predvsem lacno rajo
>:D

whatson ::

vera itak da ne uci nic slabega.. ampak vseeno .. cerkev.. cerkev ima preeevec grehov, da bi lahko koga kaj (na)ucila...
kaj Simko.. sem te res pozabu vprasat... kaj ta knjiga je Science fiction? :D

Simko ::

heh, če pa nekateri ljudje vero izkoristijo, pa to ni vera kriva. Pravzaprav pa vera ni le to kar ti babica doma govori al pa kar po televiziji slišiš.....torej ne kradi, grdo ne govori, .... ali pa dese božjih zapovedi....govorim o veri na splošno....o verovanju.



Na kak način je dokazano? Preberi pa boš videl :), saj ni tako dosti. Je pa težko branje. Smo imeli na maturi pri filozofiji.....
Ne, knjiga ni znanstvena fatastika.....je logično dokazano....

whatson ::

tnx Simko... zadevo bom definitivno prebral

gorenc ::

hm, moram reci, da je podobna debata na Joker forumu tekla na precej visjem nivoju (predvsem zaradi osebka z nickname-om Quattro). Dejstvo je, da nepoznavanje cerkve in predvsem vere (od kdaj ima duhovscina placo?!, enacenje katoliske vere z ostalimi, do tega, da nekdo misli, da je za duhovnika dovolj srednja sola,...) vodi v pljuvanje in kritiziranje brez kancka premisljenosti. Vse kar vecina tu pozna pa je mracni srednji vek in ker ne najdete povezave s cerkvijo danes, tvezite o pedofiliji in posiljevanju nun,... pa da dojencke silijo v cerkve - a se komu izmed vas sploh sanja kaj pomeni zakrament sv. krsta za katolisko vero? Ce bi se, bi govorili drugace..
Da ne govorim o drugih zadevah,...

MadMax ::

Zacetki vere (verovanja) vsekakor segajo v cas nastanka clovestva, saj so stvari, katere si niso mogli razloziti, smatrali za nadnaravne. Izumili so boga in ostalo saro ter jim v cast zrtvovali predmete, zivali in ljudi -> evo ti versko nasilje!



Ob delitvi na sloje (o cemer sem pisal ze prej), pa je visji sloj vero predelal in priredil sebi v prid (kot sem ze pisal).

Zakaj je torej cerkev tako dolgo pridigala v latinscini in ne v preprostemu cloveku razumljivi govorici? (cerkev je pa itak od nekdaj bogata...)



Ce nima place: od kod torej cerkvenikom denar za avtomobile?



gorenc: res se mi ne sanja, kaj pomeni zakrament sv. krsta za katolisko vero. Morda temelj obstoja? Razsvetli me, prosim!



Sicer pa je tema misljena kot "vera v praksi" in ne "teoriji". Naj me kdo popravi, ce se motim!



In naj me prvi popljuva vernik, kateri je brez greha!!!

Yohan del Sud ::

Pftuj, pfuj, hrrrk, pfuj, fuj in fej.

Elemen_T ::

gorenc: Tole si pa falil totalka. Kot sem rekel: Duhovniki in osebje ki je okoli cerkeve na visji stponicki si res ne lasti kakih prestiznih vil (velika hisa .>:D), si pa lasti, kot je ze rekel MadMax zelo prestizne avteke in podobne "drobnarije"...Ce bi ta forum spremljal bolj natancno bi kmalu ugotovil da je zelo veliko oseb tukaj (Thomas,jeti,madmax,...) na precej visji ravni kot tvoj ljubi Quattro, ki se po mojem mnenju le nakaj preserava in zajebava glede dolocenih in hkrati kdaj pomembnih stvari - to zame ni visoka raven. Glede siljenja otrok v cerkveni okolis in dogajanje, gre velikokrat res predalec, vendar se na koncu odlocis popolnoma sam - al bos (si) teist al nisi. Mene je vecina sorodnikov silila v pohode na nedeljsko maso in cerkvene dogodke pa sem se, ko sem se zavedal situacije, odlocil popolnoma sam. Ocitno je logicno da slej ko prej zacnes razmisljat s svojo glavo, brez kaksnih omembe vrednih dogodkov iz preteklosti. Vera je sprejemljiva, cerkev pa na zalost ne. Tudi izpovednica je npr ena izmed stevilnih opcij za "ociscenje" ali zatocisce samemu sebi, kot kaka droga h kateri vecina zaide zaradi tezav...by the way Gorenc, povej se druge “zadeve” – bomo se malo pokomentirali

Koci ::

Madmax: "Pismo, glih napisem, pa nimam dostopa.. Koci: Potem tudi judovsko obrezovanje penisov in nevemkatero afrisko obrezovanje klitorisov ni nasilje? : nic nimam proti vernikom, dokler imajo vero samo zase (ce ti vera pomaga prebroditi hude case je res fajn).



Madmax. Za jude me ne briga pač majo neke svoje čudne navade, ki jih niti jaz ne razumem ne odobravam. Pri njih je to pač nek simbol čistosti oziroma dečke obrezujejo iz čisto prakitčnih higienskih razlogov. Kaj se pa tiče afriških plemen in obrezovanja klitorisev pa mi ni čisto jasno, kaj bi lahko imela kaoliška cerkev s tem. Tam gre za neke lokalna in primitivna prepričanja, ki z katoliško vero nimajo nič skupnega.

Aja še to. V latinščini se je takrat pridigalo zato, ker je bila latinščina uradni jezik rimskega cesarstva - tko kot je zdej v Sloveniji slovenščina.

Tomi ::

Recimo, da sem pogojno materialistični vernik. Oziroma bil, vsaj dokler sem verjel v Miklavža in podobne dobrodelne može.
To pomeni, da sem zarada daril, ki naj bi ijh dobil več, če bi bil priden, tudi kakšno zmolil..
Sicer sem sedaj ateist, vendar me Cerkev kot taka nič ne moti, dokler ostaja v mejah normale. Rode nikakor ni tu notri>:D..
Če pa stvarno pogledam, sedaj imam "trenutne" bogove.. Vebra, Krbavčiča, Ravnika itd.. Faks, ker verjetno ljudi ne poznate..
metrodusa.blogspot.com

zetko ::

Vera je opij za ljudstvo so rekl kitajci >:D
Living it another way.....

Koci ::

Ja oni, ki so duhovnike utapljal in jih mučil tko,da so jim nohte in oči pulil že vejo.

Rott-von-weiler ::

gdo jim je nohte pulo:O
-------------------------------
piši kao što govoriš

Huey P ::

"All I Want Is Peace And Love On This Planet, Ain´t That How God Planed It???"

Če je Bog, te je, če pa ga n,i pa ni!!
-----------zelo preprosto...............
..::DOOM III: The Legacy::..

Elemen_T ::

Saj res...edino nekaj mi je všeč v verovanju v boga. Verjetno nebi bilo anarhije, vladal bi mir...mogoče nebi...ampak prej tako kakor pa zdaj. Ampak pol bi spet vsi živeli v iluzijah. Tako ima v končni fazi tudi anarhija smisel...:\

Koci ::

Kitajci - župnikom

Thomas ::

Anarhija je iluzija!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Aggressor ::

Thomas: prav imaš!

Ampak le glede anarhije. Glede tega, ali naj se Cerkev vtika v državo, pa te ne razumem najbolje. Ali nisi pristaš pravnega varstva oz. zakona? Oba dobro veva, kako na široko si Cerkev lahko razlaga določena načela...

No, ker pretirano veliko časa nimam:

Vsaka, prav vsaka verska institucija se izrodi v izkoriščevalsko entiteto, ko enkrat število vernikov prekorači določen prag, saj je človek med drugim definiran tudi s hlepenjem po moči. Obstajajo tudi določene religije (religija=masno verovanje), ki niso podvržene takim negativnim dejavnikom, večinoma zato, ker niso strogo institucionalizirane, ali pa zato, ker obsegajo malo članov in ima vera še vedno primarno vlogo. V primeru Katoliške Cerkve pri nas je na žalost tako, da je to ena najbolj razširjeni, najbolj centraliziranih in zato tudi institucij z najoblj negativnim prizvokom. Toda religije se ne sme enačiti z institucijo. Kot udi ne religije z vero.

Na žalost je tako, da je tudi sam temelj krščanske religije na zelo trhlih nogah, ker je močno luknjast in tudi protisloven. Vsem, ki jih to zanima, priporočam knjigo Ne in amen, od Ute Ranke Heineman.

Kar se tiče same vere, ima tako pozitivne kot tudi negativne strani. Vsekakor je pomembna pri doseganju določenih ciljev, ker je človekova psiha preprosto tako narejena, da posameznik potrebuje neko sredstvo, ki ga vleče proti določenemu cilju, pa čeprav je to le preživetje. Problem pa nastane, če posaten sama vera sredstvo in pa kadar vera omejuje človeka v duševni in duhovni svbobodi. Le miselno odprt in neobremenjen človek je sposoben sprejemati izkustva in uporabljati zavest za duhovni razvoj.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

MadMax ::

Yohan: veseli me, da nas kot ljudek brez greha castis s svojim sodelovanjem v Forumu :D

Koci: v latinscini so pridigali se dolgo zatem, ko so na rimski imperij ostali le se spomini... Pa nekako le velja prepricanje, da je bog samo eden, le imena ima razlicna. In ce ga razlicna ljudstva razlicno castijo, moras sprejeti tudi njihove nacine... Sicer pa se mi zdi, da vera uci strpnosti, katere pa pri tebi ni zaslediti
;((



gorenc: se enkrat te vljudno vabim, da razlozis in argumentiras svoj pogled na to temo.
Prav tako tudi vse verne, ki do sedaj niso premogli poguma javno spregovoriti na tem mestu.

Koci ::

Madmax
Sej zato pa v krščanski veri obstaja nauk, ki se mu reče inkulturacija - to je, da se izraze vere in samo obredje in podobno približa posameznemu področju oziroma ljudem, ki tam živijo. To je nujno, kajti če boš ti recimo rekel eskimu, da ga, če bo grešil in podobno, čaka pekel, se mu bo to zdelo fajn, ker je tam mrzlo, ogenj pa predstavlja nekaj toplega. Štosno ne. Kar pa se tiče latinščine je blo pa tko, da so bile vse knjige takrat pisane v latinščini in grščini, no nekaj tudi v hebrejščini in verjento traja kar nekaj časa, da so te prevede in prilagodi drugim jezikom.
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RKC d.d. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18113676 (4762) borchi
»

Nauki in navade v RKC, njeni pripadniki in sveto pismo

Oddelek: Problemi človeštva
453826 (2788) Saladin
»

Kako izstopiti iz rimokatoliške cerkve? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16615750 (6041) poweroff
»

Napake krscanstva (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
927861 (5873) Thomas

Več podobnih tem