» »

win2k setup help

win2k setup help

alien-w ::

Zaje**** me setup od win2k. Ko hocm installat, mi pravi, da naj preverm comp za virusi in scandisk naj zalaufam. vse nardim, ne pomaga. Kaj je lahko problem??
Aja, pa se neki, ker mi je setup w2k spodletel, me zdej ob vsakmu resetu sistema vprasa kaj hocem zalaufat : winME ali win2k setup. kako se tega znebim?

miranpozar ::

Boot loader odstraniš z ukazom FDISK /MBR.
Glede te nesrečne inštalacije... a si probal direktno bootat iz CDja Win2000?

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

andrej ::

kak to instaliras? iz cd-ja?

Tistega boot menija se resis z sys c:

Kralj ::

Ce se se nisi naucu, je najbol pred vsako instalacijo napisat "format c:", da se znebis Winblowsje zalege, ki se je naselila na tvojem compu... Ce ti ne bo uspel je lohka kej z Winblowsi narobe (se posebej ce je kopija CD-ja). Drgac pa mene poklic...>:D
Was the last of the G's, kicked the shit to make the white men bleed.

Han ::

Andrej, verjetno si že slišal za bootable CD. BIOS nastaviš tako, da gre najprej gledat CD...

andrej ::

ja normalno, da se slisal za boot s CD-ja. Kak pa mislis da ze par let NT-je instaliram na prazne komputerje.
Jaz sem spraseval samo ce je on instaliral s CD-ja...:D

Han ::

huh, sorry potemtakem :P
Ko imaš tako dolgoletno prakso z NT/2k sistemom, mi znaš mogoče odgovoriti, kako se znebim - Event Type: Error, Event Source: perfctrs, , Description: Unable to read IO control information from NBT device.
To mi iz neznanega razloga logira Event Viewer pod Application Log od včeraj naprej. Spremenil sem edino DMA dostop do CD-ROM-a, a sem ga zaradi težav z dostopom glasbenih plošč vrnil nazaj na PIO mode. No, vmes se mi je še parkart sesul WinOnCD 3.8 in zamrznil cel sistem...

alien-w ::

pr men je popolnoma vseen, kako hocem installat to zadevo. ce formatiram disk, pa na cist sveze gor dam, je isto, kuker če iz winME zalaufam. Kralj: bom enkrat tebe poklicu,pa bos prsu mi spedenat. >:D

andrej ::

To eliminate the event message you can safely disable the TCP/IP performance counter by following these steps:

1. Run the Exctrlst.exe utility from the Microsoft Windows 2000 Resource Kit.

For information about the Windows 2000 Resource Kit, go to the following Microsoft Web site:
Windows 2000 Resource Kits
Locate and then click the following extensible performance counter entry in the list:


TCPIP Perfctrs.dll
Click to clear the Performance counters enabled check box for that counter only.


Quit the utility, and then reboot the system.


After you restart the computer, the event entry should not appear. This has no effect on system performance or usability, even if networking is enabled in the future.

NOTE: You can also install Microsoft Loopback Adapter on the computer to try and resolve this issue.

Program dobis tukaj: ftp://ftp.microsoft.com/reskit/win2000/

shadow ::

... pametno bi blo disejblat virus warning/checking v biosu ...

alien-w ::

mam izkloplen, to ni prbl!

andrej ::

a dela zdaj brez problema, al se vedno dobis to sporocilo?

alien-w ::

sej pravm, da mam skos izkloplen. to ni problem. ne dela!

andrej ::

kaksen hardware mas?

Kdaj tocno ti setup to napise?

alien-w ::

c 466@581
dva diska
256RAMa
teac 32X
gefroce 2mx
abit zm6
...

andrej ::

A si probal downclockat CPU?

alien-w ::

ja, sej zmeri ko kej delam tazga dam proca na default!

miguell ::

hm, ne vem ce mas ist problem k sm ga mel jst, mogoce pa le.

Ko sm si kupo IBM DTLA 3071030 sm ga lepo prklpu na UDMA, in pognal instal. CD je lepo prepisal datoteke za instalacijo na disk, resetiral racunalnik. Ko se je pa booto (to je prvi boot, ko se ni nc nainstaliran) mi pa javi neki v smislu: napaka na disku, preveri za virusi ali pa odstrani nov disk.

Se mi je megla pred ocmi delala, pa ne vem kaj se vse, win2k pa nism mogu gor spravit. Po 16-tih urah pa mi kapne. Namesto na UDMA kontroler sm prklopu disk na navadn kontrolore in VOILA, nainstaliru Win2k. Pol sm pa sam v Winsih naistaliru UDMA kontroler, preklopu kable in vse je delal kot je treba.

Martesan ::

Ej Alien-w, a si ti mogoče formatiral disk z Win Millenium Startup diskom? Potem je to problem, ker se je men zgodila ista fora. WinME Startup disk je ful zjeban tak da uporab rajš od win98 pa s to disketo formatiri pa bi moglo it normalno.
Enforcer, [MOb] - Members of besTeam

andrej ::

Vedno je najboljse uporabit program za ustvarjanje particij iz sistema, ki ga bos instaliral. Ce instaliras w2k potem naredis particijo v w2k setupu. Ce instaliras win9x potem ustvaris particijo z win9x, itd...

alien-w ::

hmmm... no vidte, tega pa se nisem probal. Bom delal particije z win2k!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTswitch - ima kdo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161425 (1216) CaqKa
»

WinXP & WinME

Oddelek: Pomoč in nasveti
111193 (1046) Justy
»

W2K clean install help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131956 (1819) andrej
»

windows 2000 in resursi

Oddelek: Programska oprema
61252 (1168) Thunder
»

Znebiti se Win98

Oddelek: Operacijski sistemi
122096 (1934) OrlyTM

Več podobnih tem