» »

Zakaj overclockat prko FSB

Zakaj overclockat prko FSB

msmiha ::

Zakaj je bolje overclokat preko FSBja kot pa množilinika. Zanima me kakšne so razlike in s čem lahko dosežemo večjo hitrost. Konkretno me zanima za Durona
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

asPeteR ::

Overclockanje preko FSB-ja je boljše zato, ker ne pohitriš samo procesorja temveč tudi cel sistem. Duron lepo dela z KT7A čipovjem preko 140 zunanje frekvence. Seveda moraš pa temu ustrezno zmanjšati množilnik, malce poskušaj pa boš videl kaj najbolje dela,...

ChiefThunder ::

ja, vse bistvene komponente se pohitrijo(delovanje le-teh); ram, grafika, pci...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

birdy ::

overcloakanje preko FSB je bolj ker s tem povecas realno hitrost obdelovanja podatkov in ne samo stevilo le teh na cikel
drugace ti pa svetujem da navijes s fsb

za durona res ne vem sam jest mam tb800
ki prav lepo dela na
10*100
7.5*133
z voltazo 2.3V pa
11*100
8.5*133
pa sse najbolj rezultate sem mel pr 10*110(ne mene vprasat cemu.....)
lp
birdy

3LeR. ::

s fsb jem pohitriš prenos ram2proc pci ji pa ostanejo na isti frekvenci (saj jst mam tko naštiman na kt7a)

Pirpank ::

Imam eno vprašanje?

V Čem je to štos zdej??
Svoj TB 800
sem imel na 7.5 * 134 =1004
pa mi je šek Quake 3 na 800x600 vse vul 133 FPS
pol pa sem računalnik navil na 8*138 pa ga ne spravim več kot 125 ??????

asPeteR ::

Sumljivo,...
Ponovi vajo, nato še enkrat poročaj rezultate!

Mr.B ::

Pa da jaz malo o hardweru zatežim.

Priporočljivo je raje navijati z množilniki , ker se pri tem napreza le procesor.

Navijanje FSE-ja :
1. Kvalitetna plata :
Ponavadi so plate , ki so v osnovi narejene tako da delujejo zaneslivo pri višjih frekvencah vodila . Tu ne mislim samo uradnih 66/100/133. Več pod točko 2.

2. Poceni plata :
Plata ,ki ti sicer dovoljuje bistveno višje frekvence , ampak so rezultati slabši , kot pri nižjih FSB-jih ter pri istih hitrostih procesorja. Gre se zato , da se z višanjem frekvenc povečujejo tudi napake pri prenosu , ter se morajo določeni podatki poslati večkrat. Tu so v ozadju glavni krivci speljane vezice , ki enostavno ne dopuščajo navijanje. Pride do raznih moten , in ko so zgodi določeno zaporedje moten , ti mašina zablokera.
Primer sem imel jaz , ko mi plata dela čisto v redu pri 133MHZ -jih , če pa ročno nastavim na 110MHz pa mi noče do konca bootati ter podobno.Pri grafikah je pa podobno , ko določeni proizvajalci razpljejo žice med grafičnim procesorjem ter ramom , in ko naviješ grafiko preko določenih mej , ti ga začne srati.

V glavnem , ne misliti , da boste s poceni plato za 15.000 sit navili svojega TB na iste frekvence , z dviganjem FSB-ja , kot vaš kolega , ki ima čisto identični hardware , le plata je 50.000 sit pa mu dela , tebi pa ne.

Torej kaj izbrati , ali bolši procesor ter plato , ali bolšo grafiko je sedaj uprašanje . Jaz stavim na grafiko ter več rama , pa kakšen hitrejši disk ni nič narobe.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

birdy ::

ja to je vse res....

tko koker podatek na moji plati sem videl laufat TB na 150fsb(2.34Vcore) morphling1 pa baje na 155

drgac je pa vse res kar je Mr. B povedal

ne vem kaj bi dejal... men na 110 tud zeza pa nimam blage veze zakaj(pa to sam z ta novo grafo viper II-s ta staro je delal bp)

drugace nimam kaj dodat...odvisn je seveda tud od proce, jest se lohka pohvalim z eno ta boljsih k gre na defoult voltazi na 1050...:)
za tvojo pa ti najbolje ves....

edin tole bi se dodal najdi fsb kjer je tvoj najhitrejsi(133 domnevam) in pol zvisi faktor koker gre....
lp
birdy

element ::

Frekvenca agp, pci mogoče? :\

msmiha ::

Eno vprašanje a se mi splača zamejat mojo plato MSI K7T Pro2 za eno z KT133A čipovjem recimo ABIT KT7A
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

ChiefThunder ::

ne vem zakaj, MSI pro 2 je čist vredu plata, menjaj jo v primeru če se ti res gre za hitrost in bi rad svoj procesor navil prek FSB- ja, drugače ne.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

krucymucy ::

Vam bom pokazal razliko, mam narjeno slikco od 150x6, jo bom zdej se od 100x9, pol jih bom pa gor dal ce mi bo ratal!!!

krucymucy ::

Ma ne znam!
nej mi kdo da mail pa mu posljem dve slicki za objavo8-)

EvilK|NG ::

Bols je ker pohitris tudi druge dele rac in s tem dosezes isto frekvenco ampak boljsega delovanja!!!Primer 7,5x133=1000 ali 100x10=1000 dela 133 bols !!!:D
Play your Cards Right !

3LeR. ::

splača se samo zato ker pridobiš na hitrosti ram<>proc
pozna se samo tu in nikjer drugje pod pogojem da imaš plato ki podpira samodejno zniževanje hitrosti PCI (vse novejše)

jst recimo tb 800 spravm na 6x 145 in dosežem okol 600MB/s prenosa proc ram
sweet!

msmiha ::

Ker mi je krucymucy komaj sedaj poslal sliki jih bom objavil
slika1 slika2
slika3
Aja pa, da ne pozabim
Pri 9x100 so bile v BIOSU nastavitve sledece:
-dram speed : 100
-dram time al neki : 3
-bank interleave : disabled

Pri 5x150 pa :
-dram speed : 133@150
-dram time : 2
-bank interleave : 4

originalna konfiguracija:

-EPOX 8KTA3 plata
-D700@ kolkr pac je!!!
-128 PC 133 Micron CAS 2
-Geforce MX 2 - winfast
-ostala periferija, ki ne vpliva na test
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morgan na Abit KT7E??

Oddelek: Pomoč in nasveti
191244 (1059) jamiroq
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704565 (3887) AtaStrumf
»

A je to DOSEZEK??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1245662 (4147) msmiha
»

Ferkvenca al Faktor?

Oddelek: Navijanje
241687 (1465) SaTaNIsT
»

Kaj kupt (proc., plata, ram)?

Oddelek: Kaj kupiti
382116 (1460) Enzo77

Več podobnih tem