» »

Athlon Barton 2500+ mobile ne gre cez 2,2ghz?!?!

Athlon Barton 2500+ mobile ne gre cez 2,2ghz?!?!

Primoz78 ::

...danes sem koncno dobil nov PSU...Tagan 480W....mislil sem da je PSU kriv, da se mi masina nece navit, sedaj sem pa spoznal da je cisto neki drugega...a se nevem kaj :O . Konfiguracija je naslednja:

Asus A7N8X-deluxe ver. 2
2X 256 MB ram Corsair XMS PC3200 cas.2
Barton 2500+ mobile@ 200X11 cooler: Termarlight SK7 + 80mm vent YS
DVD pioneer 116
DVD+/-RW Sony DRU-510A
+ 3 dodatni 80mm venti
PSU Tagan 480W

Ze pred casom sem spraseval, ker mi moj stari barton 2500+ ni hotu stabilno delat niti na 175*11, pa je bil odklenjen in tudi steping in vse je bilo ok. Sedaj imam pa z Mobile bartonom zadevo navito na 200X11 pa dela stabilno...v forumu pa vsepovsod pise da gre BP tudi cez 2,5GHZ. Probal sem povecati FSB (205,210,220) pa ne gre....pa tudi mnozilnik sem probal povisat ( 11,5; 12,....) pa se vedno isto dogaja...Masina starta, plosca zapiska kot mora, pol pa blue screen pa neke napake mece stalno ven....sploh nevem kaj bi bilo lahko narobe...sem ze prav obupal. A se komu kaj svita mogoce????


Lp Primoz
:'( :'( :'( :'( :'(
  • spremenil: Primoz78 ()

kajzer ::

A si probu FSB pustit enak in samo množilnik zviševat? Kolk si pa dal voltažo procu?

Primoz78 ::

Aja voltaze sem pozabu napisat:

CPU 1,65V
RAM: 2,7 V

probu sem pustit FSB na 200mhz pa mnozilnik dat na 11,5; 12,....pa je vedno blue screen...res nevem kaj naj bi bilo krivo...

Lp Primoz

kajzer ::

Pol je verjetno krivec za to res proc. Probi voltažo še povišat na kakih 1,8V. S temle hladilnikom more it BP, saj sem js mel z box coolerjem na 1,825V pa so ble temp. čist normalne (če te pa skrbi pa stranico pust dol za večji pretok zraka). Pa poroči do kolk gre stabilno pri taki voltaži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

Primoz78 ::

...niti zazene se ne masina....ne pridem niti do biosa, pri 1,7V, 1,75V in niti 1,8V....probal pa sem FSB200 ter mnozilnik 12 in 11,5....pa neki zamelje in se monitor ne prizge. Pol pa ko restartam masino mi vrze na neke full niske kao safe mode frekvence....ni mi jasno niti malo...sumim pa plato...Ker ko to poskusam nastavljat in spreminjat mi nekajkrat isto naredi kljub temu da dam 200X11 in vse ostalo isto kot sem mel na zacetku....


Lp Primoz

ginekolog ::

Pač imaš morda nesrečen primerek, ki ni navinljiv. Nihče ti ne more garantirat, da bo nek proc šel navit, tudi če ima stepping ok itd...
Divers do it deeper.

Primoz78 ::

....nevem ce je proc. ker tudi ce samo ram navijem nad 200mhz se mi sistem ne zbudi...tako da je po vsej verjetnosti res plata....V zadnjem tednu sem menjal proc in PSU...tako da ostane le se ram in plata. Glede nato da ram pustim na miru in navijem sam proc ostane le se plata...ali pa se motim :\ :\ :\


Lp Primoz

kajzer ::

Ne gotovo je plata. A si pa siguren da frekvenca rama ostane enaka (>200MHz)? ka pa timinge si kej spustil?

Primoz78 ::

Timinge rama sem tud spustu....sem pustu na optimal, pol sem dal na cas 3 celo...itd. FSB sem pustu vedno nespremenjen in to na 200mhz...tako da mislim, da ram ni kriv...po vsej verjetnosti je res plata...bom probal garancijo izkoristit :\

Lp Primoz

kajzer ::

Sam jo boš težko. Razen če bojo dali vse svoje komponente not in potem navili čez 200FSB, kar pa zelo dvomim. A na 200FSB ti pa povsem stabilno dela (s prime95)? Ker če ti pa na 200FSB ne dela stabilno, pa samo množilnik spustiš in daš fsb na 200 tako da dobiš približno privzeto frekvenco in če ti meče erorje pol se naj oni zaibavajo kaj je narobe in išpčejo vzrok.

OwcA ::

Takšna "reklamacija" je bolj dobra volja kot kaj drugega, četudi ne dela niti na 200 MHz.
nForce2 ima kar nekaj težav s kompatibilnostjo z različnimi RAM-i. Spusti FSB na 166 MHz (morda celo 133 MHz), ali pa poskusi s kakšnimi drugimi RAM-i.
Poskusi z različnimi BIOS-i.
Dober forum, kjer je veliko govora o Asusovih ploščah je ABXZone.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

SleepLess ::

ah meni moj mobilec tudi ne gre cez 2650>:D >:D, pomoje je kriva plata al pa vsaj neke nastavitve na plati, pomoje ce bi bil proc slab se bi startala masina potli bi pa blue screen vrglo al pa neke. Probi iti do kakega prijatla pa stestira tam da bos vedel ce je kriv proc ali ne

Primoz78 ::

Bom probal rame in proc na kaki drugi plati...ce se bo izkazalo da je vse ok...bom pa kako drugo plato moral vzet...:\

Lp Primoz

pa thx vsem za odgovore!

Primoz78 ::

@Owca...sem probal spustit FSB na 166 in pustil mnozlinik na 14...pa isto ni zbudil sistem...pol ko sem resetiral pa se je in mi je spet v safe mode vrglo 8-O

Lp Primoz

TribesMan ::

Prosi nekoga, ki ima socket A plato nej preizkusi tvoj procesor na svoji plati... pa bos videl ali je res plata kriva... Kar tako na slepo menjat nima smisla.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Primoz78 ::

Ne saj nebi kar tako menjal...itak, da bom probal pri nekomu...tako ram kot tudi proc...

Lp Primoz

p.s. Fora je v tem ker ze prejsnji proc se ni navil...oz. prvo se je pol kar na celem nic...:\

|KoRn| ::

Ti je že uspleo kaj zrihtat?
Sprobat, če je kriv cpu, plata ali ram?

Jaz imam podobno konfiguracijo, sam da drugi ram (twinmos/winbond ch-5) pa stvar deluje na 12,5x210, pri ne tako dobrem hlajenju.

Primoz78 ::

Nic mi ni uspelo se zrihtat, ker moram diplomsko dokoncat....naslednji teden bom pa ze praobal kaj...

Lp Primoz

lambda ::

Thorn78:
Ko bi midva lahko malo problem "zglihala". :|

Meni proc zaenkrat ne pozna meje, ampak me omejuje napajalnik ... Pridem do 2333, potem je pa 5V linija že od 4,85V - 4,92V, tu se pa ve kje smo. Voltaža proca pa niha za 0,05V :(

No ja - za mojo plato je tud to čist v redu.

Caligula ::

Thorn, poglej pod ZS

ganzi ::

Js pa še ne vem kaj me ovira, da sem prišel samo do 2,2 GHz.Pomojem ja napajalnik, k meni tut napetost na procesorju full niha..nastavljena je na 1,775 niha pa med 1,73 in 1,76 (ko dela prime 95). Tu je proccesor še povsem stabilen, naprej pa ne gre?
LP

tiborrr ::

Moj deluje nekako takole:

Do 2000MHz pustim na 1.45, oziroma maks. do 1.5V. Od 2000-2300 nastavim okoli 1.7V, pri 2400MHz okoli 1.775 do 1.8V, pri 2500MHz 1.9V in pri 2600MHz 2.03V.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MEDENA ::

ja samo tiborr ti imap 1800+M mi pa 2400/2500+ M .....

s5cougar ::

MEDENA:
To kar ima tiborrr v podpisu je 1800MHz kar je najverjetneje mišljeno kot Athlon mobile 2400+.
Errare humanum est.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TCCD pri nas (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1479127 (5742) OZZY
»

navijanje bartona 2500+

Oddelek: Navijanje
412010 (1218) george141
»

ABIT NF7-S in AMD Athlon XP 2600+

Oddelek: Navijanje
331824 (1415) Tilen
»

Barton 2500+ problem pri navijanju...

Oddelek: Navijanje
81057 (1003) Primoz78
»

Asus A7N8X Deluxe @ XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
151392 (946) KrazyIvan

Več podobnih tem