» »

Katere hude slušalke naj kupim?

Katere hude slušalke naj kupim?

surfy ::

Sem že natančno prebral tole temo, pa še vedno ne vem.
Nakup res kakovostnih slušalk

Zadeva je sledeča: Slušalke bom uporabljal izključno za klasično glasbo, bistvo pa je v tem, da slišim vse detajle - gre za neke hude CD-je, ki naj bi bilo posneti na poseben način (ful detajlov, neke nizke in visoke frekvence....), da bi spodbujali delovanje možganov...... (whatever)

Torej katere od spodnjih so najprimernejše za klasično glasbo dal pa bi tam ok. 30-40k

Sennheiser: HD570, HD580, HD590, HD600
Grado: SR125, SR225, SR325, RS2
Sony: MDR V900, MDR F1

Karei koli drugi modeli a priori odpadejo!

Hvala za predloge

VS ::

Sem že natančno prebral tole temo, pa še vedno ne vem.
Nakup res kakovostnih slušalk


No, ce si natancno prebral zgornjo temo bi zdaj ze vedel, da vecina ljudi priporoca Sennheiserce. Tvoj limit pri ceni tudi pomeni, da Sennheiser HD 590 in 600 odpadeta, torej ne vidim razloga, da ju sploh nastevas. Isto za Grado SR325 in SR225. O Sonyju ne bi komentiral.


Zadeva je sledeča: Slušalke bom uporabljal izključno za klasično glasbo, bistvo pa je v tem, da slišim vse detajle - gre za neke hude CD-je, ki naj bi bilo posneti na poseben način (ful detajlov, neke nizke in visoke frekvence....), da bi spodbujali delovanje možganov...... (whatever)


Ergonomika slusalk je izredno pomembna. Koliko casa na dan nameravas poslusati glasbo preko slusalk? Kako hitro se utrudis poslusati dolocene slusalke? Kako hitro postanejo slusalke neudobne? Kam jih mislis priklopiti? Ce imas "neke hude CD-je, ki naj bi bilo posneti na poseben nacin", potem imas verjetno tudi kak dober CD predvajalnik, da ne bos vecino detajlov izgubil pri D/A konverziji. Ce hoces dobiti maksimum iz svojih slusalk bos moral odsteti kaj vec denarja in si omisliti se kak ojacevalec za slusalke.

Na kratko: malo denarja, malo muzike. Prisparaj se kak tolarcek in si oglej, kaj dela Stax.

LP,
Saso
--
Povsem nekompetentna oseba.

glinik ::

Vsekakor best buy HD 570. Če hočeš kaj več, potem pa HD 590.

V Avstriji sem poslušal vse modele, od 570 do 600. HD 590 so za malenkost bolše od HD 570. Ampak za ene je ta "malenkost" velika. Ali so vredne 590 cca 100EUR več? Presodi sam, obvezno moraš vse lepo slišat, šele potem boš videl kaj hočeš.

Lp

CaqKa ::

če imaš sacdje in jih misliš poslušat na običnem cdplayerju potem je brezveze kupovat oh in sploh slušalke. ker tistega signala ki bi ga moral sploh ne dobiš na njih.

rfmw ::

kaj je firma AKG propadla ali kaj? pred časom (>10 let) so bile te zakon, po kvaliteti ter ceni:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

HeiJack ::

Za uporabo BrainWave generatorja ne potrebuješ tako kvalitetnih slušalk! Kupi slušalke za 2k v priljubljeni štacuni, ki se sliši na B (pa še dve črki zraven) pa uživej - pomaga pri koncentraciji in še pri čem!

Boljše slušalke potrebuješ za kaj drugega :D !

surfy ::

Glinik, hvala za tvoje mnenje. Misim, da bom vzel HD570, vendar se moram še spraviti v neko štacuno, kjer imajo malo več modelov in bi lahko potem primerjal.

Sacd... Brainwave... ???? Poslušal bom tole:

"Put on a pair of headphones, ease into a comfortable chair, put in TLP CD 1, adjust your volume and press play. You will hear Mozart Divertimento #1 in D major K136 as you have never heard before.

The piece sounds familiar, relaxing yet energizing, re-arranged, performed by skilled and sensitive musicians in a unique way. It's as if Mozart wrote another version to guide you to listen, not just to the melody, but to the discrete notes of each instrument.

The violin starts to move through your head, back and forth, as spatial dynamics engage both brain hemispheres to synchronize and work together.

You notice the quality of the sound change as gentle filters gradually remove lower frequencies and they attenuate. There is a lighter quality to the music. Your ears focus on the remaining spectrum of sound. You're guided to listen to the higher frequencies. They were always there, but you could never really discern them. Now that you can, they give you energy.

Then the experience intensifies, as audio bursting brings even higher frequencies in and out for fractions and seconds at a time, never the same, always changing. Your brain is being activated; this is novel stimulation, yet comfortable, as the music is highly organized with a structure your brain resonates with.

Now the audio bursting ceases, the filtered music is constant, and seamlessly it blends with the full sound spectrum. As the lower frequencies begin to return, you feel your breathing deepen, and your body is relaxed, yet your mind is alert. Fifteen minutes have passed and it feels like the music just began. You yearn for more. What has happened?

Mozart has traveled through your headphones to the outer ear. The ear canal has channeled the sound waves to the middle ear where the tympanic membrane has vibrated and the tensor tympani and stapedius muscles have been exercised, the bony structure resonates. Inner ear fluid moved in waves; the vestibulocochlear system received and translated the mechanical into electrochemical energy that sent impulses through the complex auditory pathways from eighth cranial nerve to brainstem through numerous relays until the cortex was reached.

Circuits of neurons were excited; axons and dendrites reached to each other as action potentials traversed the synaptic gap with the release of neurotransmitter molecules that bound to receptors on the postsynaptic neuron's dendrites. Electrical responses were triggered, and the sequence continued through the entire neural circuit.

The Listening Session has stimulated the brain by providing essential sensory input of sufficient frequency, intensity, and duration. The brain is molded and shaped from this opportunity and it is ready for more. The foundation has been laid for more efficient learning, listening, and communication."

Ziga Dolhar ::

Nam izdaš naslov teh CDjev?
https://dolhar.si/

surfy ::

Izdajam: The Listening programme od AdvancedBrain...

A pol pravte, da bi ble HD570 kar primerne za klasično glasbo. Vidim, da se jih da tud najlažje dobit...

Kolk je pa kvaliteta CD predvajalnika pomembna za dober zvok?

GUFY ::

Kvaliteta CD predvajalnika je ZELO pomembna kakšen zvok boš poslušal. V primeru, da imaš neko "sranje" od CD pradvajalnika ti še tako dobre slušalke ne pomagajo do dobrega zvoka.
Jaz imam pa Sennheiser HD 580 pa sem z njimi ZELO zadovoljen.

Ikarus ::

Grado - vsaj poskusit jih je treba, verjetno v Sloveniji težko, ampak se splača potrudit.

Nimam slabega sistema, ampak tele slušalke so odprle nova vrata v skladbe, slišal sem nove podrobnosti, identificiral glasbila, ki jih prej nisem niti opazil - basi imajo svoj zven, bobni niso vsi enaki in nabijajoči na teh slušalkah, visoki toni so sladki, ko zvezno prehajajo v neslišni del - ne pa utrujajoče škripajoči, kot na cenenih sistemih...

Preskusil tudi Sennheiser, Koss, pa še ene in nisem opazil bistvenih razlik med njimi; bile so manj ali bolj utrujajoče, niso pa navdušile kot Grado...kupoval pred par leti, morda je sedaj kaj drugače, čeprav sem sam našel svoj zvok in ko odpovejo tele (so precej vzdržljive, mimogrede, ker jih uporablja tudi 3 letni sine, ki gleda risanke na iBooku :-)) - bom kvečjemu plezal po gradovi lestvici navzgor.

Slabe strani:
- odprtega tipa so, kar pomeni, da drugi kar dobro slišijo, kaj se posluša; na drugi strani to pomeni boljšo prostorsko reprodukcijo, pri filmih to pomeni, da se zna zgoditi, da jih odložiš in iščeš po stanovanju, kdo trka ali odpira vrata sredi noči :-)
- ergonomija ni ravno najboljša, ušesa bolijo po dveh urah

Sam sem jih kupil po ocenah v revijah, eden redkih izdelkov s čezlužnim konsenzom recimo v Stereophilu in Hi-Fi Newsu...

Imam najcenejši model.

Hux ::

Lol. Jaz pa poslusam kaseto vsako noc. "Sej sem lep in bogat"
Izredno pomaga.

Cveto ::

Če boš kaj v Munchen hodil:

Tukaj imajo HD 590 za 113 EUR!

Ne vem, sicer kakšna je cena pri nas, samno tole se mi zdi kar poceni, glede na to, kako vsi hvalijo tele slušalke!

Jst mam sicer HD212PRO, ki so dosti nižji razred od teh, pa sem ful zadovoljen!

glinik ::

Ki te majo HD 590 za 113 EUR??? Na boljšjem sejmu?
To je že zastonj skoraj!

Ikarus: Pa mi prosim povej, kaj imaš za sistem ?! Sem prav radoveden.

surfy: Kaj misliš SACD-je poslušat? Imaš takšen player? Imaš tako kvaliteten sistem, ki bi znal SACD kvaliteto in 100% izrabit? ;) Daj za finto mi malo opišitvoj sistem?

Jaz sem prejšnji teden postal ponosen lastnik PMC DB1 zvočnikov. Uh, kako to dela!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Cveto ::

glinik ::

No coment ... to se mora čimprej kupit!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Trancedeejay ::

Jest bi vsekakor kupil Grado. So old style look, ne zgledajo ne vem kaj ampak spilajo pa res dobro. Seenheiserce so pa lepse:)
Have a nice Day

Matt

Ikarus ::

glinik

marantz pm44se ojačevalec
arcam alpha 7 cd
b&w zvočniki
yamaha tuner
---------------------------------
Všeč mi je pa Krell KAV 300i integrirc, ker sem ugotovil, da se me tele naprave držijo po 10 let in je potrebno maksimirat kakovost ob nakupu, marantz počasi odmira - ampak je vseeno obskurno drag, vsaj zame :-)

T0RN4D0 ::

hehe, jst pa zdej poslušam na enih od CD playerja, k mi je brat ene za 2 čuka odnesu :P

Sem razmišlu da bi si kupu kakšne (mogoče zalmanove surround) sam ni gnara za take reči... :P :8)

kupu bi si pa zato, ker ponoč ne morem špilov pa msuke neki nabijat tu, ker se cela bajta trese... ;(
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

surfy ::

Hm, a sem čisti greenhorn a ne.... - KAJ JE SACD?

Poslušal bom navadne CD-je, sam da so malo drugače posneti (moja razlaga - ne me za besedo držat, če je kaj drugač). To pomeni, da poslušaš npr. en klasičen komad, ki pa je malo spremenjen - več visokih in nizkih frekvenc, kakšni detajli so dodani. Pomoje najprej posnamejo zadevo, nato pa jo zmiksajo v studiju in ji dodajo cel kup for....

V glavnem - bistvo je v detajlih, v tem, da se vsi zvoki dobro slišijo in razločijo.

Tole v Munchnu pa tud mene zanima....

surfy ::

Ja, kje se pa da Grado ugodno dobit. Un tip v Kranju jih sicer ima, vendar za 125 model hoče 50k. 8-O Three much. Pomoje bom kar tele HD590 v Munchnu ubodu.

glinik ::

Hd 590 so za takšen denar res best buy!

Ikarus: Kateri model B&W imaš?

Zame je bil dolgo časa best buy, (če bi že B&W kupoval) CDM1 SE ali CDM 7 SE.

Glede Kella, pa je stvar sledeča. Sem imel doma tega KAV 300 in njihovo kombinacijo pred. (KRC 3;se mi zdi) in končne stopnje (FBP 200), ki so jo imeli v BigBangu. Valda, da je Krell za neke Maranze in podobno BOG in še več. Samo pazi, ko boš iskal bol resne komponente, boš kaj hitro naletel na drughe firme ki so bolše od Krella. Ti bom kar na kratko povedal, kaj pri Krellu "smrdi". Vsi Krelli igrajo mrtvo, črnobelo in brez življenja. To ni to, pol se raje oglej za kakšnim Gryphonom, Tabu recimo. Rabljenega bi dobil za cca. enak denar ki stane ta Krell v BB, če ne manj.

Skratka, pri teh $$$ je na trgu ogromno dobrih firm, za katere sploh ne vemo. Jaz jih poznam ogromno, to pa še zdaleč niso vse!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Ikarus ::

glinik

Žal, niso CDM1 - sem jih poslušal in so odlični - kakšnih 10 let stari 202i so.

Zgleda, da se spoznaš: kateri ojačevalec do 200k sit bi mi priporočal? Po možnosti v Sloveniji.

Na zvočnike se ne ozirat, ker jih bom menjal sčasoma, Marantzov ojačevalec pa dejansko crkuje zadnje mesece...

glinik ::

:) no ja, z Trancedeejay si deliva prestol. No, on je bol moja desna roka (upam da ne zameriš Trancedeejay, malo šale) :D

Do 200k? Teško rečt, vsekakor nekaj rabljenega. Za zvočnike ti lahko definitivno rečem da kupi PMC, daleč najbolša roba na trgu. Najdeš jih na www.avitech.at

Ojačevalci ... , vsekakor si podrobneje oglej kakšnega NAD-a, saj imajo z Gryphonom tesne stike.

Moslim, da so glih pred kratkim naredini en nov int. ojač. Na žalost ni bil testzieger. Ampak to te naj ne moti, tudi v revijah igra politika veliko vlogo. Ali drugače, kdo bol maže, je bolje ocenjen. Npr: Audio, Stereoplay, ... Tu imam predvsem B&W v mislih. Res mi ni jasno kako jih tako hudo hvalijo.

Zdaj ti ne moram rečt, to in to kupi, saj moraš vedek kakšne zvočnike boš imel. Ali rabiš veliko ali malo moč? Jaz definitivno rabim ogromno moč, potem se pa začne prava veselica. Več kot imaš moči na razpolga, bolše je.

Zdaj po 1. maju bodo meje padle in imeli bomo prost vstop do enega največjih trgov na svetu, NEMČIJA. To je ogromen in zelo kvaliteten trg. Bol podrobno, na www.audiomarkt.de imaš vse, no skoraj vse.

Vsekakor pa, vse kaj kupiš lepo doma stestiraj. Za kaj več vprašanj, pa me na ZS kontaktiraj. Moram končat, da se ne bom zameril komu ;).

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naglavne slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727101 (16896) jaot
»

[Slušalke] do 10K SIT (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
739553 (6077) Fatboyslim
»

Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
181353 (1105) d0rK
»

Nakup res kakovostnih slušalk

Oddelek: Zvok in slika
405547 (4721) Gapi
»

A so te hi-fi komponente OK?

Oddelek: Kaj kupiti
242374 (2009) Dami

Več podobnih tem