» »

Kako ekstremno naviti pomnilnik brez voltmoda

Kako ekstremno naviti pomnilnik brez voltmoda

DjTonic ::

Neko japonsko podjetje Overtop je izdelalo poseben razširitveni modul, ki ga vstavimo v prosto DDR režo in nato vanj vstavimo palčko našega DDR pomnilnika, ki ga želimo naviti >:D. Gre za precej dobro napravo, ki bo zagotovo našla mesto pri večini tistih malo večjih navijalcev, saj ponuja kar do 3.95V izhodne napetosti 8-O. To seveda ni za začetnike, saj je potrebnih kar nekaj izkušenj s tega področja. Spodaj si oglejte nekaj slik tega navijalski razširitvenega modula za DDR Pomnilnik.















:D
  • zavarovalo slike: OwcA ()

Wad@ ::

8-O 8-O to je pa res ql>:D
ko bi prišlo v slo(ali evreopo):D

MEDENA ::

povej kje si najdem...morda se dobi kje čez lužo ?

rfmw ::

hehe, vprašanje je, koliko ns zakasnitve prinese ta dodatna ploščica. jasno, da morajo dati pomnilniku 4V, da s tem "podaljškom" sploh še kaj pridobijo:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

frenk ::

roflol:D...dokler nism povečal prve slike sm mislu da je na sliki ta napravica že nasajena v ram, ampak tole je pa prov smešno...tko kot rfmw prav...tole ma predolge povezave in prevelike zakasnitve...folk ki ne navija v extreme tega ne rab, tisti, ki pa navijajo v extreme pa ponavad znajo tud voltmod nardit tko da pomoje tole nima prihodnosti

Caligula ::

Se prav to ma prihodnost, ker bo to kupoval amaterski folk k bi rad navijal v ekstreme :D

DjTonic ::

Zanimivo bo videt prve teste, zdaj je ta naprava namreč še prototip. Voltmoda seveda ni težko naredit, vendar če se bo tale stvarca obnesla po pričakovanjih (Brez opaznih izgub) bo to odličen nakup.

TribesMan ::

Kdor se bo uspel s tem samo približati navadnemu Volt modu plate bo lahko vesel ko radio... PCB tracei na platah so preračunani točno tako da delujejo dobro, če pa ti začneš kar nekaj dodajat se bo pa zadeva sesula slej ko prej. Poleg tega ta kontroler regulira samo Vcc napetost pri RAMu, Vtt in Vbt ostajata nespremenjeni, kar pomeni bore malo efekta...

Tole je en veliki nateg če mene vprašate... veliko bolje bi bilo če bi obstajali taki RAMi ko bi imeli svoj napajalni del gor in bi jih lahko poljubno naštelal... sam to ne bo nikoli al pa še takrat ne.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

rfmw ::

že to, da so gor dali DDR266 pove vse:D

ta "podaljšek" koristi samo tistim pomnilnikom, ki predstavljajo večino zakasnitve (torej do DDR333), ne pa ekstremnim pomnilnikom, ki imajo zakasnitve primerljive z zakasnitvami povezav od NB do DDR>:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

DjTonic ::

Zgleda, da je bila prejšnja zadeva povod za novo OCZ-jevo rešitev, ki se imenuje OCZ DDR Booster Voltage >:D. Z vgrajeno PowerStream tehnologijo in Digitalnim prikazovalcem napetosti. Seveda je to veliko boljša rešitev, saj modul le vtaknemo v eno od prostih rež in jo priključimo na napajanje. Napetost bo mogoče naviti na 3.9V :D:P







OCZ DDR Booster Diagnostic Device
OCZ Announces DDR Booster Diagnostic Tool
XS Forum

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

TribesMan ::

OK WTF is that?

Če to deluje tako da plati vsiljuje svojo povečano napetost zna biti zadeva precej nevarna... saj bo potem napajalno vezje na plati zaznalo preveliko napetost na izhodu in bo začelo delovati proti temu Boosterju... in potem je samo še vprašanje kateri tranzistor bo prej odletel al un na plati al un na boosterju...
To se je že dogajalo, ko so nekateri na NF7 platah naredili Vmem mod tako da so RAM napajali direktno iz 3.3V linije... seveda so s tem skurili napajalno vezje za RAM na plati... sam je bilo vse OK ker je napetost na RAMu še vedno bila prisotna direkt iz 3.3V linije... ko pa so ta specialni mod odstranili pa so nenadoma ugotovili da je njihova plata crknjena...

To bo še zanimivo...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

SSH ::

Po moje so bli tolko pametni pa dali saj 100W tranzistore gor, da bo ziher onega na plati spizdlo >:D

TribesMan ::

Tole se mi čedalje bolj zdi kot neslana šala... Sam poglejte kako so namontirani hladilniki transistorjev... če tole paše v katerokoli plato sem jest papež.

Sploh pa še nobenega previewa... čudno

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

Nevem, če gre za šalo od OCZ-ja nebi pričakolovali kakšnega slabega produkta, me prav zanima kako se bo to končalo. Poglej kaj pravijo na Xtreme Forumu.

Tilen ::

It features vdimm control from 2.5 to 4.2v

8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

tole je zelo podobno ethernet killerju, samo da je za ram/plato :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Dr_M: LOL... I think I can smell some fried chicken. :D

Tudi na xtremu je nekaj skeptikov... sicer pa glede na to da OCZ misli resno potem ne bi smelo bit nič narobe.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

Stvar je bila že dobavljiva, a je po parih urcah že pošla zaloga >:D. Ta reč še hitro ne bo videla Slovenije...

Spodaj si poglejte še kompatibilnost osnovnih plošč z novo pogruntavščino iz OCZ-jevih laboratorijev.

OCZ DDR Booster Motherboard Compatibility Chart

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

DjTonic ::

Prve izkušnje uporabnikov z DDR Boosterjem.





Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero plato za 754 za athlon 64 3000

Oddelek: Kaj kupiti
81168 (1014) Oblivion
»

Kateri ram...

Oddelek: Kaj kupiti
461794 (1276) Tic
»

Problem voltaža ASUS P4C800

Oddelek: Navijanje
52685 (2651) Tribal
»

R9800 Vmod

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332555 (2092) morphling1

Record Attempt: The 5 GHz Project

Oddelek: Navijanje
162582 (2223) TribesMan

Več podobnih tem