» »

En pravniški nasvet prosim

En pravniški nasvet prosim

urosh ::

Zadeva je sledeča.

Tu na ST je en tip, tu je link do oglasa, "menjaval" procesor, ke mu ga "kao" plata ne podpira. Seveda sem zagrabil priložnost in mu nudil pomoč. Lepo sva se vse zmenila, da jaz dam njemu moj Athlon XP 1333, on pa meni njegovega "novega, delujočega, plata nepodpirajočega" Durona 1800.
Vredu, dam mojega enemu kolegu (ker sam ne hodim kaj dosti po LJ), da ga nese zamenjat, vredu dobita se, zamenjata vse ok. Prinese domov, ok, ga pogledam, vse ok - na prvi pogled, ga vstavim zažene pc in dela. Ok, super. Nakar se čez nekaj minutk resetira. In spet in spet. Si mislim, presnet sasser (čeprav je reset zgledal kot HARD reset), pa ok. Ponovno namestim sistem, z 3x resetom vmes - mi je že postalo čudno, nekako le uspem naložim - ista zgodba. Si mislim, mogoče je pa kaj z plato (epox 8rda+) pa jo zamenjam za eno (novo) Asrock prav tako za ADM sisteme,... Ponovim vajo rezultat enak. Ok, so Winsi nekaj zjebani, bom probal dati gor Server 2003. Ista pesem, le da se ta ni takoj resetiral, nego se je vključil blue screen, nekaj pisal za memorijo pa nekaj, nakar se je resetiral. Ok, je ram šel po gobe. Menjam ram - delujoč 100% ista pesem. Nakar mi je danes dojadilo, pa sem ga vstavil v moj comp, na Abit nf7s, kjer sigurno vse deluje, saj delam na njem. Menjam procesor, ista zgodba. Zamenjam nazaj, pa le malo bolj pogledam procesor in vidim, da je na vogalu fizično uničen. Dela, ampak ne dolgo. Ok, sedaj mam pa jaz tega dovolj, tip mi proda procesor, ki (kot je napisal) "dela normalno". Pa vraga!
Kaj mi je narediti, sem mu poslal mejl, da zahtevam nazaj svoj procesor in denar, če ne grem pa jutri na policijo in prijavim goljufijo.
Evo še fotka, kaj mi napišejo windowsi:

pa kako je uničen procesor:


  • zavarovalo slike: OwcA ()

Daedalus ::

Pa si 100%, da nisi ti okrušo procesorja, ko si ga deval v računalo?
Ne vem, če je kaj smisla hodit na policijo... Ker boš težko dokazal, da ti je prodal sesut procesor, glede na to, da si ga že sam prej vgradil... Za drugič pa - robo morš sam prevzeti in se na mestu prepričati, če deluje. Vse ostalo lovljenje kasneje zna biti precej neučinkovito...

Aja, slikce se ne naložijo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Zheegec ::

Kako se pa za procesor na mestu prepričaš če deluje?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

urosh ::

Ja, tak je, če nekdo prodaja "delujočo" potem pa ni, to pomeni, da je prevara.
Ne, nisem bil jaz zraven pri predaji, zato ga nisem niti mogel sprobati (pa še sredi LJ?).
Ne, okrušil ga nisem jaz, ker brez skrbi, koliko sem že jaz tega zamenjal, jao...
Ni mi pa jasno, zakaj kako mu ga je uspelo tako uničiti.

Slike pa tudi jaz vidim, da se ne naložijo - zakaj ne vem. Bom rešil drugače. na tem naslovu jih najdete.

Mislim da imam pravico do delujoče stvari - če jo že plačam..

Lp

Sambrosa ::

prjatu mislim da nimaš šans.tko je dans ,ljudlje sam naf*****jo folk.mene je tip za avto obrnu ,in to 1,5 mio sit. to ni malo denarja,sicer je zadeva na sodiču ,vedar mislim da od tega ne bo nič. je pa to da sem imel kod dokaz sprintam oglas, da avto ni nikoli karamboliran,seveda moja je pa bil.(samo odrgnjen) . mislim da nič ne boš spremenu,lahko samo ga prosiš če ti zamenja. glede policije mogoče boš stvar samo zakompliciral,

pa dobro urihtaj

McHusch ::

Huh, kako je pa modelu uspelo tam odkrušiti procesor?

urosh ::

To tudi menini jasno... Na vogalu - še mogoče, ne pa na sredini?

Svašta..

Lp

ABX ::

Vi samo kupuje po oglasih za 10% ceneje kot v trgovini.

Sam si kriv.


Si lahko samo srečen da si se poceni naučil te neumnosti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

|KoRn| ::

Tole se hitro vidi na procesorju da je okrušen, kako to, da tega nisi prej opazil, recimo še isti dan ko si ga ti dobil v roke, preden si ga dal v socket?

urosh ::

Ja, sedaj se lepo vidi, ki sem tako slikal. Če pa gledaš od zgoraj, pa se skoraj nič ne vidi. to se tudi jaz čudim, kako to, da tega nisem prej opazil - ampak nisem. Tudi oni kolega, ki je šel po njega, ni opazil. Čundo, ne? Če bi ti ga slikal od zgoraj, potem se nebi videlo, poleg tega pa ga nisem tako dobro pogledal - do danes, ko sem to opazil... In ne, nisem jaz tega naredil, če to misliš. zgleda, da je bilo narejeno med pritrjevanjem hladilnika gor. Vsaj na tistem mestu je. Jaz mam pa hladilnik tak, da se ga "zahakla" na zunanji strani. Nikakor ni možnosti, da bi ga okrušil na tem mestu - vsaj z mojim hladilnikom ne...

Lp

Keyser Soze ::

Hm, ali mu je samo spolzelo iz glave, ali je "naključno" pozabil omeniti, da sem dotični procesor pokazal njegovemu prijatelju, da je z njim fizično v redu. Tako zadnja stran brez manjkajočih ali pokrivljenih pinov kot sprednja stran brez raznih okruškov.

Ampak valjda jaz sem čarovnik, ki sem z iluzijo ali pa hipnozo skril poškodbo na procesorju ter vedel, da si tip ne bo hotel pobliže ogledati CPUja kot sem si jaz njegovega.

In kaj na koncu. Seveda sem obtičal z pokvarjenim procesorjem.

Ampak bom preživel. Saj sem že kdaj pustil kakšen dinar tistim revežem tam v Ljubljani pa me ni pobralo.Karitas.

Je pa rekel, da je prosil za pravniški nasvet.:D Pa sem mislil, da je že k Čeferinu letel.
OM, F, G!

|KoRn| ::

Keyser Soze tle si pa šele dober skoz pršu, si predstavljaš da bi moral še odvetnika pa sodne stroške plačvat?

Keyser Soze ::

Ne ga srat, pa sodni stroški.

Sej je že smešen s to policijo. Kdo bi ga resno jemal. Policaji za ta mali denar. Sodnik. Ha ha. Pomoje bi mu dal kazen zaradi razžalitve sodišča ker s takšnimi stvarmi hodi tja.:P :D

Neka ima veselje. GLede na to da menjava sistem za vsako periferijo, ki jo na novo namesti v sistem.


P.S.: No pa slika sedaj verjetno dela. Pa tak strokovnjak. Ne ga srat. ČE še tega ne zna pripopat na S&T.
OM, F, G!

Daedalus ::

>In ne, nisem jaz tega naredil, če to misliš. zgleda, da je bilo narejeno med pritrjevanjem hladilnika gor. Vsaj na tistem mestu je. Jaz mam pa hladilnik tak, da se ga "zahakla" na zunanji strani. Nikakor ni možnosti, da bi ga okrušil na tem mestu - vsaj z mojim hladilnikom ne...

Kak hladilnik imaš?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Keyser Soze ::

Vulcano 10 in pa waser -kühlung na šraufe.

Pa to ni edini procesor, ki sem ga dajal na kompjuter. Sem pritrjeval hladilnike na procsorje tudi že s takimi, ki so imeli custom spacano sponko pa nisem frderbal še nobenega.

Pa še delal mi je procesor ko sem ga pritrdil, sicer ne s polnim taktom(kot sem že tisočkrat povedal) a stabilno. Žblj.:\
OM, F, G!

OZZY ::

Ma sej to ti je fora...Tipm ne zna dat gor procesorja in pol krivi druge za svojo neumnost..Škoda da ga nisi dobro pogledal, ko si ga dobil nazaj. Gre pa tudi za domačo montažo in ti ga ne bi bilo treba vzeti, saj se take stvari montirajo na servisih, ki so za to...vsaka domača montaža pa je nestrokovna. Pač si e mal zaje** ker ga nisi dobro pogledal, ko ti ga je tipo poškodovanega vrnil nazaj.

Men je enkrat tudi nekdo hotel prodati en procesor...Sicer je delal ko ga je vzel iz mašine ampak sem po pobližjem ogledu ugotovil, da je malo odkrušen...pač to je treba pregledat prej....


Ja pa še to..Procesor je bil lahko čisto uredu, ko ga je dal tvojemu prijatelju...Kaj pa je on delal z njim je pa druga pesem...Tako da ne govori, da ti je nekdo prodal nedelujoč procesor...tako stvar opaziš čisto komot....In ni ti treba dobr gledat, a tako stvar opaziš...Kar pomeni, da ali si ti res zelo zelo slaboviden ali pa.....
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Daedalus ::

Keyser - moje vprašanje je bilo namenjeno urosh-u... Torej urosh, kak hladilnik si namontiral gor?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wake On Lan

Oddelek: Pomoč in nasveti
91112 (801) bastadu
»

ohišje iz pleksi stekla - homemade

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
144157 (3711) urosh
»

mail server - kako, kateri

Oddelek: Programska oprema
142169 (2038) 64202
»

server 2003 problem

Oddelek: Programska oprema
171359 (1201) urosh
»

Popravilo procesorja - long shot

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141999 (1645) Tic

Več podobnih tem