» »

Pokrov za luknjo od baterije pri prenosnikih

Pokrov za luknjo od baterije pri prenosnikih

nere ::

imam prenosnik acer, cenejši model in ko ga uporabljam brez baterije(aka vedno) manjka malo opore, stoji na treh nogah, ker je sicer baterija četrta noga.
tako se računalnik zaziba, če nasloniš gor desno roko malo bolj močno

ni konec sveta ampak za 1000 eurov se take stvari ne bi smele dogajati

in ni samo pri mojem. to sem bral že na nekem forumu pri prenosnikih drugih znamk


obstaja torej kak pokrov za takrat ko ne uporabljaš baterije?

nere ::

ima še kdo tak problem ko je brez baterije?

iso2000 ::

Ne vem, če ti bo tole kaj pomagalo, pa vendarle: Jaz uporabljam prenosnik starejšega emša in je bila baterija že popolnoma iztrošena in ker sem hotel malo olajšati svoj hrbet, sem baterijo odstranil iz ohišja. Vendar sem imel potem grdo luknjo v ohišju. Na koncu sem rešil težavo tako, da sem odprl tisto ohišje od baterije, odstranil ven baterijske celice in prazno (lahko) ohišje vtaknil v računalnik. Sedaj izgleda računalnik kot z baterijo, vendar je v resnici nima - je lažji. Če se boš lotil odpiranja tistega ohišja od baterije, ti povem, da moraš uporabiti kar nekaj grobosti, da dobiš zadevo narazen - vsaj pri meni je bilo tako.
LP

nere ::

hvala, ja, to bi bla kar dobra rešitev.

samo moja baterija je še nova, je ne bi razdiral.

bom pa poskušal kje najti kako, ki je neuporabna.

alesrosina ::

hm, zakaj ne pustis baterije notr? Sej ce mas na strom prkloplen, je elektronika notr ze tolk pametna, da ohranja baterijo cimdlje pri zivljenju ....

Alec999 ::

glede nato da imas baterijo doma .. si lahko naredis odlitek ... in potem po odlitku nardis iz vlaken fake baterijo ... potreben material dobis v "Chemotu" na Viču - LJ.

Lp,
Alec999

nere ::

ASPmaster: dvomim, da je elektronika tako pametna. se mi zdi, da če je baterija noter jo večino časa polni...tudi v navodilih piše, da če imaš v elektriki ni dobro da je baterija noter

pa še odvečna dodatna teža je


Alec999: a se to da narediti, da bo odlitek "popolnoma" enak? zdi se mi malo zapleteno...
veš približno koliko bi to stalo?

Alec999 ::

uff jst tega osebno se nism delu .. se mi pa zdi da je blo govora, da za 3-4k sit dobis full vlaken. Probi ksn tutorial iz avto akustike najdet .. tm ponavad prtlaznik nardijo iz tega pa woofer pol not :)

drgac ksna glina za odlitek more bit pocen.

sm ti najdu par linkov kako kj narit s steklenimi vlakni-->
www.thinkcomputers.org
http://rv8a.tripod.com/fiberglass.html
www.paper-wings.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

fruti ::

Nere .... uf ti pa imas problem ... odvecna teza LOL .... Skoda baterije LOL .... Baterije ni skoda .... SKODA JE JE KER TI STOJI ZAPAKIRANA ... ce tega neves ti lahko povem da baterija ki stoji se unicuje ... ce hoces imet baterijo za dolgo moras z njo delat to pomeni POLNIT IN PRAZNIT s tem se baterija ohranja. Kar se pa tice odvecne teze pa NEBOM KOMENTIRAL:D :D :D .

PS: Prodajajo se pa tudi racunalniki ki so bili pred kratkim ODTUJENI (ukrani) v eni izmed prodajaln v LJ in nimajo Baterij noter ker v izložbi ni bilo baterij zdraven!

LP
Boštjan

nere ::

fruti: torej je bolje če se baterija stalno polni iz 95 na 100% ?? hvala, sem izvedel nekaj novega

odvečna teža JE problem. ni kaj komentirat.:)

fruti ::

Nisem reku da je bolje da se fila iz 95 na 100 % .... ampak da jo uporabljas ce ne se ti bo tko in tko unicla ! najbolje je pa da jo uporabljas po do vsaj 20% moci in jo das sele potem filat ... tko ti bo dost vec zdrzala.
Sicer pa nevem zakaj bi mel skos polnilc vkloplen ... tko in tko mas vec dela z samim priklaplanjem polnilca ... in 2 ure ti mora rac. zdrzat pri normalnem delu tko da bi res lahko uporabljal baterijo.:\

Pyr0Beast ::

Prelimaj baterijo s selotejpom paq ti ne bo več polnilo :))
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jebiveter ::

in 2 ure ti mora rac. zdrzat pri normalnem delu


Ko meni kaze, da imam se 2 uri avtonomije se zacnem sekirat in pocasi iskat kam bom vklopu polnilec...:\ Normalno mi zdrzi cca. 5 - 6 ur, pri obicajnem delu (programiranje, web, mp3)

Aja, imam pa Apple iBook:P
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

fruti ::

Vidim da si se s tem clankom hotu pohvalt :\
Tut vredu:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

moker telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
213176 (2590) azislo
»

pokvarjen brivnik

Oddelek: Loža
121419 (1056) gruntfürmich
»

Baterije prenosnikov

Oddelek: Strojna oprema
425096 (4082) WyattEarp
»

Prenosnik kot stacionar,baterija notr Yes or No ?

Oddelek: Strojna oprema
243651 (2620) Pyr0Beast
»

Prevare pri prenosnikih

Oddelek: Strojna oprema
394844 (3627) overlord_tm

Več podobnih tem