» »

Spc Music Format (Moj kodek) razlike v zvoku..

Spc Music Format (Moj kodek) razlike v zvoku..

«
1
2

Spc ::

Tukaj sem naredil par fileov za testiranje kvalitete mojega kodeka, mp3-ja in original wave-a (CDja).

Sample-i (sample traja 20 sekund):
MP3 @ 96kbit 44.1kHz Stereo (SoundForge MP3 Encoder, Highest Quality) 239KB
MP3 @ 256kbit 44.1kHz Stereo (SoundForge MP3 Encoder, Highest Quality) 635KB
MP3 @ 320kbit 44.1kHz Stereo (SoundForge MP3 Encoder, Highest Quality) 792 KB
Originalen wave rip cdja pri 1.0x hitrosti 44.1kHz Stereo 3.40MB
Spc Music Format 4.0 Pro 48kHz Stereo 950KB
Spc Music Format 4.0 Pro z X Drive II kodiranim zvokom 48kHz Stereo 948KB
Vse skupaj RAR 5.50MB

Komentarji ?
8-O

Uporabite možnost save target as za lažje prenašanje datotek.
  • spremenil: Spc ()

hruske ::

a to se dekodira kot navaden mp3 al nucam kodek?

pivmik ::

Zakaj ima tvoj format 48kHz, MP3je pa si dal v 44.1kHz?
Kakšen mp3 kodek(encoder) uporablja SoundForge? Če ne uporablja LAME potem ni pravično.

Bom malo pogledal te sample...
LP, Gregor GRE^

Tero ::

No jaz tuji uporabljam sound forge in tukaj je screenshot about od mp3 kodeka
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Spc ::

Zakaj ima tvoj format 48kHz, MP3je pa si dal v 44.1kHz?
Original na CDju je 44.1kHz in zato nisem nič spreminjal mp3ja.
Moj kodek (samo verzija 4.0Pro resize-a v 48kHz .. prejšne verzije pod 4.0 pustijo na 44.1kHz) doda par izboljšal in filtrov za izboljšanje zvoka..

a to se dekodira kot navaden mp3 al nucam kodek?
Ta moj kodek uporablja mp2 header, da prelisiči winamp in druge mp2 playerje.
Koda je čisto drugačna kot mp3 v headerju pa ima razen ID3 in mp3 headerja še inštrukcije kako naj prebere moj kodek tako, da deluje z vsakim mp2 playerjem .. to je podobno kot tisti kodek ko ti naredi 200KB avi file noter pa piše kako lahko prebere .vob file in ko klikneš na avi file on v resnici vsebuje inštrukcije (kodek) kako prebrati .vob file in tisti avi file potem bere iz vob file-a se pravi če zbrišemo vob file avi file ne deluje. Podobno mam jaz to rešeno samo da je vse v enem file-u (nista 2 file-a).
8-O

Bom naredil tudi sample mp3 iz LAME kodeka.
Amak kot ste že vsi opazili je razlika velika tudi med originalnim cdripom (wave) in mojim kodekom .. tako, da mislim, da ne bo velike razlike v LAME kodeku.



:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Spc ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

CaqKa ::

spc kaj če bi ti napisal kako deluje algoritem mp3 oziroma kako poteka stiskanje, in vse skupaj naredil kot članek za slotech :)
bi blo spet nekaj kar bi po dolgem času prebral...

vsaj na videz mi deluješ kot da poseduješ to znanje, al se motim?

kockish ::

Khm, cilj encoderjev je, da so cimbolj transparentni glede na vir (wav), ne pa da dodajajo artefakte. Razlik med wav in encodiranim file-om ne sme biti.

Poleg tega se za lame uporabljajo --preseti, ne vem pa ce delajo z DLL razlicico (mislim, da ja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kockish ()

pivmik ::

Je pa res, da ta Spc format krneki oplemeniti zvok, da se sliši "lepše", samo s tem ni več enak originalu.
LP, Gregor GRE^

Spc ::

Ja moj cilj ni bil to, da imam 384kbit/s zvok pa ostane isti.
V tem je poanta, da moj kodek izbolša zvok in da je zvok boljši od originala. 8-O
Kajti če bi hotel enako kvaliteto kot je na cdju bi si naredo mp3 @ 320kbit/s in stvar bi bila preko dovolj .. jaz sem pa hotel več .. boljši zvok kot ga pa ponujajo na cdjih.

Tukaj je tisti program, ki pretvori iz .vob-a v .avi in naredi "dummy" avi, ki vsebuje MPEG-2 -kodek za .vob in linka do .vob file-a:
Program, ki naredi dummy avi file, ki linka do vob file-a

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Tero ::

Meni pa je ta codec od Spc-ja ful dober. Res boljši zvok na wav:)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

glinik ::

Spc: Boš rekel, da je zvok po tvojem "super kodiranju" bolši od originala, ki zasede nekajkrta več prostora ???

To hočeš povedat? Da je original wav, slabši od tvojega skodiranega posnetka?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

glinik ::

Zdaj sem poslušal te tvoje vzorce. Prej namreč nisem vedel, da si jih daj na splet.

In kaj je tu kaj posebnega? Navil si jim visokih tonov in dal si jim neko opcijo, da je zvok bol "širok". to imam jaz tudi na 10 let starem TVju, ki je stereo. V opcijah lahko nastavim, da je zvok bol razširjen in da je neki prostorski eferkt. To kar si naredil, je za vse tiste, ki imajo stolpe in podobne stvari. Stolp namreč nima dobre višine in še marsikaj mu manjka. Za vse tiste, ki imajo že bol kokreten sistem pa to ni primerno.

Lepo, da se s tem še nekdo ukvarja. Čestitke. Veliki večini bo ta tvoja predelana pesem bol všeč, saj bodo slišali visoke tone, ki jih še niso nikoli prej.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Spc ::

To hočeš povedat? Da je original wav, slabši od tvojega skodiranega posnetka?
Za človeško uho se ta priložen wave sliši slabše. Če bi pa vzeli osciloskop pa bi preverili sinus pa bi bil za 100% slabši kot pa na wave-u tako, da je stvar slabša iz tehničnega vidika .. ampak za človeka pa je boljše kajti človek ne razloči med čistim sinusom in malo popačenim sinusom.

V opcijah lahko nastavim, da je zvok bol razširjen in da je neki prostorski eferkt
Naredil sem svoj prostorki sistem, ki je zgrajen iz HARDWARESKEGA dekoderja in uporablja 4 zvočnike. Mogoče se na stereo (2 zvočnika) sliši bolj razširjen ampak v resnici ni ... ta zvok ima zapis za vsak zvočnik posebej (4 zvočniki) v stereo formatu in je analogno kodiran.
Pač X Drive II kodeka ne moreš slišat zaradi tega, ker nimaš nojega HARDWARESKEGA dekoderja.. se pa res mogoče na stereo sistemu sliši kot nekakšen Expanded mode al nekako takole.

To je res, da moj kodek zviša visoke in nizke frekvence ter celotni komad postane bolj kristalno čist. X Drive II analogni kodek pa doda še podporo za 4 zvočnike in potem je to zelo kvaliteten zvok (za človeško uho seveda).

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Jebiveter ::

Spc: Prides slucajno na NEST? Ker mislim, da bi si nas veliko zelelo videti/slisati tole zadevo v zivo.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Spc ::

Nažalost sem iz Maribora in Sečovlje je malo predaleč za mene razen tega pa bom od 16. do 18. julija verjetno na morju. :D
Lepo bi bilo če bi kdaj bil ta NEST v Mariboru potem pa zagotovo pridem. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

der_Alte ::

Hmm. Obstaja še kakšno morje, ki je bližje Mariboru, kot pa okolica Kopra?
(retorično vprašanje - seveda obstaja, malo proti severu, čez državno mejo) >:D>:D>:D

CaqKa ::

obstaja Morje, ki je mislim da okrog 15km ven iz Maribora >:D

SPC: na morje tudi neboš šel ker je tak daleč beg od Maribora?

Spc ::

Ne.
Čez 1 teden grem na morje .. in ko bo NEST potekal bom na morju in to na hrvaškem. 8-O
Tak je to ja.

:O

glinik ::

Spc: Kje iz MB si, bol podrobno? Jaz sem s Studenc, zraven BIBI bara :D .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

marS ::

:D hmm..če se ne motim si v sound forgeu na wav dodal funkcijo oz. efekt expander?????
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Spc ::

hmm..če se ne motim si v sound forgeu na wav dodal funkcijo oz. efekt expander?????

ne.
Zvok sem zakodiral z svojim X Drive II ENCODER -jem.
Pri tem nima SoundForge blage veze samo to, da sem extractal audio iz cdja v soundforge-u.

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

glinik ::

Spc: Na kakšnem sistemu si testiral te tvoje demo posnetke? Je set rač. ali je audio sistem?

Nisi mi še povedal, kje si doma :) .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

CaqKa ::

če nekdo ne predstavlja svojih podatkov javno na internetu potem s tistim človekom skočiš v zasebni način komunikacije da izmenjata take podatke.

glinik ::

Jooj kaj pa je to kaj tagega.... Saj ga ne bomo pojedli.... OK, zmagal si CaqKa :|

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

SleepLess ::

tudi mene bi ful zanimal clanek o tem :), drugac pa zadeva zgleda kar ql, ceprav se vedno ne kuzim prav tistega "izboljsanja" zvoka 8-O

boogoo ::

Sprobal sem ta tvoj format (drugi file) in mp3 320 kbitni. Imam en star stereo ojačevalec in RCF-ove 40W monitorje. Po predvajanju s tvojim formatom imam občutek kot da je nekak plehki zvok. Zgubi polnost. Sicer tam ko je več glasbil naenkrat je občutek širši razpon, vendar ni to to. Dobiš podoben efekt, če v playerju nastaviš echo (stereo expansion). Z MP3-jem je pri meni boljši rezultat.
Medtem ko recimo na laptopu z tistimi krš zvočniki (tipični laptop zvočniki) je po prvem občutku boljši rezultat.

Ostajam pri MP3ju.

der_Alte ::

Se mi zdi, da je tukaj zveza "kvaliteta codeca" uporabljena v napačnem smislu. Cilj kvalitetnega codeca je, da s čimboljšim stiskanjem, čimbolj približa originalnemu nestisnjenemu zvoku. Tale codec spada med krš tipa WMA, ki namenoma spremeni zvok.

CaqKa ::

glejte ker noben nima spcjevega hardverskega dekodera razn njega, ne more noben sklepat kaj preveč o kvaliteti zvoka. očitno pride pri tej njegovi konverziji do teh stransih efektov, zaradi katerih se recimo zdaj kot der_alte nekaj bunijo nekateri..

der_Alte ::

CaqKa: ti si en kekec ali pa nepismen. Kdo je odprl temo? Kdo nam je dal možnost poslušanja originalov in rezultata njegovega codeca? Kdo nas je vprašal za komentarje? V prvem postu ni bil omenjen noben hw dekoder itd. itd. Sploh je pa Spc sam povedal, da njegov codec spremeni zvok. Kvaliteta zvoka je pri stiskanju avtomatično slabša od originala, če je pa še spremenjen zraven... jah, ne vem kaj naj si mislim. Upam, da ti je jasno potem, tudi moje stališče do "sklepanja o kvaliteti".

pivmik ::

a zdej že moremo imet hardware za dekodirat muziko?
Komaj potem ko imamo hardver imamo pravico govoriti o kvaliteti?
A je ta kodek tako procesorsko požrešen, da rabiš poseben hardware?
Pol pa bo ta kodek zelo popularen.
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

der_Alte ::

To. Spet se ven vleče brez besed. Samo z linkom. Lahko bi se vprašal, čemu sploh ta tema. Ker je tu očitno brez po(na?)mena. Ker pač nimamo hw dekoderja, ne moremo slišat pričakovanega končnega zvoka. Le zakaj nas sploh spraševat o kvaliteti poetmtakem?

Spreminjanje zvoka (npr. poudarjanje posameznih frekvenčnih razponov) za codec ni dopustno. Za take zadeve obstajajo equalizerji, etc etc, filtri...

Matek ::

Strinjal bi se z der_Altejem, kodek se uporablja samo in le zato, da se čimbolj približamo originalnemu zvoku pri čimmanjši porabi prostora.

Misliš, da strokovnjak v studiu, ki dela mastering neke plate, ne more zvoka polepšati, dodati visokih tonov, itd.? Seveda lahko, ampak tega ne dela, ker mora biti zvok, ki se posname na ploščo, čimbolj nevtralen. Nek CD lahko posluša en mulc na discmanu s slušalkami za 200 tolarjev al pa en audiofil na opremi za par milijonov.

Vidiš v čem je point? Tisti mulc si lahko vključi (če ima spodoben discman) bass boost funkcijo, nastavi equalizer, vključi še kako funkcijo, ki obogati zvok, in s tem pride do tega, kar si nam ponudil ti. Audiofil, na drugi strani, pa bo tudi z dobrim equalizerjem težko spet vrnil zvok na enak nivo in bo zanj posnetek pokvarjen, če bo zakodiran s tvojim kodekom.

Po moje se moraš odločiti, kaj boš delal. Če si celo stvar napisal sam, jo poskusi ločiti na 2 dela. Na eni strani lahko imaš filter, ki polepša zvok na slabši opremi, na drugi strani pa kodek, ki pač prihrani prostor s kompresijo zvoka (čeprav dvomim, da boš na tem področju dosti dosegel, ker so vsi večji audio formati - ogg, mp3,... - narejeni na inštitutih, za izdelavo takega kodeka je potrebno veliko znanja o človeškem sluhu, itd.). Odloči se, kateri del boš razvijal, ker tale hibrid ni preveč koristen :/.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

glinik ::

Scp se je malo "vsekal", ko je napisal, da ima njegov posnetek bolšo kvaliteto kot wav. Ok, se strinjam da ga je polomil, samo ne se zdaj tako zgražat nad njim. Je pa nekaj res, da je veliki večini njegov posnetek bolši, ampak to samo zato, ker ima velika večina takšno "ozvočenje". Nekemu stolpu ali "1000W" PC zvočnikom takšna modifikacija zvoka pride prav. To se mora priznat.

Jaz zelo spoštujem takšne ljudi, ki se sami trudijo, da bi dobili pač nekaj novega in bolšega. Kot je bilo že omenjeno, se ogromno studijev, ki ima potrebna sredstva in znanje s tem ukvarja. Zato na tem področju neki posameznik ne more nič novega izumit. Ampak vseeno lepo, da obstajajo takšni ljudje :) .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Spc ::

Prvo kot prvo .. sta tu 2 kodeka in sicer:

-Spc X Drive II je kodek za prostorski zvok kot AC3 samo, da je AC3 digitalni Spc X Drive II pa je analogni.

-Spc Music Format pa je audio kodek, ki zboljša zvok zaradi tega, ker če ne bi zboljšal zvoka potem bi bil zelo blizu mp3ja pri 320k tako, da skoraj ne bi bilo razlike.

Spc Music Format je bil mišljen za sisteme z več zvočniki kot 2ma zaradi tega, ker če imamo kakšen Pro Logic, ki odšteva kanala se na zadnjem kanalu sliši kompresija in zvok ima takšni čudni kovinski efekt to se zgodi pri vseh analogno kodiranih sistemih, ki množijo, seštevajo, korenijo, odštevajo, duplirajo, delijo ..... itd. 2 kanala.
Za primer lahko povem tudi za Dolby Surround..
Če Dolby Surround (zakodiran zvok) poslušamo na stereo sistemu (2 zvočnika) se tudi sliši expand efekt tako, da je to podobno pri Spc X Drive II ker je analogno kodiran.
Za Spc Music Format ne rabi noben nobenega hardware-a samo, priporočam da se posluša na Pro Logic-u, kajti tam se 100% sliši razlika med mp3@320k in SMF@384k.
Za moj prostorski zvok pa je obvezen HARDWARESKI DEKODER oz. če se posluša na stereo se pač sliši bolj expanded.
Spc Music Format sem naredil zato, ker pri mp3ju na 320 se sliši kompresija pri ProLogic-u pri mojem kodeku pa je ni.
Z tem sem rešil težavo, ki sem jo imel pri mojem "Spc X Drive II" kajti ko sem naredil prvi film v "Spc X Drive II" sem opazil, da če dodam mp3 pri 320k (DivX) potem se sliši kompresija na zadnjih zvočnikih.
Dober prijatelj, ki živi v ameriki in je tonski mojster je pohvalil moj kodek in mi je rekel, da je zelo dober.
Dobil pa sem tudi že par e-mailov kako dober zvok je (nevem na kakšnem sistemu je bil testiran).

Za tiste, ki hočejo poslušat glasbo v mojem kodeku naj poslušajo tistim ki pa je mp3 boljši pa mp3 nobenega ne silim.

Več informacij o X Drive II kodeku oz. Spc Direct X Sound System - Expanded Stage zvočnem sistemu

:)) 0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

zile ::

Spc: A to pomeni da morajo biti mp3ji kodirani s tvojim kodekom, za izboljšanje zvoka.
Je kakšna možnost, da nardiš plugin za winamp ? S tem ubiješ 2 muhi na en mah. Folk, ki ima dobre komponente pusti mp3je nedotaknjene, folk s slabšimi komponentami in zvočniki, pa oplemeniti zvok s tvojim pluginom. In vsi smo srečni, ko poslušamo the best sound 8-) . Pa še za internet radio bi bilo hudo dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

glinik ::

Zdaj sem se malo igral in poslušal wav in en mp3 128kbs. Kadar ti je izvor zvoka rač. ti neki super kodeki in podoben šnik šnak čisto nič ne pomaga!!! Imam ojačevalec, kable in zvočnike na visokem nivoju tako, da o tem ni debate, da bi bile napake tukaj. Razlike med tema dvema formatoma so tako majhne, da jih sploh.

S tem sem se tudi sam nekaj časa igral in prišel do ugotovitve, da niti ni tako važno, koliko kbs je mp3. Dosti bol važno je kakšen je original posnetek, torej wav. Če je ta dobro posnet, potem bo tudi vsak mp3 dobro igral.

Upam, da veste, da vse CD plošče ne igrajo enako. Ameriške so najbolše posnete, nato pridejo Angleške in šele nato EU. Ampak te razlike se na srečo manjšajo. Vaši očeje val lahko potrdijo mojo trditev. LP iz Amerike so igrale dosti, dosti bolše od Yugotonovih iz YUG :) .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

gumby ::

novi CD-ji so vsi "clippani" btw

hruske ::

uglavnem ta kodek je foo... nic kar bi dejansko rabil.

Spc ::

Ok.
Sedaj pa še zadnji test pri katerem je razvidna razlika.
Torej naredil sem en full na simple test, ki se nanaša na Dolby Surround Pro Logic.
Odštev sem oba kanala ch1-ch2 (stereo) in dobil 1 kanal mono (enako deluje Dolby Surround):

MP3 320kbit LAME (odšteta kanala)
Spc Music Format 3.0 (odšteta kanala)
*oba file-a zasedeta 320kbytov.

tukaj pa so razlike mislim, da kr razvidne.
Tukaj slišimo tisto stvar, ki jo pri stereo ne moremo zaznati in to je kompresija boljše, da ne grem korenit ali pa množit kanala ker potem bo še hujša katastrofa. :D

0:)

zile ::

A boš naredil plugin za Winamp ?

glinik ::

Ti pa res imaš čas, da se s tem zajebavaš. Tako kot se že rekel, če imaš dobro posnet wav, ti mp3 tudi špila fenomenalno dobro. Tukaj nimaš več kaj mučkat. Za raznorazne surrounde itd... se mogoče drugače sliši, za stereo pa ta tvoj kodek res ni kaj posebnega.

Pa še to, rs bi si lahko izbal malo bolše posnet komad. Moraš priznat, da kvaliteta wav posnetka ni na nivoju (milo rečeno). Drugič si en dobro posnet komad izberi, posebej če z njim kaj testiraš (tako kot v tvojem primeru).

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Cosmo ::

S tem sem se tudi sam nekaj časa igral in prišel do ugotovitve, da niti ni tako važno, koliko kbs je mp3.

In ti praviš da si avdiofil?
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

glinik ::

To se ne pozna, če nimaš hudega sistema. Madona mi gledate vse pod prste, pa samo nekaj pametujete.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Cosmo ::

Pa še kako se pozna - razlika med 128kbps in 192kbps je slišna predvsem v visokih frekvencah (ker jih encoder preveč poreže ko encoda na 128kbps). Pa niti ne rabiš hudega sistema, da to slišiš.

P.S. A je možno da ne slišiš razlike med 128kbps in 192kbps mp3jem (Lame codec), obenem pa trdiš da slišiš razliko med original in presnetim cdjem. Nekaj tu ne štima.8-)
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

glinik ::

Če sem sprobal... Ti pa boš rekel, da nič ne slišim? Tudi mene je presenetilo, ko sem to sprobaval. Vsaj pri meni so bile razlike tako majhne, da jih praktično ni. Čisto možno, da nisem testiral na pravi pesmi. Čisto možno. Saj ne rečem, da se človek ne more zmotit. Pri meni se pač na tistem komadu ni tako poznalo. Tudi sam sem bil presenečen, da 128kbs igra tako dobro 8-O .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

smok3 ::

spc: zanima me kakšen je pravzaprav namen tega kodeka?

Gabro ::

Pa kaj ste eni čisto fertik?

Od kdaj je lahko spremenjen vir (v tem primeru kompresiran) boljši od originala, tako kot je navedeno v postu.
Nobeden resen človek se s tem ne ukvarja, ker je nemogoče!

Zato rajši ljudje vložijo več časa v equalizer, plug in.... prednastavitve kot so Sound control, Bass boost, Ambience control...

Torej;
Za amaterje obstajajo navedene prednastavitve, ki si jih uporabnik po želji vklopi, glede na to kateri mu bolj paše.
Za avdiofile pa je za to namenjen equalizer.

Moje mnenje je, da si Spc mimo vsekal!
Saj tisti, ki si radi "olepšajo" zvok si to naredijo na radiu, mp3 playerju, računalniku... poljubno, po svoji želji.

Če si totalen amater je najenostavneje, da si dol potegneš DSP plug-in in ga po lastnem ušesu nastaviš in nato spremeniš zvok (mp3) po atributih, ki si jih želel.

V bistvu si naredil nekaj, kar že zelo zelo dolgo obstaja, pa še možnosti ni, da bi zvok nastavljal po želji.

Če že ne druga, vsaj ta čas nisi porabil za alkohol in droge!

Rajši naredi FREEWARE user friendly programček z raznovrstnimi efekti za takše kekce, ki pravijo, da je zvok boljši od originala.

Brez zamere!

Srečno kekec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gabro ()

Gabro ::

spc: zanima me kakšen je pravzaprav namen tega kodeka?


Se strinjam z vprašanjem smok3-ja.

Srečno
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DAB stanje pri nas (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Zvok in slika
3168412770 (466) Juneau
»

Bitna hitrost zvoka

Oddelek: Pomoč in nasveti
413898 (2602) XLapse
»

Microsoft Lumia 950 XL & podpora za FLAC

Oddelek: Mobilne tehnologije
182471 (2046) aerie
»

Lani prodanih dvakrat več gramofonskih plošč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
13915686 (12028) BlueRunner
»

DTS audio iz pcja - ni zvoka/samo šum/le 2 kanala

Oddelek: Zvok in slika
182169 (1842) mamamia

Več podobnih tem