» »

Win2kAdvSer; kako z RRAS-om nastaviti deljenje ISDN povezave?

Win2kAdvSer; kako z RRAS-om nastaviti deljenje ISDN povezave?

Microsoft ::

No, zdele sm se po dolgem casu spet preselil na Server, pa so se ze zacele prve tezave. :)

Lotil sem se tega, da bi v lokalnem omrezju PCjem omogocil deljenje internetne povezave s pomocjo RRAS-a. Imam dve LAN kartici (ena je vecji cas neaktivna) in ISDN za povezavo v svet.

Vendar se pojavi tezava, ker nevem kako naj skonfiguriram nastavitve, da se bo ISDN avtomatsko povezala, ce nekdo v omrezju pozene program, ki zahteva internetno povezavo. Poskusil sem tudi tako, da sem na serverju manulano vzpostavil internetno povezavo, vendar tudi tako ostali PCji ne morejo priti do internetne povezave.

V RRASu sem dodal pod Routing Interfaces ISDN povezavo, vendar ne pomaga. Lahko vzpostavim ISDN povezavo, vendar v tem primeru niti iz serverja ne morem dostopat do interneta. Moti me tudi to, da ce v RRASu vzpostavim povezavo z ISDNjem, se ne prikaze aktivna povezava v systraju (kar pa ni primarnega pomena).
Ce pa pod Routing Interfaces ne dodam ISDN povezave, je potem ne morem dodati nikjer pod IP Routing (in kar spada pod to 'vejo').

Pod Properties od RRAS serverja imam pod general omogoceno LAN and demand-dial routing.

Mogoce je tezava v tem, da v nastavitvah LAN kartice (ki vodi na lokalno omrezje), nimam IPja pod Default Gateway. Samo, ce me spomin ne vara, se ta IP vpisuje samo, kadar hocemo dostopati do omrezja, kjer je drugacen Subnet Mask...
DNS pa je nastavljen na 127.0.0.1 na obeh LAN karticah. Ce v command prompt-u napisem nslookup win2k-adv-ser, dobim izpisano naslednje:
Server: loclahost
Address: 127.0.0.1

Name: win2k-adv-ser.jimibnt.....
Addresses: 192.168.0.2, 212.72.96.114, 192.168.0.1


Srednji IP (212.72.96.114) je po vsej verjetnosti tam zaradi ISDN povezave. Ostala dva pa kazeta nazaj na server.


No, zanima me, kje bi moral dodati ISDN povezavo in kako nastaviti LAN, da se bo povezava (ISDN) avtomatsko vzpostavila, ko bo nekdo v lokalnem omrezju to zahteval? Naj omenim se to, da vem, da obstaja ICS, vendar jst bi rad to resil malo bolj advanced. ;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

No, zdele sem spet poskusal narediti to, da bi nekako delil ISDN internetno povezavo v domacem omrezju.

Tezava se pojavi ze kar na zacetku, saj PC misli, da je ISDN prikljucen na LPT1. Na izbiro pa ne da COM1, kjer je resnicno prikljucen. Na izbiro ne da nobonega porta oz. samo enega, t.j. LPT1.
Ce kliknem na Configure..., mi javi: That device cannot be dynamically configred.

Slika (ce bo server delal):


A mogoce kdo ve, kako naj odpravim to tezavo? Zanimivo pri tem je tudi to, da imam na LPT1 portu instaliran tiskalnik, ampak PC vseeno nastavi tako, kot da je ISDN priklopljen na LPT1.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Zdele sm koncno preprical RRAS, da je ISDN na COM1 portu. Samo vseeno deljenje povezave ne dela.

V Help pise nekako takole:
To connect to the Internet by using an ISDN device

1.Install the ISDN hardware in your computer.
2. On your desktop, right-click My Computer, click Properties, and on the Hardware tab, click Hardware Wizard.
3. After the ISDN adapter is added and Windows 2000 is restarted, verify that the ISDN adapter appears as a port under Ports in Routing and Remote Access.
4. To configure the ISDN port, right-click the port, and then click Properties.
5. In the Port Properties dialog box, click Configure, select the Demand-dial routing connections (inbound and outbound) check box, and then click OK.
6. To create a demand-dial interface and configure it to use the ISDN device to dial in to the ISP, right-click Routing Interfaces, and then click New Demand dial interface.
7. Add a default route that uses the newly created demand-dial interface.
Note

A default route has a Destination of 0.0.0.0, a Network mask of 0.0.0.0, and a Metric of 1. Because the dial-up connection to the ISP is a point-to-point link, the Gateway IP address is not configurable.


Jst imam sedaj tako nastavljeno, da je Routing Interfaces tudi ISDN povezava poleg tistih, ki so tam ze od prej (Loopback, LAN in LAN2 in Internal). Tam lahko potem vzpostavim ISDN povezavo, samo ne morem pingat nobenega internega IPja.

Potem pod Static Routers sem dodal router, ki im: Interface ISDN, Destination 0.0.0.0, Network mask 0.0.0.0 in kljukico pri Use this route to initiatedemend-dial connections.

Potem pod Network Address Translation (NAT) imam tri Interface: LAN, LAN2 in ISDN. LAn in LAN2 sta nastavljena kot Privat interface, ISDN pa kot Public interface. Amapk potem tam, ko kaze koliko paketov je slo sem ali tja, kaze pri vseh 0. No, prej mi je nekako uspeli za trenutek, da je pri ISDN povezavi kazalo 3, samo sedaj je spet 0.

Potem na C1 PCju lahko pingam IP od ISDNja (212.72.96.xxx). Potem sem se v command promptu napisal nslookup www.slo-tech.com in mi je vrnalo IP 212.93.228.2. Samo pingat ga pa ne morem.

Na serverju imam nalozene Win2kAdvSer, na C1 imam nalozene Win2kPro na C2 pa WinXP. S temi imam tudi tezave.
Slika (ce bo server delal):


Pingat ne morem ne v smeri C2 > Server, ne Server > C2. Pred nekaj casa mi je delalo, sedajle pa ne. C1 > Server ali Server > C1 dela.
Nastavil se tudi DHCP Relay Agent, samo ta PC noce dobit IPja iz DHCP obmocja. Dobi nek IP 192.168.0.135, namesto nekje med 192.168.0.3 in 192.168.0.10.
Pa tudi ce na serverju disejblam LAN kartico, tako da je se samo LAN2 in potem lahko v command prompt napisem route ADD 192.168.0.10 MASK 255.255.255.255 192.168.0.2, ampak pingat vseeno ne morem.

Zanima me tudi, kako naj nastavim, da bi lahko C1 pingal IP 192.168.0.2?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

No, zdele mi je pa koncno ratalo tole vzpostaviti. Resitev je bila v tem, da sem pri Network Address Translation (NAT) ISDN povezavi dodelil Address Pool 212.72.96.0 do 212.72.96.255. Iz tega obmocja mi namrec ISP podeli IP. V trenutku, ko sem to odstranil, je vse zacelo delati.

No, toliko o tem, da ce bo se kdo tole delal, da mu ne bo treba zapravit celo popoldne in vecer, da naredi deljenje iternetne povezave malo bolj advanced. ;)
Enyoj.

Slika (ce bo server dela):


Vztrajnost se izplaca.8-)

by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Matri[X] ::

Been there, done that.

Mogoce pa le nisi tako naumen, kot je sprva kazalo.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obupal nad mrežo in ICS :(

Oddelek: Omrežja in internet
311783 (1259) alesp56
»

Windows 2000 server

Oddelek: Operacijski sistemi
251561 (1160) _Dejan_
»

[W2000] Routing and Remote Access

Oddelek: Omrežja in internet
7963 (874) pblaz
»

server 2003 problem

Oddelek: Programska oprema
171350 (1192) urosh
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614787 (4015) Microsoft

Več podobnih tem