» »

Posilstvo

Posilstvo

Odin ::

vrtnyka, Sergio in podobni.

Ni mi jasno kaj hocete resiti na privatnih meetingih kot je NEST.
Me zanima kaksna je vasa strategija...
Da boste z argumenti podprli vasa prepricanja? No, to bi ze lahko naredili na forumu.
Torej zgleda bi vi na nek drug nacin pojasnili vasa stalisca... Se sprasujem kako:\

BigWhale ::

Dejte mir vsi skupaj...

Resno.

Phil ::

BW zaklep?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

BigWhale ::

Spostovana Thomas in Vrtnyka

Obvescamo vaju, da je v vajinih sporocilih prislo do krsenja druge tocke 1. clena, ter prve in druge tocke 2. clena pravil o uporabi spletnega portala www.slo-tech.com, ki se nahaja na spletnem naslovu http://www.slo-tech.com/. Za ta prekrsek sta si zasluzila tokrat zgolj opozorilo, obvestilo in izbrise doticnih sporocil. Na ta izbris, kakor tudi na opozorilo in obvestilo se lahko pritozita v oddelku Pritozbe , ki se prav tako nahaja na spletnem portalu www.slo-tech.com in sicer v roku osmih dni od branja tega obvestila. Vse spore bo resevala posebna arbitrazna komisija Tajnih Policajev, ki bo ad-hoc izvoljena oziroma se bo izvolila kar sama.

Hvala za razumevanje,
Vdano vajin moderator

vrtnyka ::

Tomas, ewo tle mas :D
Naprej si niti nisem zelela brat. :(

" Kar vse seveda ne pomeni, da bi se jest kaj dosti sekiral, če bi obstajala smrtna kazen za okrutne umore in okrutna posilstva. Kaj šele, da bi ta dejanja branil. "
- Torej se strinjas z vsem tem ?

"Mišice recimo, s svojim (orgazmičnim) krčenjem transportirajo in premetavajo spermo. Tako se poveča verjetnost oploditve. Dosti verjeten izvor ženskega orgazma. Tiste, ki jim je bolj prihajalo, so pustile več potomcev."
-Kdaj si nazadnje pogledal v kaki medicinsko knjigo?

"No, da jih posiljevalec sexualno vzburi in da doživijo orgazem, se jim pa vseeno rado zgodi. Narava pač ne posluša "morale Vala 202 in drugih takih pesnikov in pesnic" - in to ženske psihološko razsuje. Začnejo se pučutiti nevredne in podobne neumnosti, ki so vse posledica prefinjenega družbenega pritiska."
-B E D A R I J A

"To niso opravičila, to so pojasnila.
Tako žrtev kot strorilec ne rabita opravičila. Žrtev - naj bo jasno da ne, storilec naj pa pač oddela nekaj let aresta, (v skrajnem primeru naj ga zaradi mene celo peljejo pred strelski vod), pa opravičila tudi ne potrebuje.
Pojasnila so dobra najprej za žrtve, ker bodo lažje kos milijonom posilstev ki se bodo še zgodila, predvsem pa posledicam induciranim s strani okolja in lastne morale."
-in zakaj se bodo? Zaradi takih, ko si ti, ki se glede tega ne sekirajo kaj dosti.

:D

Sicer pa chill out, da nebos vec rdec postal.:D

Thomas ::

> -in zakaj se bodo? [zgodila posilstva] Zaradi takih, ko si ti, ki se glede tega ne sekirajo kaj dosti.

No lepo. Ker smo taki, ki nam to ni največji problem na svetu, zato se bodo dogajala posilstva še naprej???

Torej jest sem kriv za posilstva, ki se imajo še zgoditi?!!

Heh ... svetovna bedarija |O


p.s.

BW, je zbrisal. Zaradi mene bi lahko celo zaklenil. (Vsaka?) debata z vrtyko je povsem nemogoča in nesmiselna. Tako kaže.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

vrtnyka ::

Nisi ti kriv, tega nihce ni rekel. :\ Rekla sem zaradi takih, ne zaradi tebe. Beri drugic. :D :D

Ja biggy je zbrisal .. :| Aja se neki nism se nameravala spuscat v debato s tabo ampak sm ti hotla predlozit neka dejstva.:P Odgovoril si pa na samo enega od mojih stavkov, ki sem jih skopirala iz tvojih postov. Skoda.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: vrtnyka ()

Sergio ::

Odin: Zato, ker je tezje pogledati cloveka v oci, pa trositi neumnosti.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Marjan ::

Veš kaj Sergio (in tisti, ki zagovarjate "obračun na 4 oči"), vsaj ti bi lahko dal vedeti, da je forumski način debatiranja zelo dobro sredstvo komunikacije.

Res pa je, da nekateri bolje obvladajo veščine forumskega debatiranja, npr. Thomas, ki je na tem forumu sploh to dokazal in dvignil sam nivo debate.

Na drugi strani pa imaš vsiljivce kakršna je vrtyika, ki je tako zelena na forumu, da sploh (še?) ne zna forumirat.


Torej; forum je izredno učinkovito sredstvo za predstavitev in argumentacijo še tako različnih pogledov. Zakaj? Zaradi preglednosti, transparentnosti, uporabnik ima več časa, da dobro razmisli in napiše samo bistvo svojega sporočila, itd.


----
PS: Vidim, da ko je človek pritisnjen ob zid z nasprotnimi argumenti, je pripravljen tudi zanikat tako dobro sredstvo komunikacije, samo, da mu ne bi bilo treba zamenjati svojih pogledov. Mislim, da to prvič vidim na forumih (pa sem jih dal že dosti skozi).

vrtnyka ::

Najprej se nauci napisat moj nick. Vrtnyka sem. Naslednje kar je .. vse je 1x prvic. Tretjic, zakaj bi debatirala na neumnosti ? Samo napisala se mu dejstva in toj to. Sicer pa .. usak k svojim ? Tko pravijo. :D

Sergio ::

Marjan:

Ce ti tako mislis, tudi prav. Jaz mislim, da je forum zasilno sredstvo komunikacije, omejeno s tistimi prenosniki informacije, ki so na voljo v danem momentu: tipkovnica in zaslon.

Sicer pa, fyi, prave argumente in argumentacije, tako kot prepricanje v lastne izjave, etc, lahko privleces ven sele v osebnem pogovoru.

Prosim tudi lepo, da ne odganjas novih clanov nasega foruma z vehementno kategorizacijo vrtnyke kot zelenke.

To, da sem pritisnjen ob zid, je mogoce tvoje mnenje, ki ga spostujem. Vedi pa, da se v tej forumski temi oglasam samo se na provokacije vrste "ena-na-ena oci-v-oci". Se vedno cakam na response Double_J-ja. Thomas je ze rekel, da ne pride. Sicer se mi je pa vsebinsko (ergo, on-topic) thread zagabil ze dolgo nazaj.

Forum nikakor ni dobro sredstvo komunikacije. Ampak ce ti ustreza, da tako mislis, ti ne bom nasprotoval.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Marjan ::

Low, Sergio, zelo low. Kaj delaš tukaj, če forum ni dobro sredstvo komunikacije?

> Prosim tudi lepo, da ne odganjas novih clanov nasega foruma z vehementno kategorizacijo vrtnyke kot zelenke.

Vrtnyka je zelenka. Poglej njen datum prijave. Kdo koga odganja, je pa lepo razvidno iz tvoje izjave:

> Forum nikakor ni dobro sredstvo komunikacije.

Marsikdo bi te označil za velikega hinavca, da takole šele po 4 letih, priznaš kaj zares o forumiranju misliš.

vrtnyka ::

ROFL !

Marjan, zalostno.. zalostno :D

perci ::

Ne bi rekel, da je forum zasilno sredstvo komunikacije. Prej bi rekel, da je svojevrstno sredstvo.

Vsekakor pa ne more nadomestiti osebnega stika. Ce bi bilo tako, se člani evropske komisije ne bi sestajali ampak bi vse stvari opravili prek foruma ali pa prek videokonference.

Marsikdo bi te označil za velikega hinavca, da takole šele po 4 letih, priznaš kaj zares o forumiranju misliš.

Kaksno priznanje? Kdaj je pa Sergio trdil, da je forum ultimativno sredstvo komunikacije? Se ne spominjam tega? Se ti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Marjan ::

vrtnyka, ja vidiš ravno o tem govorim. Si zdaj videl, Sergio, kaj sem mislil z zelenko?!

perci, ja, Sergio - kot Sergio, poleg tega pa: "Št. sporočil v forumu: 5249"... Slo-techovci s(m)o bili mnenja, da bo (je) imel forum bolj v čislih...

Perci, tele zadnje poste lahko objaviš kot novo temo "forum - dobro sredstvo komunikacije?". Preden se nabere tisoč postov... pa bomo še tam kako rekli... Kajne?

TESKAn ::

Marjan, piši zase. In kot te je že Perci vprašal - kje je Sergio trdil, da je forum ultimativno sredstvo komunikacije?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Marjan ::

TESKAn, piši zase. In kje sem jaz trdil, da je Sergio trdil, da je forum ultimativno sredstvo komunikacije?

:\

moderator ali TP - a ne bi razpolovili?

TESKAn ::

:\. I give up.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Sergio ::

Marjan, cudno, da nisi pokapiral, kaj sem hotel povedati.

Ampak ni problema. Bom bolj jasen. Bom citiral sebe, kot je pri (vas?) nekaterih forumasih zdaj ze v navadi.

>>Jaz mislim, da je forum zasilno sredstvo komunikacije, omejeno s tistimi prenosniki informacije, ki so na voljo v danem momentu: tipkovnica in zaslon.

Ker mi je, za to da izmenjujem besede z vami, dovolj tipkovnica in zaslon, le-to na veliko uporabljam. In, prosim, ne mi ocitati mojega mnenja o forumu, ker bi mi s tem postavljal besede v usta, to bi te pa spet postavilo v nezavidljiv polozaj. Ker pa hkrati ne ves, tocno KOLIKO ur dela sem jaz vlozil v forum (in ne samo forum) Slo-Techa, te bi prosil, da se te teme ne dotikas vec, razen ce bos prisel ven z dejstvi, v kar pa mocno dvomim -- sori Marjan.

Ampak to je OT, kar pomeni, da se spet umikam iz debate.

Odlocitev je pa vasa: petek, 16.7., ali pa ChickenOut. V vsakem primeru se bom imel lepo, baje da bo lep soncni zahod.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Marjan ::

Sergio:
> Marjan, cudno, da nisi pokapiral, kaj sem hotel povedati.

Ne morem vedeti "kaj si hotel povedat", važno je kaj si povedal. In kar si povedal sem jaz komentiral.

Če te sedaj prav razumem, praviš, da se ti je nekoliko zareklo pri izjavi:

> Forum nikakor ni dobro sredstvo komunikacije.

? Kajne da?

Besed v usta ti pa nisem postavljal. Verjamem, da nenamerno (ker sta te hotela zagovarjati(?)) sta to naredila meni perci in TESKAn.

Sergio ::

Ne, Marjan, sej je kul :D. Se vidimo 16ga.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Marjan ::

Ob taki debati potem res ni izkoriščena moč foruma, ko rečeš "pejt, bomo drugje obračunal".

Nekateri jo pač znamo izkoristiti, drugi je ne znate... kaj čmo, tako pač je.

BigWhale ::

Moderator (vsaj tale) bo ali brisal ali pa zaklenil. Ker ste zasli. Ze tretjic. Kljub enkratnem opozorilu in izbrisu precej sporocil.

PS: Zaklenjeno je veliko hitreje kot izbrisano.

BigWhale ::

O komuniciranju na forumih se pogovarjajte tule.

Pod to crto pa ne bo vec offtopic sporocil... ;)
________________________________________________________

vrtnyka ::

Ok, jaz se predam .. sam tole se morem napisat. Velimo lazje bi bilo, ce bi se zaceli ozirat na vse probleme. Na cloveske bolezni, vojne in na nasilja, ki se dogajajo. Vse te stvari so pomembne, zaradi vseh teh stvari trpimo. :|

Tomas, sej mogoce res nisi tko slab, pa se zavedas tudi nekih "moralnih vrednost".Mogoce sem malce prehitro reagirala in se vdala svojim prepricanjem in gledala na to s svojimi ocmi in svojim prepricanjem. Zal mi, ce sem te prehitro optozila, vendar to se ne pomeni, da se s teboj strinjam. Tvoji posti ( doloceni ) so grozni, vendar pustimo to. :D

Marjan, tebe nisem nikjer omenjala, ti pa si me napadel kakor bi bila neka grozna nova bolezen na forumu. Poleg tega si bil tudi nekoc zelenec. So tudi tebe tako odganjali ?:\

Ce bi se vsak od nas, ki zivimo in hodimo po tej nasi rodni zemlji zavedal in zacel delati na resevanju problemov, ki nas napadajo usak dan sproti bi bilo zivljenje dosti lepse. Mi pa si zatiskamo oci in tako izbrisemo probleme, dokler ne napadejo nas osebno. Poglejmo samo pomankanje krvi v sloveniji, veliko stevilo obolelih bolnikov za rakom, usaka druga zenska je posiljena .. in posilstvo "nekateri" moski smatrajo kot navaden sex, nevedoc kasne posledice to pusti.

Nisem hotela izzivati in povzrocati sporov, preprosto sem izrazila svoje mnenje, a ste me takoj izkljucili, da nimam pojma. Zakaj ? Ker sem se sele sedaj prijavila ? To pomeni, da sem brez izkusenj ? ;)

Vse stvari se dogajajo z namenom, da nekaj dosezemo. Posilstvo smo tu spremenili v grozno debato, a tega problema v realnem svetu nismo odgnali ? Zakaj nebi rajsi zaceli delati na tem ? :\

P.S. Vedno samo pisete ni izkoriscena moc foruma. Zakaj nebi rajsi uporabili moci, ki nam jih je dala mati narava in stvari dejansko premaknili ? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: vrtnyka ()

Luka Percic ::

"Vse stvari se dogajajo z namenom, da nekaj dosezemo. Posilstvo smo tu spremenili v grozno debato, a tega problema v realnem svetu nismo odgnali ? Zakaj nebi rajsi zaceli delati na tem ?"

No saj.
Le da nam ozaveščanje nebo prineslo lepih rezultatov. Samo poglejmo naprimer primer kadilcev. A kateri še ne ve da "kajenje ubija"? Vsi vejo. Pravtako vsi vejo da je posilstvo bad, pa ga nekateri kljub temu naredijo ali celo delajo(!). Tukaj nimamo kaj storit, razem (zaenkrat) malce odaljenih ukrepov ki jih je predlagal Thomas (mind alarm).
Lahko pa začnemo že ju3 vsi gledat na posilstvo le kot na fizično poškodbo. In temu primerno bodo posiljena dekleta/ženske to tudi obravnavala. Mislim da je malo deklet, ki bi zaradi bušk, zlomljenih reber, razbitih zob imele travmme. Zakaj bi jih pa morale pri posilstvu?
Nihče ni rekel da (dejanje) posilstvo ne boli, nasprotno, vendar vseeno ne boli 10% tistega kar pride zatem.
Torej ne zahtevajmo od deklet/žensk, da so po posilstvu travmatična!

Raje jim dajmo možnost, da po poškodbi normalno okrevajo.

OwcA ::

islim da je malo deklet, ki bi zaradi bušk, zlomljenih reber, razbitih zob imele travmme. Zakaj bi jih pa morale pri posilstvu?

... in tako ali tako so si same krive. Globko v sebi so nedvomno prav o tem sanjarile, a ne? :\

P.S. tudi sam (fizični) napad je lahko zelo travmatičen. Če nič drugega izgubiš občutek za varnost in tisto iracionalno varovalo "to se dogaja drugim".
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

DoberMan ::

seveda je tudi "navaden" fizični napad lahko travmatičen zato pa imajo že povsod parole, ki "sprejemnike napada" prepričujejo naj ne bodo žrtve, naj se ne bojijo, gredo zopen dvignit denar na tisti bankomat ...
In če smo na tem področju sposobni pomagat odpravljat psihične travme, zakaj bi bilo posilstvo pa izjema?
Recimo če te napadejo in oropajo pri bankomatu. Kaj je boljše, da si pač pozdraviš fizične poškodbe, ki si jih utrpel in se ne pustiš nasilnežu, ter ne živiš v strahu. Se vrneš pred bankomat itd.
Ali je boljše da nikoli več ne dviguješ denarja, se stalo panično oziraš prek rame in si sam uničuješ življenje?
Seveda prva opcija in tudi družba te ne bo obsojala.
Zakaj bi bilo torej "narobe" če bi se tudi žrtev napada in posilstva poskušala čimprej vrnit v normalen tok življenja in bi ji okolica pri tem pomagala.

Pa sej to se celo debato že govori pa eni še vedno ne spredvidite.

thramos ::

Kaj torej povzroca travme zrtvam? Sam napad ali kasnejsa stigmatizacija okolice?

Jst ::

> Zakaj bi bilo torej "narobe" če bi se tudi žrtev napada in posilstva poskušala čimprej vrnit v normalen tok življenja in bi ji okolica pri tem pomagala.

A misliš, da posiljene ženske tega nočejo. Večina sploh ne gre na policijo in storilec ostane nekaznovan. Ker se hočejo čimprej vrtini v normalen tok življenja. Pa si s tem povzročijo še večje travme.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

vrtnyka ::

Luka Veliki wrote :
"Lahko pa začnemo že ju3 vsi gledat na posilstvo le kot na fizično poškodbo. In temu primerno bodo posiljena dekleta/ženske to tudi obravnavala. Mislim da je malo deklet, ki bi zaradi bušk, zlomljenih reber, razbitih zob imele travmme. Zakaj bi jih pa morale pri posilstvu?"

To ni tako lahko, saj posilstvo obsega vec stopenj in je odvisno od vecih dejavnikov. Npr, v koliksni starosti je bilo izvrseno, v kaksnem stanju je bila oseba, od tega kaksno samokontrolo ima posiljena zenska in tako naprej.

Boli obakrat .. le, da je tista bolecina, ki se vrne po dejanju daljsa a useeno tako ziva kot med samim dejanjem. Na podlagi tega je torej samo okrevanje tezko in ne gre tako po maslu kakor naj bi slo. Vecina deklet posilstva nikoli ne pozabi. Vedno se skriva nekje v njih in privre na vrh v slabotnih trenutkih.

Jaz sem mnenja, da je glede posilstva mozno kaj narediti, ce ze ne zaradi drugega zato, da preprecimo nadalnja posiltva. Mar nam nebo lazje ?

Travm se ne da pozabiti, to je bilo znanstveno dokazano. Lahko pa se jih olajsa. To je pa spet odvisno od zgoraj nastetih dejavnikov.

Lp:\

Phil ::

Jaz sem mnenja, da je glede posilstva mozno kaj narediti, ce ze ne zaradi drugega zato, da preprecimo nadalnja posiltva. Mar nam nebo lazje ?
Kaj? Kaj se tebi zdi učinkovito? Govorjenje kaksne travme doživljajo žrtve? Posilstev ne bo zaradi tega nič manj. Bo pa (še) več travem med žrtvami. Kamere se mnogim zdijo trapasta ideja. Z boljšimi na plan!

LP

vrtnyka ::

cman : jaz tocno vem, kasne travme dozivljajo zrtve, sem tudi sama bila zrtev. Pa nihce ni rekel, da bo manj posilstev, ce bomo govorili o travmah. Treba se je pa zavedati, da to obstaja. Dajati vecje kazni za to in tako naprej. :D
Recimo zelo mi je bila usec reklama : "Usaka druga zenska pada po stopnicah. Ustavimo nasilje". Za zamisliti se je nad njo ja.

Se obstajajo moski, ki si mislijo, da jim je vse dovoljeno, zato pa je toliko nasilja tu, posilstvo, pretepi in zenske, ki trpijo. :'(

Kamere ? Ne .. recimo rajsi tecaji samobrambe, zenske ( tudi jaz ) bi morale sprediveti, da je to dobro za nas, ne pa, da kot trape cakamo na moskega resitelja, ki ga ponavadi ni, recimo tudi.

Lp :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: vrtnyka ()

A. Smith ::

Ne vem, če bi to rešilo vaše težave; tečaji samoobrambe so pa ne verjamem, da si se ga udeležila. Poleg tega smo moški v povprečju fizično močnejši in če slučajno naletiš na neko "omaro", ti znanje samoobrambe ne bo pomagalo. Poleg tega nekateri zlodeji svoje žrtve omamijo...
Po moje so kamere še vedno najboljša ideja, pa ne, da bi mi bila všeč :|

Phil ::

Nikjer nisem napisal da ne veš kakšne travme doživljajo žrtve.
Niti nisem nikjer napisal, da je nekdo drug napisal da bo manj posilstev, ce bomo govorili o travmah.
Treba se je pa zavedati, da to obstaja.
Res. Se pa je treba zavedati tudi, da problem ni izključno družbeni in brez nadzora vsakega uma (ali spreminanja naših genov) tudi ni popolnoma rešljiv.
Dajati vecje kazni za to in tako naprej.
Se strinjam da so za nekatere zločine, kot recimo posilstvo kazni (močno) prenizke. Samo preveč jih pa tudi ne gre povečevati. So bili razlogi v tej temi že večkrat omenjeni.
Reklama "Vsaka peta ženska pada po stopnicah. Ustavimo nasilje" je dober predlog. Opozarja družbo na stanje, kar najbrž malo zmanjša nasilje, hkrati pa žrtvam ne vzbuja krivde, sramu...
Za tečaje samoobrambe pa se ne morem opredeliti. Kdaj mogoče pomaga, kdaj naredi zadevo še slabše. Samoobramba+močan solzilec pa je IMO dobra kombinacija.
LP

vrtnyka ::

Agent Smith sej pravim ;) Da se vedno zivim nekje med oblaki in pricakujem resitev moskega .. res se morem vzet v roke :D
Res je moski ste fizicno mocnejsi, ampak glej .. nekako se mi zdi, da zenska z obiskovanjem samoobrambe tudi malo samozavesti in zaupanja samo v sebe, da bo znala pravilno reagirat v situacini "posilstva". Ker npr .., ko moski napade zensko .. zensko pograbi panika in zacne kricati in tuliti kolikor pac zmore. Zdej spet .. odvisno je, kje se ta napad odvija, mogoce ima sreco in bo resitelj v sosednji ulici.

Meni moja stara mama vedno pravi : hodi po svetli in javni ulici. To je recimo dober nacin, saj so moznosti, da nas bo tam kdo posilil manjse. Se pa dogaja. Torej .. res je, da semk rekla, da bi morali delati na tem, da bi posiltvo ustavili, ampak se to sploh da ustaviti ? To se sprasujem sedaj v tem trenutku, ko tu pisem te besede. Zalostno je, kaksen je ta svet postal. :'(

cman wrote :
"Res. Se pa je treba zavedati tudi, da problem ni izključno družbeni in brez nadzora vsakega uma (ali spreminanja naših genov) tudi ni popolnoma rešljiv."

Res je.
Torej ni resitve ? :\

perci ::

Mene pa zanima, koliko so v poprečju posiljevalci fizično močni? Je poprečen posiljevalec fizično zelo močan ali šibak ali nekaj srednjega? Ve kdo za kako študijo?

OwcA ::

Verjetno bi veljalo razlikovati med patološkimi in "priložnostnimi" (date-rape ipd.).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Thomas ::

> Meni moja stara mama vedno pravi : hodi po svetli in javni ulici. To je recimo dober nacin, saj so moznosti, da nas bo tam kdo posilil manjse.

"Hodi po takih ki so nadzorovane z AI kamero in nikoli ne izključi mind alarma", bi bilo pa še bolje, ane?

Razlika je le v nivoju tehnologije. Ena je 100 let stara, druga še ni čisto narejena. Ena delno pomaga, druga bi pomagala skoraj 100%.

Rešuje, kar rešuje, tehnologija. Ostalo so večinoma okraski.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

vrtnyka ::

Thomas wrote :
"Hodi po takih ki so nadzorovane z AI kamero in nikoli ne izključi mind alarma", bi bilo pa še bolje, ane?

Kdo pa pravi, da bi me kamera resila? Sej vsi vemo, kako je danes z drzavnimi sluzbami :\

Seveda je ena stara tehnologija.. saj tudi moja stara mama ni vec mladostna deklica, poskusa mi vceptiti navade po katerih so se ravnali oni ;)
Kamera mogoce bi pomagala, ampak kamere so drage in ves kolko bi jih morali namestiti ? Dopovej ti drzavi, da so kamere potrebne. :D

Thomas ::

Londonskemu županu sem že dopovedal. Namestil je že okoli pol milijona kamer. (V resnici je dopovedal on meni. Ko sem bil še mlad in neumen, par lete nazaj, sem se prav tukaj na Slotechu posmehoval tem kameram. Ampak izučilo me je.)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

vrtnyka ::

Thomas wrote :

Ko sem bil še mlad in neumen, par lete nazaj, sem se prav tukaj na Slotechu posmehoval tem kameram. Ampak izučilo me je.)

Hehe ;) London je London, Slovenija je Slovenija :)

Drgac pa .. povej mal vec o tem ;) Zanima me :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: vrtnyka ()

Double_J ::

No, pa ste se le zmenili, da je treba povečat varnost.

Za tiste ženske pa, ki pravijo, da je posilstvo najhujše kar jih je doletelo v življenju, imam vzpodbudno novico. Večina do sedaj živečih ljudi ni imela takšne sreče. Da bi jo odneslo tako zlahka. Zgolj s posiltvom.

vrtnyka, a ti si pa iz pravljice? Ljubko.:)
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

vrtnyka ::

Double_J wrote :
"Za tiste ženske pa, ki pravijo, da je posilstvo najhujše kar jih je doletelo v življenju, imam vzpodbudno novico. Večina do sedaj živečih ljudi ni imela takšne sreče. Da bi jo odneslo tako zlahka. Zgolj s posiltvom."

Eh. Pa kdo je reku, da je posilstvo najhujse ? Govorimo o tem, da je posilstvo eden izmed najvecjih problemov na svetu, poleg bolezni, vojn.. :(
Vendar je naslov teme posilstvo in ta tema se je spremenila v cisto nekaj drugega in debatiramo kaj bi se dalo narediti, da bi bile zenske bolj zavarovane, saj konec koncev smo samo zenske izpostavljene posilstvu ?

Res je, veliko stvari se konca bolj tragicno. Usak dan umre usaj en clovek ? Zakaj ? Posledica druzbe, slabe samokontrole, posledica druzbenega pritiska. Nam je smrt ze res postala vsakdanja ? Sicer pa.. na nek nacin zensko s posilstvom ubijes.

Double_J wrote :
"vrtnyka, a ti si pa iz pravljice? Ljubko. :) "
Nebom komentirala sploh, skoda besed.

Lp :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: vrtnyka ()

Double_J ::

No, potem se strinjamo. Glede varnosti.

Začetni predlogi so namreč bili neke drakonske kazni. Lepo, če je zaključek, da to ni kaj dosti učinkovito.
Dve šivanki...

Double_J ::

Zaradi mene nej se kontrolira s kamerami in sateliti, ter nekim AI-jem, ki avtomatično ugotavlja prekrške, popolnoma vse. Ampak nej se posreduje samo pri resnih prekrških.

Pri srednje resnih, dobiš avtomatično položnico domov.

Pri manj resnih, se pa ne sme nič zgodit.
Dve šivanki...

vrtnyka ::

Em .. ok glup post. To je tko kot bi rekel otroku, ce ne mores pojesti skorjice pri kruhu, daj usaj sredinico, kjer je marmelada gor.
Pa ne mores ti tega deliti na vec stopenj.
Drugo je, ce ti zensko samo prestrasis ( reces BU ), drugo pa je, ce ti zensko vrzes na tla in jo poskusis posiliti ( ce ima sreco jo mimoidoci resi ), drugo pa je, ce zensko dejansko posilijo. Ce samo ustrasis ni tako hudo, pri posilstvu pa je hujse.

Kaj pa je za tebe naprimer resen prekrsk, srednji prekrsek in lahek prekrsek ? Ko govorima o teh prekrsih govorima o stopnjah posilstva al kako ?

Lp:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: vrtnyka ()

Double_J ::

Takle sistem nebi bil zgolj za posilstva, ampak za vse prekrške.

Koliko je kak prekršek hud? To verjetno piše v kazenskem zakoniku.

Sicer si domišljam da sam bolje vem, kot je tam zapisano, ampak pustimo to.:)
Dve šivanki...

vrtnyka ::

Aja, no toj pa drugo, ce govorima nasploh.

Sicer se je kazenski zakonik neki spreminjal, upam, da niso kje slucajno omilili kazni :\

Da se tolko spoznas ? Cestike, jaz pojma nimam :)

Thomas ::

Hehe ... seveda so v Sloveniji kazni omilili. Nerazumno nizke so za vse večje zadeve. Na Švedskem (po kateri se menda radi zgledujemo) grozi morilcu zunanje ministrice dosmrtna ječa. Pri nas več kot 30 let ne moreš dobiti, pa magari postaviš bombo v vrtcu.

Je pa vprašljivo, zakaj bi zapirali raubšice, recimo. Ustrelil gamsa brez dovoljenja - pa kaj? Naj plača stroške Triglavskemu narodnemu parku, pa še nekaj za štrafungo, pa mir.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

"Ja pomeni ja", redefinicija rimskega prava? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
33841941 (35758) zee

Poslanci dekriminalizirali prostitucijo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22425163 (18720) bluefish

Več podobnih tem