» »

[DivXviD] Yamada predvajalniki

[DivXviD] Yamada predvajalniki

««
«
1 / 93
»»

joze ::

Na tem mestu je bil original Jože-tov prispevek, ki sem ga nadgradil s podatki drugih članov (podtalje, jebediah, Piki64, Yanez itd...), ter mojim že narejenim FAQ za Yakumo (daljni bratranec Yamade).

Zadnja osvežitev strani 16.december 2005

Yamada 6600 FAQ


1.Kje dobim Firmware?
Uradna stran in Firmware

Neuradni Firmware
* www.my-yamada.co.uk-moraš biti registriran
* [DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare - Povezava do FW na prvi strani teme !!
* MTZ firmware
* Jae firmware

Funkcije posameznih Firmware-ov poiščite na straneh!
Podpora za P.Y.P.S. Firmware tudi na tem forumu: [DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare.

2.Kako se nadgradi Firmware?
Navodila za nadgradnjo (.pdf)

3.Kako preveriti verzijo Firmware:
1) Odprite pladenj ploščkosuka.
2) Pritisnite tipko SETUP, nato tipko < (levo), da pridete do: Preferences (oz. odgovarjajoče ime v drugih jezikih).
3) Pritisni tipke '1' '3' '6' '9' zaporedoma in verzija se bo prikazala na ekranu.

4.Kako lahko zamenjam nabor znakov in ozadje v Firmware, ter ostale "čarovnije"?
Za stare mačke nič novega, za ostale lep nazoren poljski link s slikami postopkov, ki veljajo za Yakumo DVD Master DX4: klik... Enak postopek je v veljavi za Yamado 6600.
Za morebitne p o s l e d i c e odgovarjate sami!!

5.Je kakšna omejitev z dolžino imena datotek?
Da. Datoteke ne smejo biti imenovane z več kot 40 znaki!!

6.Kako do podnapisov pri Divx/Xvid filmih?
Linki s podnapisi za filme - kliknite sem in našli boste Internetne strani, ki zbirajo podnapise za Divx /Xvid filme. Podnapisi delujejo le, če je ime filma in ime podnapisov ABSOLUTNO ISTO. npr:
Film Stoletja.avi
Film Stoletja.srt
Vsi znaki, presledki in velikosti znakov morajo biti enaka!

7.Katero vrsto podnapisov rabim?
Delajo le podnapisi katerih sinhronizacija je vezana na čas = .srt = SUB RIP format podnapisov, fancy je javil, na tej temi, da delajo tudi podnapisi .smi oz. sami.
Ne morejo (zaenkrat) delati podnapisi s končnico .sub in ostali, ki bazirajo na frame-ih.
Podnapise lahko relativno enostavno iz enega formata v drugega menjate z različnimi programi:
* DirectSub
* CenterSub
* SubtitleWorkshop

Na tem Forumu poteka podpora in debata o tem še:
[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje,
[DivXviD] CenterSUB urejevalni podnapisov - centriranje
in [DivXviD] Subtitle Workshop urejevalnik podnapisov.

8.Imam podnapise, ki delajo, vendar zaostajajo / prehitevajo. Zakaj?
Podnapisi imajo še sledeč problem: filmi tečejo v različnih FPS (Frames Per Second) - št. slik na sekundo in sicer najbolj pogosto:
23,976,
25 in
29.
V primeru prehitevajočih oz zaostajajočimi podnapisi zadeva ni sinhronizirana, beri: podnapisi tečejo na hitrejšem ali počasnejšem taktu.
Včasih imajo podnapisi tudi konstanten zamik, recimo 19s... Sinhronizacijo glede na FPS, konstantni zamik, maksimalna dolžina vrstice (glej več o tem malce spodaj) in še marsikaj durgega lahko naredite z zgoraj omenjenimi programi: DirectSub, Subtitle Workshop...

9.Zakaj v podnapisih ni šumnikov š,č in ž?
Ker niste ploščkosuka nadgradili z ustreznim Firmware-om. Glej zgoraj: Kje dobim FW.

10.Kako zapečem večjezične podnapise?
Večjezične podnapise se doda, na sledeč način:
Film Stoletja.avi
Film Stoletja.srt - tem imenom zapečeš slovenske podnapise
Film Stoletja.en.srt (kratica 'en' ploščkosuku da na znanje, da so to angleški podnapisi)
Film Stoletja.fr.srt ( - " - 'fr' - " - francoski podnapisi)
Film Stoletja.hr.srt ( - " - 'hr' - " - hrvaški podnapisi)
Film Stoletja.it.srt ( - " - 'it' - " - italijanski podnapisi)
Film Stoletja.de.srt ( - " - 'deu' - " - nemški podnapisi)
...
Obstajajo še ostale kratice, za druge jezike. Kratice za slovenski jezik, še nisem našel. Očitno nas tudi pri Mediateku še niso našli.>:D
Ob zagonu filma, se avtomatično naložijo podnapisi brez oznake jezika (v zgornjem primeru Film Stoletja, bi bili to slovenski podnapisi). V primeru, da zapečete recimo hrvaške in angleške podnapise, s kraticami navedenimi zgoraj, se avtomatično zaženejo angleški.
S tipko SUBTITLE potem izbirate med njimi.

11.Koliko hkratnih podnapisov imam lahko za en film?
Za enkrat jih omogoča le 5.

12.Zakaj mi podnapisi čez čas izginejo?
Kombinacija Xvid in AC3 žal povzroči, da podnapisi izginejo po cca. 10min, več o tem: [divXvid] Podnapisi izginejo na komponenti. Najefikasnejša rešitev je prekodiranje AC3 zvoka v MP3.
Rešitev je našel tudi podtalje: "Uporabi se AVI-Mux GUI, odstrani se "use Open DML output" ter shrani."

13.Zakaj mi del podnapisov izgine z ekrana?
Ker je število znakov v vrstici omejeno. podtalje vam svetuje 38 znakov na vrstico, ker je:
max. št. znakov v vrstici = 44
min. št. znakov v vrstici = 34
max št. znakov v 2 vrstah = 60
max št. znakov v 3 vrstah = 88
S tem, da je dolžina vrstice odvisna od širine posamezih črk. Max. 44 znakov je doseženo s čkrmi: iiiiiiiii... & min.34 s črkami: oooooo.
*Ta podatek velja za Yakumo / Bellagio / Yamada originalen FW. Ne nujno tudi za lokalizirane FW s povečanimi znaki.

14.Naredil sem vse zapisano, a mi podnapisi še vedno izginjajo?!
Podnapisi so delo različnih garažnih prevajalcev, ki poleg očitnih in ušesa bolečih slovničnih, vsebujejo tudi tehnične napake. Tako vam SubtitleWorkshop (Tools - Information and errors - Information and errors) javi različne tipe napak: overlaping with previous subtitle - dva ali več podnapisov se časovno pokriva, OCR error - uporabljen je znak, ki lahko zmoti predvajanje podnapisov, too long duration, too short duration... Program sam jih po klliku na Fix errors večino popravi, druge je potrebno odstraniti ročno.

15.Kako lahko centriram podnapise?
NAJBOLJŠA REŠITEV: naložite ustrezen Firmware, ki to omogoča.

STARA REŠITEV: Pri starejših Firmware-ih, lahko pa to storite z dvema različnima programoma:
CenterSub - izpod peresa piki64 Bellagio AD-2020... dvojček DX4, podpora na [DivXviD] CenterSUB urejevalni podnapisov - centriranje
+ nova verzija programa CenterSub:
Zaradi različnih fontov v Firmware je dodan izbor "Vašega FW" in nato program glede na Vaš FW pretvori podnapise. Podpora vsem FW skupine PYPS.
in DirectSub - izpod peresa podtalje Yamado 6600, podpora na [DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje

16.Ukazi daljinskega upravljalnika se mešajo z drugimi napravami...?
Konflikti z različnimi daljinci so znani za različne Mtk1389 ploščkosuke, kot tudi za druge A/V naprave. FW to zadevo lahko reši... tako Yamada ob vsakem FW oznani, da so odpravljena določena prepletanja IR daljinskih ukazov... a vedno še kakšna ostanejo;((. Hec je v tem, da očitno ni standarda na tem področju... tako je lahko STOP na Yamadi isto kot "znižaj glasnost" na TV-ju... itd. To je težko predvideti in zunaj je ogromno različnih naprav.
To je izredno moteča napaka zato priporočam vsem, ki nameravajo kupiti ploščkosuk z MTk 1389 rezinico (chip) oz. za kakršnokoli novo A/V napravo:
- da gredo s svojimi daljinci do trgovine in preverijo ali nova željena napravica na te daljince / ukaze trza
- ali si sposodijo IR daljinec nove željene naprave in preverijo na domačih napravah.

REŠITVE ZA TISTE, KI ŽE MORAJO ŽIVETI S KONFLIKTNIMI DALJINCI:
Začasna rešitev: ploščkosuk postaviš stran od ostalih naprav, tako, da se signal od drugih naprav ne bo mešal z Yakumo IR sprejemnikom.
DIY* Hardware rešitev: na sprednji maski dodaš material, ki ne prepušča IR signale in tako pomagaš bolj usmeriti sprejemnik IR signalov.
Podobnega postopka se je lotil Pikl64 na Gericom Bellagi AD2020 z obratnim namenom: povečati senzibilnost IR sprejemnika. Pri Bellagiu je namreč sprejemnik nekoliko pomaknjen navznoter v napravo, kar posledično pomeni bolj natančno usmerjanje daljinca. Postopek bo objavljen na Internetni strani, takoj ko bom imel časa narediti jo do konca.
* DIY - Do It Yourself

17.Kako predvajaš, oz. izbiraš skladbe v MP3 formatu?
Dokler so vse skladbe v ROOT directory-u oz. na tlačenki /natlačenki ni map, je predvajanje enostavno. LCD ekran prikazuje zaporedno številko predvajane skladbe, ki so razvršečen po abecedi. Tako je moč predvajati MP3 skladbe tudi brez vklopljenega televizorja. Več o tem si poglej v sledečem testu PLUSI / MINUSI.

18.Kolikokrat lahko nadgradim Firmware?
Flash spomini imajo končno število zapisov, cca 1000x. Se pravi, če ste bolj omahljive sorte in boste vsak dan po 3x zamenjali FW, vam bo le ta odpovedal poslušost po 2 letih in 9 mesecih. :)

Tudi po naložitvi neoriginalnega firmwara, lahko ponovno naložite originalni firmware!

19.Moj ploščkosuk med predvajanjem ropota, je to normalno?
Ne ni. Ostali uporabniki nismo bolj tolerantni (beri gluhi). Zamenjaj ploščkosuk.

20. Program za pripravo filmov - MPEG Modifier
Ker model 6600 ne podpira packed bitstream-a, preverite vse filme z tem programom. V primeru packed bitstreama, prekodirajte film.

21. Moj sistem 5.1 zvočnikov ne deluje!?
Najprej preverite, če ima film 5.1 zvok, drugače podrobno preberite navodila! ;)

22. Lahko na DVD posnamem več DivX-ov in jih nato gledam na predvajalniku?
Da.

23. Ne predvaja mi WMV datotek?!
WMV = Windows Media Video. Za podporo temu formatu bi bilo treba Microsoftu plačati, kar pa niso storili. Prekodirajte film v drug format.

24. MpegModifier mi ne deluje!?
Potrebujete .NET Framework

25. Ali je Yamada regijsko odklenjena?
Yamada 6600 je regijsko odklenjena, po poročanju drugih pa naj bi delovali tudi RCE DVDji.
Yamada 6700 po zadnjih informacijah ni regijsko odklenjena, se pa da vsakič v nastavitvah izbrati željeno regijo.

26. Katere medije predvaja Yamada?
Yamada predvaja CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM, DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW.
Če imate probleme z branjem medijev, izberite kakovostnejše nosilce in snemajte pri nižjih hitrostih.

27. Katere resoulucije so podprte.
Maksimalna resolucija je 720x576.

28. Kater končnice so podprte?
MP1, MP2, MP3, JPG, JPEG, JPE, MLP, WMA, MPG, MPE, MPEG, M1V, M2V, DAT, VOB, DSD, CDA, AVi, VID, DIVX, DST

YAMADA 6700 zgoraj navedeno + .OGG, .OGM

29. Kako onemogočim macrovision zaščito?
Macrovision začšita je vgrajena v sam MTK1389 čip in trenutno ni nobene možnosti, da bi to zaščito odpravili.

30. Zakaj je slika nekoliko zoom-irana oz. odrezana na TV zaslonu?
Ta "lastnost" se imenuje overscan (uporabit google) in je prisotna na vseh TV aparatih.

31. Language code - jezikovna koda
Z jezikovno kodo lahko nastavite privzete nastavitve za podnapise in menije pri predvajanju DVDjev. Jezikovno kodo spremenite v nastavitvah.
Za Slovenijo je koda 8376.


YAMADA 6700


Trenutno podtalje priporoča nakup Yamada 6700, predvsem zato, ker ima manj težav s predvajanje določenih (packed bitstream) filmov, ter podpora OGG in OGM. Tudi Firmware so že lepo dodelali, tako da je ta ploščkosuk nedvomno BEST BUY tudi po mojem okusu (Stepni Volk).

1.Kje dobim Firmware?
Uradna stran in Firmware

Neuradni Firmware
* www.my-yamada.co.uk-moraš biti registriran
* P.Y.P.S firmware
* MTZ firmware
* Jae firmware
* NewAge mode by Mirkuma

Večina zadev, ki veljajo za 6600 veljajo tudi za 6700. V nadaljevanju bom navedel samo še posebnosti oz. tistega, kar nismo obdelali pri prejšnjem modelu.

2 Kako odkleniti ploščkoduk na REGION FREE?
Rešitev je prispeval Samoyed: kadar ploščkosuk noče brati nekaterih DVDjev, ter vztrajno piše "Wrong region" storite naslednje:
- odprite pladenj predvajalnika
- na daljincu pritisnite SETUP in se pomaknite ne meni "PREFERENCES" oz. nastavitve
- vtipkajte na daljincu zaporedoma 1, 3, 7, 9
- s tipkami gor/dol spreminjajte znak na desni tako dolgo dokler se ne pojavi 0 (ničla)
- pritisnite na daljincu tipko PLAY za potrditev ter nato tipko SETUP za izhod

Test


rpalcic je prišel do ugotovitev: po testiranjih s podnapisi sem pri Yamadi 6700 (z JAE FW upgrade-om) prišel do naslednjih ugotovitev:
- kar sem prej bral na faq od Yakumo (in Yamada 6600 zgoraj) deluje tudi na Yamadi ,
- predvaja samo dve vrsti podnapisov: .sub in .srt, od tega največ 3 različne, čeprav javi da jih je na CD-ju recimo 5,
- ni dobro mešat srt in sub podnapise, pri menjavi med njimi mi je nekajkrat zmrznil, da je pomagal samo izklop -> PRIPOROČAM zgolj .sub ali samo .srt
- pri preklapljanju podnapisov javi samo vrstno številko podnapisa (ne jezika) - torej ne prepozna (glej vprašanje št.10 pri Yamada6600 zgoraj), da pomeni recimo en pomeni english
- ni možno kroženje po podnapisih (ko prideš do tretjega, ta tudi ostane, dokler ne ponovno zaženeš film, ko lahko spet greš po vrsti do željenega podnapisa)
- sub podnapisi so mi prehitevali (na PC-ju ne), srt pa itak ne morejo. (komentar SV: na določenih FW .sub podnapisi delajo samo pri "taktu" 25fps, se pravi če ima film enak fps bo vse v redu, drugač bo prehitevalo oz, zaostajalo... drug tak problem je. če je film NTSC fps24 in podnapis PAL 25fps oz. obratno)

Še rezultati Testnega CD-ja:

Resolucija
480x204 -> ok
496x208 -> ok
512x220 -> ok
528x220 -> ok
544x236 -> ok
560x236 -> ok
576x248 -> ok
592x248 -> ok
608x260 -> ok
624x260 -> ok
640x272 -> ok
656x276 -> ok
672x288 -> ok
688x288 -> ok
704x296 -> ok
720x308 -> ok

DivX3
fast3k-DivXTon -> slika ok/ Ton ok
fast3k -> slika ok / Ton ok
fast6k -> slika ok/ Ton ok
low3k-DivXTon -> slika ok/ Ton ok
low3k -> slika ok / Ton ok
low6k-320 -> slika ok / Ton ok
low15k -> slika ok (zatika se s CD-R) / Ton ok (zatika se s CD-R)

DivX5
1k-bf -> slika ok / Ton ok
1k-gmc -> slika ok / Ton ok
1k-qpel -> slika ok / Ton ok
2pass15k -> slika ok / Ton ok
2pass3k -> slika ok / Ton ok
6k-320 -> slika se zatika/ Ton se zatika
6k-gmc-bf-320 -> slika se zatika / Ton se zatika

JPG
1000 -> ok
1500 -> ok
2000 -> ok
4000 -> ok

Glasba
Test.ac3 ->ne pokaže
Test.ogg ->ok
Test.wma -> ok
Test-CBR-128.mp3 -> ok
Test-CBR-320.mp3 -> ok
Test-VBR.mp3 -> ok

Muxing
avimux+ac3 -> ok
avimux+cbr -> ok (bolj glasen audio)
avimux+vbr -> ok (bolj glasen audio)
nandub+ac3 -> ok
nandub+cbr -> ok (bolj glasen audio)
nandub+vbr -> ok (bolj glasen audio)
vdub+ac3 -> ok
vdub+cbr -> ok (bolj glasen audio)
vdub+vbr -> ok (bolj glasen audio)

Zvok
1xAC3-448 -> ok
1xCBR-MP3 -> ok (bolj glasen audio)
1xVBR+1xAC3 -> ok
1xVBR-MP3 -> ok (bolj glasen audio)
2xAC3-448 -> ok
2xCBR-MP3 -> ok (bolj glasen audio)
2xVBR-MP3 -> ok (bolj glasen audio)

XviD
1k-bf -> slika ok / Ton ok
1k-gmc -> slika se zatika (prehiteva) /Ton ok
1k-qpel -> slika ok / Ton ok
2pas15k -> slika ok / Ton ok
2pass3k -> slika ok / Ton ok
6k-320 -> slika ok / Ton ok
6k-gmc-bf-320 -> slika se zatika (prehiteva) /Ton ok

kurilko ::

Samo eno vprašanje! Kaj novi firmware se lahko brez problema naloži?Podpira več formatov podnapisov in šumnike?

spitavc ::

Meni dela brez težav, je pa res, da nisem še veliko testiral.Podpira srt podnapise in šumnike.

joze ::

Ja brez panike ga lahko naložiš, prejšnja verzija je imela težave z berljivostjo cd-jev, zdaj pa so to popravili in dela odlično.Mene malo moti le omejitev števila znakov v vrsti podnapisa.

MATiCEK ::

Mene pa zanima kak je z velikostjo podnapisov pri Yamadi 6600 ... sem slišal, da so zelo male črke "komaj vidne" ??? Kaj je res to, kakšna velikost črk je v resnici ??

spitavc ::

Meni se zdijo kar lepo berljivi, mogoče so malo manjši kot na tv-ju ampak meni niso premajhni.Bolj moti omejitev dolžine podnapisa, tako, da par črk kar zmanjka, če je vrstica predolga.

danielka84 ::

zakaj ima ta yamada eno ali dve veliki napaki:| namrec ne zapomni si glasnosti ki si ji nastavis?! a lahko se kdo potrdi to, ali se samo meni dogaja. Vedno ko prizgem player je glasnost na max (20)?!
Pa se ena stvar - posnel sem si dvdje in dodal podnapise... Sedaj mi pa na yamadi ne predvaja podnapisov, kot da bi bili prozorni... tam izberem subtitle pa pise "croatian" podnapisov pa nikjer? nebi bilo cudno ce nebi delalo na vseh dvd predvajalnikih, vendar na elti dvd playerju ter daewoo divx playerju normalno pokaze podnapise...

drugace kar se tice mpeg4 predvajanja deluje vse brez problema, podnapisi pa morajo biti v subrip formatu (*.srt)! Do sedaj sem ze vtaknil not 100 razlicnih filmov pa predvaja prav vse brez problemov. Film ki ima AC3 zvok, Xvid video ter srt podnapis deluje 'like a charm..' tak da nevem kaksne probleme so imeli eni z izginjanjem podnapisov, pravtako podnapisi ostanejo ce previjas nazaj/naprej. Podnapisi so fajn berljivi.. se mi zdi da je velikost pisave tam nekje 20pt in so na sivo-prozorni podlagi. Moti me edino to da vcasih ce so podnapisi predolgi da zmanjka par crk zadnje besede, a to ni tako opazno.

Se nekaj... zakaj ni nikjer opcije za nastavitev basov, lahko ga samo vklopis/izklopis - npr elta poceni dvd player za 15k ima nastavitve za bas boost pa se nekaj za bas... ta player pa nima!?

kaksna resitev?

gpavlo ::

LP!

Mene pa zanima, če je kakšna stran s samo *.srt podnapisi, namreč Yamada dvx-6600 drugih ne podpira.

Kdaj bo pa novi firmware, ki bo podpiral vse podnapise?

HVALA!!!

joze ::

Mislim da kaj dosti več kot podnapise srt niti ne bodo podprli, mogoče še .sub, je pa dokaj enostavno pretvoriti .sub v .srt.

mared ::

Ripper:
Izgleda da tvoj primer jakosti zvoka osamljen, kajti tudi sam imam točno iste probleme.Ampak dobr, moram priznat da ni tako hudo moteče.

Jinxy ::

Tudi jest imam eno manjšo težavo z zvokom na DVX-6600.

Yamado imam po COAX digitalni povezavi priklopljeno na DD/DTS receiver. Med filmi, prav tako pa med predvajanjem mp3-jev, zvok na vsakih 10 min za kakšno sekundo izgine, nato pa normalno špila naprej...Nisem pa še probal, če je problem tudi na optični in analogni povezavi.

Imate tudi ostali ta problem?


Drugače sem pa z Yamado kr zadovoljen, samo še podnapise naj zrihtajo, da bojo poravnani na center in da ne bo več neumne omejitve na 43 znakov!

spitavc ::

Ali kdo ve, če se da predvajat divx film, ki je posnet na istem dvdju kot dvd film, ker avtomatsko zažene dvd film in sploh ne pride do menija, da bi izbral divx.

CaqKa ::

meni ni uspelo..
to konkretno leti na jokerjev dvd na katerem je bil tudi oni kungfu fuzbal.

PhotoBlaz ::

Mene pa zanima kako bo povezal tole Yamado ki jo dobis v kompletu z zvocniki(5.1) se s TV-jem(ki ima 1x scart in en AV vhod + izhod za slusalke) in Videorekorderjem, ki ima 2x scart(mislim da samo vhod).

Zdaj imam video preko antenskega kabla zvezan na TV, to bo najbrs ostalo,.....zanima me predvsem AUDIO povezava, tako, da bi lahko gledal tudi TV in Video in bi bili vsi zvocniki vkljuceni(ceprav brez prvega surrounda).
Thnx!

BTW, a ta model Yamade bere DVD-RW?

U sej res pa se neki me zanima: A ce zvok v DVD-ju ali DivX.-u in ostalih filmih ni kodiran v 5.1 potem ne igrajo vsi zvocniki? Ali sam pac predvaja lahko tudi mono na vseh 6 zvocnikov? Se pravi ce mam z mp3-jem stisnem stereo zvok bo igralo samo iz dveh zvocnikov? No ce bi loh to en mal stestiral bi blo fino, ker se ju3 odpravljam nabavit to stvar pa bi rad vedel kako je s tem zvokom.

Zgodovina sprememb…

danielka84 ::

Tudi sam sem studiral kako bi zvezal vse skupaj in enostavno ne gre, saj imajo tile zvocniki ki so zraven samo 5.1 vhod in nicesar drugega, mislim, lahko bi dali se vsaj en stereo vhod poleg tega;(( Lahko pa zadevo preklapljas, torej iztaknes vse kable od dvd playerja in vtaknes kabl ki ga pripeljes iz tvja(audio-out) prek scart prikljucka.... samo to je brezveze ker pac moras zadaj zmerja preklapljat kable... kaj mores so pac tile zvocniki za 8ksit malce(bolj) slabi glede tega, ampak spilajo se dokaj zadovoljivo... No js sem obupal glede tega in si mislim omislit tole zadevo Klik.. , ki sploh ni predraga in ima dokaj zadovoljivo moc 75W RMS (35w woofer + 5x8w sateliti)

Vsi zvocniki spilajo le ce je zvok v dolby digital(ac3) ali DTS formatu...
Torej ce bos spilal gor mp3 komad ki je stereo spilata samo sprednja dva satelita in woofer.
Mono pa menda pravtako spila na oba sprednja dva + woofer, vendar se sprednja dva pac ne razlikujeta...

lp

PhotoBlaz ::

hehe, pol bo pa treba domace DV posnetke v 5.1 zvok kodirat...nooo, upam da gre tud to ;)

THNX

LexLuthor ::

Še vedno tema zvok:

Kaj se zgodi, če imam iz playerja zvok zvezan na zvočnike prek 5.1 vhoda, na isti zvočni sistem pa imam priklopljen še TV in sicer prek stereo vhoda. Player in tv imam povezan s scartom. Torej, ko gledam dvd-je, zvok prihaja v zvočni sistem prek dveh vhodov: 5.1 iz DivX playerja in stereo s televizorja. Ima lahko to kakšne kvarne posledice?

danielka84 ::

kako ti pa lahko hkrati prideta dva signala na zvocni sistem, saj izberes kaj bos imel - 5.1 ali stereo, kajne? in ce ti nekaj izberes, potem nima veze kaj mas se kje priklopljeno ...

kaksen ojacevalec, zvocnike pa imas to?

spitavc ::

Vse je odvisno od zvočnega sistema.Načeloma bi po moje moralo delovati, če le imaš zvočnike, ki to podpirajo.Tele, ki jih dobiš zraven yamade gotovo ne boš usposobil za tako delovanje.Sam pa imam Elta zvočnike, pri katerih si tako povezavo predstavljam.Je pa vsekakor lažje, če ima predvajalnik avdio vhod, ampak yamada ga žal nima.

PhotoBlaz ::

mene pa neki zanima,....zakaj se mi z Xvid-om zakodiran film zacne kmalu po zacetku playanja nekak zatikat, prav tako zvok.
Ma se kdo te probleme, in kako jih odpravit razen tako da prekodiram v DivX ;)? FW mam pa zadnjo verzijo.
Thnx

joze ::

Tole je baje izjavil nekdo iz yamade:

quote:

I cannot say how long it takes until our engineers have finished their work on subtitles. Anyway i could release a firmware that did change 2 things(Rewinding Bug and AV-Switching Signal has been changed)but it doesn't make sense if we get a new firmware within a few days.
Concerning OGG support it's in final testing of MTK engineers(We don't develope the OGG feature it's the chipset manufacturer) Until they have finished this i cannot say anything about release date and what exactly has been changed.

&
quote:

Engineers are working on the subtitle issue.(At the moment the lenght of a line is limited as more characters cannot be displayed on a TV.
It's maximum is 37 characters.
Last firmware we updated silently on 21st of June.
I got a newer firmware but i will wait until the final changes have been made.(As this is not working perfectly i won't release it) If someone complains about firmware release is slow they should take a look at other devices using the same chipset, there is no newer version available and no other device using the same chipset did have more features, most of them are using older firmware then we have.
So please be patient and let us work.
(Please don't forget that not all issues can be solved by us, it's mostly the features the chipset of the player has and therefore the chipset manufacturer has to make the changes.)

Vsekakor zelo vzpodbudno, predvsem zato, ker je že popravljen AV hrošč in ker bodo popravili omejitev dolžine podnapisov.

PhotoBlaz ::

2 vprasanji:

1. Je normalno, da mi predvaja podnapise zelo visoko na ekranu, al je to samo zaradi tega ker sem predvajal DivX v wideScreen formatu?
2. Imate vi tudi probleme s previjanjem DivX-ov,....da vam izginejo podnapisi?

joze ::

Če imaš widescreen so podnapisi dokaj visoko.
Meni ne kaže podnapisov med previjanjem, ko pa spet dam na normalno hitrost se spet pojavijo.
To se mi ne zdi moteče.

PhotoBlaz ::

Se nekaj glede tega playerja, a predvaja tudi WMV ?
Thnx

Caligula ::

Da se jaz podobno vprasam.

A predvaja kak player WMV format?

joze ::

Ne podpira, ker je treba plačati licenco microsoftu, za kar pa baje yamada nima denarja, ker je zelo drago.

Jago ::

Saj pa yamada sploh ne dela playerov, nego prodaja tuje izdelke pod svojim imenom.

joze ::

No seveda imaš prav, kdorkoli pač bi moral plačati licenco, tega ni storil oziroma se mu je najbrž zdelo, da se mu to ne splača in najbrž se mu res ne.

Caligula ::

Ma malo dvomim, da je stvgar samo v licencnini, ker Microsoft bi kr rad uveljavil svoj standard sploh pa veste, da majo strategijo najprej se fajn razsirit nekje pol pa gnojit in ne ze na zacetku.

Vesoljc ::

tale zadevca nima nobenih audio vhodov? da bi recimo pc 5.1 zvok preusmeril na speakerje? aja, gre za tale komplet.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vesoljc ()

joze ::

Avdio vhodov res nima in to je lahko za nekoga velika pomanjkljivost.

jmav ::

Na straneh podnapisov sem opazil pripravljene podnapise prav za zgoraj omenjeni predvajalnik.
Vendar imajo ti podnapisi vse šumnike spremenjene iz ČŠŽ v CSZ.

Odločil sem se, da na hitro opišem postopek nadgradnje biosa, ki podpira slovenske podnapise (šumnike) in pripravo podnapisov zanj.
Vsi, ki pripravljate podnapise vas naprošam, da začnete uporabljati aplikacijo Subtitle Workshop (Trenutna verzija je 2.51) dobite jo na strani http://www.urusoft.net.
Aplikacija je več kot samo super, omogoča pretvarjanje med različnimi formati , urejanje z vzporednim predvajanjem filma, sinhronizacijo, korekcijo napak (če je predolg podnapis - če se čas ne ujema...) in podpira slovenski grafičen vmesnik.

Priprava podnapisa za DIVX predvajalnik YAMADA DVX-6600
Ko podnapis uredite ga shranite z File -> Save As -> dvojni klik miške na SubRip ikono -> vpišete ime datoteke točno tako kot je ime datoteki filma, le da je končnica .srt. Se pravi v mapi nam potem ostaneta le xxx.srt in xxx.avi.
Opozorilo! v vrstici preden se začne podnapis ne sme biti kakšnih drugih čudnih znakov.

Nadgradnja biosa za DIVX predvajalnik YAMADA DVX-6600
Na strani http://www.yamada.de/FWupdate/FWsearch.... izberemo predvajalnik in pritisnemo tipko search. Pod UK zastavico kliknemo download firmware (trenutni se nahaja na http://www.yamada.de/ftp/6600v3.zip), raztegnemo datoteko 6600.iso. V nerotu izberemo: Recorder -> Burn Image -> izberemo datoteko -> kljukica finalize CD -> Write metod: Disk at once -> Zapiši CD. Po možnosti uporabi RW medij, da ploščka ne zavržeš. Zapečen plošček vstaviš v predvajalnik in z tipko Play potrdiš zapis. NE UGAŠAJ PREDVAJALNIKA MED NADGRADNJO - TRAJA TUDI 10 MINUT !!!!
Po nadgradnji ne vstavi medija -> pritisni tipko Setup -> pojdi čisto desno (preference) in v podmeniju Mpeg4 Subtitle izberi East - Europe.

Zaključek
Na splošno - če predvajalnik ne podpira šumnikov (po vsej verjetnosti za predvajalnike pripravijo nov firmware) ne naredimo rešitev s tem da preprosto pretvorimo ČŠŽ v CSZ ampak ji pustimo, saj ko je enkrat medij zapečen ne moremo več popravljati vsebine.
Sem pa vesel, če nekdo že pripravi podnapis za player in to opiše v opombe.

LP Jure Mav

Haby ::

Ima kdo tale sistem? Imam namrec probleme z zvocniki saj mi center cvili zadnji desni pa hresci. Nimam vec idej kaj narediti, zvok pa je zlo motec, saj namrec tudi pri majhni glasnosti cvili.
LP Svinja se valja v blatu in je srečna, če bi vedela, da je svinja ne bi bila srečna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Haby ()

bmen ::

Haby - poglej če so zvočniki dobro pritrjeni v ohišjih in ali so vse žice nalotane tako kot je treba.

Brat je na centru moral pritrditi zvočnik, saj je bil površno vgrajen.

Lep pozdrav
bmen
... B ...

SoKe ::

LP

jaz sem si tudi nabavil yamado dvx 6600...danes sem sprobal pa sem zelo zadovoljen, za ta denar boljse ne mores dobiti.
imam pa tudi nekaj vprasanj...gledal sem divx, pa mi delata samo sprednja dva zvocnika in pa woofer ali je to zaradi tega, ker je zvok v divx film mp3?
nato sem pa probal z dvd filmom in zgodba se ponavlja, delata samo ta dva zvocniki...ali je treba kje nastaviti za dolby zvok?? mislim da sem priklopil dobro, saj pa so tak samo trije kabli, dosti se nisem mogel zmotiti :)) Razmislal sem ze tudi, ce je kaj narobe z zvocniki, samo ko vklopim woofer se slisi da brnijo malo...tak da elektrika je not...
aja..pa se eno vprasanje imam, nevem tocno keri firmware imam, mislil pa da je najnovejsi, kajti sumnike mi podpira, ampak malo me pa moti, da so podnapisi levo poravnani, je mozno kak centrirati podnapise ali pa je to pac tak kot je?
prosim ce mi lahko kdo pomaga, pa hvala!!

SoKe

joze ::

Glede zvoka poizkusi v nastavitvah kaj spremeniti, fw je zadnji ta do katerega je link na začetku te teme, podnapisi pa so poravnani levo in tega zaenkrat ni mogoče spremeniti.

Haby ::

Se neki sem ugotovil. Uzgem v meniju na DVDju DTS in potem v filmu nimam zvoka. Kdo ve kaj je narobe?
LP Svinja se valja v blatu in je srečna, če bi vedela, da je svinja ne bi bila srečna.

SoKe ::

saj pa sem probal v nastavitvah, pa ni nobene razlike, se zmera delata samo dva zvocnika.
mi lahko pomagas kaj bolj konkretno je treba biti nastavljeno v nastavitvah..

ajd pa LP

mumbo ::

Soke jaz imam isti problem kot ti! Zvok špila samo iz levega in desnega zvočnika (sprednjih). Drugi samo nekaj malega šumijo. To sem probal s filmom kodiranim v XVID AC3. DVDja nisem izprobal, razen Jokerjeve Natlačenke. Ali je kater spot ali napovednik kodiran v 5.1 ??

Zdej se grem malo igrat z nastavitvah yamade. Če rata, ko rata sporočim!

joze ::

Jaz nimam zvočnikov priklopljenih zato ti ne znam pomagat bolj konkretno, poizkusi s kakšnim dvd filmom, ki ima 5.1 zvok.

CaqKa ::

Se neki sem ugotovil. Uzgem v meniju na DVDju DTS in potem v filmu nimam zvoka. Kdo ve kaj je narobe?

zaradi tega ker očitno nima dekoderja ki bi znal odkodirat dts zvok.. očitno samo dolby digital. vsaj pri večini playerjev je tak da znajo DD odkodirat DTS pa samo pošiljat po digitalnem izhodu naprej.. (torej spet rabiš nekaj z digitalnim vhodom kar je zmožno odkodirat dts)

Haby ::

Tukaj pise da naj bi imel DTS dekoder pa tudi na playerju je narisan DTS logo...
LP Svinja se valja v blatu in je srečna, če bi vedela, da je svinja ne bi bila srečna.

CaqKa ::

moj player ima tudi logo dts...



.... pod katerim piše "digital out" (upam da si znaš to poslovenit)


http://www.umax.co.uk/WebNew_UK/Product...

na uradni umaxovi strani nič ne piše da je dts dekoder vključen..
to kaj pa ti neukim trgovcem verjameš je pa druga stvar.

cimzar ::

imam pa tudi nekaj vprasanj...gledal sem divx, pa mi delata samo sprednja dva zvocnika in pa woofer ali je to zaradi tega, ker je zvok v divx film mp3?


Prav si ugotovil, zvok ki je zravn filma je v mp3 formatu. To pa pomeni da ti podpira samo sprednja dva zvocnika (SL in SD ter vufer).
Da ti bo 5.1 zvok delal mors imet film tko posnet najbol AC3.
Aja preveri pa s tem programom G spot

joze ::

Izšel je nov firmware, ki pa popravi le težavo s scart priključkom in baje nič drugega.Spet je izšel potiho, in ga sploh niso najavili, snamete ga pa lahko z linka na vrhu teme, ker se fajl še imenuje beta3, šele ko odpakirate je noter beta4.

cd ::

Kaj naj naredim če mi nekaj črk kar zbriše oziroma mi jih sploh ne prikaže?
In to se mi naredi kar nekajkrat .Recimo napiše mi samo pol besede.Ali je preveč črk v vrsti? Koliko je omejitev?
Ker nekje recimo je več kot 25 črk v vrsti in jih predvaja.Recimo pri drugem filmu mi pokaže več črk v vrsti kot pa pri tem ki mi jih ne.Kdo mogoče ve kaj naresti?


lp cd.

joze ::

Omejitev je za eno vrstico in potem še za obe skupaj.Torej v eni vrstici jih je lahko največ 35, v obeh skupaj pa 60.Številke so približne, ker točnih ne vem.
V novem firmwareu je tudi popravljena težava pri kateri je daljinec mešal frekvence drugih naprav.

cd ::

Jože: bom probal.

tnx lp cd

perop ::

Hello!

Prosim, če mi lahko kdo pove kje v pomurju ali do Maribora se lahko kupi Yamada 6600, ker namreč nikjer nisem zasledil kje ga lahko kupim.

Hvala in LP

cd ::

Sedaj sem ugotovil da je preveč črk oz znakov.Vendar točnega števila ne morem dobizi ker ponekod ko mi podnapisi delajo in sicer pri drugih filmih opažam da jih je več v vrsti kot pri tem ki ne dela.

No vglavnem vsak podnapis ne bom moral preverjati na uč tko da me zanima a je kakšen program ki bi sam uredil število znakov oz črk da ne bi potem imel problema z yamado ki jih ne bi prebrala.
Večino podnapisov imam v SRT obliki za pomoč.

upam na odgovor.

lp cd
««
«
1 / 93
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724283 (8897) bizi72
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870572 (18391) koks2005
»

Yamada 6800 X PLUS

Oddelek: Zvok in slika
424976 (3067) pingec
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525800 (13135) podtalje

Yamada 6700

Oddelek: Kaj kupiti
302179 (1805) Stepni Volk

Več podobnih tem