» »

[DivXviD] Yamada predvajalniki

[DivXviD] Yamada predvajalniki

««
65 / 93
»»

dj_misko ::

Samo kaj so mislili da niso dali stand by gumba na daljincu;(( HALO!A naj zdaj vedno ko hočem ugasnit yamado vstanem in fizicno izklopim??Zelo sem razočaran!!
Ne a si ti!

amon247 ::

(Pozor! Sem v teh stvareh total beginner!) Kupil 6800 včeraj.

Moja prva tehnična low-cost komponenta zato verjetno malo razočaran nad izdelavo, designom, itd... Proti (bivšemu) dvd predvajalniku zelo glasen. Pomoje brez nadgradje (in razvoja) boljšega FW-ja zaenkrat omejeno uporaben za tiste, ki rabijo SLO podnapise, velikost itd. (nekaj sem bral na forumu). O gumbu za izklop je že povedano...

Vprašanja:

Kar sem preizkusil deluje vendar ne duha ne sluha o kakšni SLO ne v sistemu ne v podn. Ko sem zapekel CD sem pač v notepadu na koncu zbrisal da so slovenski in napisal english. Seveda nobenih šumnikov. A se to naredi kako drugače??? Prosim za nasvet :)

A se da v tak player dat DVD z več, recimo, avi fajli in jih predvajat. To mi tukaj namreč ni uspelo...:\

Mikka, ali kdo drug, a se lahko tukaj al pa privat objavi (al pa če mi kdo pošlje na mail) (vsaj:) ) FW od JAE. Tam ga ne najdem...:(

Zaključek: verjetno čist normalen (še kakšen dan preizkušanja) 13k predvajalnik, ki pa seveda krvavo potrebuje kakšno dobro FW nadgradnjo.

Še enkrat JAE FW, prosim...

amon247@NO_SPAMhotmail.com

GaS ::

Jaz res ne vem koga kurca imajo tam zaposlenega da jim programira bios za te predvajalnike..Ne recem en model da pride ven z bugi, ne mora pa vsak pridt napol ven. To so pol-kurcevi-izdelki! Mal sm jezen se zarad necesa povsem drugega, ampak ni vazno, stvar je taka.

Drugace pa @mirkuma

Prej sem ze napisal da Waiting ne dela; sem dal nazaj V3a-srtfix-blabla gor, in dela vse super. Zjutraj sem gledal Four Brothers, je ene 10x v dveh urah zastekalo za max sekundo, zmeram na istih koncih. Z V3a tega ni bilo. Mozno da se to dogaja zaradi do zadnjega bita zapolnjenega FWja?:P



LP

dunda ::

@e-marko:
Se mi je kar zdelo. Če sem toliko let zdržal brez predvajalnika, bom pa še kakšen teden, da se stvari malo razjasnijo okrog 6800.

damjan11 ::

Res je, da pri nekaterih filmih ne dela zvok. Za šumnike pa je potrebno nastaviti na češčino. DVD z večimi fajli pri meni dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damjan11 ()

janko771 ::

če kot najdeš 6700 jo potem kar kupi, ker dela s tazadnmu FW-jem kot urca.
jest

amon247 ::

Popravljam... DVD z večimi fajli na 6800 res dela ( občasno kje zašteka kakšen fajl :( ). Ni delal samo en DVD kjer je bilo več avi fajlov (slišal se je samo zvok AC3.5.1) slike (divx6.0 YV12) pa ni bilo.

Še enkrat please za FW od JAE, če se ga splača dat gor... thanx.

amon247@NO_SPAMhotmail.com

pavli ::

Živijo,

sem že malo iskal pa nisem našel. Zadnji FW za 6700 je res odličen. Edina stvar, ki me mote je to, da ko pritisnem tipko search, da se postavim nekam na filmu, mi na displayu lepo pokaže -:--:--, ko pa začnem pisati številke, vsa stvar izgine, ko pa je številka v celoti napisana, pa se zopet prikaže. Kot bi bila font in ozadje v isti barvi. ALi je to bug, ali lahko to kje nastavim?

Hvala.

Han ::

@ pavli: tudi sam sem to opazil... Ko začneš vnašat cifre, -:--:-- izgine. Če še enkrat pritisneš Search, pa lahko zadevo normalno vneseš. :\

soti ::

@e-marko

@MajorM:
Torej je problem v tvojem TV-ju in ne v Yamadi. Ker tole funkcijo, ki jo slučajno ima tvoj Sony predvajalnik boš bolj težko našel na večini dvd/divx predvajalnikih.


Se popolnoma strinjam!
MajorM: Najbolje da mal prihraniš in si nabavš nov TV. :D (šala)

@GaS:

Jaz res ne vem koga kurca imajo tam zaposlenega da jim programira bios za te predvajalnike..Ne recem en model da pride ven z bugi, ne mora pa vsak pridt napol ven. To so pol-kurcevi-izdelki!


Pazi na besedni zaklad! Drugač se pa strinjam.8-)
LP Jernej

mirkuma ::

@pavli & @han: Ta problem bo izginil ce tipko subtitles stisnes 2x, tako da postane okno -:--:-- belo in sele potem vpises cas. Tudi pri originalnem fw je bilo potrebno 2x pritisniti tipko za iskanje po casu, patch ki je bil narejen naknadno in je naredil dvojni pritisk nepotreben (funkcija search deluje za po prvem pritisku) pac ni popoln.
@Gas: zal teh filmov nimam Waiting sem gledel DVD-screener in sicer brez tezav...tu ne morem nic, probaj se originalen NAv4 (brez mojih modov, tisti iz NA strani) in javi ali so tudi tu problemi.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

ynos ::

@tihi Mi53k (pa od kje ti ta nick? :( )



Tale tvoj kompletek yamada 2100x je en tak crap in kraja denarja. Mislim ej. Tok dnarja za tole. Lol. :D


Bom samo skopiral podatke o teži satelitov in wooferja:

Weight Speaker: 1.05 kg
Subwoofer: 2.35 kg
Player: 8.6 kg



Za ta denar raje kupim nek spodoben DVD player in Logitech Z-2300, če že mora biti 2.1 sistem...

Tihi Mi53k ::

Hvala ynos. Se bom potem izognil teli Yamadi.
Pa lahko me kličeš Tihi, ampak nas je tolk po forumih, da je blo treba še neki zadi dat. Pač.

e-marko ::

Yamada 6800 je klon ORION-888. Če bo kdo kaj brskal... :)

LP
...somebody, somewhere...

Nadal ::

@e-marko
Imaš prav! Na pogled sta kar precej podobna, če ne celo ista. V podrobnosti se sicer nisem spuščal, mi je pa padlo nekaj v oči: v specifikaciji pod Others piše Auto power shut down function. Če ima tudi Yamada tole "funkcijo" je lahko tudi tole razlog, da na daljincu ni tipke za power?! Sicer zveni neumno, ampak... Lahko nekdo, ki ima model 6800 to preveri?

LP

janko771 ::

Sem kar mal skeptičen do tele yamade 6800, nevem če bo takšen hit kot sta bli 6600 in 6700.

lp
jest

e-marko ::

Jah, jaz bom vsekakor počakal na prve uradne ali neuradne fw, ki bodo omogočali ogled podnapisov sub, srt, txt in idx/sub. Obvezno tudi mora omogočati uporabo podnapisov, če niso enakega imena kot sam film. Drugače pa lahko imajo tole Yamado kar sami. Ne dvomim pa sicer, da popravki bodo kmalu. Pomnilnika ima tudi dovolj. Bomo videli.

LP
...somebody, somewhere...

LexLuthor ::

Bomo videli kako je s tole Yamado 6800. Danes jo dobim. Že v naprej pa lahko povem, da je trenutni FW zelo osnoven, ni podpore dolgim imenom datotek, so pa baje šumniki podprti. Iz JAE so mi prijazno poslali kopijo FW-ja, pa si ga zainteresirani lahko prenesete od TUKAJ.

Kar je novega (fantje na Jae so se očitno malo potrudili sami):
- Slovenski meniji
- podpora za šumnike in šičnike
- izbira med dvema velikostima fontov (v prvem meniju)

Dobro bi bilo FW čimprej spravit na raven 6700-tke. Piki, Yanez, help!!!:))

@e-marko:
Ni popoln klon, Orion mislim da ima več funkcij. Je pa ohišje praktično enako.

e-marko ::

Ja, nisem se poglabljal v podrobnosti.
Drugače pa seveda pričakujem obširen test takoj ko zadevo dobiš!:D
S pikijem in Yanezom pa žal ne bo nič. :'(

LP
...somebody, somewhere...

MajorM ::

Res je.

Problem je vezan na mojeo staro TV. Sem malo poizkušal z miganjem SCART v TV tako dolgo časa da je postala slika OK (sam mal mi je sumljiv, ker pri priklopu SCART-SCART mojga Sony DVD predvajalnika pa ni teh problemov?)
Tist okoli S-VIDEO priklopa na novo TV mi je še vedno mal sumljiv. Bom še kdaj probu pa vidu, če je bo slučajn kej z "luno" povezan.

Drugače sem rukno pol en filem sinoči pa moram reč da dela OK. Nimam še sicer FW updejtanga (mi ga nihče ne pošlje! Če ga ma kdo naj mi ga prosim mejla.) tako, da šumnikov glih ni blo, pa mislim da mi je tu pa tam kako dolgo vrstico rezal.

Drugače je pa slika SUPER. Proti normalnem TV sporedu se ne razlikuje pa tudi za DVD kvaliteto ne zaostaja veliko. Večino filmov, ki sem jih sprobal so bli dolgi za 1 CD, mislim pa da tudi vsi DVD rip.

Torej moje mneje o komponenti se izboljšuje, sam še želim da bi ze zadeva okol izklapljanja zrihtala.

Lp,
Mitja.

P.S.: MP3 tud niso problematični.

EDIT: No po objavi sem opazil še nekaj postov pred tem mojim. Upam da bom zdej lahko dobil FW.
Poskušal bom downloada...

EDIT 2: Ne ni šlo! Page je unavailable. ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MajorM ()

e-marko ::

...somebody, somewhere...

dj_misko ::

Preveril samodejni izklop yamade 6800!Ne deluje!!
l.p.
Ne a si ti!

piki64 ::

Hi!

Če sta zgornji strani za DL preobremenjeni, lahko snamete FW za YAMADA 6700 s te strani
LINK

LP, Piki64

LexLuthor ::

Sicer pa mislim, da imajo "auto power shutdown" funkcijo vsi playerji, vsaj moj pokojni Amstrad jo je imel. Ko se ni vrtel film, se je najprej vklopil screensaver, potem pa se je stvar sama izklopila. Ampak kretenizem, da ni tipke za izklop. Ne morem verjet.



@ Piki,

Se bo kaj delalo na fw za y6800?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

e-marko ::

Ohoho! Novi image pyps strani. :) In v anketo je vključena tudi 6800. Držim pesti. ;)

LP
...somebody, somewhere...

LexLuthor ::

Tema: daljinec Yamade 6800

Ta zadeva prav zares nima tipke za izklop.

@ lastniki ostalih Yamad: kako je to rešeno pri vas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

basko ::

Jast mam 6600 in ma tipko.Men se to zdi normalno da ma.Glih se mi ne zdi,da bi mogu vstajat in ugašat player.

LexLuthor ::

Prvi vtis o Yamadi 6800 z firmwareom, ki ga razpošilja JAE: SLABO (2 od 10) :( :( :( :(

Naj navedem nekaj mojih prvih opažanj:
1. podnapisi:
- Centrirani, brez črne obrobe, v osnovi nikakvi mali fonti - NEBERLJIVO. JAE-tov popravek vsebuje nekoliko večje fonte, ki pa še vedno niso obrobljeni.
- Ni nikakršnih naprednejših možnosti nastavitev fontov, obrob, položaja na zaslonu.

2. Menuji:
Popolnoma osnovni, ne podpirajo dolgih imen fajlov. Ikone so še vedno osnovne - izpred treh let.

3. Zvok:
Podprto vse kar v večini podpirajo ostali Mediatek playerji, ni podpore za DTS zvok na 5.1 analognem izhodu za zvok. O ID3 pri MP3 predvajanju ni sledu. CD predvajanje je osnovno, ni sledu o CD tekstu.

4. Mehanizem
Zelo robato glasen med izbiranjem, zmerno glasen med predvajanjem (niti ni moteče)

5. Daljinec - ZELO SLABO
Ni gumba za izklop. Na srečo se kmalu izklopi optična enota, pa je player tih, četudi je prižgan.
Ni gumbov za osnovne audio operacije, ni gumba za priklic trenutnega komada, ko se vrti MP3 disk.

6. LCD zaslon
Popolnoma osnoven, ni indikatorja , ki bi kazal, da se predvaja MP3 zvok

7. OSD - KATASTROFA
Poleg tega, da je OSD po defaultu prižgan, indikatorji utripajo, kot bi bilo vse hroščato. Prav tako niso tam, kjer smo jih sicer vajeni.

8. PB - ne morem sprobat, nimam nobebega takega filma doma

V glavnem, velik korak nazaj od modela 6700 - očitno proizvajalci ne spremljajo scene in delajo zares idiotske napake. Njihovi programerji ne sežejo Pikiju& kompaniji niti do gležnjev. Torej FW je potreben temeljite obdelave praktično na vseh področjih. Potrebno se mi zdi tudi, da bi tipko na daljincu, ki upravlja pladenj, preprogramirali za vklop/izklop. CD-ja tako ali tako ne moreš vstavit od daleč. Najbolje bi bilo vzeti zadnji FW od 6700 ter prilagoditi servo in remote tabelo.

@e-marko
Ostani na Elti, ker se tale Yamada z njo zaenkrat tudi od daleč ne more primerjati. Po mojem bo trajalo kar nekaj mesecev, da se tole vse porihta.

MOJ NASVET - počakajte z nakupom ali si omislite kako preizkušeno zadevo z dobro podporo (Yamada 6700, če jo še dobite, Xoro, Philips, Pioneer). Nakup rabljenih komponent odsvetujem, ker jim odpovedujejo optične enote, še posebej pri low cost modelih. Sicer, pa če se ostalo porihta, potem lahko spregledamo manjkajoči gumb za vklop/izklop.

piki64 ::

@LexLuthor: Zelo dober opis zadeve. Kar se tiče PB mislim, da ga podpira, vsaj kar sem lahko iz FW razbral. Ja ostale dobrote, bo pa potrebno integrirat.

Morda sprobaš direktno od 6700 vzeti FW, čeprav mislim, da bodo problemi pri OSD-ju. Pa tudi tipko za vgašanje komponente bi se lahko katera druga preprogramirala, pa mp3 id tag-i in podobne stvari. Vse se da porihtat, samo nekaj znanja moraš imeti :-)

Me čudi sedaj kje so sedaj tisti, ki so mi na email pisali (za predhodne FW), da to kar delam jaz ni nič takega da to vsak zna. Čudno da sedaj oni ne naredijo kaj za Yamado 6800.

Pa obilo užitkov ob gledanju filmov.

LP, Piki64

LexLuthor ::

@piki64

Se strinjam, da tole vzame veliko časa in znanja. Mularija itak ne ve, o čem se gre, še posebej, ker dobijo že vse na pladnju. Pljuvati je lahko. Finta je v tem, da ste se nekateri tako poglobili v stvar in stvar obvladate, predvsem ti in Yanez, pa še en dva modela Jaz se ne oziram na neumne komentarje neuke rulje. Jaz večine teh stvari ne znam porihtat in imam niti časa študirat vseh stvari od začetka.

Dejstvo je - brez pomoči znalcev je tale player obsojen na propad. Mogoče poziv JAE - kaj ko bi razmislili o tem, da bi ljudi a la Piki pošteno plačali za opravljeno delo.

butkomutko ::

Tudi jaz lahko potrdim ugotovitve LexLuthora ,danes sem dobil UMAX YAMADO CHILI7200 ,ki pa je se dosti slabsa od 6800 saj je dalinec se slabsi isto ni gumba za isklop pa tud moznosti razsiritve in zozitve slike nisem nasel pa tud po pogovoru z serviserjem ,ki mi je tud rekel ,da dvomi ,da dela rasirirev in zozitev zaslona sem se potem raje odlocil in šel zamenjat za 6800 saj za to le pricakujejo drug teden bolsi firm ware za 7200 pa ga baje sploh ne bo ,to so besede serviserja tako ,da sem sel 7200 raje zamenjat za 6800 ,ki je bol podobna 6700 po delovanju tud podnapisi so vse eno lepsi pa tud sumniki delujejo če nastavis na čescino so pa še vedno bol majni in brez podlage a bolši kot pri 7200 so mi pa strogo odsvetovali ,da bi jo poskusil upgredat z fw od 6700 ker ,da sta ful razlicni in ,da naj en teden počakm in bodo ponudili nekaj bolšega kot je trenutno ,ko slovenscine noben od teh dveh ne podpira.
Res je zalostno kako nas majo ti proizvajalci za norca saj ,če bi hoteli bi nam ponudili tak predvajalnik kot je Yamada 6700 z usb priklopom prek katerega bi se jo dalo upgradat tako pa dajo usb in card rider za branje mp3 in gledanje fotk ostalo blokirano ,kar je totalno brez veze !
Sam imam 6700 in sem se kar zadovoljen z njo 6800 sem nabavil za kolega ,sem pa v ponedeljek nabavil sarotec multimedija pleyer a je na mojo zalost tud vrnjen prodajalcu ta pa ga je vrnil uvozniku pri nas ,kar nekaj oglasujejo prodajajo potem pa se na to noben nic ne spoznajo in me je kar groza kaksna sara bi bili ti predvajalniki brez takih mojstrov kot so piki 64 pa Yanez in se nekaterih !

Zgodovina sprememb…

butkomutko ::

tud 7200 nima tipke za isklop in se bol beden dalinec bol ozek in podolgovat

rnikson ::

Dejstvo je to fantje,da večinoma predvajalnikov ne bo delovalo tako kot treba,in to zaradi ,ker ni tistih naših mojstrov ki so to uspešno urejevali zato pa mamo,kar mamo in lahko pišete kar hočete, sprememb ne bo, dokler se ne bo kdo lotil teh novih predvajalnikov z novimi dodatki za vaše potrebe zato strpljivo čakajmo na nove junake ali pa so še stari junaki na sceni.Pa če pridejo naj se nekateri ne delajo pametni,ker to škoduje večini.
Aikido man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rnikson ()

cegu ::

kva nej pol kupm za 15k? zdle sm se pa čist zmedu

basko ::

@cegu

Kolega včeri kupu Xoro HSD4000 in zenkrat pravi da dela kot urca.Sam sem lastnik Yamade 6600 in ko berem te stvari z novo 6800,mislm,da se je kolega kar prav odloču.Sam sem s svojo več kot zadovoljen(zahvala vsem,ki so žrtvovali svoj čas za nas),sam se mi zdi,da zaradi nekaterih pametnjakovičev ne bo pravih mojstrov,ki bi se ukvarjal z predelavo FW nove Yamade.Se mi pa zdi totalno neumno od programerjev Yamade,da novo 6800 dajo na trg z takim fw,ki je skoraj na ravni originalnega fw-ja 6600 izpred parih let!

nimitz ::

A mogoce kdo ve kdaj bo kakksen nov FW zunaj za 6800? A se da 6800 updejtat z FW od 6700 ali 6600, ki je verjetno boljsi?
S.E.A.L.

LexLuthor ::

@nimtz

Ne igraj se s kakimi upgradei s FW od 6600 ali 6700, ker boš zaflešal player. Neke minimalne popravke je izdal uvoznik JAE (glej zgoraj moj post ali od e-marka ali od Pikija 64), kjer so linki zanj. Žal občutnih sprememb na bolje ne prinaša. Glede na to, da je FW scena že jako razvita, lahko prve popravke pričakujemo v kratkem. Žal mi je, da Piki ne želi več sodelovati pri zadevi, morda nas bo kmalu razveselil kdo drug (MTZ).

spitMbox ::

Ok da opišem svoj problem.
Nepremišljeno tebi nič meni nič sem si nabavil predvajalnik Yamada 7200 preko spletne trgovine mimovrste. Tisto kar me je prepričalo v nakup je bilo to, da je zraven opisa predvajalnika na njihovi spletni strani pisalo, da podpira slovenske šumnike in da je seveda naslednik modela 6700!!! Predvajalnik dobim domov in o šumnikih ni ne duha ne sluha in podnapisi so majhni ter ugabne zelenkaste barve. Kličem njih KAJ ZAJ TO glede šumnikov, pa mi njihov tehniški svetovalec reče, da je očitno napaka pri opisu in da neve kdo je to napisal... mislim HALOO. Reči mi da še bo ta mesec nov Firmware za ta predvajnik. Sedaj pa berem na forumi da dovega update sploh naj ne bi bilo???
V kolikem času še lahko zamenjam izdelek?
Naročil sem ga 6 dni nazaj, dobil pa v torek (4 dni nazaj). V kolikor ne bo update ga res ne mislim obdržat.
Zanima me kje lahko dobim verodostojne podatke o novem softwaru?

Za kateri model ga pa naj zamenjam=? to je sedaj vprašanje?
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spitMbox ()

joze ::

mislim da ga lahko brez pojasnila vrneš v osmih dneh, če pa je izdelek drugačen kot pa je opisan na spletni strani, potem pa sploh.

destiny ::

Za izdelke kupljene preko spleta je ta rok 15 dni.

piki64 ::

@SpitMBox: zate in vse ostale, sem že v temi DivX predvajalnik napisal kako in kaj z nakupi. Če ne pogledate prej stvari predno kaj kupujete, ne nasedat na reklame ki jih delijo trgovci, ker si oni določene reči razlagajo po svoje. No pa še sem skopiram kar sem že napisal, pa morda moderato bi lahko to zadevo dal na takšno mesto, da bi lahko vsak pred nakupom ravno to prebral, ker je v tem sestavku združena vsa "znanost" kar se nakupa tiče.

a.) Prvo se pred nakupom pozanimajte če je kje neuradna podpora za tisti predvajlnik, ker uradnih popravkov je bore malo.
b.) Potem ne nasedajte reklami podpora za SLO podnapise, ker to pišejo vsi, čeprav boste dali predvajat DivX-e pa jih ne bo (ja podpora je pri DVD-jih, kjer pa so podnapisi integrirani kot slikice in so že na DVD-ju).
c.) Pozanimajte se kako je z velikostjo podnapisov pri DivX-ih, ali predvaja PB (packet bitstram), prikazuje dolga imena, podpora različnim formatom podnapisov, nalaganje podnapisov z imenom različnim kot je ime filma.
d.) izhodi na komponenti (pomembni le če gre za domači kino, drugače so drugotnega pomena)
Evo to bi bile osnove, kar bi bilo fino da je, da lahko udobno gledamo bolj ali manj 99% ilmov (mislim DivX-ov).
Kar pa se potem tiče raznih oblik predvajalnikov, pilotov in morda tudi kvalitete slike, pa se ne strinjam z nekaterimi zgoraj, ker kaj ti vse to pomaga, če osnovnih zadev ne podpira (npr. kaj mi pomaga lep pilot, če mi film pri PB šteka). Tudi glede pokvarljivosti je res, da se morda ti low cost malo bolj kvarijo, vendar so zato tudi polovico cenejši, tako da ni problema. Ko eni pravijo, ja pa film mi je zaštekal, na računalniku pa mi ne, so samo nepodučeni ljudje, ki pač ne vedo, da je računalnik nekaj drugega kot ta predvajalnik in mimogrede ni nujno, da mu tisti film ne bi zaštekal na predvajalniku za 30k SIT.
Tako, da moja lestvica po uporabnosti je tale:
1.) predvajalniki na MTK1389 čipu s neuradno podporo(Yamada,Bellagio,Yakumo,....)
2.) predvajalniki na ostalih čipsetih


@LexLuthor: ne glej jaz se od zadev nisem poslovil v takšnem smislu, da nebi kakšni firmi svetoval ali pomagal glede FW, temveč glede tega, da bi se ukvarjal s sami ljudmi. Za primer, sedaj ko je stran javno dostopna, si je FW DL ogromno ljudi iz Slovenije, ampak nobenemu ni prišlo na misel, da bi kaj doniral.

Tako da, dvigniti Yamado6800 na nivo Yamade6700 je možno z vsemi dobrotami, tudi pilota je možno predelat da bo imel POWER OFF tipko (ne mislim fizično, temveč softwaresko). Vendar do sedaj še uvozniki niso pokazali interesa za to. Morda bodo to postorili sami, vendar da so zaenkrat uspeli lansirati noter samo njihove slikice, z sumljivo podobnimi našimi fonti, je pa že druga zgodba.



LP, Piki64

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: piki64 ()

pcebela ::

Tudi yamada chili 7200 nima na daljincu guma za izklop. :\
Samo z gumbom na playerju se ga ugasne.
Moram pa priznati, da je manj "zatikanja" pri predvajanju CDjev.

Še vedno pa nevem ali je kakšen novi firmware v pripravi, ker mi pri priklopu zunanjega diska preko USBja preskoči na CD.

Sem poslala vprašanja na umax.de tehnično pomoč, pa mi zaenkrat še nič pametnega niso povedali.|O
Petra

Stepni Volk ::

Piki64, kot že rečeno, vse skupaj je kot pravljica Svetlane Makarovič: Pekarna Mišmaš.

LJUDJE
Ljudje takšni so, tako da si izbral pametno pot, da se z ljudmi ne ukvarjaš več. Vsi samo zahtevajo. Poznam. Samo če pogledam v moj poštni predal...

TRGOVCI
Tudi glede trgovcev vaši očitki na zdržijo... Slovenija nima zastopnika za Umax/Yamado/Chilli. So le posamezni trgovci, ki zase sicer trdijo, da to so, čeprav dejansko niso.
Uradni zastopnik za neko podjetje mora imeti vsaj certifikat tega podjetja, da je za določeno časovno obdobje na določenem prostoru zastopnik / generalni uvoznik itd...
Takšen uradni zastopnik imat tudi kvotno limito, ki jo mora izpolniti v letu dni in sicer iz vsega prodajnega področja nekega podjetja, v našem primeru kompleten proizvondi sortiment Umax/Yamado/Chilli. Torej tudi naprave in modele, za katere na tržišču ni zanimanja. V primeru, da zastopnik ne izpolni letne kvote, izgubi zastopništvo. Samo kvoto mora napovedovati v četrtletjih in tako nekako tudi v naprej zakupiti proizvodnjo.
Velika obveznost in zavezanost torej. Ki jo seveda ne izpolnjuje nihče od trgovcev, ki pri nas prodajajo Yamade. So le trgovine na drobno.
Tako ti posamezni trgovci kupujejo pri večjih trgovcih manjše količine predvajalnikov, ki jih potem prodajajo naprej končnim kupcevm.

In sedaj hiter izračun. Recimo, da bo trgovec A kupil 100 predvajalnikov in jih prodajal za ceno 13K SIT.
Trgovec B jih bo enako uvozil 100, dal recimo za predelavo Firmware-a okoli 50K SIT (ali več) in jih prodajal po 13'500 SIT.

Trgovec B bo prodal zelo malo. Trgovec A bo prodal vso zalogo in na koncu zaslužil več kot trgovec B v krajšem časovnem obdobju (trgovec B bo namreč prisiljen spustiti ceno).
Seveda bo trgovec A potiho "sunil" firmware, ki ga je dal narediti trgovec B in ga ponujal zastonj preko poljubnega Foruma (da ne bo direktne povezave z njim trgovcem A).

Upam, da vam je zgodba jasna.

FIRMWARE IN PRAVNI PROBLEM
Tu je še pravni problem. Firmware pravno gledano ne smeš spreminjati. Zato spremembo Firmwarea tudi ne bi mogel uradno podpirati nobeden zastopnik podjetja, kaj šele Yamada sama.
Z nakupom posameznega hardware-a in tudi programskih orodij, so se zavezovali, kaj bo dejansko ponujal njihov proizvod. Zato jih "umetno zabremzajo". Če bi sami izdali FW, ki bi ponujal vse, bi jim proizvajalce MTK čipov zaprl pipco: beri ne bi jim več prodajal čipov.
Ker bi nanj pritisnili ostali proizvajalci.

REŠITEV?
Imam novo idejo (poleg stare, ki je še nisem oživel), ki jo bom poskušal uresničiti znotraj na pol izumirajoče PYPS skupine. Seveda pod pogojem, da se bodo ostali dosedaj sodelujoči v skupini strinjali, ter imeli voljo in čas za uresničitev.
Do takrat držite fige.

pcebela ::

Evo, prilepljen je odgovor tehnične podpore umax.de, na vprašanje ali bere iz zunanjega diska in zakaj ni ščž znakov pri CE podnapisih...

HDD must be formattet FAT32, Primary Partition.
Do not use empty folders.
The player does search for data on a HDD, if a folder is empty it will
search the next higher level folder.
So at least put one file into a folder.
Maximum files supported should be around 3000 files, never tried
myself.
Some characters cannot be supported at once, you need special firmware
for it in this case.
7200 was made to support the countries we sell this device most, so it
will work for Germany,Poland,Hungary, but fo Slovenia some different
characters are needed.
As some characters are the same like in Poland/Hungary you will only
miss some of the characters.


am Thursday, February 16, 2006 um 5:27 PM schrieben Sie:

PČ> Dear,
PČ> I have bought Yamada Chili 7200 and I have two questions.

PČ> . Why doesn't support connected disk over USB on which I have several folders and divx files in them?
PČ> . Why doesn't support ščž caracters, but I have selected Central European for Subtitles?




Lp,
Petra

piki64 ::

Stepni: se strinjam s teboj samo tisto s trgovcem A in B ne bo držalo. Ker sam sem sposoben takšen FW narediti, da si tisti trgovec ki nebi nič prispeval ne bi mogel nič početi s tistim FW. Pač majhna zaščita :-) Glede cene ki pa si jo napisal pa je glomazno napihnjena. Žal pač v škodo nas ki razvijamo FW-je.

Glede tvojih idej pa kar na plano, na naše emaile, saj je že res čas da uresničimo marsikatero idejo iz preteklosti.

@pcebela: Ja klasičen odgovor. Saj menda nisi pričakoval kaj drugega. Kot drugo pa ta USB na teh playerjih je klasična trgovska "natega" . To pa zato ker lahko preko njega le slikice gledaš in MP3 poslušaš, filme pa lahko pozabiš. Vsaj dokler ne bodo to USB 2.0 priključki.

LP, Piki64

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: piki64 ()

LexLuthor ::

@ piki&Stepni - sem zraven

Mikka ::

Jaz sem pripravljen plačat za FW!

cegu ::

spitMbox

domenca ima "nakup brez tveganja". Maš 30dni da vrneš. Samo če bo en milimete dolga praskica, se lahko od tega posloviš. Pazi da ti ga kam ne odnese, preden ti potrdi vrnitev (lahko se zgodi, da ti ga gre opraskat). Se mi je zgodilo, ampak NE pri cyberstore (mimovrste).

Čudi me samo to, da sem pri njih dobil diktafon, ki je zelo prepočasi predvajal, preklop med fast-slow mu ni delal pa ga nisem mogeč vrniti (žal sem ga imel 1uro v žepu s ključi in ima praskico). Čakam da pride z garancije oz. se mi zdi da je napaka tako ali tako nepopravljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

LexLuthor ::

Ljudje,

bomo poštimali FW za Yamado 6800, samo malo potrpljenja bo potrebnega. Je pač veliko stvari za zrihtat. Je pa na zunaj precel lepša kot 6700, he he. Mogoče bo tudi kdo od večjih trgovcev tokrat kooperativen. Naj se vsi skupaj zavedajo, da brez neuradne scene ne bi kaj dosti prodali, ker bi ljudje kljub vsemu raje kupovali KISS, ki vsaj dela kot je treba, čeprav je kar drag, ali pa XboX.

Koliko Daewoo ali Denver ali kakih drugih obskurnih playerjev prodajo, me zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

Kn3dL ::

OMG! Še so taki ljudje, ki bojo to poštimal v svojem prostem času! Če se boste vi odpovedali svojemu času in spacal skup en kakovosten fw, sem se tud jst pripravljen odpovedati kakšni "ivani kobilici"! 0:)....

...in verjetno nisem edini, ki bi se ji odpovedal!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kn3dL ()
««
65 / 93
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724352 (8966) bizi72
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870671 (18490) koks2005
»

Yamada 6800 X PLUS

Oddelek: Zvok in slika
424994 (3085) pingec
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525858 (13193) podtalje

Yamada 6700

Oddelek: Kaj kupiti
302190 (1816) Stepni Volk

Več podobnih tem