» »

AMD ali Intel Pentium 4???

AMD ali Intel Pentium 4???

«
1
2

BOCo. ::

Nameravam kupiti nov računalnik... pa ne vem kateri procesor, dat not... kaj mi priporočate... pri znancih sem opazil, da piše v lastnostih računalnika, da ima AMD Athlon XP 2400... pod tem imenom procesorja pa piše, da ima 1.67 GHZ... imam pa še vprašanje ali se res Intel Pentium 4 zelo segrevajo in potem delajo bedarije??????? :O

Zheegec ::

Niso vse MHz, Intel ima višje frekvence in nižji IPC ter daljše cevovode, AMD ima nižje frekvence in višji IPC ter krajše cevovode, tako da je Athlon64 3000+ (2 GHz) večinoma hitrejši od P4 3.0GHz.
Se pa res lepše sliši če rečeš 3GHz kot pa 3000+ :D
Koliko se kateri procesor greje - več W -> več el. energije porabi in bolj se greje
Koliko pa nameravaš dati za nov računalnik (z/brez monitorja)!?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

BOCo. ::

Približno 170 tisoč SIT brez monitorja ˝gola škatla˝, v njega še pride ATI Radeon 9600 Pro 128 MB... 512 MB Rama DDR... 120 GB IBMemov disk ter ostale stvari, ATX ohišje, DVD-zapisovalnik, CD-RW, 5.1 zvočno... samo za procesor se še zanimam... :O

cbelica ::

XP2400+ = 2.0GHz, ne 1.67GHz...:\

Vsak procesor se zelo segreva (skoraj:D ), zato pa mamo kulerje- bedarije pa ponavadi pocnejo lastniki procesorjev, ko neusmiljeno visajo voltazo, brez da bi poskrbeli za ustrezno hlajenje:\

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Poldi112 ::

Ja cebelica, res se vsak procesor zelo segreva, ampak Intel se pac bolj zelo segreva kot AMD.
Jaz bi ti priporocal AMD (pa ne zato ker se manj segreva:)

Zheegec ::

Če boš navijal - AXP2500+ M (M kot Mobile) in Abit NF7-S, če ne boš navijal pa AXP2600+ in Abit NF7-S.
Če boš navijal - PC3200 (400MHz) RAM, če ne boš navijal lahko tudi 333MHz (PC2700).
Zvočne ne rabiš, ker je na plati že zvočna boljša od Audigy1 in malo slabša od Audigy2.
IBM disk - upam da misliš Hitachi 7K250 :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OwcA ::

Naj se tema ne sprevrže v tristopetinsedemdeseto vojno AMD vs. Intel.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Azrael ::

Definitivno P4, AMD XP do 2800+ ( kaj naj bi ti plusi in cifre v resnici pomenile, mi nikoli ni bilo jasno in mi tudi ne bo...), prehitevajo že novi Celeroni... Anandtech

Gretje pa, hmm: Intela ohladi priloženi box hladilnik, če ne navijaš v hude višave, za AMD pa mnogi tu na forumu jokajo in stokajo, da so AMD box hladilniki zanič (ne hladi dovolj že na default frekvencah) in je treba odšteti še nekaj jurjev za boljši hladilnik...

Še bolj pomembno kot procesor je osnovna plošča. Če kupiš slabo (počasno ali nestabilno) ploščo, ti še tako dober procesor ne bo prišel do izraza. Če se boš odločil za Intel, potem chipset Intel 865 ali 875 in dobrega proizvajalca (Asus, Intel, mogoče še MSI, DFI), za AMD pa ti bodo drugi svetovali (verjetno kaj na nForce2). Ploščam, kjer je chipset VIA pa se raje izogni, ker imaš veliko možnosti, da boš spoznal razloge, zakaj je neka plošča slaba.

Pri plošči ne šparaj preveč, ni pa treba razmetavati z denarjem (realno odceni kaj rabiš in kaj ne in potem izberi primeren model), jaz sem enkrat šparal pri plati in sedaj vem da tisti pregovor , da nisem tako bogat, da bi kupoval poceni povsem drži.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Dr_M ::

hehe...
nikakor p4... zakaj?
za isto ceno dubis A64, ki pusti p4 delec za sabo.
celeroni?? v vecini testov je xp2600 hitrejsi od 2.8ghz celerona (novega seveda), tko da Azrael, nikar neumnosti klatit...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Oblivion ::

Meni box cooler pri AMD 64 za enkrat zadostuje. Proc je navit iz 2GHZ na 2,2GHz in voltazo 1,65V, default 1,5V in dela na 45 stopinjah full load okrog 40 pa ob normalni uporabi. Tudi pri amd-jih zadostuje box cooler, dasiravno ne presegas meje 1,7V. Tudi sam sem se odlocal ali AMD 64 ali P4, pa glede na to da so cene podobne sem raje ostal na AMD-ju in se imam lepo.

Dragi ::

sam morš vedt, da se amd xp-je tanove ne da navijat, k so zaklenjen 100%.jst sm ga kupu oktobra 2003, pa je že lockan, pentium pa ni pa sam tuk za informacijo,pentium se manj segreva, kot pa amd.
primer:jst mam amd xp 2.8 nenavitga 50c idle, 60c obremenjen
moj kolega ip4 2.8 idle 42, obremenjen 48c
zdej pa sam računej.

xenon74 ::

Boco za 170k boš dobil 2.4GHz P4 na 533 Mhz FSB ali pa Athlon XP 3000+ oboje bo poganjala plošča ki ne stane več kot 35k, Če hočeš kaj boljšega npr. P4 z 800Mhz FSB (2.8GHz -3 GHz) in plato s chipsetom 875 ali pa po mojem mnenju boljšo varianto AMD A64 3000+ z nForce3 250 chipsetom bo zadeva najmanj 40k dražja . Dobra plošča skupaj z omenjenima procesorjema pride okrog 100k ostalo pa ne boš dobil pod 110k (r9600 pro + 120GB + 512 MB + PSU + CASE).

Kakorkoli če nimaš namena povišat vsote potem vzemi mobilni Athlon 2500+ s pripadajočo opremo za zračno navijanje do 2.5GHz -To bo prišlo okrog 170k mogoče celo manj - če vzameš še radeon 9800se in ga zmodaš na pro si pa sploh zmagal.>:D

Moje mnenje: Vzami AMD A64 3000+ v kombinaciji s ploščo z nForce3 250 chipsetom. Če nimaš namena navijat je to najboljši nakup - če misliš navijat tudi ker so ti procesorji hladni kot špricer in preklemano hitri. Če misliš nažigat igrice je pa to sploh najboljša odločitev.
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xenon74 ()

Dr_M ::

muky: sam ti si se mogu pa fajn potrudit, da si tok velik neumnosti skup spravu....

cestitam, za najbl neumen post dons.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perox ::

hehe.
vsak ma pač svojo mnenje.
samo jaz vedno bolj opažam da ljudje prehajajo na AMD-je.
AMD64 3200+ | XFX GF 6600GT AGP | Ceon 512DDR | 3Dmark03 7840

Dragi ::

sam morš vedt, da se amd xp tanove ne da navijat, k so zaklenjen 100%.jst sm ga kupu oktobra 2003, pa je že lockan, pentiumi pa niso sam tuk za informacijo,pentium se manj segreva, kot pa amd (če gledaš frekvence).
primer:jst mam amd xp 2.8 nenavitga 50c idle, 60c obremenjen
moj kolega ip4 2.8 idle 42, obremenjen 48c
zdej pa sam računej.


Kaj boste rekl, da to ni res?
Amd 2.8 mi dela z 2.05, pentium unmu dela pa z 2.8, ap še coolerje majo pentiumi v red, k so pr amd-ju vredn 3 (P)isane (M)etuljčke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Dr_M ::

muky: lej cist tko med brati, intelovi procesorji so zaklenjeni ze od 97 oz celo od 96 leta dalje...
pa kaj bluzis, da se ne da zaklenjenih athlonov navijat??
ja ce si nesposoben, jih res ne mores ja, ce pa premores vsaj eno mozgansko celico, jih pa lahko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dragi ::

a64 pusti pentium 4 daleč za sabo?
kej si pa to prebrau?
Res je, da je mal hitrejši, ampak čist mal, sm prejle gledou teste v pc-formatu.
Celeroni pa so počasnej zato, k majo mal cacha ( 256k).

Dragi ::

jst mam zdele and-xp 2.8, pa se j**** k stara k****, da bi ga navil, pa ne gre.Če dam fsb gor je že ob zagonu premau "virtual memoryx, k ga mam na 10G, množilnik pa nikakor ne gre, pa ne z mostički, niti z žico na socketu.
Takoj k bo $$$ bom šu kupt pentiuma, tisto saj dela normalnu.

Dr_M ::

p4 je hitrejsi samo pri obdelavi videa, drugac pa....popusi po celi crti...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dragi ::

Da ne bom še naprej smetou klele mi ti tapametn (dr_m), povej koku ga nej klele.;((

OwcA ::

@muky: roko na srce, govoriš bedarije. Na tem forumu je mnogo ljudi, ki vedo zelo veliko o teh rečeh, zato bi ne bilo napak, da si prebereš kakšne starejše teme in članke ter teste, ne pa da na precej vsiljiv način goniš svojo.

Samo prijazen nasevet. :)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Dragi ::

ja hvala za nasvet ampak jst sam govorim(pišem ka r je res, pa lahku še tulku litanij preberem, zdej pa nehejmo off topic, pa rajš pomagejte temu revežu gor.

bond007 ::

Se kr mal nasmeješ ko poste bereš :D :D :D
Jst se v celoti strinjam z dr_M jem. Poslušte ga! Karkoli kupuješ, ko je AMD bolš. Ce kdo vidi razlog, zakaj vzeti recimo P4 in ne A64, al pa kakiga celerona (bog ne daj :D ) pred kakim duronom al pa athlonom xp, naj pove.
Pa nocm flejmat sploh! JE pa zato na podrocju prenosnikov centrino razred zase.

glinik ::

Kdo govori, da se cache pri AMDjih fejst pozna je v temo brcnil. Smo primerjali 1700+ in Bartona 2500+, razlike so tako majhne, da jih sploh ni. Oba sta bila navita na približno enak FSB in MHz. To so moje izkušnje, kakšne so pa vaše??? :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zheegec ::

BRAVO Muky :D
Kaj boste rekl, da to ni res?

NE!
sam morš vedt, da se amd xp tanove ne da navijat, k so zaklenjen 100%.jst sm ga kupu oktobra 2003, pa je že lockan, pentiumi pa niso sam tuk za informacijo

Penitum 4 so prav tako "zaklenjeni" kot AthlonXP in Athlon64 (Athlon64 FX je čisto odklenjen) -> OBA (P4 in AXP) imata zaklenjen MNOŽILNIK (multiplier oz CPU ratio), ODKLENJEN pa FSB, preko katerega folk navija P4 že nekaj let (ker je množilnik pri P4 zaklenjen že dolgo dolgo), AMD je pa začel zaklepati množilnike kakšnega 3/4 leta nazaj. Tako da navija se oba preko FSB (A64 pa preko HT, kar je na koncu isto kot preko FSB).
pentium se manj segreva, kot pa amd (če gledaš frekvence).

PA KAKŠNE FREKVENCE. Potem se pa Itanium2 1.5GHz 9MB L2 (To dejansko JE Intelov najhitrejši procesor, je hitrejši kot P4 3.6GHz) sploh zelo segreva glede na frekvenco >:D
Frekvenca ni vse in pri dveh procesorjih ki imata različen IPC (Instructions Per Clock cycle) in različno "dolge" (globoke) cevovode (pri AXP = 10 stopenjski, kar je veliko boljše kot 20 stopenjski pri P4 -Northwood- in SPLOH veliko bolje kot 31 stopenj pri P4 -Prescott-) sploh NE SMEŠ gledati SAMO frekvence, ker to ni edini dejavnik ki pove kako hiter je procesor. Athlon64 3400+ je kar lepo hitrejši od P4 3.4GHz, čeprav ima Athlon64 3400+ "samo" 2.2GHz, P4 3.4GHz pa (dOh) 3.4GHz.
Amd 2.8 mi dela z 2.05, pentium unmu dela pa z 2.8, ap še coolerje majo pentiumi v red, k so pr amd-ju vredn 3 (P)isane (M)etuljčke.

Kolikor vem so za Athlone64 že novi coolerji, tisto glede tega da ti AXP 2800+ dela na 2.0GHz, P4 pa na 2.8GHz pa sem ti že razložil.
primer:jst mam amd xp 2.8 nenavitga 50c idle, 60c obremenjen

Jaz imam AXP 2.2GHz (okoli 2900+ bi bil, glede na to da je Tb-B), pa imam na full load okoli 55C (recimo cel dal full load Folding@home), idle pa itaq ni nikoli >:D
Sploh ne moreš primerjati samo tega, ker so različni coolerji, različen sistem (še ostale komponente), različno prezračena kišta, različna temperatura ambienta,...

Kar malo si sliko poglej, Athlon64 3400+ (CG) je večinoma hitrejši kot P4 3.4GHz, poleg tega ima še večjo površino jedra, kar pomeni da še hitreje oddaja toploto kot AthlonXP ali P4.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dragi ::

ja sej ne rečem ,da so amd-ji zanč, rečem sam, da so frekvence zj***** do konca (sej res, kej dobijo pr amd-ju take frekvence),prav tako kulerji, pa absolutno axp-ji.Pomojem so bartoni še kar v red, ampk jst bom zdej rajš prešaltou na p4

Dragi ::

to da frekvence pa niso vse pa že vem, sam čist nepomembne pa tud niso.

Dragi ::

a64 pa vem ,da majo nove dobre kulerje.p.s. koler je pomemben,ker če maš ti dobrga ti ni treba novih ventov kpvat pa taku $$$ zapravlat pa še več hrupa poslušat

Zheegec ::

ja sej ne rečem ,da so amd-ji zanč, rečem sam, da so frekvence zj***** do konca (sej res, kej dobijo pr amd-ju take frekvence),prav tako kulerji, pa absolutno axp-ji.Pomojem so bartoni še kar v red, ampk jst bom zdej rajš prešaltou na p4

Saj Barton je AthlonXP :D Sem ti že v drugi temi napisal, pa ne štekaš ALI pa pač samo ne prebereš tega, kar ti drugi poizkušamo dopovedati.
Frekvence so zjebane do konca?! Daj še enkrat moj post preberi, pa mi povej zakaj je Intelov 1.5GHz Itanium2 10x dražji od P4 3.6GHz, če pa ima zjebane frekvence!? Ziher Intel totalno nateguje folk in je še Celeron 1.6GHz boljši!? (saj ne da bi bil pristaš Itaniuma2, samo to je najboljši primer).
Frekvence niso vse -> IPC, dolžina cevovodov, FSB (HT pri A64 vs klasični FSB pri P4 in AXP), L1 cache, L2 cache,...

Prosim preberi še 1x moj post zgoraj, potem pa govori bedarije.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

to da frekvence pa niso vse pa že vem, sam čist nepomembne pa tud niso.

Saj, AMD je naredil kompromis med IPC in cevovodi ter frekvenco, Intel pa ima raje nižji IPC, daljše cevovode in visoko frekvenco. Za folk ki nima pojma (recimo TI) je to čisto idealno, ker nekateri ne vedo da frekvenca ni vse in ne vedo čisto osnovnih razlik v arhitekturi med P4 in AXP in K8 (A64), in tako ima Intel večjo prodajo zaradi folka ki gleda samo MHz in nič drugega, zraven pa govorijo da AMD zavaja folk s svojim PR+ ratingom.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dragi ::

k si ti svoj post objavu, sm jst svojga še pisou, tak da ga nism mogu prebrat, pa še kukr jst vem obstajajo amd -ji z xp jedrom in z barton jedrom al sm pa kle neki zablulu, pa še namest, da tolčete pomen, mi dejte rajš pomagat na unmu lunk gor.

Dragi ::

pa preber si še taprvi link od owce na tej temi.

Zheegec ::

Sem ti že tam vse razložil, pa še reci da sem se motil ko sem rekel da sploh ne bereš.
AMD AthlonXP obstaja, Athlon Barton pa ne, Barton je samo ime jedra ki ga ima večina AthlonXP, katere lahko sedaj kupiš.

Že Palomino se je imenoval AthlonXP, Thoroughbred-A je bil AthlonXP (nista več v prodaji), Thoroughbred-B je AthlonXP (vsi AXP ki jih lahko kupiš v trgovini do 2400+ so Tb-B), Barton je AthlonXP (vsi AXP ki jih lahko kupiš v trgovini od 2500+ naprej).
Pa res preberi moje poste zgoraj, potem pa odgovori.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

Muky - samo popravljam tvoje dezinformacije in te poizkušam nekaj naučit :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dragi ::

bstajajo amd -ji z xp jedrom in z barton jedrom al sm pa kle neki zabluzu,

Dragi ::

ja alien3001 hvala, pa ne boš verjeu, neki sm se res nauču:D :))

Zheegec ::

AAAAAAAA!
Obstajajo AMD Athlon XP procesorji, ki imajo lahko naslednja jedra:
- Palomino
- Thoroughbred A
- Thoroughbred B
- Barton

Palomino in Thoroughbred A se ne prodajajo več (torej ni več AthlonXP procesorjev s tema jedroma), Thoroughbred-B jedro imajo vsi AXP do 2400+ (Thoroughbred so narejeni v 130 nano proizvodnem procesu, imajo 256KB L2 cache), Barton jedro imajo vsi AXP od 2500+ do 3200+ (Barton so narejeni v 130 nano proizvodnem procesu, imajo 512KB L2 cache).
Jasno!?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dragi ::

zdej pa še enkrat prosm, če mi lahku kdu pomaga pr navijanju amd xp-ja (stari jst se zdele skus smejim zarad aliena 3001 k me je tek popalu)k nujnu bi rad dubu mal višje frekvence, če že cevovodu ne morm manjšat:D

b ::

Evo, danes me je pa nekaj totalno presenetilo:

compile kernela (2.6.7) z enakimi parametri na:

masina 1:
* p4 2800
* plata z 875P chipsetom
* giga rama
* hda: Maxtor 6Y120M0 w/7936KiB Cache (120G, SATA)

masina 2:
* Barton 2500+
* nforce2
* 512MB rama
* hda: ST3120026A w/8192KiB Cache (120G, ATA100)

v prvem primeru je trajalo 9 minut, v drugem pa 18. Pa sem skor zihr, da moj AMD ni 2x pocasnejsi od p4.

Dragi ::

ja no, zdej saj vem, da je alien 3001 profič,vsaka ti čast za tako znanje.
Bajdemim, kulku si star?sam taku me zanima

Longinus ::

No malo sem pobrskal po http://www.geizhals.at in sem zasledil da ponujajo dva modela amd64bit 3200+ in me zdaj zanima kaj vzet saj je cena skoraj enaka


AMD Athlon 64 3200+ boxed, 2.2GHz, 512kB Cache
AMD Athlon 64 3200+ 2.0GHz, 1024kB Cache

Black Dragon ::

b
Mislm da je primerjava malo zgrešena saj se jasno vidi že kapaciteta rama, oz. sama hitrost diska (sata) in seveda nekoliko proc.
Je pa res čudn da je trajal 18min., dej formateri pa ponovno nalož pa testiri pa da bo tokrat isti disk in enaka palčka na plati...:)

Black Dragon ::

muky ne boš verjel ampak so bli AMD-ji že vse od leta 1999 svetlobno leto pred celeroni oz. petiumi..., hehe se spomnem ko sem bral pcgamer Duron 600--->92% in Celeron 566--->56% ali nekako tako oz. v reviji so odsvetovli nakup. In jst ti ga še danes...
Samo primerji cene in glej kaj ti ponuja proc v primerjavi z ceno... (cene vzete iz Mlacoma in e-misije)

npr. INTEL Pentium 4 2.4A/533 1MB BOX 37.506 39.480sit z coolerjem
DVA Mobile barona pa sta skupaj 21500+21500 je 43000sit brez coolerja
oz. INTEL Pentium 4 2.8/533 512kB BOX 48.222 50.760sit = 2 krat Mobile barton 2500+ coolerja

Tako da zdej veš da so Inteli presneto dragi... za kaj ponujajo kot primer Mercedes in 2 Škodi:D samo da ga škodi prehita>:D

xenon74 ::

Bronson
razlika med box in nebox izvedbo je:
box ima priložen heatsink z ventilatorjem in vgradnim pokrovom ter ima 3 leta garancije
ne box je samo procesor - ponavadi z enim letom garancije
garancijski čas za 100% preveri sam pred nakupom.

Še enkrat poglej če si prav prepisal:
Na socket 754 (Clawhammer) obstajajo modeli: vsak v box in ne-box izvedbi
AMD64 2800+ s 512kB L2 in frekvenco 1.8GHz
AMD64 3000+ s 512kB L2 in frekvenco 2.0GHz
AMD64 3200+ s 1024kB L2 in frekvenco 2.0GHz
AMD64 3400+ s 1024kB L2 in frekvecno 2.2GHz
AMD64 3700+ s 1024kb L2 in frekvenco 2.4GHz

AMD64 3200+ /512 na 2.2GHz ne obstaja - mogoče si pobrkal z AMD XP 3200+ (Barton jedro) ki ima 512kB L2 in 2.2GHz

hehehehe:
Achtung! Verschiedene Steppings! • "C0" Cool'n'Quiet @800MHz 35W • "CG" Cool'n'Quiet @1000MHz 22W • Bitte beim Händler nachfragen, beziehungsweise die Kennzeichnung beachten!

Če boš jemal A64 s 1024kB L2 potem vzemi z CG steppingom

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

OwcA ::

Za osebna vprašanja uporabite ZS, ostale komentarje o drugih zadržite zase.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zheegec ::

2.2GHz s 512KB L2 za socket 754 A64 naj ne bi obstajal, če pa dejansko obstaja je pa to gotovo boljši nakup kot 2.0GHz 1MB L2, ampak uradno še nisem zasledil da bi obstajal.
CG stepping je pa zakon - bolj se navija in malo manj se greje :D
P.s.: Muky: saj lahko pogledaš profil uporabnika (na moje ime klikneš), nekateri imajo (imamo) to objavljeno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dragi ::

ma ja, priznam, neki sm se nauču in vidm, da pentium res sam burek prodaja.Alien 3001 thanks.
upam, da ti boco veš zdej kakšn cpu kupt.

Zheegec ::

Samo da ne bo kdo mislil da je P4 (Northwood) sedaj neki bedni CPU. To so odlični procesorji, odkar je prišla "C" revizija s 800FSB in HyperTreathingom je kar nekako razvrednotila PR+ rating od AthlonXP (ki je bil čisto upravičen dokler so bili na trgu samo P4 s 533FSB), šele Athlon64 je ponovno dohitel/prehitel P4 in ima upravičen PR+ rating v primerjavi s P4.
Seveda pa je za 45K CPU + plata AMD vsekakor zmagovalec, pri 65K CPU + plata Intel, kar je več pa spet AMD :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dragi ::

A64 nuca za delovanje v 64 bitnem načinu tak os in pa špile.to se prav, da kakšne starejše igrce sploh ne bodo delale v kombinaciji z A64, os 64 al ne bodo delale v 64 bitnem načinu ampak v 32?Kva pa aplikacije, a morjo bt tud napisane v 64 načinu?

Zheegec ::

AMD64 ni Itanium :D
Ravno vsa fora AMD64 (vsi Athlon64 in Opteron imajo to, delno tudi Nocona - kao :D) je v tem, da ko imaš 32-bitni OS deluje procesor kot navaden 32-bitni x86 procesor (seveda hitreje kot kakšen AXP, ampak 64-bitni del je izklopljen).
Ko imaš 64-bitni OS moraš imeti še 64-bitne driverje, programi pa so lahko 32-bitni (s pomočjo WoW - Windows on Windows) ali 64-bitni. 32-bitni bodo delovali tako hitro kot na 32-bitnem OS ALI hitreje, v zelo redkem primeru pa malo počasneje. 64-bitni bodo seveda delovali hitreje, nekje od 5% do 20%, nekje 5%, drugje 100% (recimo WinRAR se mi zdi).
To je ravno fora AMD64 - je 64-biten, ampak s popolno podporo 32-bitnim aplikacijam (brez emulacije), v 32-bitnem načinu je zelo hiter (podoben AXP, integriran memory kontroler, SOI, bla bla bla), v 64-bitnem načinu pa uporablja še 48-bitno naslavljanje memorije ter dodatnih 8 GPR (skupaj 16) - General Purpose Registers, katerih vloga je v 64-bitnem načinu tudi malo spremenjena, kar povzroči hitrejše delovanje.
Itanium2 recimo je 64-biten, ampak mora 32-bitno kodo emulirati in s tem izgubiš 80% hitrosti in Itanium2 1.5GHz 9MB L2 za kakšnih 5.000.000 SIT (ali več?!) izpade kot stari Celeron 500MHz 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923150 (14930) 54j0
»

Kateri procesor imate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1087925 (5326) GamingFish
»

Kateri procesor imate???

Oddelek: Strojna oprema
361730 (1225) Legoless
»

kaj se bol splaca ATHLON 64 ali INTEL Pentium

Oddelek: Kaj kupiti
221542 (1251) Zheegec
»

AMD ali Intel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
876645 (5289) Dr_M

Več podobnih tem