» »

4GHz so padli !

4GHz so padli !

DjTonic ::

Danes popoldne me je zopet prijela navijalska mrzlica in na koncu se je vseskupaj kr izplačalo :D. Nad rezultati sem res presenečen, saj si vseeno nisem mislil, da bom prišel tako daleč 8-O.

Največja zasluga gre mojemu SL6WU Northwoodu >:D. Včeraj sem mu privoščil malo brušenja in danes so se že pokazali rezultati (Poleg nižjih temperatur seveda). Z besedo brušenje mislim, povedati, da sem zgladil Heatspreader s finim vodobrusnim papirjem do sijaja.

No pa kar začnimo z rezultati :P.


SUPER PI 1M Benchmark


Sandra 2004 Aritmetric Bench


In seveda screenshot, ki dokazuje frekvenco, na kateri je cpu deloval :D. Izbral sem 5:4 Delilnik, zaradi pomnilnika.



Vmes sem naredil še en 3DMark 03 Run, vendar sem dobil manjši Score od 8010, ker grafična ni bila primerno navita in seveda hlajena :D.
  • zavarovalo slike: OwcA ()

rfmw ::

Congrats!!!>:D

Me pa zanima, koliko si imel prejšnjo max frekvenco proca, pred brušenjem in poliranjem? Torej, koliko prinese brušenje in če se izplača:D ?

PS: ampak tebe pa večkrat prime navijalska mrzlica, ne>:D >:D >:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

DjTonic ::

Me pa zanima, koliko si imel prejšnjo max frekvenco proca, pred brušenjem in poliranjem? Torej, koliko prinese brušenje in če se izplača?


Prejšnja max frekvenca je bila tam okoli 3,9 GHz, po grobih izračunih je vsaj za 100-120 MHz višja. Brušenje se vsekakor splača >:D

OwcA ::

Čemu ga nisi raje čisto slekel (saj ni M0)?

Drugače pa zelo lepo. Je to prvikrat čez 4 GHz na ST (zadnje čase ne spremljam zelo :8) )?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

sinko999 ::

Zakaj pa nisi dal slike SuperPi-ja na 4GHz a se ti tam mogoče že obeša pa imaš delno stabilen sistem ? Drugače pa čestiteke če se ti procesor vedno poti na 4Ghz.

LP
Ni? ni ve?no !

LittleDevil ::

Čemu ga nisi raje čisto slekel (saj ni M0)?


Kaj pa se lahko sleče, kaj je razlika med njegovim in M0?

LP

DjTonic ::

Owca, če je to prvič na ST nebi točno vedel, ampak pomoje je, saj se ne spomnim, da bi se v zadnjem času kdo pohvalil s podobnim rezultatom. Sicer pa tudi jaz sedaj nisem veliko spremljal tem o navijanju.

Sinko, procesor mi ne dela stabilno na 4GHz (se restarta). Super PI tudi ne gre skozi, za to je treba še malo po-tweakati >:D.

O odstranitvi Heatspreaderja sem tudi že razmišljal, pa sem si potem premislil, saj so nekateri na podoben način že uničili svoje P4-ke, ki so imele podobno zalepljen gor HS, kot M0. Ta primerek pa mi je škoda reskirat :D. Morda si kdaj premislim.

GUFY ::

Congrates za 4GHz DJt:D . Sedaj pa imava isti rezultat v računanji Super PI 1M

Pa še slikica

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: perci ()

MEDENA ::

točno kateri procesor je to ?

-neo- ::

Gufy - ti pa mas ikon:D
AMD 64 3000+@2450 mhz CG,GF Ti 4200 300/215@355/680,corsair xms 500 mhz
Prodam Vodno hlajenje;> 2 X 80 Gb MaXtor,Gigabyte K8N,

GUFY ::

MEDENA: Če misliš moj post, je to Mobilni barton 2500+ navit na 2750 Mhz.8-O

DjTonic ::

Lepo Gufy, se mi je zdelo, da sem ta score že nekje videl :D.

Medena, mislim, da je lepo napisano kateri CPU imam, če misliš zame. Gufy pa ima Mobilnega XP poglej malo Sticky temo. Saj jaz imam na namizju tudi dosti ikon, tisto sem testiral na 40GB maxtorju, ki je bolj cleam.

frenk ::

DjTonic: tale cpu bi pa lahko ponucal ane?>:D

p.s.:GUFY: sej ti tud prideš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

GUFY ::

Se vidimo na NEST-u:D

MEDENA ::

ne mislil sem od djtonic...2.8 ? aja 3.0...JE TO 3.0C ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

GUFY ::

MEDENA: Pa ti znaš brat, to je 3.0 ti lepo piše na cpu-z.8-O 8-O 8-O

MEDENA ::

buuu gufy....refresh naslednjič :D

zile ::

Tale SuperPi, bi moral na stotinke natačno rezultat merit, ne pa na sekunde.:\

sharp ::

Evo še jst Duron 1600mhz,super pi je pri 2850mhz(15x190) 40 sekund nič posebnega.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

MEDENA ::

še to me zanima...je 12 cap ali 30 cap ?

sharp ::

še to me zanima...je 12 cap ali 30 cap ?

???

OwcA ::

Mislim, da 30 (beseda teče o številu kondenzatorjev na spodnji strani DjTonicovega procesorja).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

sharp ::

Aja,sem bolj amd privženec :)

DjTonic ::

Ja modeli na tem steppingu so sicer imel 30 kondenzatorjev, ampak moj jih ima še 12, kot starejši Northwoodi. Zgleda, da je bil ravno prehodna točka (L342 Malaysia), ko so začeli izdelovati primerke na novem pakiranju.

Vendar se na to sploh ne oziram, glavno je, da se odlično navija. Je pa res, da so v povprečju ti novi s 30 capsi boljši navijalci, a še vedno slabši od mojega, saj nekateri še preko 250 FSB ne gredo >:D.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

sajko ::

Lepo si ga navil Tonic, kongratz !

Ajmo zdej en superPI pod 37s :)

Spajky ::

si moral proc peči v ponvi tudi kot sem jest mojga Tulca (vidi mojo stran pod burn-in :-)
in ga pritiskat s palico ob dno ponve ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

DjTonic ::

Hehe Spajky :D



Ne nisem ubral te tehnike. Cpu ima samo zbrušen Heatspreader do bakra, čisto ga nisem slekel.. Kaj veš kaj se mu še lahko zgodi, je namreč kar dober primerek Northwooda >:D.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

DjTonic ::

Danes sem nabavil Tagana 480W in, če ga nebi temeljito preizkusil bi mu naredil krivico >:D:D. No beseda teče o navijanju in, kot testni program sem izbral SuperPI 1M Benchmark. Dolgo sem se zabaval z nastavitvami in še večkrat poizkusil kaj drugega.

Prišel sem do prejšnje meje 37 Sekund, ki jih nikakor nisem mogel preseči, saj kljub nekoliko višji frekvenci program ni pokazal sekunde manj. Nato sem prišel do nekako zadnje meje stabilnosti 3860 MHz. Ta sekunda se je res hudo vlekla, saj je 1M računalo še vedno 37 sekund.

Delitelj 5:4 ter Timingi rama 2-2-2-5 (8, Infinite, 64 mikro sek, PAT, Turbo). Na 3875 MHz se je zadeva ali resetirala ali zamrznila ob tako agresivnih nastavitvah. Poigraval sem se tudi z voltažami ter na koncu ugotovil, da je najbolje, če dam na CPU 1,725V (Ta nova Asuska mi bolj undervolta od stare, ampak vsseno se mi zdi, da je za spoznanje boljša ). Če sem dal več se je zadeva obrnila še na slabše. V Agp sem nastavil na 1.7V, V dimm pa na 2.85V.

Ni mi preostalo drugega kot, da spremenim T ras iz 5 na 7. Z 2-2-2-7 mi je končno uspelo pognati benchmark pri 3875 MHz. Ampak sem že po polovici videl, da če pride do konca bo zopet 37 sekund.

Na koncu sem zopet prestavil T ras iz 7 nazaj na 5 in znižal še AGP Aperture Size na 32MB ter disablal komponente, ki jih ne rabim. Na koncu mi je končno uspelo uspešno pognati Super PI 1M benchmark pri 3875MHz in za to je rabil moj mlinček 36 sekund :D To je to!


Še nekaj slikic... :P








36 Sekund Padlo....




Pa še 4GHz za pokušino...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

DjTonic ::

Spajky evo 265 točk, več bi težko dosegel. Sicer pa je bilo to narejeno pri 5:4 delilniku 262 FSB/410DDR Ram, se pravi 210FSB pri 2-2-2-5 >:D. Zdaj sem malo porihtal ene nastavitve tako, da se mi trenutno 5:4 kombinacija obnese odlično dosti bolje, kot 1:1 pri 3-4-4-8 s kakšnimi Corsairji. Notri pa so BH-6 :D

Glede Northwooda ter Prescotta je drugi v SuperPI bistveno hitrejši (Pa še naviti se da odlično npr D0), če pa gledamo kakšne druge teste pa je NW še vseeno malenkost spredaj. Odvisno pač od aplikacije.



Da nebom pisal po temi o Celeronu D sem se odločil, da uporabim to temo.

Strijc ::

DjTonic: zakaj pa laufaš Kingstone na 2,2,2,5??? A ni biljše če imaš 2 plački po 256MB da jih laufaš na 2,2,2,11 ???? No vsaj tak sem nekje na tem forumu bral...

GUFY ::

Si pa zgleda bol slabo bral, saj za intla je znano da so 5,2,2,2 timingi najhitrejši. Timingi 11,2,2,2 se dobro izkažejo samo na AMD platformi.

Strijc ::

Aja točno... sem pozabil da ma on P4..... :\ ;)

flisko ::

ej,jaz sem pa dons probu super pi ,pa sem ga opravu v 35s:D :D :D ,sam ne vem kok naj prilepim sliko.

The B ::

Print screen, v paintu save as, potem pa klik!

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Moonman ::

Hvala The B!
Zdaj moram najti še sliko, kjer je superpi opravljen v 37s.

lp


morphling1 ::

Hmm nekaj švoh rezultati so to v super PI.
Moj več kot leto star rezultat na tbredu 1700+ in 8RDA plati


En vikend moram zrihtat svojo P4 mašino in naredit en bench setup, ker se bliža zima in bom spet malo navijal, mam občutek da se da še nekaj stisnit iz 2.4C :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: morphling1 ()

zile ::

tbredu 1700+... je pač legenda. Tale tvoj je pa itaq posebnež na 2700MHz...>:D

Moonman ::

A je superpi pri amdjih zelo odvisen od fsbja?
Ker mam zdaj mojega na 2.4Ghz in 192Mhz fsb in imam porazen rezultat. (46s)
A bi se potem splačalo menjati mojo A7n8xe dlx za Dfi NF2 Infinity.

Aja, da ne bom tako offtopic.
@DjT
A lahko zaupaš, kakšne nastavitve si imel v biosu (PAT, in pa pri procesorju (turbo, standard ...)).
In pa še temperaturo okolice pri tem podvigu.

BTW: Zadnja sekunda pri superpi se je nemarno vlekla. Čakam, da sibirski mraz napolni Panonsko kotlino.>:D :D

lp


DjTonic ::

PAT je bil seveda vklopljen pravtako Turbo nastavitev. Poleg tega sem še spremenil nastavitve pri ramih. Burst Rate 8, Infinite, 64u, SpreadS Disabled, ICH Delay Disabled, itd :).

LittleDevil ::

Da ne bom odpiral nove teme, danes sem se spravil tudi jaz malo navijati moj Pentium 4 2.8(M0), je kar dobro opravil svojo nalogo 4GHz.>:D Rami so delovalii v 1:1 razmerju, to se pravi 286MHz. >:D SUPER_PI rezultat je bil skromnih 37s, ker imam slabe timinge na ramih. :\

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Boki_ ::

Zelo dobro 286 FSB. Rami pa res, vmod in mal timinge dol.
I'm back

DjTonic ::

Čestitke, za še en skok preko 4 GHz.

LittleDevil ::

Zdej bom pa dobil čestitke za preskok 9GHz :D



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Slo-tech superpi team: intel core 2, i5, i7 & amd am2, am3 lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
264275145 (35738) krneki0001
»

E7xxx serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
785372 (3771) Galaxy
»

Dejanska lestvica Super Pi 1M (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15336385 (25514) pablic
»

superPI lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40130125 (15589) gfighter
»

SiSoft SAndra rezultati za procesorje (arithmetic, MM) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
815073 (3487) billy

Več podobnih tem