» »

ADSL+static ip + 2 racunalnika + switch

ADSL+static ip + 2 racunalnika + switch

Bug ::

Pozdravljeni...

Prasam ali je mozno imeti preko switcha povezana na net 2 racunalnika tako, da en racunalnik deli povezavo na internet?

Lp,
Bug

perci ::

je mozno - za dva racunalnika niti ne rabis switcha, le tri mrežne kartice - je pa bolj komot s switchem, ce bi zazelel priklopit se en komp

blblb ::

Ker mas pa staticen IP bo pa treba router kupiti IMHO...

mymoon ::

Ruter rabi, če noče imeti tisti komp, ki deli povezavo za net, 24/7/365 prižgan.

Lio ::

ja, na enem nastavis share connection, na drugemu pa samo gateaway, in stvar bo delala.

Bug ::

Pozdravljeni...

ja, na enem nastavis share connection, na drugemu pa samo gateaway, in stvar bo delala


Torej ne rabim 2 mreznih kartic v racunalniku?

Lp,
Bug

Lio ::

če imaš switch ne

Poldi112 ::

Ce imas switch ne rabis treh mreznih v pc-ju, ki bo router, ampak samo 2.

Lio ::

wrong! rabis samo eno. Verjem, mam doma tko narejen.

ThinMan ::

Čak čak, kakšno povezavo imaš že ?

Če je Dialup (analog, ISDN, mobitel, ...) potem ima vsak racunalnik 1 mrezno kartico in nastavis kot je @Lord Lio poveadal.

Ce pa ADSL potem je pa zaželjen router.-



LP,


Flade

Lio ::

jp, čeprav mam jst tk narejen za adsl

Poldi112 ::

On ima staticen ip in hoce, da en racunalnik deli povezavo. Kar pomeni da rabi 2 mrezni. Ena je povezana na switch, druga na modem. Razen ce bi lahko do modema dostopal preko switcha, kar pa prvic slisim. Tako se dela ce vsak pc zase povezavo postavlja.

perci ::

Lapsus, sem zajebal - ce ima adsl rabi samo eno mrezno (drug protokol), ce bi imel kabel pa bi rabil dve. Tko je kot je Lord Lio povedal.

Mam kabel doma, pol pa včas mal na pamet povem. V glavnem, Lord Lio ima prav.

fRiK0 ::

Rabis 2 mrezni (za vsak racunalnik eno) ter switch. Potem pa oba racunalnika in modem priklopi switch. Na enem racunalniku vklop share internet connection na drugem pa dej tega za gateway in stvar ti bo 100% delala. Tako mam jaz doma narejeno, samo v bolj obsezni obliki (server, vec racunalnikov).
Hvala

LP Tadej

perci ::

Rabis 2 mrezni (za vsak racunalnik eno) ter switch
Sej to je tist - rabis samo eno mrezno ne dveh.

Microsoft ::

Am, a lahka poveste, ali govorite o prvi ali drugi moznosti?

Prva moznost:


Druga moznost:



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

perci ::

O prvi možnosti menda ;).

Microsoft ::

Zanimivo.

Se pravi, da vse skupaj deluje takole: Ko PC2 hoce na internet, ima nastavljen GW tako, da le ta 'kaze' na IP od PC1. Ta pa ima nastavljen ICS, ki potem to zahtevo forwarda na modem.
Zanimiva resitev. :)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

perci ::

Ja in kaj je tu tako zanimivega in nenavadnega? :\

Bug ::

Pozdravljeni...

Torej nastavil sem kot ste rekli: na switch priklopil prvo adsl potem PC1 in PC2 //
Na PC1 nastavil IP 192.168.0.1 mask 255.255.255.0 in Default gateway 192.168.0.1
Na PC2 nastavil IP 192.168.0.2 mask 255.255.255.0 in tudi gateway 192.168.0.1
Vendar Internet ne dela na PC2
Na PC1 so win XP
Na PC2 pa win 2003 Server Enterprise

Na PC1 planiram v kratkem tudi instalirat win 2003 Server Enterprise...

Mogoce se kaj windowsi ne razumejo?

Imam static IP, da ne pozabim :8)

Lp,
Bug

Poldi112 ::

A si zalaufal ICS?
A tvoj prvi pc potrebuje default gateway na samega sebe?

Bug ::

Pozdravljeni...

ICS=Internet Conection Sharing, ne?
To sem tam vklopil v Network connections --> za mojo povezavo (imam preko RASPPPOE) --> tam sem obkljukal "Allow other network users to connect..." potem izbral mrezno: Local area connection in se obklukal "establish a dial-up..." in "Allow network users to control or disable..."

Aha, default gateway pa na prvec PC-ju sem izklopil...:8)

Lp,
Bug

Lio ::

šezdej ne vem, ti dela ali ne?

Bug ::

ne, se vedno ne dela...:O :'(

Bug ::

Pozdravljeni...

Sedaj pa imam nastavljen Hardware drugace in nalozen drugi OS... na PC1 sta 2 mrezni kartici (ena za ADSL in druga za mrezo)... na PC2 pa je se dalje 1 mrezna.....
Mreza dela normalno (deljeni diski se vidijo in lahko dostopam do njih...) na internet preko PC2 pa se vedno ne morem :'( :'( --> Gateway je nastavljen in kaze na PC1 vendar ne dela...
Na obeh PC-jih so windows 2003 Server Enterprise
Ker so to serverski winsi bi se dalo kako s tem resiti stvar (kaksen router, DCHP server) in ce se da mi prosim opisite kako treba :O

Lp,
Bug

ješ ::

ne potrebuješ DHCP serverja. Run... services.msc in poglej če imaš Internet Connection Firewal (ICF)/Internet Conection Shaaring (ICS) startup type na "automatic".

Bug ::

Pozdravljeni...

Na PC1 v services.msc je to startno..torej laufa
Na PC2 je to tudi treba zalaufat?

Lp,
Bug

ješ ::

na PC2 nastaviš samo default gateway na pravi ip. lahko je problem zaradi dveh mrežnih, ker ima vsaka svoj IP. poskusi najprej povezati obe omrežne kartice (bridge connections). Boljša nastavitev pa je NAT (network address translation). Administrative tools -> Routing and Remote Access ( brez bridge connections).

Bug ::

@ jes:

nastavil sem NAT.... vendar sem zacetnik v tem :8) mi lahko poves kaj vse tocno moram nastaviti (na obeh PC-jih), da bo delovalo?

Lp
Bug

Leonardo ::

imam vprašanje glede te teme, da ne bi na novo še eno temo postavljal..
imam namreč 2 računalnika doma, FreeBSD in Windows XP katera sta bila enostavno povezana
z crossover kabli, vse je lepo delovalo.. v roku naslednjega tedna dobim še en računalnik, sedaj sem
pa v dilemi kaj izbrati, router ali switch? FreeBSD je gateway, Windows XP in bodoči Win 2000 jaz mislim
pa bi bila pač prižgana kakor kdaj? kako je z ipji? imam statični ip.

lp

Poldi112 ::

No, ce ze imas FreBSD za router, potem verjetno nimas nobene potrebe po switch/routerju. Jaz bi kupil switch.

Leonardo ::

moja vprašanja so bila kakšna je razlika med routerjem in switchom
kako je glede statičnega ipja itd. Ne rabim to je res ampak rabim
povezavo sherat.. brez tega ni nič.. lp
http://slo-warez.net

Poldi112 ::

Zal mi je, ampak jaz tebe ne razumem. Recimo pri stari konfiguraciji je vseeno, ali imas 1 crossover ali pa dva navadna kabla in switch. IP je itak en nivo visje in ga ne gane kaksno povezavo imas. Kar se njega tice imas lahko token ring, wireless, koaksialec, whatever. Zdaj switch in router switch sta oba switcha, samo da eden dela samo na nivoju etherneta, drugi pa se na IP nivoju. Staticni ip tu nima veze. Razen ce nimas routerja. Ampak ti ga imas, ane (freebsd?).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333347 (2623) MrStein
»

adsl sharing ( ICS )

Oddelek: Omrežja in internet
51058 (985) Gwanaroth
»

problem mreža

Oddelek: Omrežja in internet
211778 (1629) maticm
»

Le Kam Je Izginil ICS?

Oddelek: Omrežja in internet
231268 (1053) Uros!no
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371726 (1414) nimus

Več podobnih tem