» »

Slovenija - leglo internetnih prevarantov?

Slovenija - leglo internetnih prevarantov?

marS ::

Po besedilu v hrvaškem ezinu Vidilab, ki se sklicuje na redno poročilo Verisigna o varnosti internetnih transakcij, je Slovenija uvrščena na visoko četrto mesto, v družbo s Kamerunom, Nigerijo in Indonezijo.
Citat: "Top countries by percentage of fraudulent transactions, determined by the origin of IP address, were led by Cameroon, with 100 percent of transactions determined as risky. Following Cameroon was Nigeria (96 percent), Indonesia (93 percent), and Slovenia (92 percent)."

In? Kva pravte na to zadevščino?:O
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Sergio ::

Korporacijski kriminal ki mu ni para ;-)

Ne vem, jaz na nobeno slovensko e-prevaro se nisem naletel... Meni se sploh ne zdi situacija v .si kriticna.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

2nemesis ::

Pri Verisignu so tako ali tako bolj zmešani ljudje, so že kaj zamešal.
Hrvati pa tako ali tako požrejo vsako slabo novico o Sloveniji - njihovi kopleksi so pač preboleči.

marS ::

:Dhe, he :D
...no more heroes...
https://ilbis.com/

fahrenGONE ::

Je (skoraj) res. Morda ne 92% ampak vseeno visoko. Balkan drzave tudi ne zaostajajo. Hrvati naj raje preverijo se druge vire. Sicer pa niti ni tako slabo za biznis kot ce si iz Rusije in republik okoli nje, Kitajske ter bliznjega vzhoda. Iz nekaterih drzav sploh ne mores odpret bancnega racuna v US zaradi novih zakonov ali pa zelo tezko. Iz SLO se lahko kar solidno posluje, ceprav noben nima ideje kje tocno je SLO, ampak to niti ni ovira. :)

Korporacije-drzava pa tukaj ne stejejo dosti. Zanje imas lestvice korupcije. Tam smo tudi zelo dobro uvrsceni. :(

Vice ::

Še nobeden ni dobil maila o veliki nagradni igri z blazno bogatimi nagradami, vse kar moraš narediti je da pošlješ svoje podatke in tisočaka v kuverti na p.p., ki je na koncu maila naveden?

Kakšna je verjetnost, da je VeriSign Slovenijo zamenjal s kakšno drugo državo.

Thomas ::

Kar precej velika.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tear_DR0P ::

You are wrong!!!!!
Slovenija je država z visoko stopnjo zlorab preko interneta!!!!! Vsaj 4 leta nazaj smo bli zelo zelo pokvarjeni v sloveniji.
Ko sm enkrat (zdej že 5 let nazaj) probu iz Amazona neki naročit, sm domu e-mail: Sorry but we do not ship to Slovenia anymore. To many credit card frauds have occured. (valda še nisem bil polnoletn, mami pa ati pa nikol nista mela VISA, Mastercard ali Diners kartice)
Da ne govorimo o tem da so moji znanci mel na japonskem root dostope do strežnikov in ponujal mp3-je še pred napsterjem! V Sloveniji ma več ludi znanje in opremo za e-goljufije, kot oni v afriki!!! Enkrat nas niso zamenjal in enkrat niso drugi krivi!!!
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

LoneWolf ::

Verjetno ne gre za pomoto, gre pa za podatke izven konteksta. Dve stvari je treba vedet, ko se bere tole porocilo - da gre za oceno drzav po IP naslovih, in da gre za odstotek(!) goljufij med transakcijami iz posameznih drzav.

Vecina goljufij je povezanih s kreditnimi karticami - lahko vam povem iz prve roke, da tovrstne goljufije izhajajo tudi iz Slovenije, vendar jih je neprimerno manj kot recimo iz Srbije, Estonije, Belorusije, Litve ali Ukrajine, in nekoliko manj kot Hrvaska, ce se omejimo na primerljive drzave (pustimo Afriko...) Dejstvo je tudi, da predvsem vecje organizirane druzbe kot so crackerske skupine ne posiljajo laznih narocil iz domacih racunalnikov - uporabljajo se zombiji, spoofa se IP, ali pa vsaj anonimni proxy-ji, se mulci grejo v najblizji cybercaffe. Stevilo z virusi okuzenih racunalnikov s taksnimi ali drugacnimi backdoor-i v Sloveniji dejansko ni majhno, tudi kak javno dostopen proxy se najde. Od tod IP naslovi.

Drugo vprasanje je, koliko legalnih transakcij Verisign sploh ima s Slovenijo, prav veliko ne. Ce se nekdo obesi na proxy ali slucajno spoofa slovenski IP naslov in poslje cez par sto narocil z ukradenimi kreditni karticami (crackerske skupino to pocnejo rutinsko), zelo hitro obcutno preseze stevilo legalnih transakcij iz Slovenije. Tisti odstotek 92% ne pove prav nic, dokler ni zraven za primerjavo tudi absolutnih stevilk.

TallCezar ::

Da ja niso mislil Slovake?!:8) Če je to vse res kar pravijo je to sramota za Slovenijo in zadnji čas da odstopi Gantar ala Rop kompanija.

borchi ::

Če je to vse res kar pravijo je to sramota za Slovenijo in zadnji čas da odstopi Gantar ala Rop kompanija.

ker če bo pa en rdečelični kmetek grel stolček bo pa goljufe kr minilo? čeprav ko bojo ti paranojiki na oblasti, bomo itak meli tu "kitajski internet".
l'jga

digi-gamer ::

kakšen pa je kitajski net če smem vprašat?

Daedalus ::

Cenzuriran.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

iration ::

ROFLMAO!! Česa ne slišim?!?!?!

Če zmaga opozicija bojo uvedl cenzuro na internetu??? Pa pokojnine bojo ukinl, ane?
Pejt razglašat te kretenizme po gostilnah, ne pa po internetnih forumih.

Če kdo v Sloveniji uvaja cenzuro na internetu, je to nihče drug kot sama LDS. Slo-Tech link.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

borchi ::

Česa ne slišim?!?!?!

ne vem o čem govoriš in zakaj imaš težave s sluhom? rekel sem samo, da SDS/NSi/SLS v glavnem vodijo debilčki, ki imajo resne težave s preganjavico.

pa prosim ne govori, kje lahko kaj razglašam, ker zaenkrat ŠE nisi v taki poziciji, da bi mi lahko začel omejevat svobodo izražanja, ok?! ne dvomim pa, da če bi bil v taki poziciji bi mi začepil usta. in ravno take kretenčke sem imel v mislih v drugem stavku.
l'jga

BigWhale ::

Zaklenil vas bom, ali pa v lozo nabrcal (pa naj se drugi z vasimi traparijami ukvarjajo)...

Umirite se.


In spostovani poslusalci, od tega trenutka naprej, je bila tema spet 'back on topic'. Oprostite za prekinev.

BigWhale ::

Ob naslednjem off-topic postu se bo tole zaklenilo.

Hvala.

jarre ::

Hm... prej verjamem tistemu, da se da zelo hitro uporabiti oziroma ponarediti za internetne goljufije slovenske IP naslove, kot pa Verisignovem podatku, da imamo tako veliko stopnjo i-net goljufij.

Večina slovenskih bank že dolgo ponuja svoje internetne storitve in mislim, da nas tudi veliko uporablja te storitve, pa vsaj za zdaj še ne poznam primera (razen domačih napol goljufov oziroma "izumiteljev", ki so prodajali/ponujali razne "čudne" rešitve NLB ;(( ), ko bi koga oguljufali ob transakcijah znotraj Slovenije.

Ufo ::

V prejsnih porocilih je bila poleg omenjenih drzav se Sierra Leone. Mogoce so malo zamenjali:
Slovenija .si ; Sierra Leone .sl ?

borchi ::

hmmm, ja, js bi tut tu iskal razlago. čeprav so rekli "based on IP address". IP naslove so "resolvali" v .sl, .sl pa v Slovenija. možno bi bilo.
l'jga

CaqKa ::

kaj zdaj so se zmotli al se niso?
MIDadmin ste dobli kak odgovor?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odgovor VeriSigna MID-u

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
162451 (2451) Exilian
»

Verisign odgovarja na vprašanje MID o spletnih goljufijah

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
282759 (2759) poweroff
»

Slovenija na četrtem mestu med državami z največjim deležem tveganih spletnih transak

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
312525 (2525) darkolord

Več podobnih tem