» »

Dual chanel s 3x 256 MB rama na NF7 Rev 1.2

Dual chanel s 3x 256 MB rama na NF7 Rev 1.2

GUFY ::

8-O :\

MEDENA ::

:\

Stran, do katere zelite dostopati je presegla omejitev prenosa.
Prosimo poskusite ponovno cez nekaj minut.

GUFY ::

Danes sem dobil eno palčko 256 MB BH-5 rama, pa sem jo montiral v prosti RAM slot na matični. Sedaj me pa zanima, kako to, da imam dual chanel, glede na to da je v mojem compu trenutno 3 x 256 MB rama. :\

DjTonic ::

You can use three modules in Dual Channel Mode, by filling the third unoccupied slot. With three sticks, slots 1 remains as channel 0 while slot 2&3 become channel 1. To maintain 128-bit mode, with all three slots filled, each channel must have an equal amount of memory. For example, slots 1 should be filled with a 512Mb module, while slots 2 & 3 are populated 256Mb modules. If you were to use three modules of the same size, then only first two modules would be running in 128bit Dual Channel Mode. Example, using 3x 256Mb modules will have the first 512Mb running in 128bit Dual Channel mode, while the remaining 256Mb will be in 64-bit Single Channel mode.

Klik

sharp ::

Ja jaz imam 2x256mb in 1x512mb in mi isto lavfa v dualu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sharp ()

Jaffa ::

Ja, pa sej lepo piše, da je tak najbolše, če maš 3.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

mazy ::

js mam sedaj na nf7-s v2.0 2×256 v čisto levem in čisto desnem kanalu. potem če bi dal še med njiju ploščico 512mb rama (recimo geil value ker sta tista modula ista) bi mev rame v dual channel in 1gb rama*

Tic ::

Dobra fora. Ampak da kombinirano lahko teče (64/128) .. smeh.
persona civitas ;>

rkb2 ::

Mislim da če je v tretjem slotu dvostranska ploščica rama, potem laufa tudi v 128 bitnem načinu.

TribesMan ::

JAO kok enga bluzenja.

Edina sansa je, da dobis pravi DC, da v prva dva slota (tista dva ki sta skupaj, prvi kanal) das dve ploscici po 256MB enostranskega RAMa, na drugi kanal (tisti slot ki je sam zase) pa das se eno ploscico 512MB dvostranskega RAMa... vse ostale kombinacije so BS. Preizkuseno. Ker edino v tej konfiguraciji Sandra Memory bandwidth benchmark pokaze enake rezultate kot v kombinaciji samo dveh 256MB ploscic. Ce mesas kar tako malo povprek je rezultat bandwidtha isti kot pri single chanel.

Tak da 3*256MB ni nic... Sej na zacetku v BIOSu napise Dual Chanel sam performanse so pa iste kot pri single chanel.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zhupa ::

Kolega ma isto plato k jest s tem da mam jest 2x512 twisterja on ma pa 1x512 + 2x256 twisterja. Men dela normalno v dual in mi tudi sandra pokaze bandwidth kot se spodobi pr kolegu mu pa sandra pokaze kot, da bi imel SC se pravi okol 3GB bandwidtha. Sem dal njegov ram tud v moj komp, 2x enostranski 256 v prva dva slota C1 in dvostranski 512 v samostojni slot C2 in rezultat je isti 3GB.

Se vam kaj sanja, k men se ne.

kuglvinkl ::

KOlk se potem pozna v performancu, če dam 3×256? domnevam, da ene 3%?
Your focus determines your reallity

jRk0 ::

Jaz sem dal zraven 2x256 hyperx BH5 ki jih trenutno uporablam se moje lastne OCZ EL 3500, in se comp ne zbuta prav. samo do prvega zaslona pride ko pise kolicina rama, pol pa freezne zadeva. plata je 8rda3+
You fuck up once, you loose two teeth.

ČIP 008 ::

Na NF7-S bi ti sigurno delalo.

MEDENA ::

jrko bo delal....sam pr bootanju drži tipko "INSERT"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za ocenitev kište.

Oddelek: Strojna oprema
241957 (1482) xabre
»

Navijanje na deklarirano frekvenco

Oddelek: Navijanje
201973 (1695) strumf666
»

Kaj je bolj pametno imeti?

Oddelek: Strojna oprema
331572 (1099) patron
»

Dual channel - koliko pridobim?

Oddelek: Strojna oprema
91595 (1285) Poldy
»

RAM!!!

Oddelek: Kaj kupiti
121144 (978) son!c

Več podobnih tem