» »

Slo-Tech irc kanal

Slo-Tech irc kanal

«
1
2

V-i-p ::

Mnja, eni pobje so imeli malo preveč časa, tako da slo-tech kanal na ircnetu ni dosegljiv. Lahko pa kdor ne ve, pride na #open-slo-tech (omrežje ircnet) ali pa na kanal #Slo-Tech (irc.sioff.net). V vednost ;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Vikking ::

kaj so tejkal kanal?

kuglvinkl ::

Vsem novodošlim in širši cenjeni publiki. Slo-Tech _nima_ uradnega IRC kanala.
Your focus determines your reallity

WarMaker ::

Lahko bi me kdo invajtal ;((

Sergio ::

Ocitno WarMaker ni pogruntal, da mora it na irc.sioff.net na #slo-tech.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

V-i-p ::

joj ne me spravit v slabo voljo no, koga pa briga ali je kanal uraden ali ne? Kanal ima v imenu Slo-Tech, obiskovalci ga imajo radi, hodijo gor in res ne vem kaj je tu težkega če se omeni da je nekaj narobe...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

kuglvinkl ::

koga pa briga ali je kanal uraden ali ne?

Obiskovalce STha.

kaj je tu težkega če se omeni da je nekaj narobe...

Povedal sem, da kanal z nami nima nič. To je vse. Brisal ti tega več kot očitno nisem. Chill dude.
Your focus determines your reallity

V-i-p ::

Saj je OK kuglvinkl, hvala ker nisi brisal, vi ga pač ne priznavate, pa sem jaz odprl topic in če bo samo en osebek izvedel kam priti sedaj, je pa namen itak dosežen...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tr0n ::

Redki si bodo posebaj okna odpirali za drug IRC server, ko pa je najvec folka ravno na IRCnet in QuakeNET omrezjih. Ce se ze selite, se preselite na QuakeNET, kjer je bolje poskrbljeno za varnost.

tx-z ::

tx-z

V-i-p ::

Krasno zigam, čimveč jih izve, tem bolje. Ker mi nekako ni, da bom od znanih dobival mail in klice, kje je s-t kanal... ;) :D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

NetCom ::

Kako so pa tejkal ?

/whois SOLsensei
Address : ~sensei@fcntl.net
Name : abusive user
Channels : @#slo-tech
Server : irc.link.si [ LINK Supreme IRC Server ]
Idle : 4h 57m 20s [ Sign on: 00:27:00 - 30/08/2004 (Monday) · Online time: 23h 18m 13s

/whois sensei
Address : sensei@fcntl.net
Name : SOL IRC 1.0
Channels : @#slo-tech
Server : irc.link.si [ LINK Supreme IRC Server ]
Away : is away: (gone) [BX-MsgLog On]
Idle : 2h 38m 52s [ Sign on: 14:24:35 - 24/08/2004 (Tuesday) · Online time: 6d 9h 20m 45s

/whois xmas2096 ]
Address : xmas@fcntl.net
Name : abusive idiot
Channels : #glasujzame @#slo-tech +#mb
Server : irc.link.si [ LINK Supreme IRC Server ]
Idle : 4h 40m 34s [ Sign on: 02:01:25 - 30/08/2004 (Monday) · Online time: 21h 43m 59s


Zanimivo :-)

PARTyZAN ::

Itak. Komi čakamo da grem na novo omrežje za en kanal...nebi rekel če bi dali na QuakeNet ali pa freenode...

Primoz ::

Slo-Tech NIMA IRC kanala.>:D
There can be no real freedom without the freedom to fail.

BigWhale ::

Nevem ce veste ampak slo-tech nima kanala na ircu...

V-i-p ::

Čakajte, ali ima s-t mogoče celo irc kanal? >:D:P:D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Dzonson ::

Jaz bi jih tozil >:D

poweroff ::

> /whois sensei
> Address : sensei@fcntl.net
Sensei je en tak otročaj... mislim, kaj je pa problem dobiti drug kanal in se gor dobivati?
sudo poweroff

ahac ::

Matthai, a ne veš?
Če tejkaš kanal to pomeni, da maš dolgega.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

lukaz ::

narobe. če tejkaš se ti poveča za 5cm....:D

Jebiveter ::

Primoz & co.: Fantje, tako se ne dela... Mislim, kako ste lahko tako hinavski?! :| :| :| Totalno razocaranje, res. Obstaja kanal, imenovan po vasi strani, na njem se dobivate vsak dan, imate operator statuse, dogaja se svasta, zelo pogosto ga uporabljate tudi za druge zadeve (mali oglasi,...) in sedaj se tako obnasate, kot da se vas nic ne tice!?

Pa kaj potem, ce S-T nima "uradnega kanala"?! Kaj to sploh pomeni, uradno? Kateri IRC kanali na IRCnet in QuakeNET mrezah pa so "uradni"? Dejte no, se malo manj hinavsko obnasat, no!

Poleg tega, imam zelo slab obcutek glede te teme... namec, avtor je V-i-p, ki ga S-T team odkrito ne uposteva prevec in se sploh obnasa zelo nesramno (tema o novicah na S-T). In tukaj, ko clovek zeli pomagat, ga spet zelite "unicit"! Pa dejte se malo skulirat no! ;((

Sicer, ne vem kaksno je trenutno stanje v samem vrhu S-Tja ampak, dozdeva se pa mi, da ne najbolj roznato. In kar je po moje najhujse je to, da so uporabniki popolnoma izkljuceni iz osebne komunikacije z teamom. Tudi ce bi nekdo hotel pomagati (kako drugace kot z clanki in novicami) te moznosti nima. Lani na NESTu je ta moznost bila, a je nis(m)o izkoristili (verjetno zaradi slabega trenutka eventa). Letos pa nam te moznosti niste dali... pa bi jo verjeno marsikdo zelel, saj so se od lani zadeve kar mocno spremenile...
Do sedaj nisem bil mnenja, kot nekateri, da grejo stvari na slabse. A ste me z svojim odnosom zelo razocarali, in mislim, da se marsikoga drugega. Ce bo slo tako naprej, se bojim, da se lahko kmalu nadejamo 404 na www.slo-tech.com

PS: IMHO...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Sergio ::

Jebiveter, če bi bil kanal uraden in bi ga slotech community podpiral, bi bil 'tejkan' že miljonkrat. Kanal je pač kanal, in kaj potem, če je bil tejkan.

Predstavljene so vam bile alternative povezovanja na druge kanale, kjer nas še vedno lahko najdete.

Če bo pa kdaj obstajal irc.slo-tech.com, takrat se bo šele lahko reklo, da je gor uraden kanal. Do takrat je pa to #slo-tech na IRCNetu, kjer kanali po MOTDu nimajo lastnika.

Ne vem, zakaj se tako razburjaš ...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Jebiveter ::

Sergio, tukaj ne gre za lastnistvo... gre za pripradnost. In ja, kanali so tejkani vsak dan in tudi mene boli k... zanje. Moti me to, da so izrazili tako nepodporo kanalom na drugih irc serverjih.

Mah, sej brezveze da nadaljujem, ker trenutno nimam volje....

PS: No hard feelings...?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Sergio ::

Tole, kar se midva greva, je samo pogovor dveh enakovrednih userjev, hard feelingov pa nikakor ni :)

Plac za pogovor se lahko nahaja kjer koli. Osebno priporočam server irc.sioff.net na kanalu #slo-tech -- stvar ima nickserv, chanserv, host masquarade, etc. Pridi, mogoce ti bo vsec :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

BigWhale ::

Glavn, da se tejka, pa pol se mal fejka, pa da smo 1337 d00dz in kmal jih bomo pwn4l!!!

;>

Gandalfar ::

Kakor je ze Sergej razlozil. S-t nima uradnega irc kanala, ker bi to pomenilo, da mora skrbeti zanj in ga braniti pred nadobudnimi script kiddiji. Neuraden kanal pa omogoca, da se ljudje, ki so tam zaradi druzenja preprosto preselijo na drug kanal, v tokratnem primeru #slo-tech na sioffu in zivijo dalje in se ne sekirajo zaradi tistega kanala. Itak je bil neuraden.

So tudi pomembnejse stvari, ki jih imamo na todo listi kot ukvarjanje z ircem. Kakorkoli pogledas je za irc kanal zelo tezko, ce ne celo nemogoce dobro skrbeti. Zakaj bi jo potem uradno podpiral? Je samo neformalno druzenje uporabnikov.

Vikking ::

Jst se popolnoma strinjam v vseh točkah z jebivetrom, dodal bi pa še le to, da ko vam tejkajo kanal n00b-i potem ni od nobenega nič... (pa so res n00bi???)

Pa sej to je že itak bolezen slo-techa da kadarkoli je kej narobe v zvezi z slo-techom, da se zatika in je počasen so krivi vedno drugi, od siol-a do nevem česarkoli že....

Počasi bo čas da se zamislite in počsi omejite velikost tega foruma, saj zgleda da zelo teško obvladujete stran...

Čeprav ste po mojem mišllenju še vedno numero uno...

BigWhale ::

A je na ircu kdo, ki 'tejka' kanale in ni 'n00b'?

Najdi enega. :P

Kami ::

Prvo kot prvo n00b pomeni newbie oz. začetnik .Zato nekdo ki tejka kanale že dolgo ni noob ampak je otrok ki misli da je neki car ko tejka kanal in nima kaj drugega za delat...

link_up ::

ah fantje...kanal nej kr ostane neuraden. Sicer pa skrajn cajt, da se selite iz ircneta...>:D

poweroff ::

Primoz me je ravnokar opozoril, da Sensei ni tejkal kanala.

Torej sem Senseiu dolžan opravičilo.

Tejkanje kanalov je sicer po mojem mnenju otročje. Tisti, ki ga je tejkal naj se zamisli nad sabo in odraste. In tisti, ki ga hoče dobit nazaj, naj razmisli ali se splača spuščati na tak nivo...
sudo poweroff

Sergio ::

Ne vem, jaz se na irc.sioff.net pocutim tako dobro, da bom tam kar ostal. Resno.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Dzonson ::

Jaz bi jih prijavo >:D

BigWhale ::

> Prvo kot prvo n00b pomeni newbie oz. začetnik

Res? ;) Ostajam pri svoji trditvi. Tisti, ki kaj ve in ni zacetnik se ne gre takih traparij. Ostali, ki pa se tega ne znajo, so pa samo uporabniki...

root987 ::

BW: Morda script-kidi bolj primeren izraz? ;)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

wishmaster ::

Slo-tech nima uradnega kanala.Zakaj so bili pa pred meseci operaterji na kanalu tisti ki so bili moderatorji na forumu. Uradnih kanalov ni !!!!! Vsaj na ircnetu ne .

Tejkanje ni otročje dejanje. Za to morš met mal znanja in mal pameti da zavruješ kanal .Sej rabiš sam mal boljšo povezavo v internet in ze tejkneš kanal,al pa si nick spremeniš v kerga ko ma drugače op. :))))
Za to so krivi administratorji irc streznikov. Če maš poznane tam ti zrihtajo da lahk maš na en ip več povezav itd.. Potem pa ti izkoriščajo to za tejkanje kanalov in šponanje. Še večji problem je ker so lastniki irc serverja nesposobni . Če bi vsaj ker imel kaj pojma o ircu se da kanal linkat na drugo omrežje z pomočjo botov in nekaj dodatnih skript. Obstaja pa tud moznost da si postaviš svoj irc server in zaprosiš da ti ga na poljskem linkajo,pr nas ti tega nočejo naredit.
Ne vem ka folk ddosa irc kanale.Naj ddosa irc server. V zadnjem času se je to že nekajkrat zgodilo.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

T0MA2 ::

Tejkanje je OTROCJE dejanje dokazovanja nadmoci nad drugimi.... in nekateri ljudje prezivljajo svoj prosti cas bol kvalitetno kot drugi...
in ja se zmeraj se lahko pogovarjate na #slo-tech@ircnet ceprav so se opi spremenili, tako da ne vem kje vidite vi problem

nuclear ::

mathaii
> /whois sensei
> Address : sensei@fcntl.net
Sensei je en tak otročaj... mislim, kaj je pa problem dobiti drug kanal in se gor dobivati?

ne.. problem je.. ker tt kot prvo ni nben kiddie kot pravte al otročaj pač.. ampk kamorkol se bote preselll mu nbo problema tjekat.. pač.. je prevč dobr za vas vse tle.. lah združte vse vaše boxe pa vas zdosa v sekundi dvajst... sam eksplanacija da se ne meša nben not..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

nuclear ::

Dzonson
Jaz bi jih prijavo

niaš dokaza, niaš ipja niaš nč.. ka boš tožu firmo kjer teče tale negov box? idi spat otrok jedan..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Jebiveter ::

:|
niaš dokaza, niaš ipja niaš nč..


Da ne govorimo o otrocajih...:\ Learn to type!
Pa sensei je verjetno tudi priblizno tvojih let...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

nuclear ::

Jebiveter
niaš dokaza, niaš ipja niaš nč..


sveda d niaš dokaza d je pa to on zj naredu.. lah je biu en drug.. za IP pa lpo prosm @fcntl.net, nkol ni in nbo negov home b0x.. mal pomisl... wateva

Jebiveter
Da ne govorimo o otrocajih... Learn to type!
Pa sensei je verjetno tudi priblizno tvojih let...


hmm, otročaj se bo furu z jaguarjom naokol? iš bre Jebiveter..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Sergio ::

mmm... b0x? :D

pisda si l33t.

1) tipkat
2) komunicirat
3) kulturno pogovarjat

pol se pa oglas.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Jebiveter ::

nuclear: ce kdo razume tole tvoje kracanje...:O :'( :\
Moj macek bi spisal pravilnejse stavke (tako slovnicno kot oblikovno).:(
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

BigWhale ::

ys7 g4 pa cst use r4zumm, misl3m wh473wah, ce vi ne znate guort pa brt pa pisat!!!!

Jebiveter ::

909, 74 1337 5p|24h4 93 7k0 m33m! 539 6i g4 c10vk 53 |24500m00, ce 6i pi541 n4 74 n4cin, 54m n93m00 |2474 v n4v4di 5p|24hi 70741n0 5493647! :\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Gandalfar ::

/me slaps Jebiveter

Jst ::

A obstaja na st kakšno pravilo, da ne smeš pisati širši publiki nerazumljive hieroglife?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

poweroff ::

Nuclear:

mathaii
> /whois sensei
> Address : sensei@fcntl.net
Sensei je en tak otročaj... mislim, kaj je pa problem dobiti drug kanal in se gor dobivati?


Nuclear... če boš bolje pogledal, boš videl, da sem se Senseiju opravičil, ker sem izvedel, da ni on tejkal kanala.

Drugače pa, je tejkanje kanalov otročje, ker:
a) od tega ni nobene splošne koristi,
b) obstajajo drugi bolj koristni načini za samodokazovanje,
c) obstajajo drugi načini, da te ljudje začnejo spoštovat in cenit (recimo izdaš svojo distribucijo Linuxa, ali pa prispevaš en prevod),
d) če nekomu prevzameš kanal mu verjetno ni problem iti na drug strežnik ali odpreti nov kanal... ali pa iti na IM omrežja - torej mu tudi nisi povzročil kakšne posebne škode,
d) odrasli ljudje tega pač ne počno,
e) s tem povzročaš probleme omrežju.

Problem je, če nekdo zaradi nekih svojih kompleksov obremenjuje omrežje. Tipičen primer je recimo Arnes. Gorazd Božič iz SI-CERTa je enkrat v Kibli predstavil primer, ko je nek otročji zakompleksanec nekoga iz Arnes omrežja DOSal. Rezultat je bil, da je tista oseba odletela iz kanala - otročaj je potem mislil, da je velik frajer, Arnes pa je imel zaradi tega probleme. Ljudje na Arnesu so se morali ukvarjati z eno neumnostjo, namesto da bi počeli kaj bolj koristnega.

Nekateri sicer mislijo, da so frajerji, če jih obišče policija, ki jim potem nič ne more, ampak to se bo, oz. se je že spremenilo - berite novi kazenski zakonik. Zdaj... če je vredno nakopati si civilno tožbo, zapor, ali vsaj stroške odvetnika za to, da se dokažeš... potem kar.

ne.. problem je.. ker tt kot prvo ni nben kiddie kot pravte al otročaj pač.. ampk kamorkol se bote preselll mu nbo problema tjekat.. pač.. je prevč dobr za vas vse tle.. lah združte vse vaše boxe pa vas zdosa v sekundi dvajst... sam eksplanacija da se ne meša nbennot..
Ja, eni živimo še v realnem svetu, ne samo na internetu. Torej če ne bom mogel en dan na en kanal, me ne bo konec.

To, da zna nekdo DOSat pa ni zame nobeno znanje, ki bi ga bilo vredno ceniti. To je zelo podobno, kot če bi nekdo trdil, da je hud maher, ker zna poslati spam.

Namreč, saj se tudi v realnem življenju najdejo norci, ki se vozijo z avtom po nasprotnem pasu avtoceste, pijani in brez zavor. Samo ne vem, zakaj bi takega človeka cenil. Vreden je pač vsega pomilovanja, to je pa tudi vse.

Pa to ne leti na nobenega konkretno, tako je pač moje splošno mnenje.
sudo poweroff

Jebiveter ::

Gandalfar: AW!:'( >:D

PS: Zanimivo koliko ima povedati 17-letni nuclear o script kiddyjih, DOSanju, boxih in podobnih "leet" zadevah.

Matthai: Se popolnoma strinjam z vsem kar si napisal.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Men je pa DOSanje kul...

Sam jest DOSam tko, da MS-DOS 3.3 na en 40MB disk posnamem, potem ga pa tarci v glavo zabrisem...

Dosti BOLJ ucinkovito kot internetni DOS
;>
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech IRC

Oddelek: Slo-Tech
344710 (2212) Bakunin
»

Nova anketa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
517261 (6186) CaqKa
»

Slo-tech na mIRC-u!

Oddelek: Slo-Tech
443201 (2165) CaqKa
»

Irc Bot(i)

Oddelek: Omrežja in internet
121302 (1148) CaqKa

Več podobnih tem