» »

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

««
«
1 / 30
»»

cojss ::

Včeraj sem dobil ta zapisovalnik, ki sicer deluje odlično, le pladenj, ko se odpre do kraja, kar precej zavibrira. Zanima me če je to normalno za NEC-ove enote ali pa ima le moj kakšno napako.
  • spremenil: Zheegec ()

Caligula ::

Daj ga kar nesi zamenjat. Gre za napako. In to je tak tip napake, ki postaja cedalje hujsi in bo slo kaj po gobe ko bo v garanciji in bo pac na servisu zgubljal cas ali pa se huje-bo crknilo kaj ravno par dni po izteku garancije. Pladenj nima kaj vibrirat.

d.k. ::

živjo.

Mam namen kupit tale dvd burner nec 3500,pa bi prosil če mi lahko poveš kako si zadovoljen z njim in če si imel kake probleme pri snemanju in katere dvd medije za snemanje uporabljaš.

cojss ::

Glede na to da ga imam en dan, sem utegnil posneti le en dvd, ki pa je bil posnet uspešno in ga tudi sam NEC prebere brez problema. Drugače piše vredu, na Verbatim 4x medije zapisuje z 8x hitrostjo, poln cd pa mi je posnel v 3 minutah in 4 sekundah. Razen tistega pladnja nimam nobene pritožbe čezenj.

boštjan ::

koz kaže ma 3500 le eno napakico in to je ta pladenj,pri 2500 se zelo tiho odpre

EMET ::

meni dela BP, pa tudi škripa ali vibrira še ne ...

Caligula ::

Ma to je treba takoj menjat. Ker te stvari grejo pol samo dodatno v k...
Zakaj bi se pol z garancijami zafrkaval,.. To mora delat. Upam, da si ze sel po drugega.

cojss ::

Nisem še utegnil, bom pa takoj ko bom imel čas, ker mi gre to zmeraj bolj na živce. Dobiš občutek, kot da je nek res "cheap" dvd.

hostar ::

Živ
mene pa zanima kako na te verbatim dvdje pečeš z 8x hitrostjo. V Nerotu mi da na voljo samo 4x. Pa tud recimo za smart buy k so baje 52x mi da na voljo samo 32x. Recimo mmorov cd mi pa peče z 48x. Aja nero je najnovejša verzija.
Hvala

d.k. ::

Živjo.

Mene bolj kot hitrost zanima kvaliteta,saj ni panike če ,počakaš kako minutko več,sam da je rezultat nakoncu pravi.Se pa odločam med nec 3500 in pioneer 108,bolj ko berem razne forume,dobivam občutek da z sami dvd (pekači)ni problemov,ampak z poceni dvd mediji.

BURN,BURN bejbe, BURN(počas se daleč pride).

pcnow ::

Tud meni ne peče z več kot 4x hitrostjo, samo nevem če ni to odvisno od medijev, sicer imam verbatimove 4x samo so + R in na uradni strani od NECA je objavljen seznam priporočenih medijev in hitrosti s katerimi lahko pečeš na njih, in po tem seznamu moraš imet 4x - R od verbatima da lahko na njih pečeš z 8x hitrostjo, upam da je to res ker še nisem sprobal.

Drugače če pa ne vstavim medija pa lahko v Nerotu vidim nastavitve od 1 do 6x in potem max. hitrosti (kakšnih vmesnih pa ni npr 8x al pa 16x, no to je najbrž max)

Kako imasta pa vidva to lestvico hitrosti v Nerotu če ne vstavita medija in katere medije uporabljata - R oz. + R

cojss ::

Jaz uporabljam Nero-ta 6.0.0.0, z verbatim mediji pa mi samodejno določi max hitrost 8x. Cd-je Memorex 52x pa mi zapisuje normalno z 48x.
Glede kvalitete zapisa pa ne morem povedati veliko, ker sem do sedaj zapekel le en dvd. Tega je sicer NEC prebral normalno, na kakšnem drugem dvd-romu pa ga še nisem preizkusil.

cojss ::

@pcnow: Jaz uporabljam -R medije. Ko sem preizkusil kakšne hitrosti so na voljo brez vstavljenega dvd-ja, sem bil malo presenečen, namreč na voljo so bile hitrosti 6.1x, 4.1x in podobne. Odkod mu te .1, mi sploh ni jasno.

pcnow ::

na tej strani klik se dobi najnovejši firmware za nec 3500, je pa neuraden, in naj bi znatno izboljšal podporo medijem in berljivost teh v drugih napravah kot so standalone dvd playerji, naj bi tudi omogočal tudi pečenje z 12x hitrostjo na nekatere dual layer medije in pečenje na nekatere navadne pod 6 min. za več klikni tukaj

pcnow ::

No pa se je izkazalo da so mediji kjučni za določanje hitrosti. Danes sem nabavil 6 različnih medijev v trgovinah Harvy Norman, Bof, bil sem tudi v Comtronu pa nimajo nič pametnega.

Za svoj nec 3500 sem ugotovil sledeče:

DVD - R GOLDEN DYE 4X: V NERU LE 2X HITROST!!, CENA 390 (HARVY):O:O
DVD - R CREATION 4X: TUDI V NERU 4X, CENA 350 (HARVY) :O
DVD - R FUJIFILM 4X: V NERU 8X HITROST!!, CENA 390 (HARVY):)

DVD - R TRAXDATA 4X:DVD - R CREATION 4X: TUDI V NERU 4X, CENA 400 (BOF) :O
DVD - R ADM : NERU 4X, CENA 190 (BOF) :O
DVD - R VERBATIM 4X, 25 PACK: V NERU 8X HITROST!!, CENA 2700 (BOF) :):)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pcnow ()

Quikee ::

Heh Probaj kak 8x TY.. Pece jih z 16x =) Morm probat kje dobit kakega =)

Kar sem probal trenutno:
Verbatim DVD-R 8x - Pece z 12x
Sony DVD+R MCC - Pece z 4x =(

Ocitno MCC-je 4x DVD-R lahko pece z 8x medtem ko DVD+R samo z 4x =(

pcnow: Mislis 4x na nekatere DL medije =) 12x DL se doooolgo ne bomo videli =)

boštjan ::

probajte še z 4X dvd+r od traxdate

Quikee ::

dvd+r od traxdata so RICOHJPNR01... te pece z 8x hitrostjo

cojss ::

Kako je pa kaj z DL mediji? Koliko stanejo pri nas in koliko časa traja, da se posname en 8,2gb dvd?

Quikee ::

Pri nas pridejo Verbatimi v JAE 3100 za 1 (en)!! DVD+R DL. 3500 ga snema z 4x hitrostjo (okoli 24 minut), 2.4x hitrostjo (okoli 45 minut).

Bo se treba doolgo cakat, da se bo splacalo kupit DL.

pcnow ::

"pcnow: Mislis 4x na nekatere DL medije =) 12x DL se doooolgo ne bomo videli =) "
ne dejansko sem zasledil 12x na DL medije od nevem katere znamke, na forumu cdfreeks, samo vprašanje če je to res verodostojna informacija.

dragače pa je na tem forumu polno podatkov o hitrostih medijev, nekaj povzetkov:

• On a blank Fuji 8X (Yuden000 T02) the supported speeds are 2.4, 4, 6, 8, 12, and 16 with nero

• TY T02 burned at 16x with Herrie's 2.17 TDK FW

• Ricoh R02 burned at 12x with Herrie's 2.17/TDK FW
as I recall, R02 burned at 8x only in 2.16, so this is a nice improvement.

• my first 8x @ 16x: SONY08D1 ... with NEC-3500 Fw 2.17

• Verb 8x -r (MCC02 RG20) hits 12x (65p from SVP)

• TDK+R's are Ricoh jpnR02's which burn @12x

• Maxell 8x DVD-R @ 16x

*FW= firmware, 2.16 je originalen tovarniški, 2.17 pa neoriginalni ki ga dobite z klikom na zgoraj omenjenem postu

Quikee ::

pcnow: Ql.. samo 12x DL 3500 verjetno ne bo mogla peci =) Pa glede na to da sta trenutno 2 proizvajalca DL medijev, ki jih dobis v prosti prodaji (Ritek in MKM) se dolgo casa preden podo cene DL medijev padle. Kolko bi te priso danes 12x DL , ce bi ga prodajali? hmmm... 10000 ? =)

Danes sem bil v BOF-u MB.. sem kupil Maxell 8x DVD-R ( MXL R03 ) katere lahko peces pri 16x hitrosti. Cena? 260 SIT =)
Prav tako sem kupil Maxell 4x DVD-R 25 pack (TY G01) za 3300 sit(131 sit na 1 medij).. 3500 lahko pece z 8x hitrostjo.
Sigurno se bolj splaca te medije kupit kot Verbatim 4x glede na to, da na cdfreaks najbolj priporocajo prav TY (MXL R03 je TY z maxell MID) pa ceprav so 600 sit drazji.

Grem zdaj testirat kako delujejo na 3500=)) Vec informacij pozneje..

Quikee ::

OK zapekel sem Maxell 8x @ 16x =)
Cas zapisovanja 6:00!.. DVD ni zapecen do meje.. manjka se kakih 50 MB tako, da se temu pristejemo okoli 5 sekund za poln DVD.

Rezultati:
KProbe
Nero CD/DVD Speed
DVDInfoPro Read Error Test
Hmm.. KProbe ne blesti ravno.. Nero CD/DVD Speed in DVDInfoPro pakazeta super rezultate.
Kdo bi si mislil =)

Caligula ::

Matr-dobra zadevca 0:) Si bo zgleda treba enga omislit.

A pa si DVDinfopro pognal na NECu ali Liteonu? Oz a NEC lepo prebere lasten DVD?

Quikee ::

DVDInfoPro je v NECu pognan..in ja NEC dobro bere lasten DVD.
Mislim do zdaj se jaz vsaj nisem mel problemov s tem.

Guardian ::

Če kdorkoli razmišlja o nakupu NECa 3500, razmišlja v pravi smeri!!! :D Zadevica je res zanesljiva, neslišna pa še sorazmeno poceni je glede na karakteristike!
Jaz uporabljam večinoma Verbatimove medije 4×, na katere mi brez težav peče z 8×. Tudi pri branju še ni imel težav z prav nobenim DVDjem, čeprav mu nekateri to očitajo. Če pa komurkoli ne funkcionora kot bi želel, ima res dobro podporo na netu - KLIK

jurre ::

se strinjam z Guardian-om, zraven pekaca sem kupil verbatim 4x, ki mi jih pece tudi na 8x, dvd so berljivi tudi na drugih racunalnikih, prav tako se nisem nasel dvd-ja ki ga moj pekac ne bi prebral, je cisto neslisn (sploh ne ves da je cd notri)

Quikee ::

Jap meni ni zal, da sem si ga kupo. Po kvaliteti pecenja je edino Pioneer 108 bolji IMHO.

Quikee ::

TDK 1616N (Nec 3500A) Review

Kot zgleda je boljsi po kvaliteti kot Pioneer 108... mi je ze zal, da se dvomo v njega =)

Cloud_Strife ::

Pozdravljeni!
Kako pa se kej nec 3500 obnaša pri izdelovaniju "varnostnih kopij" pri DVD filmih? Je vreden kej?

BaRtMaN ::

Kvaliteta backupa filma ni odvisna od pekača, temveš od softvera, s katerim stiskaš. DVD-Shrink in CloneDVD sta bolj za silo!

Quikee ::

Kaj sem reko slucajno, da kvaliteta backup filma? Itak da CCE X-pass je najboljse ce delas backup filma =)

BaRtMaN ::

Sicer sem odgovarjal Cloud_Strifeu, X je pa najbolje imeti na 5. ;)

Cloud_Strife ::

Hvala za odg. mislim da bom tudi jaz vzel NEC-a 3500. Kaj pa hitrosti za snemanje backup-ov?
Kakšen program mi svetujes za uporabo?

Kolos ::

Ma kdo kake informacije kdaj dobijo Pioneere DVR-108 v SLO. Po informacijah bi jih že morali dobiti v začetku septembra. Me prav zanima kdo je uvoznik.
Če ne se bom prisiljen odločiti za NEC-a.

JAE jih vodi na ceniku samo to je tudi vse...

BaRtMaN ::

Za backup DVD Videa je najboljša (res najboljša) kombinacija DVD Decrypter za ripanje na disk in DVD-Rebuilder s CinemaCraft Encoderjem (CCE) za krčenje videa. To traja kar dolgo, odvisno koliko prehodov nastaviš, nekje 4je prehodi so povsem dovolj. Najbolje, da pustiš čeznočno obdelovanje, rabiš pa kar precej prostora na disku, vsaj 10 GB. Potem lahko skrčeno zapečeš s CopyToDVD (delajo isti fantje kot BlindWrite) ali pa uporabiš freeare programček ImgTool Classic, ki naredi iz mape iso sliko, ki je DVD Video kompatibilna, ki jo lahko zapečeš z DVD Decrypterjem, ki je tudi freeware.

Vsi programi, omenjeni zgoraj, razen CCEja in CopyToDVDja, so freeware.

Quikee ::

BartMan: Aja sorry.. sn mislo, da si meni reko =) Jap CCE 5 pass je nekak najboljse... ceprav je bolj odvisno od tega kaki je orginal..

Cloud_Strife: Hitrost.. ne vem.. odvisno od racunalnika.. =) Za zacetnike je najboljsi kaki DVD Shrink al pa kaj podobnega.. Drugace pa bilokeri program ko uporablja CCE MPEG2 encoder.. Za ripanje DVD-jev pa DVD Decrypter.. Za vec informacij glede delanja backupov klikni tu!.

Kolos: Kaj pa narobe z NEC-om? Res je da Pioneer DVR-108(retail) zgleda dosti lepsi kot NEC. Ampak drugace pa bos z bilokerim od njiju zadovoljen =). Lahko pa gres v Avstrijo pogledat ce majo Pioneera.

Quikee ::

Heh BartMan prehitel si me =) Ppozabla sma rect, da je to v primeru ce je orginal DVD-9.. =) Drugace pa tak samo DVDDecrypter =)

BaRtMaN ::

Jap, lepo si me dopolnil. :)) Doslej sicer še nisem videl nobenega stamped DVDja, ki nebi bil DVD-9, ampak to se lahko še spremeni. :D

Quikee ::

Na zacetku so po navadi prihajali filmi na DVD-5. Potem cez cas pa so presli na DVD-9. Heh vcasih ce mas sreco tui film na DVD-9 pase na DVD+-R.. samo v tem primeru se mors znebit dodatkom. Ce dodatki sux se bolj splaca kot pa da celoten film rekodiras. Pac odvisno od filma cist =)

d.k. ::

Zivjo.

Pioneer 108 je mozno kupit v Sloveniji, ze v par trgovinah,je pal mal drazi kot Nec,a ma gdo tega Pioneera 108 doma in kako mu dela.

2fast4you burn burn baby

Cloud_Strife ::

Hvala vam Quikee in BaRtMaN za nasvete!!0:)
Skoraj sem se odločil za NEC-a 3500 ampak mislim da bom počakal na drugi teden ko pride Pioneer A08. Iz JAE so mi odgovorili na začetek naslednjega, ga lahko pričakujem. Cena? Okoli 26K. Na netu sem prebral kar dobro o njem, seveda sem prebral dobro tudi o NECu. Kaj pa čara Plextor s temi DL burneri???

Quikee ::

Plextor "The King of Quality" ..keri BullShit =)
Tezko verjamem, da lahko naredijo boljsi pekac od NEC-a ali pa Pioneer-a.. glede na to da po navadi drazji od konkurence se jih ne splaca kupit. Pa tudi prejsnji modeli DVD pekacev niso ravno blesteli kolko sem jaz videl. Res pa je da so bli za svoj cas najboljsi med CD pekaci. Isto je z LiteOn-i ko tudi najnovejsi DVD pekaci ne blestijo ravno medtem ko njihovi CD pekaci se zdaj majo najboljso razmerje cena/kvaliteta =)

Cloud_Strife: Zakaj pa si se odloco za Pioneera ? A08 je itak isto grdi ko NEC =)

Aja Pioneer-a je vecina oznacla bolj kot 12x pekaca kot pa 16x =) Glede na to da pece s 16x hitrostjo tak dogo kot nekateri drugi pekaci z 12x =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

Cloud_Strife ::

Pioneer A08XL model sem imel v mislih, nekje sem prebral, da ze model 108 pise brez dolocenih napak ki jih ima NEC 3500 dosti vec kakor Pioneer in en kolega ima NEC 2510 in skoraj vsak backup filma ki naredi na Verbatim DVDjih imajo bad sector in pol crkne DVD! Pravi da bi mogel snemat na 2.4x on pa je do sedaj snemal na 4x, res pa je da ne uporablja tiste programe ki ste mi jih svetovali na forumu.
In nazanje A08XL je res sminkerski (vsaj meni) in lahko izbiras v treh barvah (črna, srebrna in bež)!
Ne vem se, ampak mislim da bo Pioneer moj DVD burner!

Quikee ::

Ah.. potem je pa mel tvoj kolega smolo pa je dobil slab 2510. Kolko jaz vem je 2510 zelo dober pekac. Ne mors pa primerjat 3500 in 2510 ker sta popolnoma razlicna. Jaz se nisem mel problemov z nobenim medijem do zdaj na 3500. Pa sem ze peko Verbatime DVD-R 4x in 8x, Maxell 4x in 8x, Sony 4x, ... Vsi so izvrstne kvalitete pri deklarirani hitrosti. Ma sej drugace ce ti je Pioneer bolj vsec potem pa ga kr nabavi.. bos z prav tako zelo zadovoljen. Mah mogoce je sminkerski.. meni je ful vsec. Ceprav mi je izgled najmanj vazen faktor za nakup (zato sn kupo NEC-a :) ).
Aja od programov ni dosti odvisno kak se bo film posnel na DVD. Vse je odvisno od pekaca pa od medijev. Oni programi kaj sma z BaRtMaN-om nastela so za to, da lahko spravis film na DVD-+R ker drugace je prevelik (v primeru da je orginal DVD-9 torej dvoplasten).

Cloud_Strife ::

Quikee: Pol pravis da sta oba kul, ma ja vseeno bom se malo pocakal na Pioneerja, pa se brata bom obdelal, da bo pol prispeval :D Vem da izgled ni pomemben ampak jaz dam dosti na izgled, seveda pri tem ne sme trpet kvaliteta, rajsi malo grsi in da dobro dela kot obratno!!

Caligula ::

Pioneerja ma za skoraj enako ceno kot NECa v ceniku PC-DOM-
Samo zakaj bi kdo hotel Pioneerja, ki je v resnici 12 kratni pekac?

Pocasen je, NEC je boljsi, CDje pece hitreje, neuradne podpore ima vec,...

Skratka Pioneer se ne splaca. Pa obicajno je se drazji.

Quikee ::

Meni je najbolj vazno razmerje cena/kvaliteta =)

Cloud_Strife ::

Dobro, kaj zdaj?
Kaj naj vzamem? NEC 3500 ali Pioneer A08XL?
:))

Quikee ::

Ja kaj ces =) Tu ne morm nic rect.. pac ce hoces malo pocakat pa verjetno malo vec placat vzemi Pioneera.. ce ne pa Neca. Odlocitev je tvoja. :))
««
«
1 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527109 (12868) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169296983 (26085) pingo76
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34526896 (11847) e-marko
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282285 (1576) dean444
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897617 (5200) AtaStrumf

Več podobnih tem