» »

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

««
22 / 30
»»

Bramac ^^ ::

Sem odklopil cd pekač pa ni pomagal :( še kakšna ideja kako spremenim način branja?

DOOM_er ::

dej ga k pouku slovenščine da se bo nauču brt>:D >:D >:D >:D
Robots will steal your job. But that's OK

Dipsy ::

Quikeea ali koga drugega lepo prosim za pomoč oz. nasvet.

Uporabljal sem NECa 2500, s katerim sem imel težave pri ripanju posnetih DVD-jev, nazaj na HDD. Prav zaradi tega sem ga zamenjal s Pioneerjem 108, kateri mi je sicer vse delal brez problemov... dokler ni crknil.

Sedaj je problem, ker drugega Pionnerja 108 ne morem več dobit. Ponujajo mi pa NEC-a 3520.

Zadevo bi vzel, če bi bil prepričan, da mi bo normalno brala oz. ripala posnete DVD-je nazaj na HDD. Bojim se, da bom imel enake probleme spet, kot z NEC-om 2500.Kot berem na forumih, jih ima več težave z branjem NEC-a, ne vem pa ali samo pri predvajanju ali tudi pri ripanju.

Aja, za ripanje sem uporabljal DVD-Decrypter, probaval pa tudi s drugimi programi, z drugimi firmwareji, pa brez uspeha.

Torej, ali NEC 3520 bere in ripa kot mora in če ne, ali se morda to popravi s kakšnim drugim firmwareom?

Za pomoč se vam zahvaljujem. :8)

Quikee ::

Emm.. najprej.. rippanje je isto kot branje sploh ce je CSS odstranjen. Ze posnet DVD Video (torej taki ko ma odstranjen CSS) lahko enostavno skopiras v explorerju nazaj na HD.

Kak dober je Nec 3520 pri branju ne vem. Vem pa da je mel 2500 zelo hude tezave pri branju.. pekel je pa zelo dobro. Te tezave so resli pri 3500. Jaz osebno se nisem mel DVD-ja, ki ga ne bi prebral Nec drugi pa bi. Podobno, ampak malo slabse je z Nec 3520 kolko jaz vem. Odvisno tudi od medijev. Ce si uporabljal dobre medije ne bo problema, ce ne pa je lahko. Firmware-i it tukaj ne bodo kaj dosti pomagali ker branje ni nic izboljsano kaj dosti, samo pisanje in podpora novim medijem.

Na tvojem mestu bi kupil Nec 3520, ker pece zelo dobro. Ce pa ne bo slo vredu ripat pa bi dokupil se DVD-ROM, ki so ze zelo poceni, pa se razbremenil bi pekac in bi ti tudi dlje delal.

Quikee ::

Se ena reportaza iz CeBita: CDFreaks @ CeBit

Dipsy ::

Hvala Quikee!

tt2 ::

A ve kdo v čem je problem: trenutno imam dvd+r od verbatim in ko hočem presneti kak dvd se mi ustavi nekje , včasih pri 30% včasih pri 67%... in nikoli mi ga ne zapeče do konca isto mi je naredil pri traxdata dvd-r. Dobro pa mi peče memorex in smartbuy. mene zanima če je to kriv dvd ali je kriv moj NEC 3520A???????????

pegaso ::

Izšel je novi firmware LD3520_1U9 (beta9) od Liggy nad Dee. link

Ima kdo že kaj novic, kdaj bo možno narediti test kakovosti zapisa medijev na ND3520?

lp Pegaso

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegaso ()

drejch ::

Hm, mejčkn sem prebiral tole temo, par stvari je za probat, pa bi jih pa še zvedel. Imam NEC 3520 DVD-RW, z njim sem zamenjan stari cd rom. mašina ga normalno, brez problema prepozna, so pa težave pri branju. Dam not video, pa kr neki trokira, če ga sploh prepozna, v eksplorerju mi recimo pokaže kaj je na cd-ju, ko hočem pa to kopirat al pa zalavfat, je pa vse prej kot uspešno. Dam not cd z mp3, pa jih spet v eksplorerju vidim, zalavfat mi jih pa noče. Na drugem cd romu pa zadeve lavfajo. Nastavljen je na master, to je pa tud vse, kar vem. Kaj ga serje in kako lahko to rešim?

atomant ::

Hmmm, zelo zanimivo. Jaz mam NEC 3520A in deluje brez problemov tako pod winsi kot pod linuxom. Aja kupo sem ga na mimovrste.com
lp, S

Sheky ::

Zanimam se za nakup DVD pekača.Zanima me kakšna je razlika med NEC 3520 in
Philips DVDR1640P ter katerega se splača kupiti?:\

Quikee ::

Nec 3520 podpira DVD-R DL, DVD+RW pri 8x in DVD-RW pri 6x. Philips 1640P podpira PI/PIF/Jitter skeniranje. Nec 3520 ima AOPC, Philips WOPC 2. Nec ima probleme ker pece medije z visokim jitterjem in pocasneje bere DL medije. Philips z neuradnim firmware-om bere SL medije z 16x kot Nec.. DL pa 14x.. kar noben drugi pekac ne zmore. Philips ma probleme z nekaterimi DVD-R mediji (slabse kvalitete).. je pa najboljsi DVD+R pekac. Pa Philips lepse zgleda kot Nec.

Jaz bi ti priporocal Philipsa, ki zapece vse DVD medijev, ki jih uporabljam boljse kot moj Nec 3500.. za Nec 3500 pa velja da je boljsi ali enako dober 3520. Mediji, ki jih uporabljam pa so Verbatim 8x in 16x DVD+R (MCC003 in MCC004), Verbatim Pastel 8x DVD+-R (YUDEN000T02 in TYG02), Ricoh 8x DVD+R (RICOHJPNR02), SmartBuy DVD+R 8x (PRODISC R03)...

delfinus ::

Kaj pa bitsetting pri Philipsu? Gre?

destiny ::

Gre ja. Lahko uporabiš Benqova orodja. Za več o Philipsu si preber --TO-- temo.

Quikee ::

Tudi Nero CD/DVD Speeed omogoca menjavo Bitsettinga pri Philipsu.. je pa privzeto nastavljen na DVD-ROM. Sem pa spisal tudi programcek s katerim lahko menjavas bitsetting in WOPC oz. vse kaj ponuja QSuite. =)

Sheky ::

Kakšna pa je razlika v ceni med NEC 3520 in Philips DVDR1640P ter v keri trgovini ga že majo? 8-O

destiny ::

Philipsa dobiš v ComShop-u, PCHand-u in Merkurju. Za ostale štacune ne vem, cene si pa tud sam poglej.

Sami ::

Trenutno se odločam za nakup NEC-a 3520. Zanima me samo še, če je zunaj kakšen DVD-RW, ki lahko na CD-R peče z 52X in na CD-RW z 32X?

Hvala!
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Quikee ::

32x CD-RW bo podpiral novi Nec 3540... 52x CD-R pa mislim da ne podpira noben. Teoreticno bi ga lahko le LG 4163, ki edini tak hitro vrti medij da lahko doseze 52x hitrost CD-ja (10 000 RPM).. ostali pa vsi teoreticno 48x kar je priblizno tolko kot 16x pri DVD-jih (ce gledas hitrost vrtenja).

Sami ::

32x CD-RW bo podpiral novi Nec 3540...

Ali mogoče veš kdaj pride v Slo?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Quikee ::

Vrjetno 2 tedna ali vec po tem ko bo uradno izsel tudi drugot. Sicer pa kaj bos z CD-RW 32x =P

Sami ::

Sicer pa kaj bos z CD-RW 32x =P

Imam par CD-RW-jev, ki so 32X. Pa tudi raje počakam tale 2 tedna in za isti denar kupim novejši model.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Quikee ::

khm... se 1x preberi kaj sem napisal.. 2 tedna ali vec po tem ko bo izsel.. kar pa se seveda ni tako da bo sigurno trajalo vec kot 2 tedna preden bo na voljo pri nas.
Te 32x CD-RW-je pa ti bo Nec 3520 tudi pekel... samo da pri 24x. Razlika v casu peke med 24x pa 32x je minimalna.

Sami ::

Te 32x CD-RW-je pa ti bo Nec 3520 tudi pekel... samo da pri 24x. Razlika v casu peke med 24x pa 32x je minimalna.

Vem sem sprobal. Pa 3540 je hitrejši tudi pri dvoslojnih DVD-jih.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

BaRtMaN ::

In koliko jih misliš zapečt?

Sami ::

In koliko jih misliš zapečt?

Hja, nič se ne ve...DVD pekač zdele glih krvavo ne potrebujem, ker imam soseda, ki ima NEC-a 3520 in pač stvari vržem na disk in jih zapeče. Pač hočem največ za svoj denar in čakam na 3540.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Quikee ::

Te rajsi pocakaj na Nec 4550 z DVD-RAM 16x podporo. Q3 2005. =)
Jaz bolj cakam na BenQ-ja 1640, ki naj bi prisel prav kmalu (nekje maja). Do 3540 me je minlo.. ko sem videl rezultate 3530, ki bo vrjetno isti kot 3540 in dejstvo da bo vrjetno mel isti chipset kot 3520 in iste napake. Sicer pa cakam na kaksne rezultate 3540 in pol bom videl ce se bo splacalo menjat. =)

Sami ::

Te rajsi pocakaj na Nec 4550 z DVD-RAM 16x podporo. Q3 2005. =)

Kaj pomeni Q3 2005? Ali pomeni v 3/4 tega leta???
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Quikee ::

Ja... Quarter 3 2005

Sami ::

Verjetno bom počakal, res hvala!8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

AtaStrumf ::

Sorry, ampak kaj je tukaj za čakat??? A misliš platinaste DVDR-je pečt v 2 sek al kaj? NEC 3520, LG GSA-4163B ali pa Philips/Benq 1640 in pa kvalitetni mediji Verbatim Pastel 8x (NEC peče 16x že original firmware) za po 150 SIT v slim škatli je čist dovolj dober za takorekoč kogarkoli. Kmalu bo tu blue ray, pol boš lahk pa spet čakal par let al kako :\. Ne pretiravat ej!

pegaso ::

@AtaStrumf
Čisto se strinjam!

Poglej zdej dobiš 3520 za 15.000.....kaj češ čakat...mogoče blue ray za 35.000 ko pride ven

e-marko ::

Joj, ne vem zakaj takšno prepričevanje? Če ne potrebuje trenutno, zakaj bi kupoval?:\ Tudi sam bom počakal še malo, da vidim kako se bo obnesel ta novi model. Ali pa kakšen drug. Trenutno mi je 2500A čisto dovolj.:)

LP
...somebody, somewhere...

AtaStrumf ::

Ti itak, saj jaz tudi ne bi imel NEC-a 3520, če se ne bi začel LG GSA-4081B (8x, brez dual layer) upirati pri branju CD-jev (DVDji so delali čist cool, samo je šel v reklamacijo, ki je trajala 1 mesec, tako da sem vmes moral kupiti novega). Ampak Sami pa hodi k sosedu pečt DVD-je in bo to delal še 3-4 mesece, zato, da bo pol lahko pekel CDRW-je pri 32x namesto 24x in bo seveda še plačal par jurjev več za nov model, če ne bo raje počakal še 2 meseca, da se cene ustalijo. To, sorry, je pa totalna bedarija.

boštjan ::

eh, AtaStrumf,brezveze se sekiraš.povedal si svoje in se strinjam,a če človek hoče počakat naj čaka.kdor čaka dočaka
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Quikee ::

Nov firmware za 3520..3.04 s podporo za PI/PIF skeniranje!!.. DL tukaj

bond007 ::

Ka pa za 3500 je ze kak firmware za pi/pif skeniranje? A nero, ki bi podpiral NECa pri pi/pif je že uzuni?

Quikee ::

Ni se firmware-a za 3500, ki omogoca PI/PIF... drugace pa Nero CD/DVD Speed 3.75 ze vsebuje podporo za Nec pekace.

cbelica ::

Tole pa zgleda full dobro8-O ... kdaj bo pri nas!?:))

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Quikee ::

Kaj pa je tak dobrega na njem ? Pekac je slabsi kot recimo 1640... edino kaj je dobro je LightScribe.. pa se to je vprasanje ce je dobro. Za LightScribe rabis posebne medije, ki pa so drazji od navadnih in se omejen si na malo proizvajalcev. Kolko vem edino MCC dela LightScribe medije pa se to ne vem ce so na voljo tudi DVD mediji. Pomoje je dosti boljsa in hitrejsa alternativa temu Printable DVD-ji in tiskalnik, ki lahko printa na DVD-je.

cbelica ::

Tole mi je pa cudno...

Tole je original DVD (Bloody Sunday - Delo/ vrhunci filmoteke)
?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

zile ::

Zdej vidš zakaj je jurja...

Quikee ::

Hehe.. bi blo zanimivo PI/PIF skozi spustit tukaj. =) Skoda ker se ni firmware-a =)

cbelica ::

Aha, torej neki res ne stima...? Sicer se da pogledat, ma tam proti koncu nekam cudno brenci pecka...:\
Takole zgleda pa kopija tega DVD-ja...


V to se ne razumem najbolj, ampak kako lahko zdaj naredim 'uporaben' backup tega DVD-ja (ce sploh)?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

HardwareMaster ::

Zivjo!


Jst mam pa male probleme z Nec 3500A in sicer DVD mi zapisuje polnih 13 minut na 8x hitrosti. Prej je stvar delal cist ql, zdej pa kr neki ga biksa (Mediji so od Verbatim 8x).

Fora pa je bla da je moji pecki en dan prekipelo in DVDjev sploh ni vec brala, CDje pa je prebrala tko, da je pac pri muziki preskakovalo. Dobro sm reku, se je zapacala leca, stvar sm spucu in deluje kokr tolk, sam se se pa pojavli dolgi zapisovalni casi. Poleg tega pa mi buffer proti koncu pecenja zacne iz meni neznanih razlogov skakat (nekje 80-85% zapecenega medija zacne buffer ustrajno padat in se uklaplja zascita proti pisanju napak).

Am flashu sm ga (zdej me boste kurcal :)) ) z enim FWjem, ki mu trenutno ne vem imena (se ne spomnim iz glave, na comp pa ne morm pogledat, ker neki melje in racuna:) ), je pa iz te teme potegnen (bil priporocen). Sam ce hocm jst pogon nest nazaj na garancijo rabm pa original FW ane? kako pa to Flashnem nazaj, zato ker un programcic k je od NECa mi zabije da ne najde pekaca, oz. en cudn error.

P.S: Moja plata ima NF3 cipset, tko da ce je tuki kaka fora zard buferja, kokr je blo pr NF2 platah.

Hvala za vse odgovore,

LP,
Jure
°°°°°°°°°°°° AMD Ruls

Predator ::

Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

Quikee ::

cbelica:
Ja ce prekopiras na disk DVD in pol zapeces bi moralo bit OK. Sicer pa kaj ti povzroca kaksne tezave med predvajanjem... razen tega da ti ne transfer rate test na koncu zniza hitrost ?

HardwareMaster:
Ma to so ti windowsi nekaj zastrajkali.. ali pa so mediji slabse kvalitete. Dvomim da je kaj z pekacem narobe. Precekiraj vse.. ce je v Ultra DMA nacinu.. probaj z MS IDE driverji... naredi kak transfer rate test in ga prilimaj sem gor.

Predator:
Test medijev vse lepo in prav.. ampak dejstvo je da medijev ne gre testirat, tak da bi prikazani rezultati pokazali pravo sliko kako dobri mediji sploh so. Glede na to da so teastirali z LiteOn-om so vsi podatki neveljavni za vse ostale pekace. Tudi zaradi variance med samimi istimi mediji in istimi pekaci ne mores rect na podlagi enega (ali vec medijev iz istega paketa) zapecenega medija njegovo kvaliteto. Problem je ker lahko naletis na medije, ki so drugace zelo dobri ampak dajejo slabe rezultate in pa seveda obratno. Za pravo primerjanje bi bilo treba zapeci kar nekaj medijev na trenutno najbolj razsirjenih pekacih in po moznosti z zelo razlicno pridobljeno isto zalogo medijev. Je pa tak test kljub vsemu zelo informativen.. hvala za link.. bom kasneje bolj podrobno pogledal test. =)

Pancho ::

Drugace je pa tko, da na večino TDKjevih dvd-r ali +r medijev 3520 snema s 16x hitrostjo sam od sebe. Sam sem jih posnel ene 20 komadov, pa nisem mel nikjer problemov. Kupujte malo boljse medije, pa boste imeli bostveno manj težav...
I haven't failed, I just found 1000 ways that don't work...

cbelica ::

To Quikee:
Jah, tisti drugi graf je kopija DVD-ja (DVD Decrypter - ISO mode), pa ne zgleda ravno najbolje...:\
Bom probal se DVD Shrink uporabit (Full disc backup/iz ISO v ISO, pa pol zapect z Nerotom)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Quikee ::

Probaj druge medije.. dvomim da bo drug program pomagal pri tem ker je princip pecenja pri vseh bolj ali manj enak.
««
22 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527246 (13005) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297261 (26363) pingo76
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527055 (12006) e-marko
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282296 (1587) dean444
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897674 (5257) AtaStrumf

Več podobnih tem