» »

Težave z preenosnikom.

Težave z preenosnikom.

Scorpia ::

Gre za celerona 933 Mhz. firma je HP. ostalo pa ne vem kateri model je.
Težava je v tem, pri zagonu napiše missing operating system. Pol sem not vstavil cd-xp in hočem z njega zagnat pa spet isto napiše missing...
Prej pa so bili gor win xp home edition. Kam so pa izginili ne vem.Ker računalnik ni moj. Ampak če not dam win98 in ga zaženem z cd-ja, lohka pridem do setup, sam ne more pisati na disku al brisati.Mislil sem tudi da ni particije pa sem skušal z fdiskom to narest pa ko izbereš en meni od fdiska, pol sam obstane, sam reset pomaga. Pa ne vem v kateri particiji je sploh disk, saj ga v dosu ne najde. Pol mislim da je ntfs sam xp-je noče zagnat. Disk je pa vredu saj z e-dialog tools od HP pravi da je z njim ok.

Scorpia ::

Aja pa zakaj mi iskanje ne dela :| , da bi vsaj pogledal če je še kdo imel to težavo.

iskra ::

Nekako sumim, da je šel disk rakom žvižgat, h ribam spat ali bolje rečeno da je šel po gobe :'(

Sicer pa še povej kdaj je prišlo do napake in če je slučajno računalnik uporabljala oseba ženskega spola, naj ti pove, če je nehote pritisnila kako tipko ali kombinacijo tipk, ki je zaklenila disk :\ :P Čeprav dvomim, da obstaja možnost zaklepanja diska s kombinacijo tipk :\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Scorpia ::

od frenda sošolka je uporabljala, sam če bi disk šel, bi pol prenosnik javil napako in e-dialgtools nebi z njega bral pa ene teste opravil.

Scorpia ::

Iskra ni nč narobe z diskom, očitno je bil virus gor pa zbrisu ntdrl datoteko oz. boot. Zdej sem zagnal setup xp prek 6 disket :D tko da zdej gor se snema. Sam še zmer ne vem zakaj xp-je noče gor butnit prek cd-ja, 98 pa ja!

perci ::

ker butaš iz neoriginalnega non bootable cdja? :D

Scorpia ::

Ne bom odgovoril :D . Ostali računalniki so brez težav prepoznali
Sam a prenosniki rabijo tolk velik časa da instalirajo windowse. to se mi nekam vleče, že skor uro se instalira, pa mi še zmer piše 35 min., pred pol ure 39 minut do konca. siver je rač. 933 mhz celeron, 128 sdr ram

Hux ::

Windows98 in fdisk nedelata ker je NTFS particija. Kolk se spomnim Win98 sploh nevididi NTFSja in fdisk isto.
Jah z XPji ti bi mogli bootat vseekakor razen ce mas onemogoceno v biosah. First boot device. CDROM
Si ziher da je 128 MB rama al so to samo besede kolegice? Mogoce se je samo 64MB ena ploscica crknila in se zato vlece v nebesa.
Tak sem se jaz matral lih prejsni teden. Nakoncu vidim da je samo 64MB rama lol.

Scorpia ::

V bios ne morem, je pa en meni (esc) k lahko izbiraš s kje hočeš botat. Ko se rač. prižge piše da ima 128 mb ram, sej bom vidu če ne bo dober delu, bom dal 98 al win 2000. zdej morem še enkrat začet inštalacijo k je rabu učer 1,5 ur da je prišel do polovice. jaz pa sem mogu it spat:D

iskra ::

Ne vem zakaj, ma na useh računalnikih, kjer sem našel viruse ali kake čudne nastavitve (taskbar je "izginil"), so delala dekleta >:D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Scorpia ::

Še ni konec težav z tem prenosnikom :D ;((
Ok instalacijo je opravil v 6 urah. A je rekord >:D ?
Hux počasi sem mislil, da je res 64 mb ram-a, torej tam okrog 60 k tudi grafična nekaj rabi. Torej opravim zagon windowsa in je 15 minut rabil da je prišu v okna. Naprej se je počas odzival, zdej je mal hitrejši. Torej pritisnem tkoj ctrl+alt+del in vidim da je procesor samo 1-5% obremenjen, kar mi je bilo čudn za njegovo počasnost, zasedenih rama je bilo pod 70mb. Pogledam pod system vidim 120mb :P
Torej kaj bremza sistem? Zdej pa res sumim disk. A je možno da je zaradi procesorja, k ma 67 stopinj. bom še točno pogledu z speed fan. Kolk normalno temperaturo imajo prenosniki. Če ima še kdo kakšno idejo, naj kar pove 0:)

Scorpia ::

Ej modeli, zdej pa rabim res pomoč, k več ne vem kaj bi bilo. Dal sem gor win98, pa je zdej vsaj tko hitr kot npr. 233mhz računalnik. Gor sem dal en program ki testira sistem pa ni najdu nobene napake na ramih ter na disku oz. nobene napake;(
Vse je normalno hitro. Zdej mi sam preostane da dam nov BIOS gor>:D . Mogoče so kje kakšne nastavite sjebane, a kaj ko ne morem v bios zarad gesla. Do baterije prit pa je treba čist rastavit, kar res nebi rad počel.
Zdej pa uprašanje, ali lahko zamenjaš BIOS čeprov je geslo na njem?

Hux ::

Celeron 933 se nebi smel tak gret ;( razen ce ventilator vec nedela. A je fejst vroc tam ko ma procesor?
Ce reces System memory mislis na Physical Memory > Available?
Tisti pc od kolegice se je vleko ko polz in sem samo 40 minut rabo da sem iz CDja windowse uspel prekopirat na disk pol se pa 45 minut za instalacijo. Tak da ja 6 ur je vseekakor rekord.
Sicer nevem kira graficna je ampak one graficne ko sherajo RAM so za en k vsekakor.

Nazalost ni kakega posebnega drugega nacina restarta bios kot pa da osebo vprasas za password al pa mas Toshiba notebook in uporabis backdoor.
Nekaj vseekakor ni vredu zaj pa ugotovi kaj.
Kak dolgo rabis recimo da odprem Outlook na laptopu?

Disk pa stestiraj z onim progrmaom prileplenim na zacetku tega foruma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Scorpia ::

Računalnik je skor cel vroč:D
tam kjer je procesor levo v kotu je sigurn okrog 60 stopinj, da se držat sam je ful vroče, trdi disk pa je med 45-50 stopinj. Zdej bom stestiral ga pa sporočim.

Hux ::

Sem lih bil v petek v avstriji pa malo gledo one laptope ko majo tam razlicne modele z istimi procesori 1.4 pa je en res vroc tam ko je procesor en pa komaj da je mlacn. Zakaj taka razlika :\

Scorpia ::

Evo testiral sem z HD tach in očitno, da je disk pokvarjen. Čeprov je prenosa 90mb, je odzivni čas 227.1ms:|
Torej disk ni možno popravit? Kolk stane za tale prenosnik disk?

Hux ::

hehe te bo tak zaribal vsak cajt.

Nazalost so diski za prenosnike zelo drago se danes.
Pod 45K Sit bos tesko skoz priso za 40GB.

Reje se naredi memtest predno novega kupis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Scorpia ::

Bom še ene teste opravil od IBM. Itk bo ta kolegica mogla plačat, če ne bom jaz kupil prenosnik ful poceni pa bom že disk nabavil iz amerike :D . Sam prej bi tukaj pogledal od kolegov kateri disk bo delal.

perci ::

To al je disk zanič al ne se ne testira s HD tachom ampak z diagnostičnim programom, ki ga najdeš na strani proizvajalca diska.

Scorpia ::

Zdej sem to naredil od IBM je, in dal sem advanced test pa mi napiše test rezultate 0x00 code
Kaj to pomen?

Scorpia ::

Pomen no error. Kaj je zdej narobe? odzivni časi so veliki, od hitachija program drive fitness test ne najde napak, 0x00 pomeni no error.

Hux ::

Ja hin je. Ti test progrmai od proizvajalca tak samo slabe sektorje preverjajo.
Vsekakor je disk hin. Ce bi bli rami bi dobival cudne errore ven. In ce bi blo premalo ramov nebi napisalo 128.
Reje si kupi ordenlih prenosnika in ne neki rablen krs. Zaj rabis novi disk, pol pomoznosti rame in procesor se greje si reko ne. Eh cuj :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Scorpia ::

Sej sem stopil v stiku z enim od serviserjem hp-ja, in je reku, da pridem pa bova pogledala kateri disk bo delala, ker baje se lahko zgodi, da nakateri ne delajo na ta računalnik. Po testiranjih od hitachija oz. IBM programa je disk se bol v kurcu. Win98 se ful dolgo nalagajo pa še zdej ma odzivni čas 421ms, ter 10MB/s prenosa. Tko da sam še formatiral, da se več ne zajebavam z njim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A je to normalno al je disk prepočasen?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
442988 (2041) strictom
»

Zagon Windows pri prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
312433 (1923) Gundolf
»

počasnejše delovanje pcja

Oddelek: Pomoč in nasveti
341975 (1600) jastreb
»

Po zagonu HD Tach-a ni sistema na disku?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101114 (985) mm
»

Stavka Racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
291821 (1538) Trdi

Več podobnih tem