» »

70Gb diska premalo mi zazna???

70Gb diska premalo mi zazna???

Gronder ::

Kolega je nabevil nov računalnik. Kupil je 200Gb velik disk. Ko hočem installirat windowse xp in pridem do opcije, ko me vpraša kam naj installiram in če hočem narest več particij, mi namesto 200Gb ponudi samo 130Gb prostora. Če pa grem v BIOS pa lepo zazna kapaciteto diska 200GB. Se mogoče komu sanja kje je problem. Je možno, da so windowsi prestari in ne zaznajo tako velikega diska. Aja matična plošča je GIGABYTE K8NS, disk pa SEAGATE 200GB 7200 ATA100 8MB
Hvala za dogovore
lp

bastadu ::

Service Pack 2 baje popravi zadevo (omogoči podporo za velike diske)...:\

Gronder ::

En problem. Zaenkrat se nima dostopa do interneta. A to je pol problem z windowsi Xp?

Arcueid ::

Ja, z SP2 dobis podporo 48 bitnem LBA, brez tega pa najvec 137gb ;).

bastadu ::

Seveda se pa da tudi ročno s posegom v register. Je bila tukaj ena tema ravno o tem pred kratkim...:\

Mirč ::

kako pa naj kdo napiše

Gronder ::

Sm zdle pogledu 5 strani tega foruma pa nisem zasledil nobene podobne teme:\
Če se ti da samo na kratko opisat kako se stvar reši, al pa če se spomniš naslova teme, da ga pod search poiscem.
Hvala

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gronder ::

Dr_M, tnx za link. Problem je biu, da sem iskal temo v Forumu Programska oprema:8) .
No mislm da mi bo zdj tole ratal popravt. Hvala za ves trud.

Dr_M ::

sej sm moderatorje ze prosu, da nardijo stick temo, ker se ogromno takih tem pojavlja...
ampak ne....:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gronder ::

Samo še neki me zanima, da ne bom zdj lih nove teme odperu. Zanima me, če se da particeje kako preimenovati. Zdj mam naprimer C,D,E in dvd&cd na F,G. PA me samo zanima, če bi se naprimer dalo zamenjat da bi bla optična medija ne E,D in DIsk na C,F,G.
Tnx

jurre ::

odpri nadzorno ploščo, skrbniška orodja, upravljanje racunalnika (computer managment) in potem mas na levi proti dnu upravljanje diskov, tam pa samo z desno kliknes na particijo in das spremeni crko pogona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Gronder ::

Super. Najlepsa vam hvala za vso pomoc

jurre ::

np, samo pazi ker bos te zamenjane crke videl samo v windowsih, ko jih bos na novo nalagal (ali formatiral, ali nalagal linux ipd) bojo crke spet tako kot sedaj..da ne bos napacne particije formatiral :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5811843 (7324) carota
»

WD 200 GB ata

Oddelek: Pomoč in nasveti
212196 (1977) Gutjerez
»

računalnik vidi zmanjšan disk ?!?

Oddelek: Strojna oprema
151800 (1510) Leks
»

Disk Hitachi 160 Gb - dostopnih le 137 Gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
81847 (1515) Kastrola
»

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584727 (3553) Yamasaki450

Več podobnih tem